BlackBerry brengt zijn BlackBerry 10-telefoon Z10 volgende week uit in Nederland. De release is later dan gepland, omdat de smartphonemaker besloot te wachten op de versie met 4g. De Z10 kwam in januari uit in het Verenigd Koninkrijk.
De release leek in eerste instantie gepland te zijn voor eind februari, maar de 4g-versie kwam later en daar heeft BlackBerry op gewacht voor de Nederlandse release. De Z10 is de eerste telefoon met BlackBerry 10, het op QNX gebaseerde besturingssysteem voor smartphones dat BlackBerry 7 vervangt. Tweakers publiceerde in februari een review van de BlackBerry Z10.
Het nieuwe besturingssysteem van de Z10 onderscheidt zich door de integratie van zowel veel e-maildiensten als sociale media in het besturingssysteem zelf. De besturing gaat niet met knoppen, maar veelal met veegbewegingen. Het toestel heeft een 4,2"-ips-lcd met een resolutie van 1280x768 pixels. Om het scherm heen zitten aanraakgevoelige randen die de besturing mogelijk maken. De Z10 draait op een Qualcomm S4 Plus-processor op 1,5GHz. BlackBerry presenteerde de Z10 samen met de Q10 eind januari. De laatste is een versie met een qwerty-toetsenbord en is nog niet verschenen.