Tip de redactie

China sloot in twee jaar tijd 13.000 websites en 10 miljoen internetaccounts

Door RoD , 24 december 2017 13:05185 reacties

China heeft naar eigen zeggen sinds 2015 ongeveer 13.000 websites gesloten of offline gedwongen. Tevens zijn er in die periode ongeveer 10 miljoen internetaccounts verwijderd vanwege ontoelaatbaar gedrag. China staat bekend om zijn strenge internetcensuur.

Dat maakte het Chinese persbureau Xinhua bekend op zijn website. Niet alleen zijn er in twee jaar tijd ongeveer 13.000 websites gesloten, ook zijn er gesprekken gevoerd met ongeveer 2200 websitebeheerders. Volgens Wang Shengjun, die vicevoorzitter is van het Standing Committee of the National People's Congress moeten de acties een afschrikwekkende werking hebben.

Ook internetgebruikers zijn getroffen; in twee jaar tijd zijn er 10 miljoen internetaccounts ontoegankelijk gemaakt. Wang maakt niet geheel duidelijk waarom deze accounts zijn verwijderd, maar hij noemt onder andere terroristisch gedrag en pornografie. China staat echter bekend om zijn strenge vorm van internetcensuur, waarbij onder meer kritiek op de overheid geldt als onaanvaardbaar onlinegedrag.

Verder is de internettoegang in China beperkt; vele websites zijn ontoegankelijk gemaakt door de Chinese firewall. Sinds kort pakken de autoriteiten ook het gebruik van vpn's aan; onlangs kreeg een man nog 5,5 jaar cel opgelegd vanwege het aanbieden van vpn-diensten.

Reacties (185)


Microsoft en Fujitsu gaan samen aan kunstmatige intelligentie werken

Door RoD , 24 december 2017 12:3152 reacties

Microsoft en Fujitsu hebben te kennen gegeven dat zij gaan samenwerken op het gebied van kunstmatige intelligentie. De diensten worden gebouwd op Microsofts 365-platform en zijn vermoedelijk vooral gericht op bedrijven.

Microsoft en Fujitsu aiVolgens de beide bedrijven zijn er vier pijlers waar op wordt gericht binnen het nieuwe samenwerkingsverband voor kunstmatige intelligentie. De eerste is het zichtbaarder maken van prioriteiten in e-mail en agenda's: de slimme software van Microsoft en Fujitsu zal zelfstandig kunnen herkennen waar de gebruiker prioriteit aan moet geven. De tweede pijler is het automatiseren van routinetaken, zoals het inplannen van vergaderingen.

Verder willen de beide partijen diensten aanbieden die in staat zijn om relaties tussen mensen weer te geven, iets dat voor human resources bruikbaar zou kunnen zijn, bijvoorbeeld door automatisch teams van werknemers te selecteren voor een bepaalde klus. Tenslotte moet de software de prestaties van werknemers beter inzichtelijk maken.

Al met al lijkt het te gaan om een reeks zakelijke diensten die onder andere voor werknemers van een bedrijf van toepassing zal zijn. Omdat er wordt gebruikgemaakt van Microsoft 365, komt de slimme software mogelijk als onderdeel van een Office-pakket naar zakelijke gebruikers. Microsoft begon daar onlangs zelf al mee.

Naast van Microsoft 365 wordt ook van Azure gebruikgemaakt om de diensten aan te bieden. Fujitsu brengt onder meer zijn clouddiensten en Human Centric AI Zinrai, de ai-dienst van Fujitsu, naar het samenwerkingsverband. Vanaf april moeten de diensten worden aangeboden in Japan, waarna er een globale release volgt.

Reacties (52)


Gerucht: OnePlus 6 komt begin 2018 met vingerafdrukscanner achter scherm

Door RoD , 24 december 2017 10:42280 reacties

OnePlus is mogelijk al begin volgend jaar van plan om een nieuwe telg in zijn smartphonereeks uit te brengen. Volgens de geruchten komt de OnePlus 6 uit met een vingerafdrukscanner verwerkt achter het scherm. De processor zou de nieuwe Qualcomm Snapdragon 845 moeten worden.

De Chinese fabrikant heeft zelf niets losgelaten over de mogelijke opvolger van de huidige OnePlus 5-reeks, maar een bron van GizmoChina vertelde anoniem over de plannen. Volgens de bron moet de OnePlus 6 begin volgend jaar al uitkomen, mogelijk al in maart; medio maart zou de aankondiging moeten zijn, waarna het toestel later die maand beschikbaar moet zijn voor consumenten.

Een van de opvallendste eigenschappen die wordt genoemd door de bron is een vingerafdrukscanner achter het scherm. Bij de OnePlus 5T werd deze nog achterop de behuizing geplaatst. Er wordt vermoed dat meer fabrikanten werken aan een vingerafdrukscanner achter het scherm; dit geldt voor velen als een logischere plaats voor het ontgrendelen van de smartphone met de vinger, maar de technologie was er lange tijd niet klaar voor.

Verder zou de OnePlus 6 beschikken over de Qualcomm Snapdragon 845-soc, waarvan eerder deze maand de details werden onthuld. Naar verwachting komen er volgend jaar meer high-endsmartphones uit met deze processor.

Reacties (280)


Facebook sluit licentiedeal met muziekuitgever Universal Music

Door RoD , 24 december 2017 09:5770 reacties

Facebook heeft een overeenkomst gesloten met Universal Music, een van de grootste muziekuitgevers ter wereld. Het gaat om een meerjarige deal waardoor Facebook de rechten krijgt op de muziek van artiesten die onder Universal wordt uitgegeven.

Dat blijkt uit het persbericht dat Universal Music online heeft gezet. De uitgever is de eerste van de grote labels die met Facebook in zee gaat, en de deal geldt niet alleen voor de sociale-netwerksite zelf, maar ook voor dochtermerken zoals Instagram en Oculus.

Wat de overeenkomst precies teweeg gaat brengen is nog niet volledig duidelijk, maar wel stelt Universal dat er gewerkt wordt aan nieuwe muziekervaringen op Facebook. Op termijn moet dus bekend gaan worden hoe die nieuwe diensten er precies uit gaan zien; het is aannemelijk dat Facebook wil gaan concurreren met bestaande muziekstreamdiensten zoals Spotify.

Ook mogen gebruikers vanaf nu video's gaan uploaden waarin muziek is verwerkt die wordt uitgegeven door Universal. Voorheen verwijderde Facebook juist video's als er ongelicenseerde muziek in voorkwam; daarom kwam de site onlangs nog met een database met rechtenvrije muziek, die gebruikt kan worden voor video's.

Er gingen al lange tijd geruchten dat Facebook zelf online muziek wil gaan aanbieden Twee jaar geleden kwamen er al berichten naar buiten dat het bedrijf zich wilde gaan mengen in de muziekmarkt. Naast met Universal zouden er ook gesprekken zijn gevoerd met Sony en Warner; het sluiten van licentiedeals met de grote labels is echter een langdurig proces.

Reacties (70)