Volgens een desktop-roadmap van AMD verschijnen in het tweede kwartaal van 2011 octacore-cpu's op basis van de Bulldozer-architectuur. Ook zouden dan hexacores en quadcores verschijnen, gebaseerd op dezelfde core met codenaam Zambezi.
De processors die op de Zambezi-core worden gestoeld zouden hun opwachting maken in het tweede kwartaal van 2011, zo is op het Duitse ATI-Forum te lezen. De website baseert zich daarbij op een roadmap voor desktopprocessors die AMD aan partners toonde. De Zambezi-processors moeten het AM3-platform van AMD in leven houden: de huidige AM3-processors zijn compatibel met de voor Zambezi benodigde AM3+-moederborden.
De Zambezi-core is voorzien van AMD's Turbo Core-technologie en geschikt voor het AM3+-platform met ddr3-geheugen van 1866MHz. De processors worden op 32nm volgens een soi-procedé gebakken en zijn verkrijgbaar in quad-, hexa- en octacore-varianten. De snelste octacores krijgen een tdp van 125W, terwijl tragere octacores en de hexa- en quadcores een tdp van 95W krijgen. De quadcores beschikken over 4MB L3-cache, terwijl de overige varianten 8MB L3-cache krijgen.
Tevens zijn op de roadmap desktop-apu's uit de Llanno-reeks zichtbaar. Die zouden in het derde kwartaal op de markt moeten verschijnen en tdp's van 100W en 65W hebben. De Llano-apu's krijgen twee, drie of vier cores aan boord, waarbij de dualcores Winterpark-gpu's aan boord hebben en een tdp van 65W krijgen. De triple- en quadcores hebben Beavercreek-gpu's aan boord en hebben een tdp van 100W. De Llano's krijgen een nieuwe FM1-socket en de gpu's ondersteunen DirectX 11.
De Zacate-apu's komen volgens de roadmap nog dit jaar op de markt en zijn single- en dualcores met Loveland-gpu's. De low-power-apu's krijgen een tdp van 18W en worden als bga-chip op FT1-sockets gezet.
:fill(white)/i/1290069897.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1290069913.jpeg?f=thumb)