Tip de redactie

Android Wear-gebruikers klagen over trage software door spraakherkenning Google

Door RoD , 23 december 2017 12:3481 reacties

Een aantal gebruikers van Android Wear-smartwatches heeft opgemerkt dat de software met vertragingen kampt doordat de spraakherkenning van Google veel van de processor vraagt. Het uitschakelen van de bediening via 'ok Google' lijkt de prestaties te verbeteren.

Huawei Watch 2 Classic Grafiet (Grijs)Op Reddit stelt een gebruiker een oplossing te hebben gevonden voor de trage bediening van de interface op zijn Huawei Watch 2. Bij hem lijkt de automatische spraakherkenning van Google, die werkt door 'ok Google' te zeggen, de boosdoener te zijn. De gebruiker, die schuilgaat onder het pseudoniem Yozakgg, stelt het probleem te hebben achterhaald door met adb te kijken naar welke apps veel van de processor vragen.

Bij het uitzetten van de 'ok Google'-herkenning blijkt de interface van de smartwatch veel sneller te werken. Veel andere gebruikers in de Reddit-thread merken hetzelfde op met smartwatches van andere merken, waardoor de spraakherkenningssoftware dus systematisch te veel van de processor lijkt te vragen. De internetgigant heeft nog niet gereageerd op de problematiek.

Door spraakherkenning kunnen gebruikers van Android Wear hun horloge bedienen met de stem. Deze functie zit overigens ook in de standaardversie van Android. Overigens blijft het mogelijk om tegen de smartwatch te praten na het uitschakelen van 'ok Google'; via de ingebouwde Assistant is spraakbediening nog steeds toegankelijk.

Reacties (81)


Motorola begint met uitbrengen van Android 8.0 voor Moto X4

Door RoD , 23 december 2017 10:2134 reacties

Motorola heeft de Android 8.0-update uitgebracht voor de Moto X4-smartphone. Daarbij gaat het om de versie van de Moto X4 die op Android One draait; een update voor de versie met aangepaste software moet nog komen.

Gebruikers van de Moto X4 laten weten dat de software bij hun over-the-air binnenkomt. Het changelog verklapt dat het gaat om een update naar Android 8.0, en dat tevens beveiligingspatches zijn meegeleverd, zo meldt onder meer Android Police.

Het gaat vooralsnog alleen om een update voor de Android One-versie van de smartphone. Deze variant heeft niet de softwarematige aanpassingen die Motorola voor veel van zijn smartphones heeft ingebouwd. De variant op de Moto X4 die deze softwareaanpassingen wel heeft, moet nog iets langer wachten op de update. Het is aannemelijk dat deze ook op korte termijn volgt, aangezien Motorola geen grote wijzigingen in de interface heeft doorgevoerd ten opzichte van de 'kale' Android-versie.

Motorola kondigde de X4 eind augustus aan. Het midrange-toestel heeft een Snapdragon 630-processor en een scherm met diagonaal van 5,2". Verder noemt Motorola integratie met de spraak- en informatiedienst Alexa van Amazon, maar dit werkt niet in de Nederlandse en Belgische versies van de smartphone.

Moto X4 preview

Reacties (34)


Apple krijgt boete wegens achterhouden documenten in rechtszaak omtrent Qualcomm

Door RoD , 23 december 2017 09:25114 reacties

Een Amerikaanse rechter heeft Apple een boete opgelegd omdat het bedrijf niet voldoende meewerkt met het aanleveren van documenten aan de Federal Trade Commission. Laatstgenoemde heeft een rechtszaak aangespannen tegen Qualcomm vanwege machtsmisbruik.

Alhoewel Apple geen partij is in de rechtszaak tussen de FTC en Qualcomm, is het bedrijf wel bestraft door de rechter. In de zaak omtrent machtsmisbruik op de chipmarkt heeft Apple documenten ter bewijsvoering aan moeten leveren, maar heeft het niet alles aangeleverd waar de FTC om heeft gevraagd. Een rechter heeft Apple nu een boete van 25.000 dollar, omgerekend 21.000 euro, per dag opgelegd, die geldt tot de documenten worden vrijgegeven. Mocht Apple overigens er niet in slagen om de documenten voor 29 december aan te leveren, dan kan er een nog hogere boete worden opgelegd, zo meldt Bloomberg op basis van rechtbankdocumenten.

Apple stelt in een reactie dat het al meer dan 2,6 miljoen documenten heeft aangeleverd aan de FTC voor de deadline van 15 december verstreek. Het bedrijf is het dan ook niet eens met de boete en gaat deze aanvechten.

In de rechtszaak tussen de FTC en Qualcomm wordt laatstgenoemde beschuldigd van het misbruiken van zijn monopoliepositie op de chipmarkt, wat tot conflicten over de licentieprijs heeft geleid; volgens de FTC vraagt Qualcomm te hoge prijzen. Apple zou volgens de FTC tussen 2011 en 2016 uitgesloten zijn van de praktijken, omdat Qualcomm zich gerealiseerd zou hebben dat wanneer een ander bedrijf met Apple in zee zou gaan, dat een sterkere marktpositie zou krijgen. Door een exclusieve deal met Apple te sluiten, werd Apple aan het bedrijf gebonden en krijgt de concurrentie minder kans om marktaandeel te winnen.

Niet alleen de Amerikaanse waakhond heeft Qualcomm aangeklaagd, ook Apple zelf heeft dat gedaan na een conflict over de licentiekosten. In Taiwan en China is Qualcomm al door de rechter bestraft vanwege machtsmisbruik.

Reacties (114)