Nvidia mag de datacenter-gpu H20 weer naar China exporteren. Dat heeft de Amerikaanse regering toegezegd na een ontmoeting met Nvidia-ceo Jensen Huang. Deze chip is specifiek ontworpen voor de Chinese markt, maar viel sinds april onder de exportbeperkingen van de Verenigde Staten.
De Amerikaanse regering heeft toegezegd exportlicenties te verstrekken voor de levering van H20-gpu's aan China, schrijft Nvidia in een blogpost. De chipfabrikant verwacht de chip 'binnenkort' weer in het land te kunnen verkopen. Het bedrijf zegt daarnaast te werken aan een RTX Pro-gpu voor China die 'volledig aan de regels voldoet' en bedoeld is voor 'digital twins' en AI.
Nvidia ontwierp de H20-gpu in 2023 om de Amerikaanse exportbeperkingen op geavanceerde chips te omzeilen. Verschillende AI-accelerators van de fabrikant mogen sinds 2022 niet meer naar China worden verscheept, vanwege zorgen dat ze worden ingezet voor militaire doeleinden.
Dat geldt ook voor de H100-chip. De H20 is een minder krachtige versie van die gpu, maar sinds april 2025 mocht ook deze variant niet meer verkocht worden in China. Het nieuwe beleid zou het bedrijf naar eigen zeggen 5,5 miljard dollar kosten. Nvidia is al langer kritisch op het agressieve handelsbeleid van de Amerikaanse overheid.