Volgens bronnen van Benchlife werken AMD’s boardpartners aan de Radeon RX 9070 GRE 12GB. De RDNA 4-gpu zou binnenkort uitkomen in China. Het is niet duidelijk of en wanneer er videokaarten met deze 3d-chip naar andere regio’s komen.
Benchlife schrijft dat de RX 9070 GRE dezelfde Navi 48-gpu van de RX 9070 en 9070 XT gebruikt. De hoeveelheid rekeneenheden is niet bekend. Waarschijnlijk moet de GRE het met minder cores doen dan de andere RX 9070-videokaarten. De RX 9070 bevat 56 compute-units, terwijl de XT er 64 heeft.
Er is wel meer informatie over het videogeheugen: de hoeveelheid neemt naar verluidt af van 16GB naar 12GB, wat wijst op een 192bit-geheugenbus in plaats van 256bit. Indien de geheugensnelheid van 20Gbit/s identiek is, zou de snelheid van de RX 9070 GRE met 480GB/s een kwart lager zijn dan die van zijn grotere broers.
Met 12GB vram zou de RX 9070 GRE precies tussen de RX 9070- en RX 9060-serie worden gepositioneerd. De RX 9060 XT-serie zou 8GB bevatten, al noemen geruchten ook varianten van 16GB. AMD bevestigde eind februari dat de RX 9060-serie in het tweede kwartaal van dit jaar uitkomt, maar deelde geen details.
Wat de beschikbaarheid betreft melden de bronnen van Benchlife dat AMD’s boardpartners het aankomende model op de planning hebben staan. De RX 9070 GRE zou klaar zijn voor massaproductie en binnenkort beschikbaar zijn op de Chinese markt. Het valt nog te bezien of AMD dit product in andere regio’s wil verkopen. De RX 7900 GRE kwam bijvoorbeeld exclusief uit in China in de zomer van 2023, maar was sinds februari 2024 ook beschikbaar in Europa.