Je mist het punt dat ik maak. Zolang de kosten om het aantal verkeersdoden terug te brengen lager is dan de kosten van het hebben van die verkeersdoden, dan is het dus logisch om die maatregelen te nemen.
En u mist het punt dat ik daar overheen maak, maar niet zo hard wilde stellen omdat het niet aardig en bijna een flamebait is....
Namelijk:
"De verkeersdoden en de kosten die daarmee gemoeid zijn, zijn totaal niet relevant als de mensen die de auto's moeten kopen, de voertuigen die voor deze ontwikkeling nodig zijn, niet kunnen betalen. De kosten van de verkeersdoden belanden namelijk grotendeels op het bord van het individu en de nabestaanden, maar niet op het bord van bedrijven of overheden. De kosten voor de aankoop en het onderhoud, van autonome auto's belanden op hetzelfde bord en er breekt praktisch overal ter wereld volksopstand uit als blijkt dat een nieuwe auto die verplicht autonoom moet kunnen rijden, over 5 of 10 jaar de weg niet meer op mag omdat er geen updates voor zijn.
Daarnaast verdwijnen de kosten die burgers moeten maken, niet op magische wijze door de autonome auto's beschikbaar te maken via ridesharing. Ridesharing zal voor hetzelfde gebruik ontoereikend of dus net zo duur, maar waarschijnlijk zelfs duurder zijn dan het privé bezit.
In mijn huidige raming (waarin ik alles in het voordeel van autonoom rijden heb laten uitvallen) is autonoom rijden als privé-bezit minimaal 2 keer zo duur als het bezit van een auto waarin u zelf moet rijden. Een groot landelijk ride-sharing systeem waarbij men toe kan met minder voertuigen maar de voertuigen niet meer zelf bezit, is ook in het beste geval net zo duur als het privébezit van van een niet-autonome auto.
Ik denk dat men altijd de eogïstische keuze zal maken en voor het eigen bezit zal kiezen. Dat doet men nu ook al. Huurauto's? Te duur. GreenWheels? Gemiddeld woon-werk-verkeer is 14 km. Met de auto is dat 25 km. Dus alleen leuk bij een gebruik van minder dan 7 of 8 keer per maand, want daarboven kan je net zo goed zelf iets kopen..... Taxi's? (Dat is het andere autonome ride-sharing systeem waar ik op doelde), nog veel duurder dan GreenWheels.
Het is gewoon te duur en het blijft te duur naast zelf rijden. Zeker met de visie van Toyota en Renault-Nissan: "Autotjes voor €5k en €3k".
Ook denk ik niet dat men zich vrijwillig zal beperken of zal laten beperken in zijn mobiliteit."
En dan zijn we, nog voordat ik over de technische problemen rondom interacties met mensen (en kinderen) ben begonnen, alweer terug bij af.
Maar vergist u zich alstublieft niet in die technische en organisatorische uitdagingen, want die zitten echt op of boven de moeilijkheid van het niveau "maanbasis". Voor studenten Industriële automatisering is het bouwen van een zelfrijdend voertuig een 1e tot 3e-jaars opdracht. En het is verdomd makkelijk om hele imponerende resultaten te krijgen zolang alles nog op een sukkeltempo van 5 km/h (1,38m/s) of trager gaat, maar zodra men harder dan 40 km/h (11 m/s) gaat, blijkt het ineens heel erg lastig te worden om snel genoeg èn betrouwbaar alle informatie van de sensoren te verwerken. Het is dan ook geen toeval dat Google de snelheid limiteert op 35 mph (= 56 km/h en dus 15 m/s), maar daarmee doen zij het, met dat enorme budget, maar een fractie beter dan een goed gemotiveerd team 1e/2e/3e-jaarsstudenten aan het HBO met een budget van 1000 euro.
Ik zie hetzelfde verschijnsel overal ter wereld waarvan er sprake is van "zelfrijdende auto's".
Ze rijden.....
- Of heel langzaam (minder 50 km/h of zelfs 30 km/h)
- Of op een relatief rustige (snel)weg
- Of in een gecontroleerde omgeving
- Of in een afgesloten omgeving waar mensen niet mogen komen
- Of met een menselijke backup-chauffeur
- Of op gezag van één grote centrale server die de baas is over het wegennetwerk, tot en met stoplichten aan toe.
- Of een combinatie van het bovenstaande
Een autonome auto met een backupchauffeur is geen autonome auto, maar een taxi. Als u alleen kan functioneren in een afgesloten, gecontroleerde of gecoördineerde omgeving, kan de auto de straat niet op. Als u niet harder kan dan 50 km/h kunt u geen grote afstanden overbruggen en dan kunt u net zo goed een fiets of brommer nemen, want dat is goedkoper. En dan is ook het kostenplaatje nog bijna twee keer zo hoog in het beste geval? En ik ben ervan overtuigd dat het aantal verkeersdoden ook drastisch afneemt als de maximumsnelheid overal op 50 wordt gezet. Met alle respect, maar dit wordt geen succes.
Daarnaast is het ons eigen TNO in Nederland geweest dat proeven heeft gedaan in de jaren 90 met campers vol met sensoren computerapparatuur ook experimenteerde met autonome voertuigen. TNO constateerde toen dat er aan het einde van de rit, zelfs als de problemen van beeldherkenning en het verwerken van de sensor-invoer weet op te lossen, nog een algoritmisch probleem, dat ook opduikt in de robotica, overblijft dat minimaal NP-volledig is. Dus een looptijd van 2
n waarbij n het aantal andere verkeersdeelnemers in de omgeving is. In de stad, in de file, in buurt van een school, bus of tramhalte zit u daar al snel aan. 128 andere verkeersdeelnemers in de buurt? Dan is het minimaal net zo lastig als het breken van alle digitale beveiliging die wij vandaag de dag gebruiken. Dat vereist gigantische supercomputers van NSA-kaliber.
Alle verkeersdoden ten spijt, maar de kosten van het eenmalig oplossen van het probleem "predicitive-motion-planning" alleen al, zijn al hoger dan de kosten van alle verkeersdoden ter wereld bij elkaar opgeteld.... En dat moeten we dan voor iedere auto ter wereld, minimaal 1 keer per seconde gaan doen.
Overigens is het "zo duur maken van auto's dat niemand ze meer kan kopen of rijden of zelfs ride-sharen" een geweldige manier om het aantal verkeersdoden terug te dringen, dat dan weer wel.....