Ook AMD is van plan om binnenkort weer bepaalde AI-chips te leveren aan China. Het gaat om de Instinct MI308, die het bedrijf specifiek voor de Chinese markt heeft ontwikkeld. De regering-Trump verbood de export ervan in april, maar geeft nu weer exportvergunningen uit.
De Amerikaanse regering heeft het vergunningsverzoek van AMD in behandeling genomen, met de 'impliciete verwachting' dat dit wordt toegekend, bevestigt het chipbedrijf tegenover Tom's Hardware. AMD zou de leveringen beginnen zodra de toestemming binnen is. Het bedrijf geeft aan 'blij te zijn met de vorderingen' op dat gebied.
Eerder op dinsdag gaf ook Nvidia aan dat het bedrijf zijn H20-datacenterchips weer gaat leveren aan China. Ook dat zijn chips die specifiek voor China zijn ontworpen, om aan eerdere Amerikaanse exportregels te voldoen.
In april werd de export van de MI308 en H20 alsnog verboden, toen de regering van Amerikaanse president Donald Trump de exportrestricties verder uitbreidde. De zet moest het moeilijker maken voor China om chips te bemachtigen voor het trainen van AI-modellen. AMD gaf toen aan dat het verbod op de export van MI308-chips ze zo'n 800 miljoen dollar zou kosten; bij Nvidia lag dat op 5,5 miljard dollar.