Gebruikers van de Nokia 8 krijgen de mogelijkheid om de bootloader van hun apparaat te ontgrendelen, zodat het installeren van custom roms gemakkelijker wordt. Fabrikant HMD biedt de optie aan, maar waarschuwt wel dat de garantie vervalt.
Juho Sarvikas, die bij HMD werkt als Chief Product Officer, maakte via een bericht op Twitter bekend dat Nokia 8-gebruikers in staat worden gesteld om de bootloader te ontgrendelen. HMD, die de merknaam Nokia mag gebruiken voor smartphones, stelt dat het voornamelijk om een optie voor ontwikkelaars gaat, maar het ontgrendelen van de bootloader maakt het installeren van custom roms gemakkelijker, en is daardoor voor ervaren Android-gebruikers interessant.
Via een speciale website kunnen eigenaren van de Nokia 8 de instructies krijgen om de bootloader te ontgrendelen. Daarvoor moeten zij wel met een aantal voorwaarden akkoord gaan. Zo waarschuwt HMD dat de fabrieksgarantie verloren gaat als de smartphone wordt ontgrendeld, en daarnaast is er geen manier om het proces ongedaan te maken. Daarnaast wordt er een reset tot de fabrieksinstellingen gedaan.