Ik weet niet of je hier wel begrijp. Zeg je dat je denkt dat MS dit alleen maar doet zodat ze hun eigen appstore-app in de apple store kunnen krijgen? Dat geloof ik niet, maar ik weet het natuurlijk ook niet.
MS kan xcloud niet lanceren in de appstore. Dit is een dienst die er voor zorgt dat MS games kan verkopen op het platform van Apple zonder de controle en afdracht richting Apple. Je moet namelijk via de website games kopen. Apple heeft die app laatst geweigerd en sindsdien is MS het met EPIC eens. Daarvoor heeft MS zich geheel afzijdig gehouden. MS is het dan ook alleen met EPIC eens omdat ze zelf een dienst willen aanbieden op iOS die buiten de appstore games aanbied.
Xcloud is natuurlijk wel een cloud streaming platform, maar netto komt het er voor de consument op neer dat je games bij MS koopt en niet via Apple.
Het lastig is natuurlijk dat we het met de woorden van Epic en Apple moeten doen. De een zegt dat de prijs te hoog is, de ander van niet. Opzich geen nieuw probleem. Het achterliggende probleem is dat er geen echte concurrentie is. Als er tien andere, gelijkwardige, appstores waren dan zou dit probleem niet bestaan.
Klopt. Alleen zou er dan een ander probleem komen waarbij onafhankelijke developers ineens veel meer moeten gaan betalen doordat de grote jongens zelf een appstore hebben. Partijen als FB blijven ws echter wel in de appstore vanwege het enorme voordeel wat ze hebben omdat ze vrijwel geen kosten hebben. Als alle populaire games met in app purchases ineens niet meer via Apple lopen (geheel dan. Dus ook de distributie van die apps) gaan de kosten voor Apple op dat gebied omlaag, maar de omzet daalt veel harder dan de kosten. Die 30% is gebaseerd op het feit dat er enorm veel Apps volledig kosteloos door Apple beschikbaar worden gesteld terwijl Apple wel miljoenen aan distributie kosten heeft. Als alle developers die het kunnen lijden zelf een store gaan maken voor games (zoals epic zou kunnen) dan wordt het juist voor developers van mobile games als candycrush en flappybird niet meer haalbaar om via de appstore te gaan, omdat de kosten alleen maar hoger worden. Dan gaat die 30% waarschijnlijk wel omhoog op een gegeven moment.
Snap je mn punt een beetje? Dit gaat uiteindelijk dus helemaal niet ten goede komen van concurrentie, maar juist averechts werken.
Als alternatieve appstores een ding gaan worden gaan alle partijen die nu de middelen hebben om mee te betalen weg (dus een EPIC en Microsoft) maar blijven alle partijen die nu gratis meeliften wel (FB, TikTok, Instagram, Twitter, netflix, spotify). De distributie van de top tien apps (vrijwel allemaal social media) kost miljoenen per maand (FB alleen al heeft de afgelopen 12 jaar een paar honderd miljoen gekost) en FB betaald 299USD per jaar. Het zijn juist die andere partijen als EPIC, Candycrush, angry birds en kleine games die met die 30% ook betalen Voor de kosten die FB maakt. Als EPIC dan weggaat worden de kosten niet per se lager (want EPIC heeft zijn eigen deel betaald plus nog een deel voor FB). Wat je dan krijgt is dat uiteindelijk de kleine spelers die geen geld hebben om zelf een alternatieve store te starten en niet in aanmerking komen voor een store als EPIC of die van MS (want het is geen spel, of geen cross platform met xbox of een andere voorwaarde waardoor ze alleen via Apple kunnen) uiteindelijk de rekening daarvan zullen moeten betalen en dan dus meer dan 30% moeten gaan afdragen.
Kennelijk is die 30% nodig om kostendekkend te kunnen zijn. Anders hadden partijen als Google of MS een lager percentage gehanteerd voor hun stores. Ook google hoeft geen winst te maken op de store, want dat is niet hun verdienmodel.
Ik vind het opzich goed dat EPIC die 30% aan de kaak stelt. In de loop der jaren is een en ander immers goedkoper geworden. Ik ga alleen ff een rekensommetje maken met de kosten die Apple heeft aan AWS alleen over het afgelopen jaar en dat afzetten tegen de omzet die ze hebben. Dat is best wel verassend. Komt zo in een edit.
Edit:
Dit artikel van the verge geeft wat meer inzicht in wat er in de appstore aan geld omgaat. Dat is veel, erg veel. Echter is Apple maar in een relatief klein percentage daarvan betrokken:
https://www.theverge.com/...2019-antitrust-regulation
Het gaat dus om zo’n 519 miljard USD waarvan Apple hoogstens van 61 miljard maximaal 30% zou kunnen krijgen. Bij multiyear subscriptions is het namelijk maar 15%. Dat is dus maximaal ~18 miljard. Puur alleen aan AWS kosten betaald apple jaarlijks zo’n 360-400 miljoen. En dat groeit alleen maar harder.
https://www.cnbc.com/2019...web-services-a-month.html
Die AWS kosten lijken ook nog eens alleen voor consumenten icloud te zijn wat daar dus volledig los van staat, maar dat is wel belangrijk om te weten voor verderop.
Apple investeert echter wel miljarden aan eigen infra en datacenters. Die AWS kosten zijn eigenlijk maar marge als ik het zo bekijk.
In January 2018, Apple announced plans to spend $10 billion on data centers in the U.S. within five years. In December, Apple said it would spend $4.5 billion of that amount through 2019. The company also depends on smaller third-party cloud providers. But it also relies on the big cloud providers, including Amazon Web Services and Alphabet subsidiary Google. Microsoft has also provided cloud tools to Apple in the past.
Volgens CNBC heeft apple echter een kleine 30 miljard aan operating expenses per jaar:
In the past few months, Apple signed an agreement that includes a commitment to spend at least $1.5 billion on AWS over the course of five years, a source said. In the most recent fiscal year, Apple had $30.94 billion in operating expenses.
Dat is dus bijna twee keer zoveel als wat ze verdienen met de store, en als we iCloud AWS kosten daar dus vanaf trekken dan zitten we nog steeds op 30.6 miljard. Zelfs al zou de helft van die kosten voortkomen uit eigen diensten als Apple music en Apple TV+ (wat mij sterk lijkt gezien de kosten voor iCloud) dan nog kunnen ze maar net quitte spelen.
Op deze orde van grote krijg je echt bizarre kostenplaatjes voor bepaalde dingen die je dus niet zomaar even weg kan strepen en een paar miljoen aan kosten overhouden die je ergens moet verhalen.
[Reactie gewijzigd door supersnathan94 op 24 juli 2024 22:11]