Blizzard doet aan actieve controle custom made StarCraft II-maps

Blizzard controleert of zelfgemaakte maps van Starcraft II-gamers 'gepast' zijn. Het is voor het eerst dat de ontwikkelaar actief controleert. Blizzard gaf aan hiermee te zijn begonnen omdat het nu personeel daarvoor beschikbaar heeft.

De controles kwamen aan het licht na een klacht op het officiële Starcraft-forum van gebruiker Cyrileo. Zijn populaire map, Ultimate Tank Defence, werd zonder opgaaf van reden van de Battle.net-servers verwijderd. Een uur nadat dit gebeurde, ontving hij een e-mail dat zijn map 'ongepast' was. Cyrileo kon niets controversieels bedenken dat in zijn map voorkwam, behalve het woord badass. Hij was niet te spreken over de in zijn ogen onterechte verwijdering: "Gedurende het hele spel worden hell, shit en ass gebruikt."

Blizzard bleef vaag over de reden: "We hebben de map niet verwijderd vanwege de woorden bad en ass, maar we gaan de reden niet in alle openbaarheid geven." Het bedrijf beloofde wel dat er in de toekomst meer duidelijkheid zal komen: "We werken eraan om meer informatie te geven aan de makers bij verwijdering, het is dan aan hun eigen discretie om die informatie vervolgens te publiceren of niet."

Blizzard Entertainment logo (60 pix)Als reden om te gaan controleren gaf Blizzard-medewerker Lylirra in het topic aan dat de ontwikkelaar wil verzekeren dat maps een 'leuke en veilige omgeving' bieden voor alle spelers. Het is voor het eerst dat Blizzard zelf actief controleert. "Onze in-game ondersteuningsafdeling bestond voorheen uit 20 mensen, toen was het onmogelijk om dit te controleren." Bij Warcraft III kwam het bedrijf alleen in actie na klachten en bij custom made maps van Starcraft I was er zelfs helemaal geen sprake van controle.

Blizzard is ook in World of Warcraft na klachten gaan controleren op ongepast gedrag. In de Lion's Pride Inn in de Goldshire op de Moon Guard server zouden erotische rollenspellen worden gespeeld door gebruikers.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Door Jeroen Rosier

Stagiair

06-08-2010 • 16:28

111

Lees meer

StarCraft II - Battle Report IV
StarCraft II - Battle Report IV Nieuws van 20 oktober 2009

Reacties (111)

111
108
47
5
0
5
Wijzig sortering
Op het forum staat het volgende:

The map in question was deleted because the pathing caused them to make a specific anti-semitic symbol from September 15, 1935.

logisch dat deze map verwijderd is. Een hakenkruis o.i.d. heeft op di emanier niks te zoeken in een spel.
heb ff gezocht maar zie nergens een hakenkruisof ander symbool dat iets oproept

KLIK


nevermind MAX3400 boven al uitgelegd dat het aan de ia lag waarschijnlijk :X

[Reactie gewijzigd door Offens1490 op 25 juli 2024 01:28]

logisch dat deze map verwijderd is. Een hakenkruis o.i.d. heeft op di emanier niks te zoeken in een spel.
Logisch voor onwetenden die niet weten hoe een nazi-hakenkruis eruit ziet. Dit lijkt er niet eens op... |:(
.oisyn Moderator Devschuur® @David_TTT6 augustus 2010 17:30
Behalve dan dat de Swastika al duizenden jaren oud is, en in tal van culturen gebruikt wordt in allerlei verschillende contexten.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 25 juli 2024 01:28]

Anoniem: 328493 @.oisyn6 augustus 2010 17:59
dat is het nadeel van het feit dat een of andere idiote schilder zo nodig dat symbool moest gebruiken, met als gevolg dat het ding nu geidentificeerd is met ziek wangedrag, en nergens anders meer mee.
gelukkig weten we beter, maar helaas...
Maakt Blizzard niet een grote fout? De meestgebruikte vredelievende swastika loopt verticaal terwijl de Nazi swastika diagonaal loopt. Als ze de Hindu swastika discrimineren, dan moet ze alle kruispatronen ook weren. Onbegonnen werk en zinloos.
logisch dat deze map verwijderd is. Een hakenkruis o.i.d. heeft op di emanier niks te zoeken in een spel.
Waarom heeft het niks te zoeken in een spel? De moeder van het 3d shooter genre zit er vol mee...
Op zich goed dat Blizzard maps controleert, maar zowel flauw als ineffectief om de criteria niet openbaar te maken. Als de criteria wel openbaar zijn dan kunnen map makers er rekening mee houden en dan heeft Blizzard minder werk aan de controle.
Ik denk dat het komt omdat ze bij de eerdere starcraft maps hadden als Nazi Defence en Dodge the Penis, niet echt geschikt voor de jonge gebruikertjes.
Erm, niet helemaal waar, dergelijke mappen bestonden wel maar waren niet via blizzard te downloaden of ze maakten ook geen deel uit van de standaard mappen. De enigste manier waarop je deze map kon verkrijgen was door een game te joinen die van deze map gebruik maakt en vervolgens ze doorgestuurd te krijgen. Op zich is was het oude mapsysteem helemaal niet slecht, miljoenen starcraft- gebruikers hebben hier 12 jaar lang geen enkel probleem mee gehad. Waarom dan nu opeens wel "controle", die blijkbaar maar halfslachtig gedaan wordt? (anderrs had Blizzard wel een sluitend antwoord gegeven). Het lijkt me allemaal wat zinloos, en volgens mij heeft de maker van de map wel degelijk recht op een motivatie en zelfs op een antwoord, hij heeft tenslotte vrijwillig bijgedragen aan content voor hun commerciële game. Het uitblijven van een antwoord motiveert in ieder geval andere vrijwilligers niet (je verwacht uiteindelijk toch een deel respect te krijgen voor je bijdrage).
Omdat ze nu de mappen zelf hosten en dus eindverantwoordelijk zijn. Dat is nou het verschil in doorgifte versus aanbieden. Ten minste in legaliteitsvorm is het een verschil, welke nogal kan uitmaken.
Anoniem: 24417 @GoddXX26 augustus 2010 18:25
tja, en dan nog zie ik het probleem niet zo. oh jee, een piemel. 50% van de wereldbevolking heeft er een, maarja..

en nazi defense: een basis defenden tegen nazi's is toch alleen maar goed? :Y)
er zijn genoeg 2e WO spellen.
lol 1 ding kan ik maar bedenken hierbij: HAHAHAHAHAHAHAHA

in alien swarm teken ik graag af en toe is een hakenkruisje op de map, gewoon omdat het kan, dat heb je ook met die erotische rollenspellen in WoW, dat zijn gewoon verveelde pubers

in de hoogtijd dagen van warcraft 3 zaten er ook genoeg custom maps als gay XXX, sex td, enz tussen, met minimap preview van 2 mannen die elkaar in de kont neuken of 1 of ander naakt wijf

boeiend zeg, spel is toch voor 16+ die zieltjes zijn allemaal toch al verloren
Het is beter dat er iets van controle is . Stel je voor als je de oorlog kan naspelen in SC2.
wat is daar mis mee?
of bedoel je: bookmarked[!] ?

zie http://en.wikipedia.org/wiki/Irony_mark#Other_typography

[Reactie gewijzigd door Propheticus op 25 juli 2024 01:28]

ok, i'm stupid :P
Het is beter dat er iets van controle is . Stel je voor als je de oorlog kan naspelen in SC2.
LOL! :*)
Stel je voor, oorlog naspelen in Warcraft! :o Oh, wacht eens even...

[Reactie gewijzigd door Aham brahmasmi op 25 juli 2024 01:28]

erp in wow is niet aleen voor kleine jongetjes :P*gaat weer verder met erotic DnD* XD

maar ja vergeleken met vroeger en nu, ik vind dat het de schuld van activision is ze willen het nog steeds veranderen in een facebook *blech* i bedoel kom op!
In de Lion's Pride Inn in de Goldshire op de Moon Guard server zouden erotische rollenspellen worden gespeeld door gebruikers.

Whaha prachtig! Op zich wel jammer dat dat niet mag, want het is tenslotte rollenspel, maar aan de andere kant ook wel weer heel goed te begrijpen omdat je toch in een spel zit waar ook wat jongere mensen in rondlopen...

Wel raar dat maps 'zomaar' verwijderd worden, maar goed dat ze het controleren vind ik zelf.
Op zich wel jammer dat dat niet mag
Nee, wat jammer is, is dat ik dit niet wist voordat Blizzard het ging bestrijden ;)
* Logt alsnog in op Moon Guard om te zien of er wat loss is *

Nee maargoed, ik vind het een beetje onzin van Blizzard dat ze op deze dingen (zowel WoW als SC2) gaan controleren. Als jij als persoon offended wordt door een bepaalde map of handeling, kan je besluiten die map niet meer te spelen of die spelers te blokkeren.

[Reactie gewijzigd door Ruuddie op 25 juli 2024 01:28]

Wel raar dat maps 'zomaar' verwijderd worden, maar goed dat ze het controleren vind ik zelf.
Dat is niet goed. Ik maak zelf wel uit wat ik wel en niet wil spelen. Als ik zin heb in een swastika-vormige map, dan wil ik een swastika-vormige map spelen, en geen Blizzard in m'n nek hebben hijgen die met hun vingertje zitten wijzen en foei roepen. Ik ben oud en wijs genoeg om zelf te bepalen wat ik wil zien.
Anoniem: 190625 7 augustus 2010 11:18
Ik ben nu al enige dagen Starcraft 2 aan het spelen en ik moet zeggen wat zitten er in het spel een aantal ongelofelijke #$#$%# mappen/missies ..
The great train robbery bijv. wat een enorme bout missie op hard, brutal begin ik niet eens aan..
Ik merk echt dat ik een turtle ben geworden de afgelopen jaren.
Verder erg prettig dus dat het spel mij overduidelijk laat merken dat het niet (meer) mijn type game is, die verdomde tijd limieten ook.
Dat in combinatie met de quick key besturing, bah bah, als je alleen op zo'n manier een spel/missie succesvol kunt/mag spelen, mede omdat het spel eigenlijk gekneed is voor multiplayer gebruik dan is het zuur spelen.
Lees: de singleplayer campaign jou als speler probeert te kneden tot een multiplayer gamer dan haak ik per saldo af.
Multiplayer zuigt hard.
Maar ja dat roep ik al tijden en het wordt er niet beter op als allerlei custom mappen opduiken die specifieke speelstijl spelers de kans geeft makkelijk te winnen, al dan niet met gevolgen voor rankings !

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 190625 op 25 juli 2024 01:28]

De Starcraft 2 missies zijn oud-skool waar het gebruik van hotkeys de normaalste zaak ter wereld is, echter op de lagere moeilijkheidsgraden hoef je helemaal geen zorgen te maken, dat jij een beetje turtelt en dan aanvalt. Dat je het spel op Hard/Brutal speelt en dan klaagt dat je het spel gewoon ff op je gemak kan spelen met de muis en klikken...sorry hoor, maar het heet Hard/Brutal voor een reden. Ik denk dat jij beter de missies op casual/normal speelt waar je hetgeen kan doen wat je beschrijft.

En je multiplayer argument slaat echt nergens op, je bent een turtle speler, fijn, speel gewoon de multiplayer voor een tijdje en word dankzij het excellente matchmaking systeem tegen mensen gezet van je eigen niveau.

Trouwens, in de custom game kan je ook kiezen voor 'novice' mappen waar er een stuk meer destructible rocks/debris zijn waardoor je lekker kan turtelen.
turtles 8)7 over suffe vijanden gesproken. Het heeft in SC helemaal geen zin om jezelf in te bunkeren terwijl je vijand alle minerals inneemt. Bovendien is het niet bijzonder lastig om door zo'n verdedigde basis heen te breken.
Ik vond de campaign juist goed in elkaar zitten. Het blijft afwisselend, en missies met en zonder het bouwen van een basis wisselen elkaar af. Er zitten genoeg missies tussen zonder basis, en waar je het vandaan haalt dat ze een multiplayer speler van je proberen te maken snap ik ook niet.
Klagen over de moeilijkheidsgraad op brutal kan ik alleen maar om lachen. Die moeilijkheidsgraden zijn juist bedoeld om meer uitdaging te bieden aan spelers die met een hand op hun rug door normaal heen lopen. Als hard voor jou te moeilijk is, speel het dan niet.
En als je geen multiplayer wil spelen, speel het dan niet, maar ga ook niet lopen klagen.
Anoniem: 119304 6 augustus 2010 16:32
Tja valt wat van te zeggen. Volgens mij gebeurde bij LBP op de PS3 precies hetzelfde. Ergens in de voorwaarden zal wel staan dat ze dit recht hebben. Maps worden tenslotte ook gehost op hun servers dus ze hebben alle recht.
Voorwarden != recht hebben op.

Het hangt echt af van wat er in een wet staan. En ik hoop dat er eens ook politiek naar wordt gekeken hoe software en met name games tegenwoordig worden "verhuurd". Want verkocht is het niet eens, je bent afhankelijk van de ontwerper van de game wat JIJ met iets van JOUW doet. Dat lijkt me toch niet logisch.
Dat zie jij verkeerd, de politiek zal hier echt niets aan gaan doen. Software, in tegenstelling tot de meeste andere produkten, zal nooit je eigendom worden. Jij betaald een licentie voor het gebruik van de software onder bepaalde voorwaarden (binnen de wet).
Waarom hadden ze niet gewoon een meldpunt net als T.net, die kunnen het toch ook af met 20 man? :S Dan hoeven ze alleen naar de maps / whatever te kijken die ingediend worden en eventueel te flaggen als ok / not ok. Bij een 'ok' kan de map niet meer ingediend worden, scheelt ze hoop werk.
Tweakers.net kan dit aan, omdat ze geen miljoenen bezoekers hebben wereldwijd. De games van Blizzard hebben dit wel.
En hoeveel van die miljoenen bezoekers uploaden maps?

Daarbij, maak dan een queue... Als je iets upload, moet het eerst langs een medewerkers van Blizzard en daarna pas goedkeuren. Niet eerst online zetten en dan pas achteraf gaan lopen harken.
In verhouding net zo veel als bezoekers hier een topic openen op het forum waarschijnlijk.
Als jet het niet bij kunt houden, wordt die queue natuuelijk alleen maar langer :+
Euhm denk niet dat er zoveel map makers zijn van die bezoekers
Daar zou je je wel eens in kunnen vergissen: Er zijn in Little Big Planet meer dan 2 miljoen user created levels...
Maar dan trek je wel een scheve vergelijking.. Little Big Planet draait namelijk om user generated content... SCII niet ;)
Zo scheef vind ik m niet. Ik heb zelf geen usercontent in LBP gespeeld tot nu toe, heb me prima vermaakt met de standaard missies en bonus games. In SC1 heb ik voornamelijk usercreated maps gespeeld, niet zo zeer het gewone spel. Beide games hebben een erg actieve community die veel extra content voor de games genereert, en ik vind SC en LBP op dat vlak best wel vergelijkbaar.
En hoeveel miljoenen omzet heeft tweakers.net dan wel niet?
vermoedelijk bar weinig, want welke nerd klikt er nou op banners :Y)
Of ziet die banners, ik heb gewoon een adblocker aanstaan.
Of ziet die banners, ik heb gewoon een adblocker aanstaan.
Gewaagd hoor, zo openlijk solliciteren naar een ban :')
Volgens mij zijn de text-ads sowieso niet te blocken. Die zitten voor zover ik weet in de page source. Maarja, heb me daar nooit zo in verdiept, text-ads storen me niet. En imho zijn die "ongerelateerde" jobs bij artikels ook reclame...
Ja, moet ik die dan speciaal voor Tweakers.net uitzetten?
Het is dat ik student ben en geen werk, anders zou ik echt niet te beroerd zijn die paar euro's te betalen.
Anoniem: 368867 6 augustus 2010 16:34
Ik kan me voorstellen dat Cyrileo redelijk gefrustreerd was.

In het algemeen zie ik het voordeel van controle wel in, om de door Blizzard gestelde redenen, maar aan de andere kant: als het zich manifesteert in dit soort acties, is het redelijk doelloos.
Ja maar denk wel dat er enigsinds soort censuur ontstaat en tja wat is relatief ongepast in Blizzards ogen?
Ultimate tank defence zou toch niet echt schokkend zijn of laten we zeggen Evolve voor SC2 zou dat ook ongepast zijn?

Enige reden wat ik kan bedenken is dat ze liever hebben dat meer gamers het gewone spel gaan spelen en minder costum maps.
Maar ja dan moet je niet zo'n editor in maken maar ook duidelijke uitleg geven wat wel en niet kan.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.