Google brengt stabiele versie van Android 11 uit

Google brengt dinsdag de eerste stabiele versie van Android 11 uit voor Pixel-smartphones. Ook zijn er nieuwe bètaversies beschikbaar voor een aantal toestellen van OnePlus, Xiaomi, Oppo en realme. Pixel-gebruikers krijgen een aantal unieke features.

Android 11 verschijnt voor de Pixel 2 en nieuwer en volgens Google komt het besturingssysteem ook direct uit voor een aantal toestellen van de genoemde fabrikanten. Andere merken brengen in de komende maanden Android 11-upgrades uit. Volgens XDA Developers gaat het bij de andere fabrikanten die Google noemt om bètaversies. De site zegt dat er voor de OnePlus 8, OnePlus 8 Pro, Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi 10 Pro, Oppo Find X2, Oppo Find X2 Pro, Oppo Ace2, Oppo Reno3 4G, Oppo Reno3 Pro 4G en de realme X50 Pro nieuwe bètaversies beschikbaar zijn.

Google somt een aantal vernieuwingen uit Android 11 op. De fabrikant legt veel nadruk op Bubbles, een nieuwe manier om chatgesprekken weer te geven die het volgens Google makkelijker maakt om te multitasken. Ook biedt Android 11 de mogelijkheid om schermopnames te maken, zonder dat daar externe software voor nodig is. Veel smartphonefabrikanten hebben zelf al screenrecorders ingebouwd in hun Android-uitgaves.

Android 11 geeft gebruikers meer controle over hun privacy en data, zegt Google. Zo is het mogelijk om éénmalige permissies te geven voor het gebruik van de microfoon, camera en locatie. Verder reset het nieuwe besturingssysteem automatisch bepaalde permissies van apps die lange tijd niet gebruikt zijn. Ook benadrukt Google dat er meer beveiligings- en privacyupdates naar telefoons gestuurd kunnen worden via Google Play, zonder dat er een volledige OS-update nodig is.

Google heeft een pagina online gezet met daarop de exclusieve features die Pixel-gebruikers krijgen in het nieuwe besturingssysteem. Zo bevat het OS een Smart Reply-functie op het toetsenbord, die suggesties geeft voor het aanvullen van tekst in chat-apps. Dit werkt bij het gebruik van Engels in combinatie met Gboard en Google merkt op dat het niet voor alle chat-apps werkt. De verwerking van de invoer gaat lokaal, Google benadrukt dat het daarom een privacyvriendelijke functie is.

Ook kan Android 11 op Pixel-telefoons suggesties geven voor het gebruik van apps, gebaseerd op dagelijkse routines van gebruikers. Daarnaast belooft Google betere mogelijkheden voor het selecteren van tekst en afbeeldingen en Pixel-telefoons maken automatisch suggesties voor namen van folders waar gebruikers meerdere apps in bewaren op het homescreen.

Android 11

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

08-09-2020 • 19:40

116

Lees meer

Reacties (116)

116
113
82
1
0
15
Wijzig sortering
Ik ga ervan uit dat we een goed half jaar moeten wachten tot Samsung devices deze update krijgen?
December voor de nieuwe flagships. Januari voor die van vorige jaar waarschijnlijk.
En de rest zal wel ergens in een lijstje staan voor een ja of een nee.
Samsung telefoons die de Android 11 update krijgen:

Galaxy S20 / S20 Plus / S20 Ultra * – status: wordt getest, beta-programma in voorbereiding
Galaxy S10 / S10e / S10 Plus **
Galaxy S10 Lite *
Galaxy Note 20 / Note 20 Ultra *
Galaxy Note 10 / Note 10 Plus **
Galaxy Note 10 Lite *
Galaxy Fold**
Galaxy Z Fold 2 *
Galaxy Z Flip *
Galaxy A10 **
Galaxy A20e **
Galaxy A21s *
Galaxy A30s **
Galaxy A40 **
Galaxy A41 *
Galaxy A50 **
Galaxy A51 *
Galaxy A70 **
Galaxy A71 *
Galaxy A80 **
Galaxy M20 **
Galaxy M21 *
Galaxy M31 *
Galaxy XCover Pro *
Galaxy XCover 4S **

Samsung tablets die de Android 11 update krijgen:

Galaxy Tab S7 / S7+ *
Galaxy Tab S6 **
Galaxy Tab S6 lite *
Galaxy Tab S5e **
Galaxy Tab A 2019 modellen **
Galaxy Tab Active Pro **

* – Android 11 wordt de eerste grote upgrade voor het toestel
** – Android 11 wordt de tweede upgrade voor het toestel

Bron

[Reactie gewijzigd door -Colossalman- op 23 juli 2024 18:27]

Bizar dat dus de Galaxy S9 van net 2,5 jaar oud deze update niet krijgt. Ter vergelijking: de iPhone 6S uit September 2015 krijgt nog het aankomende iOS 14.
Verbaas ik me ook over. Zulke fratsen zorgen er wel voor dat ik bij een volgende telefoon wel 3x ga nadenken voor ik weer voor Samsung kies. Principe kwestie, want heb Android 11 verder niet nodig. Het is vooral het grote gemak waarmee dit merk bepaald dat een telefoon van nog maar 2 jaar oud, al te oud is om zo'n update te krijgen.
Je krijgt nog gewoon security patches hoor. Je telefoon blijft prima bruikbaar, alleen kan het misschien niet direct dingen waarvan je het bestaan nog niet kon bedenken toen je de telefoon kocht. Is dat nou zo'n ramp dat je daar een principe kwestie van maakt?
Nou ja, het is wel een beetje flauw dat ze niet gewoon de nieuwste versie van Android in een update geven toch? Terwijl de telefoon dit hardwarematig natuurlijk prima aan zou kunnen.
Ach de meeste veranderingen die strikt noodzakelijk zijn om Android veilig en soepel te houden, worden via veiligheidsipdates en updates in de Playstore recht getrokken. Dit keer is de impact op Android ook heel beperkt.
Zelfs de exclusieve nieuwigheden voor de Pixel telefoons zijn beperkt. Het powermenu is misschien het meest verrassend deze upgrade.
Jammer dat de App akkers 2 Apps die ik gebruik niet tijdig hebben aangepast. Een groot dagblad flikt het bij iedere upgrade van Android om achter de feiten aan te lopen.
Ach, zoveel voegen die Android versies nu ook weer niet toe.

Het is mij om het even, mijn s9 doet het nog wel een paar jaar. Of ik nu Android 11 of 10 heb..
In Android 10 zit voor NL nu standaard Android Auto, dat vind ik persoonlijk wel een toegevoegde waarde.
Goed voorbeeld, ik zal het dan dus nu ook hebben maar ik gebruik het niet. Dus als ik op Android 9 was gebleven had ik er net zoveel van gemerkt als nu . Dus ook de extras van Android 11 kan ik wel een paar jaar missen.
En Samsung heeft aangekondigd dat de S10/S20 en andere ook nog een derde upgrade gaan krijgen, voor 3 jaar OS upgrades ipv 2.

Dan zal ik de S10 toch wat langer houden, al deze nu wel toe is aan een nieuwe batterij(wat bij Samsung zelf een fortuin kost).

[Reactie gewijzigd door MrFax op 23 juli 2024 18:27]

Dan zal ik de S10 toch wat langer houden, al deze nu wel toe is aan een nieuwe batterij(wat bij Samsung zelf een fortuin kost).
70 Euro, met behoud van fabrieksgarantie. Is nou niet echt wat je noemt een fortuin. Volgens mij kun je je toestel gratis bij je op laten halen als je niet in de buurt woont van de service centers. Ik heb al meerdere ervaringen ermee al was dat wel binnen garantie. Werkt perfect, ze halen hem maandag op bijvoorbeeld, repareren hem dinsdag en woensdag heb je hem weer terug.

https://www.samsung.com/n...ervicelocatie/#prijslijst
Goede tip, wist het niet. Heb een Note 9 die nog prima voldoet maar merk dat screen on time wel iets minder is dan toen ik het 2 jaar geleden kocht. Logisch uiteraard, accubattery geeft aan 82% en red nu 5-6 uur. Ben wel een redelijke heavy user.

Voor 70 euro het door Samsung zelf laten doen is dan een no-brainer, geeft het toestel weer een langere levensduur.
Na 1 jaar al de accu slecht?
Dan heb je hem aardig goed misbruikt...
Mijn S10 Plus heeft een zo goed als nieuwe accu na 1 jaar gebruik, ik heb fast charging wel uit staan en laadt hem snachts langzaam op.
Na een paar Samsung flagships is mijn ervaring toch ook dat na ± een jaar de accu merkbaar achteruit begint te gaan. Lijkt me niet uniek voor Samsung overigens, maar mijn laatste paar telefoons waren nu eenmaal Samsungs. Ik vind het wel jammer sinds mijn S5 de accu niet meer eenvoudig door de gebruiker te verwisselen is. Maar dat is nu eenmaal de tijd waarin we leven, waar planned obsolescence een ding is.
Hier gebruiken ze nog steeds een S7, S8 en een S9 zonder problemen, dus wat je met de accu doet is bijzonder.
Had Android 10 april dit jaar gekregen op mijn A70, zal waarschijnlijk volgend jaar april worden, maar wel iets om naar uit te kijken.
Dit blijft helaas de zwakke plek van Android. Het duurt allemaal zo ontzettend lang voordat je de upgrade krijgt, als je ‘m al krijgt. Als je je dan bedenkt dat de concurrentie een toestel uit 2015 in september gelijk een upgrade geeft, dan geeft dat wel te denken eerlijk gezegd. Goede veilige software met veel functionaliteiten wordt steeds belangrijker.
Voordeel is wel dat bij Android veel security onderdelen voor de play services komt, dus ook met een oudere versie van Android ben je vrijwel altijd veilig.
Welke security onderdelen krijg je via Play Services dan? Ik krijg maandelijks een update voor mijn Galaxy A50 en daar zitten altijd tientallen beveiligingsfixes tussen. De meeste Samsung apparaten krijgen ze 1 keer per kwartaal, wat echt veel te karig is.
En maken ze dan onderscheid tussen versie upgrades en algemene updates ? Stel dat je a50 straks 3 jaar oud is, krijg je dan helemaal niks meer qua updates of alleen geen versie updates meer ?
Je hebt nog altijd xda developers!
Dat hangt er van af, ze geven als 1 van de weinige fabrikanten vrij duidelijk het beleid aan (wat je er ook van vindt), en in het ergste geval ondersteunen ze wat langer...
Via de play services krijg je updates door slaan op bugs en zwakheden in Android. Je normale updates zijn vooral voor de Samsung schil en aanpassingen (en vaak zijn het niet zozeer security zaken maar simpele bugfixes).

Uiteraard ook belangrijk, maar minder cruciaal als zwakheden in het OS zelf.
Waarom is dat veel te karig? Hoe vaak wordt er daadwerkelijk misbruik gemaakt van beveiligingslekken in het OS? Ik lees er zelden tot nooit iets over. Voor de normale gebruiker zie ik (net zoals banken, die beveiliging hoog in het vaandel hebben) geen enkel bezwaar.

[Reactie gewijzigd door turbojet80s op 23 juli 2024 18:27]

Deels mee eens, alhoewel het natuurlijk wel wenselijk is om frequenter updates te krijgen. De laatste 2-3 jaar heb ik alleen maar toestellen gehad waarvoor ik maandelijks updates krijg. Ik moet zeggen dat me dat toch wel een veiliger gevoel geeft.
Wordt toch meer misbruikt dan je denkt hoor, het feit dat je er zo weinig over leest is omdat dit moeilijk te ontdekken en nog moeilijker te bestrijden is. Samsung zal pas beginnen fixen als iemand tegen Samsung zegt wat het probleem is en hoe het misbruikt kan worden, maar in de tussentijd heeft Igor Prysmaldayev dit 2 jaar terug reeds ontdekt en beginnen misbruiken.
Dat is de theorie ja, en de praktijk? Juist als het allemaal zo simpel en makkelijk en daadwerkelijk problemen gaf dan hoorde je buiten het geklaag wel daadwerkelijke issues.

Enige reden dat ik zo veel updates zou willen is dat er dan minder over gezeurd zou worden :Y)

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 23 juli 2024 18:27]

Dat het beter kan staat buiten kijf, maar kom op, ipv dan mij te gaan afkraken als persoon kan je gewoon bewijs tonen dat ik wat doms zeg. Niet zo raar toch dat ik dat soort overdreven gedoe de kop in smoor, want de realiteit is echt aan mijn zijde, en dat is gewoon dat er bar weinig gebeurd, itt de wereld vergaat reacties.

Ik snap het wel, het is het enige echte verschil tussen Android en iOS wat er af te kraken is dus het is een heilig onderwerp, maar dat maakt het nog geen echt probleem :)

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 23 juli 2024 18:27]

Fijn dat je zoiets roept, maar kom eens met onderbouwing.
Want ik zit regelmatig voor de tv, maar kan me niet herinneren dat ik dit voorbij heb zien komen. Er zijn wel nagebouwde "tikkie-websites", maar dat is wat anders dan dat Tikkie gehacked is.
Sociale fraude (Whatsapp bedelberichten van "zoon" of "dochter") lijkt een veel groter probleem te zijn.
Veel security onderdelen? Zeker niet veel, momenteel zijn de project mainline pakketten nog redelijk weinig, wat wel in 11 naar meer is gegaan. En een oudere android versie vanaf Android 10 dan pas.
Hoewel het zeker prettig is dat dat tegenwoordig zo loopt, is dat wat mij betreft een noodzaak geboren uit een slecht updatebeleid. En dan krijg je nog steeds een belangrijk deel van de securityupdates die in het OS zelf gevonden worden niet.

Nee, een voordeel wil ik dat niet noemen.
Was dat maar waar; er was een aankondiging dat security updates via de play store zouden gaan per Android 10, maar dat gebeurt nog steeds niet.

[Reactie gewijzigd door Comp User op 23 juli 2024 18:27]

Waarom zou elk toestel Android 11 of nieuwer nodig hebben,als alle functies en features al weken of maanden in hun eigen skin zitten,en nog veel andere die stock Android zelfs nog niet heeft? Bij bepaalde merken maakt het bijna niets uit of je Android 9/10/11 hebt op een bepaalde skin,want je merkt geen enkel verschil. Bij iOS is het ook zo trouwens.De basis is hetzelfde,iOS nummer....,maar de core is bij nieuwere modellen toch iets anders....Security updates zijn belangrijker,en sinds Android 10 loopt dit zelfs al via de Play Store op sommige modellen.... Ikzelf doe nooit meer als 3 jaar met een toestel,maar ik betaal nooit meer als €400 voor een toptoestel,omdat een smartphone toch meestal na 2 jaar serieus verouderd is qua hardware en ik het beste wil prijs/kwaliteit. Ook al loopt m'n toestel nog als een trein na 2 jaar,toch merk je altijd een hardwarekloof tss nieuwere modellen,ook al beweren sommigen van niet....

[Reactie gewijzigd door greatkz op 23 juli 2024 18:27]

Security updates lopen nog steeds grotendeels niet via de play system updates
Via Android 10 wel grotendeels,en vanaf 11 allemaal...
Hoe zit dat dan met android zonder playstore, zoals bijvoorbeld lineageOS?
Die hebben sowieso de recentste patches.Als je nightly(beta) hebt toch.... Bij Stable loopt het soms wat achter.....
Dus de security updates zijn gewoon deel van de android codebase, alleen de distributie is verandert van OS updater naar Play Store, maar je kan alsnog de OS updater gebruiken als je OS dat ondersteunt?
uhm, nee? In Android 10 was het ook niet grotendeels trouwens, er vielen weinig patches daadwerkelijk in(de reden dat er ook niet maandelijks een play system update was), wat trouwens ook op de update bulletins van google te zien is.

In android 11 zijn er pakketen toegevoegd, het is zeker niet alles
Ik ga er vanuit dat veel "nieuwe" features al lang en breed beschikbaar zijn op non-stock smartphones zoals de screenrecorder.

Hierdoor is een upgrade naar Android 11 niet meer zo speciaal als je al op Android 9 of hoger zit. Veel features en updates komen immers al via Google Play (services/framework) binnen, maar ook via het aangepaste OS van de smartphone fabrikant (One UI 2, Emui, Miui, Oxygen OS, etc).
Enige nadeel van de niet stock os'en is dat ze voor het grootste deel zo veel bloat meeleveren. Google Play + Samsung Account, Google Play + Xaoimi account (hoe dat ook maar heet) en de rest van de dubbele apps. 2 calculators, 2 mail apps twee kalenders etc etc. Er zijn zoveel mooie en goede telefoons, maar 80% komt niet eens op mijn lijstje door al die bloatware. Ik heb even een note 10+ gehad, 480 apps standaard meegeleverd, veel systeem apps natuurlijk maar ook vet veel dubbele apps van samsung zelf. Dat vind ik het nadeel van android, iedere fabrikant wil zn eigen eco systeem (hun goed recht). De pixels doen dat natuurlijk ook, maar dat is google dus heb je alleen de google apps. Ben wel erg blij met mijn pixel 4xl trouwens. Sommige mensen boeit het niet, doet wat het moet doen, maar ik stoor mij er aan.

[Reactie gewijzigd door maradesign op 23 juli 2024 18:27]

Da's ook een van de verborgen redenen waarom mensen voor b.v. oneplus kiezen. Geen bloat, en bijna stock Android met slechts enkele nuttige verbeteringen hier en daar.

(Alleen zijn ze helemaal vergeten waar ze groot mee zijn geworden en gaan ze voor m'n gevoel HTC achterna... hopelijk komt het niet zo ver.)
Ze moeten idd 'budget' modellen als de nord blijven maken dan mogen ze wat mij betreft gewoon flagships erbij doen :) dan zijn ze wat mij betreft nog steeds hun roots niet vergeten.
Als ze er nu gewoon voor zorgen dat je alles kunt verwijderen (ook de Google bloatware) en niet alleen uitschakelen ben je klaar.

Maar ja dan kan Google niks meer pushen.
Inderdaad.

Mensen lopen nogal vaak te zeuren over het gebrek aan Android-versie updates, maar wat veranderd er nou echt in een versie? Wat is er veranderd van Android 9 naar 11.. vrij weinig.

En wat je zegt, bij een non-stock ROM is dit nóg minder doordat deze vaak al de functies hebben, of deze nieuwe functies toch niet overgenomen worden.

non-stock ROM's gaan steeds meer gebruik maken van de standaard Google Apps (telefoon, calculator, calendar etc) welke weer steeds meer geupdate worden via de Play Store. Daarnaast hebben we beveiligingsupdates, updates via Play Services en zelfs Qualcom drivers gaan naar de Play Store.

Android versie gaat steeds minder en minder zeggen.
Dan mag je al heel blij zijn. Ik denk langer.
denk ik ook. Stock android is de beste oplossing.
Android 10 kwam begin september 2019 uit en begin december 2019 hadden de eerste S10 gebruikers (flagship van dat jaar) de update binnen. Het ligt er natuurlijk aan welk Samsung toestel je hebt. Hoe nieuwer je toestel, hoe eerder je de update krijgt. De eerste gebruikers kunnen Android 11 na ongeveer 3 maanden verwachten, als het een beetje zoals Android 10 zal lopen.

[Reactie gewijzigd door RobinNL op 23 juli 2024 18:27]

Anoniem: 22438 @mrtl8 september 2020 22:22
Wat is daar erg aan? Bubbles voor je chat applicaties hebben we al lang op Samsung. Screenrecorder ook. Android auto, hebben we al.

Ben wel benieuwd of dat scherm voor Google home wat gaat opleveren en natuurlijk is het interessant dat Google meer kan updaten aan onze telefoons zonder tussenkomst van Samsung. Maar qua functionaliteit zal je denk ik weinig verschil merken.

Bovendien wordt Samsung steeds sneller met updaten, dus wie weet valt dat nog mee. Ben wel benieuwd wat one UI 3 gaat opleveren.
Ik heb niet echt het idee dat mijn leven anders gaat worden met android 11, zou het eigenlijk ook niet erg vinden dat er inmiddels nog maar eens per twee jaar een major komt. Beetje zoals windows tegenwoordig. En wel elke maand security patches uiteraard.
Als je hem al krijgt natuurlijk ;-)
Dat hangt natuurlijk sterk af van de keuze die je hebt gemaakt voor je toestel. Sommige fabrikanten zijn gewoon echt makkelijk geweest met de updates. Ik snap dan niet dat mensen daar dan nog voor kiezen.
Hier al binnen op mn Pixel, voor mij niks anders meer.
Update was snel binnen op mijn 3a (1.3GB) en installeren was nog geen vijf minuten, dat hebben ze inmiddels ook goed voor elkaar.
Klopt. Volgens mij gebruiken ze tegenwoordig hetzelfde principe als met Google Chrome. Twee partities, waarbij de update in partitie B geinstalleerd wordt terwijl je zelf partitie A draait. Na het herstarten van je telefoon, ga je automatisch door in partitie B. Toekomstige updates gaan dan op partitie A. En zo herhaalt de cyclus zich weer.
klopt: https://source.android.com/devices/tech/ota/ab

Het principe is in de embedded wereld redelijk ingeburgerd, het is dus niet iets dat Google specific is.
Leuk feitje:

Xiaomi begon hier al mee op hun eerste toestellen. Je kreeg bij MIUI wekelijkse updates, maar als er eentje niet beviel, kon je gewoon je bootloader naar de andere partitie op laten starten. Je raakte hierbij geen data kwijt aangezien de data partitie los staat van beide systeempartities.

Dit was natuurlijk ook leuk voor custom ROM's. Zo kon ik gewoon met dezelfde switch in de bootloader switchen tussen stock Android en MIUI of een update van een custom ROM uitproberen zonder ook maar iets opnieuw in te stellen o.i.d.
Werken alle gebruikelijke apps ook nog steeds? In het verleden werden bank apps pad na een paar weken geüpdate voor een nieuw OS.
Ik ervaar geen problemen
Weet iemand of de huawei p30 pro ook een upgrade naar android 11 krijgt?
Tijdelijke licentie wat huawei in staat stelde ook oudere telefoons te updaten, is vervallen.

Dus ja en nee, zal langer duren omdat ze heel zorgvuldig een stabiele versie moeten uitbrengen wat niks van Google apps / playstore stuk maakt.
Volgens mij heb ik hem in het lijstje zien staan. Mijn Huawei krijgt de update in ieder geval wel. Toch netjes: begon met 9, heb nu 10 en straks dus 11.
Gebaseerd op hun filmpje zie ik niet een feature waarvan ik denk "Wow, dat moet ik hebben".
Nee, maar dat is al jaren niet meer het geval, toch? De echt spannende features op het gebied van Smartphone OS'en hebben we intussen al wel gehad. Android kan praktisch alles wat iOS kan en vice versa. Het zal nu vooral een race worden naar de beste specs: het helderste scherm, de meeste pixels, de beste camera's, etc.
Er mogen van mij wel nog genoeg verbeteringen in. Geforceerde Camera Api? Betere PIP?
Er zit een pip resize change in deze versie
Zo ervaring het ook. Al een paar versies weinig spannends.
Android kan praktisch alles wat iOS kan en vice versa
Dat is denk ik het probleem en mogelijk door te weinig concurrentie.

Voor mij persoonlijk zijn security updates belangrijker dan OS updates geworden bij Android
.
De aangekondigde 'rolling screenshot' is een paar maanden geleden al geschrapt. Die komt waarschijnlijk pas met Android 12 😴
Huh, zit dat dan niet al lang in Android? Ik kan me herinneren dat ik die functie al een paar jaar kan gebruiken op mijn (Samsung) toestel. Of is dit weer wat anders dan een screenshot van meerdere schermen hoog?
Diverse fabrikanten bakken het in hun eigen schil, waaronder Samsung en OnePlus.
Top natuurlijk, eindelijk kunnen stock Android gebruikers ook genieten van die handige functionaliteiten die non-stock Android vaak al maanden/jaren hebben 8-)

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 23 juli 2024 18:27]

Bubbles? Is dit niet precies hetzelfde wat facebook al jaren gebruikt voor zijn messenger app?
Zeker en eindelijk kan je het ook bij andere apps gebruiken. Heel fijn.
Vind ik inderdaad enorm irritant. Ik heb de messenger app er daarom afgekieperd en gebruik Friendly.

Hopelijk wordt dit geen trend bij andere apps en kan je het afzetten, anders wordt het een heleboel patchwerk met custom roms ....
Die bubbels zijn gewoon de 'chat heads' van Facebook en die vond ik toen ook al een slecht idee. Rommelige UI en ze zitten constant in de weg. Maargoed, ongetwijfeld kunnen ze gewoon uit.

De extra privacy opties vind ik wel super. Hoe meer hoe beter!
Ook kan Android 11 op Pixel-telefoons suggesties geven voor het gebruik van apps, gebaseerd op dagelijkse routines van gebruikers.
Maar als ik dat lees, dan weet ik ook weer dat Google zelf zeker niet minder data vist. Het is ze
er vooral om te doen is dat die persoonlijke data niet bij concurrerende advertentiebedrijven terecht komt.

Misschien ben ik te cynisch, maar als Google zich bekommert om bescherming van privacy van gebruikers dan wordt ik heeeeel achterdochtig...
Hier een Huawei P30 pro, met Android, ben benieuwd voor Android 11 (denk het wel, maar wanneer ?) :)
Ik zou inzetten op februari
Ondertussen heeft mijn telefoon 10 nog niet eens en zal mijn andere telefoon die nooit krijgen. Dat blijft toch het probleem van android.
Hoog tijd dat ze interface en core van elkaar scheiden.
Denk dat Google dit al grotendeels voor elkaar heeft. En dat ook toepast op hun Pixel toestellen. Maar zij kunnen niets doen aan de houding van andere Android toestel fabrikanten, de deals die zij maken met eventuele lokale telecom-boeren etc.

Zelf heb ik een Huawei P20 toestel, welke zeker genoeg aan hardware in huis heeft om Android 10 en waarschijnlijk ook Android 11 goed te laten werken. Nadat Adndroid 10 uitkwam, beloofde Huawei jaren geleden dat ook de P20 een update naar Android 10 zou krijgen.

En verhip, kreeg afgelopen week eindelijk deze beloofde update binnen via Claro, een van de kleinere Paraguayaanse telecom-boeren hier in Zuid-Amerika. Dus ja, upgraden kan allemaal wel, maar je moet verdomd geduldig zijn met Android toestellen, samen met een telecom bedrijf dat nog gelooft in service voor toestellen die, volgens vele gebruikers, aan het eind van hun functionele leven zijn.

Laksheid van Google op dit gebied is een belangrijke reden voor de upgrade malaise voor Android toestellen. Maar zonder die laksheid was Android nooit zo hard gegroeid. Door veel strenger te worden qua beleid voor scheiding van interface en core, upgrade-ability etc., is Android minder aantrekkelijk geworden voor achterkamertje-deals tussen fabrikanten en telecom-bedrijven en dat zie je wel terug in de aanschafprijs.

Maar kopers zijn inmiddels gewend geraakt aan het (grof) meer betalen voor minieme innovatie in nieuwe toestellen, dat zulke dealtjes ietwat minder belangrijk voor de fabrikant zijn geworden. Dat scheelt dan wel weer.

* edit: tjiepo*

[Reactie gewijzigd door GeroldM op 23 juli 2024 18:27]

Geinig hoe dat werkt, ik zit bij Telfort en heb op mijn p20 al een tijdje Android 10.
İk ben een van de gelukkigen, in deze, geselecteerd voor beta test van Android 11 op de Poco F2 pro.

Geweldig toestel voor een prikkie.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.