Mindcrime en 1984 onzin? Hoe naïef. De Britten lopen de Amerikanen weer eens achterna (hoewel Engeland in een ander opzicht op kop loopt: de Britten hebben de hoogste dichtheid bewakingscamera's van Europa
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/6108496.stm en hebben hun bedenkelijk lage plek in de ranglijst van landen die de privacy van hun burgers respecteren 'cum laude' verdiend!
nieuws: Nederland scoort slecht op privacygebied in Europa
Ze scoorden zelfs lager dan de Nederlandse Staat, en dat wil wat zeggen!

Maar toch helpt datamining niet echt bij de opsporing van terroristen.
http://www.volkskrant.nl/..._bij_opsporen_terroristen
In de VS heeft men, juist om de grondwettelijke bepalingen te omzeilen (!), de gegevensverzamelende en verwerkende firma doelbewust in het privé domein gehouden. Heise (de Duitse CT) heeft hier in het nummer 24 (13/11/2006) vanaf bladzijde 212 een paar artikelen aan gewijd. De firma Cyveillance
http://www.cyveillance.com/ weet nagenoeg alles van iedere Amerikaan (tenzij die Amerikaan voor bepaalde overheidsinstellingen werkt). Cyveillance schuwt het gebruik van geniepige botjes niet
http://cyveillance.linuxgod.net/ (kijk ook naar de link met de logfiles, o.a.
http://cyveillance.linuxg...cyveillance-looking.1.txt) om zoveel mogelijk persoonsgebonden data te vergaren.
Niet dat we in Nederland veel beter zijn: maar wij Laten ons vooral bespioneren! Goh, hoe zou het toch komen dat patientregistratie- en administratie software in veel ziekenhuizen op afstand beheerd wordt vanuit... Tel Aviv. En wie maken en beheren de software voor nagenoeg alle Europese GSM netten? Twee keer raden, Jeruzalem of Tel Aviv? Niet leuk om te horen maar wel waar. Ze zitten soms 40% onder de prijs van de concurrentie, je snapt niet dat ze het er voor kunnen doen. Doen ze ook niet, ze krijgen subsidie...
Wat is de inmiddels bekendste M0ssad dekmantel in NY? Een verhuisbedrijf, gespecialiseerd in het 'verwijderen' en 'opslaan' van complete archieven van bedrijven en overheidsinstellingen. Natuurlijk nadat het even door de scanner gehaald is. Daar kwamen deze jongens ook vandaan:
http://www.fpp.co.uk/online/01/09/WTC.html http://www.whatreallyhappened.com/fiveisraelis.html http://www.commondreams.org/headlines02/0622-05.htm Welke firma beheerde de vluchtleidingssoftware in de VS (ja, ook en juist op 9ll - maar daar wilde ik het even niet over hebben nu)?
http://www.letsroll911.or...r_op=view_page&PAGE_id=44
http://www.rumormillnews.com/cgi-bin/forum.cgi?read=89717
Alweer een Mossad dekmantel. Een beetje misleiding kan ook nooit kwaad natuurlijk, dat is ook hun devies - let op de bovenste foto waar een 'Hamas militant' zijn bovenste knoopje net iets te ver open heeft staan zodat je, merkwaardig genoeg, een Davidsster ziet:
http://www.nogw.com/mossad.html
http://www.libertyforum.o...r=293300428#Post293300428
Volledigheidshalve zou ik nu verder moeten gaan met de niet minder lieve ClA en Ml5, maar dan wordt het echt te lang. Het is toch allemaal één pot nat.
Onze les: laten we proberen onze burgerrechten te beschermen!
http://www.schneier.com/essay-114.html
Wie garandeert ons dat we over 15 jaar nog steeds een democratisch gekozen en vooral ook naar democratische principes werkende regering hebben? Zou je willen dat de huidige afluistermogelijkheden (of erger (we bewegen steeds meer in de richting van de blanco volmacht voor geheime diensten) daarbij ingebegrepen alle controle over camera's op straat, je kenteken dat automatisch overal gescand wordt en je GSM waarvan de locatie steeds gelogd wordt) in handen kan komen van een partij die zich zelf niet wil laten controleren? Waarom zouden we dat willen? Maar we bewegen er ons op dit moment wel naartoe!
Privacy is meer een levensvoorwaarde dan iets wat je even aan de kant zet omdat je gelooft dat je er terroristen mee kan bestrijden. Terrorisme kun je beter voorkomen door armoedebestrijding, zorgen dat mensen niet onderdrukt worden door onze bondgenoten en zorgen dat er gelijke wetten voor iedereen komen. Minder werkeloosheid in de Gazastrook wil ook wel helpen. Belangrijker is nog dat je in staat bent als burger om de 'geheime diensten' te laten controleren, want daar komt ook erg veel, zo niet het meeste, terrorisme vandaan. Maar dit terzijde.
http://video.google.nl/videoplay?docid=786048453686176230
Firma's als Cyveillance hielpen Bush in 2001 in Florida de presidentsverkiezingen te winnen met een geheime blackllist van 57.000 mensen die niet mochten stemmen (omdat ze arm, zwart of beide waren - de lijst zou officieel alleen 'felons' bevatten). In 2004, de republikeinen hadden kennelijk de smaak te pakken, werd dat nog eens op veel grotere schaap overgedaan. Zo kun je ondeugdelijke apparatuur specifiek in pro-democratische risicogebieden terecht laten komen. Als je zwart, hispano of arm was had je 40x meer kans dat je stem niet geteld zou worden dan als je in een blank en/of welvarend district woonde.

Klasseoorlog. Greg Palst, de investigative reporter (voormalig beurswaakhond en namens de overheid onderzoeker van corporate crime (o.a. Enron)) heeft er een paar hoofdstukken aan gewijd in zijn laatste boek 'Armed Madhouse'.
http://www.amazon.com/exe...QC9BFHWWVP3&link_code=as1 Zeer goed gedocumenteerd en zeer geestig geschreven... Ook heeft hij overal lezingen gegeven over de sociaal-economisch bepaalde stemuitsluiting in de 2004 verkiezingen
http://video.google.com/v...56767455986&q=greg+palast en ook waarom de Irak oorlog nu werkelijk nodig was.
http://video.google.com/v...ocid=-3641043830777908106
Binnen de CCC is men over de huidige door angst gevoede anti-privacy & pro-politiestaat ontwikkelingen ronduit pessimistisch:
http://video.google.nl/vi...1546547&q=we+lost+the+war
De vraag blijft: wie wil er nu eigenlijk een politiestaat? En vooral: waarom?
edit2: linkjes toegevoegd