HBO deelt eerste beelden van The Last of Us-tv-serie

HBO heeft de eerste beelden van zijn The Last of Us-televisieserie gedeeld. De streamingdienst publiceerde beelden van Joel en Ellie in een korte trailer. De serie wordt volgend jaar verwacht en verschijnt dan op HBO Max.

HBO toont de beelden aan het einde van een overzicht met series die de komende tijd naar streamingdienst HBO Max komen. De The Last of Us-trailer duurt ongeveer 20 seconden en toont beelden die fans van de game zullen herkennen. De trailer toont ook een glimp van Nick Offerman, die Bill speelt in de serie. Offerman is onder meer bekend van zijn rol als Ron Swanson in Parks and Recreations.

De The Last of Us-televisieserie werd in 2020 al aangekondigd. De serie is gebaseerd op de gelijknamige PlayStation-game en werd opgenomen in Canada. Vorig jaar werd onder meer bekendgemaakt dat Pedro Pascal de rol van Joel op zich neemt. Pascal is bekend van onder andere The Mandalorian en Narcos. Bella Ramsey, die eerder Lyanna Mormont uit HBO-serie Game of Thrones speelde, speelt Ellie. De serie wordt in 2023 verwacht, maar heeft nog geen concrete releasedatum. Het eerste seizoen krijgt tien afleveringen.

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

22-08-2022 • 07:36

119

Submitter: Tripl3 D

Lees meer

The Last of Us krijgt tv-serie op HBO
The Last of Us krijgt tv-serie op HBO Nieuws van 21 november 2020

Reacties (119)

Sorteer op:

Weergave:

Ligt het aan mij, of lijkt de HBO Ellie vrij weinig op de Game Ellie?
Klopt, maar het is wel een kick ass actrice! Ik vond haar karakter in GoT geweldig!
Ik stoor me meer aan de baardloze PP!
Ze was een van de minste actrices uit de TV-serie. Sadie Sink was misschien een betere optie geweest voor The Last of Us, maar ze is misschien nog iets te Stranger Things voor nu. Pedro Pascal is wel een aardige casting, maar of het ook voldoende gaat zijn blijft de vraag. In ieder geval is het niet Netflix, Amazon, of Disney deze verfilming doet.
Qua fysieke kenmerken inderdaad niet, maar zolang de sfeer van het karakter maar goed kan neerzetten is het toch prima?

Maar als we het er toch over hebben. De Harry Potter karakters worden door de meeste mensen beschouwd als 'goed-gecastte' karakters. Echter heeft een kunstenaar/artiest de film-karakters naast de beschreven karakters gezet, en dan zie je toch dat ze niet allemaal even goed lijken. De meeste wel, maar lang niet allemaal (even los van dat de beschreven karakters geen echte mensen zijn natuurlijk). Sommige hebben daadwerkelijk compleet andere haarkleur/oogkleur/gezichtsvorm (Voorbeeld: Harry Potter heeft in de boeken heel nadrukkelijke groene ogen, in de films blauw. Neville is blond in de boeken, enz.)
https://www.heart.co.uk/s...-descriptions-appearance/
Het zal voor de gemiddelde kijker niet veel uitmaken hoe de karakters eruit zien. Maar voor de kijkers die de games gespeeld hebben zit dat volgens mij toch anders, voor mij in ieder geval wel.
Je verwacht een bepaalde uitstraling en gezicht (door de game), als dat dan totaal anders is dan is de beleving van zo'n serie voor mij toch heel anders/minder goed.
Ligt niet aan jou, ze lijkt er totaal niet op.
Klopt, maar ik denk niet dat het nodig is om per se iemand te hebben die qua uiterlijk erop lijkt.
Lara Croft in de films lijkt ook niet op de ingame Lara Croft e.d. dus lijkt lijkt me nu niet bepaald belangrijk? Het mag van mij zelfs een enge heks met vratten zijn als het verhaal maar goed is.

[Reactie gewijzigd door Illegal_Alien op 23 juli 2024 09:53]

Ik vondt Angelina Jolie aardig op het oude model lijken en Alicia Vikander aardig op het nieuwe model lijken en nee als het er van Ellie een gedrocht gemaakt wordt dan kijk ik en denk vele anderen niet meer naar de serie..
Een gedrocht? Jesus man, overdrijven is ook een vak.

Je stelt je aan.
Kritiek uiten op het feit dat iemand niet op een fictief personage lijkt is wat mij betreft nogal wankel. Dat ervaar ik niet als heel erg. Als het verhaal er maar naar is.
Het zou leuk zijn geweest als Ellen/Elliot Page die rol had gespeeld. Was wel zo trouw aan het spel
Ellie is officieel niet gebaseerd op Page (vandaar ook de klacht destijds over de uiterlijke gelijkenissen). In de remake van deel 1 is Ellie's uiterlijk ook aangepast naar dat van deel 2. Daarnaast is Page inmiddels 35 jaar...

[Reactie gewijzigd door vickypollard op 23 juli 2024 09:53]

Ja, laten we een man van 35 de rol spelen van een meisje van 14.
Goed idee, heel geloofwaardig ook.
Niks nieuws, gebeurd vaker.

Beverly Hills 90210 in de 90s

At the start of filming, Shannen Doherty was 19, Jennie Garth was 18, Tori Spelling was 17, Jason Priestley was 20, Luke Perry was 23, Brian Austin Green was 17, Ian Ziering was 26, and Gabrielle Carteris was 29.

De bekendste :)
Henry Winkler in 'Happy Days' (1974-1984)
Henry Winkler was 29 years old when Happy Days debuted and the world was introduced to the ultimate teenage greaser, the Fonze. By the time the show ended, he was almost 40.
edit: laat maar.

[Reactie gewijzigd door YopY op 23 juli 2024 09:53]

Als je dat serieus denkt, dan vraag ik me af of je het laatste jaar nog wat van hem (ja, het is toch echt een hem) hebt gezien.
Ook in reactie op @V3g3ta :
Dat mag zo zijn voor een groot gedeelte van de mensen, maar het is veel te kort door de bocht. Allereerst heb je verschillende manieren om geslacht vast te stellen. Bij de geboorte gebeurd dat op basis van uiterlijke geslachtskenmerken (penis/vagina), maar dat is niet altijd duidelijk vast te stellen en hoeft ook niet overeen te komen met het chromosomale geslacht (XX/XY) of gonadale geslacht (eierstokken/teelballen), die op hun beurt ook weer niet eenduidig zijn (zie bijvoorbeeld https://en.wikipedia.org/wiki/Intersex). Daarnaast heb je nog de hersenontwikkeling, die ook gestuurd wordt door hormonen, waar ook veel variatie in mogelijk is. Er zijn dus allerlei afslagen te nemen waardoor iemand niet simpelweg of man of vrouw is of zich zo voelt.

Ik kan van harte de "Biology Of Sex" podcastaflevering aanraden van TED Radio hour. We hebben het hier over echte mensen met echte gevoelens, die het hier echt heel moeilijk mee hebben.

EDIT: aan de -1 modders, ik hoor graag jullie inhoudelijke argumenten!

[Reactie gewijzigd door GerhardBurger op 23 juli 2024 09:53]

Ik heb geen moeite om dat te gaan beluisteren, dus zal het op mijn lijst zetten.

Maar ik betwijfel of het mijn mening zal veranderen, maar goed, daar gaat het ook niet om. I'll shall give it a try, thnx! 😉
Natuurlijk zit er een hoop mode (wmb iets anders dan 'onzin', maar dat is voor sommigen leeftijds-afhankelijk) bij de huidige neiging om tienduizen labels overal op te plakken. Maar zelfs het biologisch geslacht is niet zo eenduidig binair als jij lijkt te geloven. Er worden meer mensen met tussenvormen geboren dan je zo 123 zou denken. BV verschijnselen als 'ongevoeligheid voor testosteron', waardoor je geboren kunt worden als (uiterlijk) vrouw, hoewel zonder baarmoeder, terwijl je genetisch XY bent (en dus man). (zie bv https://en.wikipedia.org/...en_insensitivity_syndrome ) en zo zijn er nog talloze andere variaties in genetica en ontwikkeling. Dat je daar weinig van merkt in het dagelijks leven komt (naast dat het natuurlijk een kleine minderheid is) voor een deel doordat het tot voor kort (en nog steeds vaak) gebruikelijk was om babietjes met intersex geslachtsorganen gelijk bij de geboorte al om te bouwen tot 1 van de 2 'standaard' geslachten.

Je biologische geslacht wordt bepaald door je primaire geslachtskenmerken (en dat is dus al niet 100% binair), je genetische geslacht wordt bepaalt door je genen en dat kan ook soms niet eenduidig zijn en het kan dus soms niet overeenkomen met je biologische geslacht.

Je 'gender' ( naar engels woord imo, maarja) wordt sowieso bepaald door je hersenen. De hersenontwikkeling wordt door zoveel factoren beïnvloed dat je hersenen zich prima meer 'vrouwelijk' of 'mannelijk' kunnen ontwikkelen. Een transgender kennis kwam met het verhaal dat bij sommige de hersenen aantoonbaar meer ontwikkeld zijn als die van het geslacht waar ze zich bij thuisvoelen. Ik heb geen idee of dat whishful thinking is of echt waar (ik heb geen idee of je uberhaupt verschil kunt zien tussen mannen/vrouwen hersenen), maar t lijkt me niet onmogelijk.

Daarbovenop zijn er natuurlijk genoeg culturele factoren waarom iemand liever van het andere geslacht zou willen kunnen zijn. Dat is dan wellicht niet gebaseerd op een biologisch verschijnsel, maar kan desondanks iemands levensgeluk aardig beïnvloeden.

Ik dacht vroeger ook dat het een puur psychologisch verschijnsel was, maar heb mij er eens meer in verdiept toen ik een transgender persoonlijk leerde kennen en het is toch echt allemaal wat genuanceerder dan '2 smaakjes en de rest is ingebeelde onzin'.
Inderdaad zo makkelijk is het ook niet er is weinig complexer dan een menselijk lichaam maar om nu iemand op basis van gevoel en willen in een categorie te plaatsen kan ook niet naar mijn mening want dat wordt een chaos in de maatschappij met onze regels en wetten.
Dat hangt er vanaf welke categorie. Voor de meeste dingen in onze maatschappij is het geslacht (en zeker de gender) irrelevant.

Voor die paar zaken waar het er wel echt toe doet wellicht een paar extra invulveldjes?
Nee het meeste is gebaseerd op geslacht met het werk ligt het salaris vaak hoger bij mannen omdat sommige bedrijven achterhaald zijn maar het is ook wel bewezen dat vrouwen een hoger ziekteverzuim hebben en fysiek minder hard kunnen werken en daar bij zwangerschapverlof en natuurlijk telt dat allemaal mee in een wereld waar geproduceerd moet worden en een deel van salaris is daar op gebaseerd.

Betaalde sport heeft ook competities en verdiensten op basis van geslacht en het is al meerdere keren bewezen dat een biologische man op hoog amateur niveau competitie mee kan doen met professionele en betaalde vrouwelijke sporters dus zeg dan maar gedag tegen vrouwen competitie.

In NL en mogelijk andere landen mag jij ook een Arts of een Politie agent weigeren op basis van geslacht vanwege ervaringen of geloofsovertuigingen etc. en er zijn ook beroepen waar een vrouw of een man de voorkeur heeft want de klant wil het of dat een man of vrouw gewoon beter in dat beroep (zal ook wel ergens bewezen zijn) zijn.

Bij de kerk zal het meevallen denk ik maar er zijn nog tientallen geloven die op basis van geslacht bepaalde functies hebben en er is hopelijk geen land en wet die een geloof gaat opdringen op deze manier gaan wij het zo doen maar wie weet gaat het wel gebeuren (nee ik ben niet gelovig maar daarom heeft geloof wel dingen wat waarde heeft en wat iemand zonder geloof kan volgen) dan worden eeuwenoude rechten en tradities van iets van 80% van de wereld aan de kant gegooid voor een 1% die een gevoel hebben anders te zijn.

In de Rechtbank zal een vrouw in 6 misschien wel 7 van de 10 keer voogdij winnen en er zijn ook al biologische man transgenders die beweren het gevoel te hebben dat hun zwanger zijn en of kunnen lacteren.. dat wordt toch een chaos ? want hoe kan jij wel iemand als vrouw erkennen maar dan bepaalde privileges niet erkennen ? dan is die wetenschap en regels en wetten toch ook niet relevant ? want dan wordt het volgende wat bepaald nu of iemand zwanger kan worden en of menstruatie kan hebben ? wetenschap in ieder geval niet.

Vrouwen (omstreeks 50% van de wereldbevolking) zijn al weet ik hoelang bezig voor hun rechten en de laatste 100 jaar hebben hun beetje bij beetje dingen voor elkaar gekregen en nu kan dat door een hele kleine groep (minder dan 1% ?) ineens ontnomen worden omdat hun het gevoel hebben iemand anders te zijn.. prima dat mag maar daarom hoeft de rest van 99% dat niet te accepteren of wel ?

Laat men er eerst maar eens voor zorgen dat hunzelf dingen voor elkaar krijgen zonder dat te krijgen door iemand anders iets af te nemen dan vindt ik het prima als iemand ook op papier een bepaald geslacht wilt zijn maar tot die tijd zal het een chaos worden en dat een meerderheid dingen wordt afgenomen doordat een minderheid denkt het recht te hebben.

Maar het vreemde is dat het in bijna alle gevallen één richting in gaat van biologische man naar transgender vrouw en ik begrijp niet dat die mensen dat willen en dat wij het maar tolereren moeten dan kun je net zo goed ook gewicht klasses afschaffen en er een lotterij van maken maar ik denk dat investeerders en kijkers dan weg zijn dan heeft niemand meer iets behalve misschien een comedy show zonder competitie..

Excuus als het als aanvallend wordt gezien ik heb niets tegen homo's en transgenders en vindt het zelfs prachtig volk wat vaak warm en creatief volk is maar denk dat velen van hun ook niet willen wat er nu gebeurt en dat is gehaast dingen opdringen wat meer schade oplevert dan dat het hun en diegene die na hun komen gaat helpen in de maatschappij en denk dat het iets is voor de komende eeuw om het op de juiste manier te doen.
Gelukkig zijn jouw gedachten ook maar enkel dat, wat onbelangrijke vluchtige gedachten.
En wees maar wat woke, wordt de wereld enkel beter van ^^
Nee, sorry.. maar woke zal ik simpelweg niet worden. Ik accepteer het tot op een bepaald punt. Maar alles daarna keur ik af.
Wokeness maakt deze wereld niet beter en het word sowieso alleen maar slechter (maar dat zul je ws nog niet doorhebben).
Ik merk wel op dat als je een mening hebt, in mijn geval ben ik niet woke en hoeft het ook niet door mijn stelt te worden geduwd.. dan word je hier gewoon afgekeurd. Er is een bericht van mij geminned dat gaat over hoe geweldig Koreaanse films wel niet zijn, op zich totaal niks mis mee en niet iets wat ook maar iemand zou willen minnen, tenzij je anti Zuid-Koreaans bent.. Maar ik ga ervanuit dat meer dan half Tweakers dik Woke is en me daarom minned, omdat ik niet in hun vakje kleur en niemand van de redactie die ook maar ingrijpt. Als iemand me dat eens kan uitleggen? Op een normale, duidelijke en unbiased manier!
Mijn moderatie rechten zijn uitgezet omdat ik dat ook 2 (!) keer heb gedaan met woke berichten, begrijpelijk, maar ik zal er niet wakker van liggen.. dan maar niet modereren. Maar andersom mag het dus schijnbaar wel? Interessant niet? 🤔
Dus een soort van "Rasicme mag niet, tenzij wij het er mee eens zijn of het in ons straatje past, dan mag het wel", terwijl geen enkele vorm van racisme goed is! En nu mag woke tweakers me weer gaan minnen... 😊
Ik zie de rechtzaken nu al voor mij tussen ouders en kinderen en tussen ouders en maatschappelijk werkers waar de ouders van geestelijke en lichamelijke mishandeling worden aangeklaagd omdat hun nu zo nodig Woke wilden zijn.. wat denk je wat er met een lichaam gebeurt als dat verstoord wordt met medicatie en operaties ? en daar zullen sommigen een 50 jaar of langer met spijt moeten rondlopen..
Ja wordt de wereld echt alleen maar beter van. Pedofielen die worden verheerlijkt / genormaliseerd. Heel goed voor de wereld! Het verbieden van woorden, heel goed voor de wereld. Het laten toestaan dat mannen in de sportwereld tegen vrouwen mogen sporten, met alle gevolgen van dien, heel goed voor de wereld!

Jullie woke mensen zijn echt helemaal de weg kwijt. Echt absurd.
Vooral die boosheid, en de onwetendheid erbij. Het is fascinerend.
Tja,kijk dan tussen je benen als je het nog niet weet,achterlijke gedoe.
Inderdaad het blijft een mens en wij leven in een vrij land en jij en ik en een ander mogen leven hoe wij het willen zolang het niet schadelijk of beperkend is voor anderen alleen om een Biologische man of vrouw als iets anders op papier te zetten gaat mij te ver want daar zal misbruik van gemaakt worden van competities en privileges tot rechtzaken zo zijn mensen dan ook weer..
En ga jij dan even bepalen wat de norm is voor normaal of waan?
Niets mis om woke te zijn, integendeel zelfs, dank je.

En wat de meeste mensen normaal vinden is helemaal niet de norm om te bepalen wat normaal is. Er zijn tijden geweest dat lijfeigenen normaal waren, of grootgrondbezitters, noem maar op.. Dus wat "normaal" is voor de ene is abnormaal voor de andere, zelfs als er een grote bevolkingsgroep op die plaats/tijd iets als normaal beschouwt.

Het is niet omdat jij angst hebt om verder na te denken dan wat jij kent en waar jij vertrouwd mee bent, dat dat normaal is hoor. Stop clutching your pearls and grow up.
Het hele Woke gebeuren is inmiddels al zo Toxic dat de meeste mensen er niet eens over willen discusseren tenminste niet openlijk en tegenover elkaar dus de meeste mensen zeggen ja natuurlijk mag jij zijn hoe jij bent.. de meerderheid zegt ook dat Discriminatie, Slavenarbeid, Kinderarbeid, Dwangarbeid enz. niet kan en mag maar toch is het nog nooit zo populair en winstgevend geweest als de laatste jaren..
En als je je verstand even gebruikt en kijkt naar de geschiedenis dan leer je al heel snel dat dingen die vroeger 'normaal' waren nu absoluut niet meer door de beugel kunnen. Dus wat je zegt is pertinent onwaar.
Vorig jaar ging deze concept trailer van de serie rond. Dat was echt een stuk indrukwekkender dan de nieuwe trailers. In die trailer werd gesuggereerd dat Nikolaj Coster-Waldau als Joel ging spelen (althans, zo interpreteerde ik dat). De actrice die Ellie speelt, lijkt ook meer op de Ellie uit de game. Op zich maakt dat niet uit, maar al met al zag dat er toch echt een stuk beter uit dan de trailers met Pedro Pascal.

Heel benieuwd wat ze er van gaan maken. Eigenlijk kan het alleen maar tegenvallen als je kijkt naar de kwaliteit van de games.
Dat is een fan-made trailer, hè? Er wordt dus helemaal niks gesuggereerd... Nikolaj als Joel had echter niet misstaan denk ik :)

[Reactie gewijzigd door vickypollard op 23 juli 2024 09:53]

Was die trailer fanmade ja? Haha, nice ben ik dan mooi ingetuind. Vond ik er echt goed uit zien en beter dan wat we nu te zien krijgen.
Ja, het geeft ook geen goed gevoel voor wanneer het uitkomt. Het feit dat ze 10 afleveringen willen maken en moet ook nog neer seizoenen. Hoe ver wil en kun je dit uitsmeren, want de cut-scenes zijn ook maar z'n 90 minuten. Het verhaal zal nog dunner zijn dan de drie The Hobbits films gok ik.
Voor een fan made trailer ziet het er beter uit dan de officiële, ook betere casting.
Als dat de echte trailer was, dan had ik zonder nadenken een HBO Max account afgesloten. Dat ziet er echt goed uit. Maar helaas is de echte trailer toch een stuk minder indrukwekkend.
Echt he... die vond ik ook echt heel indrukwekkend.
Dat is een beetje Nathan Fillion voor Nathan Drake in een fan-made short-idee. Hoewel het werkt, zie ik ook dat nooit echt gebeuren.
Ik ben meer benieuwd naar de PC versie van de game eigenlijk. Nog steeds geen releasedatum maar hij zou 'snel' komen :?

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 23 juli 2024 09:53]

Hij staat op de site in elk geval nog niet bij Coming Soon. https://www.playstation.com/en-us/games/pc-games/

Zou ook kunnen dat deze begin 2023 uitkomt of dichter bij de release van de HBO serie. Het PC platform is tenslotte een nieuwe target audience voor deze franchise. Uncharted had in juli al uit moeten komen op de PC maar lijkt nu voor eind dit jaar op de planning te staan. Kan ook zijn dat ze meer tijd nodig hebben om Naughty Dog's engine over te zetten van console naar PC.
Jammer... Ik wil hem al jaren graag spelen.

Ik heb in de PS3 tijd zelfs een tweedehands PS3 gekocht om een aantal sony exclusives te spelen, zoals TLOU, Heavy Rain, Beyond 2 Souls, Uncharted enz. Maar na enkele games kreeg ik last van the yellow light of death en ben nooit aan TLOU toegekomen :'(
PS5 versie komt begin september, als ik me niet vergis. Het zou het meest logische zijn als de PC versie dan rond de feestdagen uitkomt. Sony leeft nog steeds in het stenen tijdperk van console exclusives, we moeten ze even de tijd geven om de moderne wereld in te halen ;)
Als deze tv-serie net zo indrukwekkend is als de game dan is het een absolute must-see voor mij. Maar ik word nog niet te enthousiast, eerst de reviews maar eens afwachten.
En afwachten of de serie überhaupt wel op HBO Max komt. Of ooit het daglicht mag zien, want sinds de merger met Discovery gaan dingen niet zo goed:

https://comicbook.com/mov...ely-safe-insider-reveals/
Het is best een flinke lijst met content die ze daar even weghalen.
HBO Max announced the following series will be removed this week:

12 Dates of Christmas
About Last Night
Aquaman: King of Atlantis
Close Enough
Detention Adventure
Dodo
Ellen’s Next Great Designer
Elliott From Earth
Esme & Roy
The Fungies!
Generation Hustle
Genera+ion
Infinity Train
Little Ellen
Mao Mao, Heroes of Pure Heart
Messy Goes to Okido
Mia’s Magic Playground
Mighty Magiswords
My Dinner with Herve
My Mom, Your Dad
Odo
OK K.O.! - Let’s Be Heroes
The Ollie & Moon Show
Pac-Man and the Ghostly Adventures
Ravi Patel’s Pursuit of Happiness
Select Sesame Street Specials
Make It Big, Make It Small
Share
Squish
Summer Camp Island
The Not-Too-Late Show with Elmo
The Runaway Bunny - Special
Theodosia
Tig n’ Seek
Uncle Grandpa
Victor and Valentino
Yabba Dabba Dinosaurs
bron
Zolang er geen goede series worden afgehaald is er niks aan de hand. Die staan hier niet tussen in ieder geval.
Die staan hier niet tussen in ieder geval.
Ken je ze allemaal dan?
Ik ken er zelf geen één van, dus ik kan niet bepalen of het wel of niet goede titels zijn (voor binnen het genre)
Maar ik heb even voor de volledigheid een wat steekproefjes genomen en er zitten toch minimaal een paar titels tussen die een 7.5 of hoger en zelfs eentje met een 8.4 (Infinity Train) op IMDB. Nou is dat natuurlijk niet zaligmakend, maar het zegt wel iets en geeft wat mij betreft aan dat het niet per definitie alleen maar 'niet goede titels' zijn.
Als ik naar de titles kijk zal dat in ieder geval geen gemis zijn.
Ja lijkt me goed, wie kijkt dit nou op HBO max?

Daarnaast is de lijst die toegevoegd is deze maand groter. https://www.google.com/am...m/article/new-on-hbo/amp/

[Reactie gewijzigd door Micromize op 23 juli 2024 09:53]

Ja en? Bij Netflix verdwijnt er ook een aantal keer per jaar zo'n lijst.

Daarnaast zit hier niets tussen waar ik ooit van gehoord heb of zou willen zien.
Zo te zien is het vooral content gericht op kinderen. Wat blijkbaar niet de doel-publiek gaat zijn van de nieuwe HBO/Discovery streaming dienst.

Die conclusie staat zelfs in de bron die je aanhaalt, misschien eens het hele artikel lezen de volgende keer ;)

[Reactie gewijzigd door knirfie244 op 23 juli 2024 09:53]

Ja en? Bij Netflix verdwijnt er ook een aantal keer per jaar zo'n lijst.
Heeft Netflix ooit door zichzelf, of in opdracht van zichzelf, geproduceerde content verwijderd van de dienst? Want dat is wat veel van deze shows zijn. Ja, Netflix moet ook regelmatig dingen verwijderen waarvoor ze de licentie verliezen of het contract verloopt, maar HBO Max verwijderd hier content waarvan ze zelf het IP hebben en zelfs zelf geheel verantwoordelijk waren voor de productie.
Al die Marvel series, al zit Disney daar natuurlijk ook nog tussen.
Die Marvel series waren niet in opdracht van Netflix, dat zijn enkel voorbeelden van series waar ze tot voor kort de exclusive rechten op hadden. Niet hun eigen IP en niet door hunzelf ontwikkeld.
Die Marvel series waren voor zover ik weet wel degelijk ontwikkeld (en gefinancierd) door Netflix, uiteraard in samenwerking met Marvel. Netflix had niet zomaar een licentie afgenomen om het op Netflix te mogen tonen.
Disney heeft dat afgekocht voor ik meen een miljard dollar dus Netflix is er wel redelijk makkelijk mee overstag gegaan.
Och. Iedereen die het wilde zien op Netflix heeft het vast al gezien, dus lijkt me geen slecht bedrag...

De meeste series op Netflix pieken in de 1e weken na release, daarna neemt het hard af. Na jaren verwacht ik niet dat de kijkersaantallen nog heel hoog liggen.
Ze hebben het deels gefinancieerd ja, maar ze (als in een collectief) waren niet in opdracht van Netflix gemaakt. Uiteraard had Netflix het laatste woord over wat er op hun platform kwam, maar het is alleen Netflix geworden omdat zij het meeste wouden betalen voor de streaming rechten, niet meer en niet minder.

Netflix is de distributer, maar deze series zijn ontwikkeld door Marvel Television en ABC Studios. Het is een gelijkaardig scenario als The Incredible Hulk; Marvel Studios heeft die film gemaakt, maar Universal moest als eerste gecontacteerd worden voor distributie, ookal ging al de rest via Paramount indertijd (nu is dit natuurlijk een iets strictere deal, maar je snapt het punt wel).
Dat zijn dan ook de enige voorbeelden, en daar zal vast ook wel compensatie tegenover hebben gestaan. HBO verwijdert eigen content, omdat ze via andere wegen geld hieraan willen verdienen. (welke wegen, geen idee, geen sterveling koopt nog visuele media fysiek volgens mij).
Ja en? Bij Netflix verdwijnt er ook een aantal keer per jaar zo'n lijst.
Ten eerste publiceert Netflix dat doorgaans niet zelf en ten tweede heeft Netflix véél meer titels dan HBO Max, dus er is een groot verschil.
Daarnaast zit hier niets tussen waar ik ooit van gehoord heb of zou willen zien.
Precies. Omdat JIJ het niet kent en niet wilt zien, is het allemaal irrelevant. [/s]

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 23 juli 2024 09:53]

Maar zijn dat wel eigen produkties zoals The Last Of Us? Waarom zouden ze die weghalen immers? De rechten hebben ze toch al...
Zijn dit allemaal kindertekenfilms ofzo? Klinkt nou niet bepaald als echte core content.
Het gaat hartstikke goed daar. Ze zijn alleen van koers gewijzigd. Ga er maar vanuit dat the last of us op HBO max komt zeker nu het zo prominent in de trailer is aangekondigd.
Dat het prominent wordt aangekondigd is deze dagen absoluut geen bevestiging dat het nog uitkomt. Ze hebben daar ook al films die praktisch klaar waren voor release in de ijskast gestoken en verschillende series die al op HBO waren worden ook verwijderd.
Oja? En waar werden die dan zo prominent aangekondigd voor het grote publiek? Waarschijnlijk weet je er alleen van omdat ze gecanceld zijn...
Het is een Max Original......
Zegt weinig. Batgirl, met een budget van 90 miljoen USD, was ook een Max Original.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Batgirl_(film)
Normaal weinig problemen mee, maar TLOU heeft de personages zo goed neergezet dat het nu knaagt dat ze acteurs inzetten die er totaal niet op lijken. Daarbij heb ik zo mijn twijfels of deze twee het fenomenale acteerwerk van Troy Baker en Ashley Johnson kunnen evenaren. Het voelt heel erg als een parodie, in plaats van een homage, en dat is nooit een lekker begin.

Tijd zal het leren maar ik ben lichtelijk skeptisch.
Kan het alleen maar meevallen.
Ben ik de enige die me er aan stoort dat niet het klassieke deuntje van TLOU wordt gespeeld in de Trailer, dat maakt voor mij de sfeer helemaal compleet. Nu klinkt het als een slecht opgezette serie die probeert iets te zijn dat het niet kan waar maken. Wellicht heb ik iets gemist met licenties omtrent de muziek, maar het is voor mij een groot gemis.
Heb wel zin in deze serie, de games zijn erg goed en bied genoeg mogelijkheden voor een goede serie, trailer is goed, maar dat wil niet altijd wat zeggen.
Een game...perfecte basis voor een serie... 8)7
Inderdaad, als iets een goed verhaal heeft is het een perfecte basis voor een serie.
Klopt helemaal, maar weinig spellen hebben 'echt' een verhaal. Althans. Negen van de tien games hebben wel een verhaal, maar dat is vaak erg oppervlakkig en zit vaak vol met duidelijke logicafouten en onderbouwingen waarom iemand is zoals ie is, of hoe ie zo gekomen is.

Nou heb ik zelf The Last of Us nooit gespeeld (heb nooit een Playstation gehad), dus misschien is dit één van de titels die wel een goed diepgaand verhaal heeft, maar even voor het algemeen.

N.B. Ik zeg dus nadrukkelijk niet dat er geen games zijn met een goed doordacht verhaal.
Kweenie. Een goed verhaal is iets voor een handvol afleveringen en misschien één seizoen als je het goed kunt rekken. Maar daarna zie je het vaak vervallen in herhalingen en meer van hetzelfde.

Idem voor films die nav een game worden gemaakt. Leuk voor de SFX fans, maar er komt hoogste zelden iets met échte kwaliteit uit. Mind you: van alle films die wereldwijd worden gemaakt, is het gros ook rommel, dus ik wil niet beweren dat wat niet op een game gebaseerd is, automatisch goed is :+
Maar een goede serie van 1 of 2 seizoenen is ook gewoon prima. Er waren een aantal TV-series die gewoon goed waren het 1e seizoen, maar je merkt dat de schrijvers origineel niet verder doorgedacht hadden; Prison Break is zo eentje. De zenders dringen dan aan op meer seizoenen, maar dan krijg je een gedrocht.
Punt is dat ze vaak maar doorgaan tot er geen hond meer kijkt. Ze verpesten zo een serie. Ik ben misschien verwend, maar bij een nieuwe serie geef ik het zo'n 3-4 afleveringen een kans en als het mij dan nog steeds niet kan boeien, haak ik af.

Iedereen heeft natuurlijk zijn eigen smaak, en kwaliteit is zeer subjectief. Ik ben ook helemaal geen gamer, maar ik vind het als basis voor een serie een beetje dun. Maar ik ben ook niet het beoogde publiek denk ik. :+
Ik vind dat als je het 3-4 afleveringen probeert dat je het heel netjes doet. Ik ben zelf dan ook van mening dat je pas na 3-4 afleveringen kan bepalen of iets werkt voor je.

Ik ken ook weinig titels die op basis van een game zijn, die ik wel 'goed' vind voor binnen het genre. In de categorie 'slappe actiefilms' vind ik bijvoorbeeld de Lara Croft films echt wel goed. Objectief gezien stelt het natuurlijk geen bal voor, maar voor binnen het genre vind ik ze bijvoorbeeld best aardig.
Ook de Pokémon tekenfilmseries vind ik voor binnen het genre best goed. Of bijvoorbeeld de Resident Evil films. (zombie-monster-horror (?))

Nou moet ik wel zeggen dat de genre 'slappe actiefilms' of 'zombie-monster-horror' niet mijn favoriete genres zijn om naar te kijken, maar dat is een ander verhaal :)
Ik vind dat als je het 3-4 afleveringen probeert dat je het heel netjes doet. Ik ben zelf dan ook van mening dat je pas na 3-4 afleveringen kan bepalen of iets werkt voor je.
Klopt. Soms heb ik het al na 1 of 2 afleveringen gezien. Dan hoor je over een serie en je leest wat en het klinkt origineel en leuk, maar als je dan gaat kijken spreken de karakters je niet aan oid. Dat had ik met Barry. Verhaal klonk leuk, maar ik vond er geen reet aan. Niet mijn humor zeg maar. Subjectief en persoonlijk. Wat voor de een werkt, werkt voor de andere helemaal niet.
Punt is dat ze vaak maar doorgaan tot er geen hond meer kijkt. Ze verpesten zo een serie.
Dat is inderdaad een probleem, zelf kijk ik voornamelijk series die maar 1 of twee seizoenen hebben. Je hebt een probleem met dat ze door blijven gaan, maar dat neemt niet weg dat een goed verhaal een goede basis is voor een serie.

Daarnaast is vaak niet het probleem dat ze door blijven gaan maar dat de schrijvers niet weten hoe lang ze door moeten gaan. Er zijn zoveel series waar eerst 12 afleveringen zijn geschreven, het ingekort moet worden naar 8 en dan willen ze opeens toch een tweede seizoen. Dan moet je als schrijver rare truukjes uithalen om het te laten kloppen. Series waarvan bekend is dat ze 3 seizoenen hebben en als het verlengd wordt dit meer dan 1 seizoen van te voren bekend is zijn over het algemeen een stuk minder afgezaagd
Een goed verhaal is iets voor een handvol afleveringen en misschien één seizoen als je het goed kunt rekken. Maar daarna zie je het vaak vervallen in herhalingen en meer van hetzelfde.
Dit leest alsof je al 20 jaar geen games of series meer gezien hebt.
Sowieso zijn series met een seizoen van 10 afleveringen heel normaal. Sommige games zijn qua verhaal net zo uitgebreid en gedetailleerd als het Star Trek universum en zelfs qua storybook, timing en cinematografische cut scenes zo goed opgezet dat je een playtrough al als een 50 uur durende film zou kunnen kijken.
van alle films die wereldwijd worden gemaakt, is het gros ook rommel
Er zijn sowieso een hoop 'gameverfilmingen' geproduceerd met een laag budget door producers die alleen geïnteresseerd waren in de merknaam.
Het verfilmen van een game heeft ook behoorlijke creatieve en realistische obstakels waardoor maar zelden de sfeer en immersie van de game ook maar benaderd worden.

Het kan mijn persoonlijke ervaring zijn maar ik kan in het algemeen nog maar zelden positief zijn over films. Studioprojecten en franchises zijn bijna per definitie generieke CGI troep en zelfs de grote projecten waar regisseurs de vrije hand in hebben zijn kwalitatief qua beeld en geluid misschien uitstekend maar qua beleving kan het er vaak maar net mee door.
Hoewel er genoeg games zijn waar theoretisch een geweldige film of serie van gemaakt kan worden heb ik er totaal geen vertrouwen in dat de filmbusiness er ook iets fatsoenlijks mee doet.
Kijk bijvoorbeeld naar de recente Halo serie. Er is gewoon geen respect meer voor het bronmateriaal.
Dit leest alsof je al 20 jaar geen games of series meer gezien hebt.
Kan zomaar kloppen, want ik ben geen gamer.

Wat de kwaliteit is van wat er allemaal geproduceerd wordt, is natuurlijk open voor debat. Subjectief enzo. Er is genoeg dat door heel veel mensen prachtig gevonden wordt, maar waar ik geen zak aan vindt. Ik ben op aandringen van een vriend gaan kijken naar Walking Dead (tijd terug alweer), en was verrast. Het was best origineel. Even doorgebeten (pun intended) bij S3 geloof ik, maar op enig moment kreeg ik weer het idee dat ik naar iets zat te kijken wat ik al eerder gezien had, maar dan op een andere plaats. Het verhaal vervalt steeds weer in herhalingen. Daar heb ik dan geen zin meer in. Ik was bv ook 'fan' van Dexter. Maar dat werd ook steeds meer een soap. Als het nieuwe van een verhaal eraf is, blijft er vaak niet veel meer over om nog een boeiend verhaal van te maken. Maar ik merk dat ik daar vaak alleen in sta, want de 'fans' willen blijkbaar meer van hetzelfde. Dus als een serie voorbij is, moet er tóch nog meer komen. Maar soms is een verhaal gewoon 'op'. Of het ligt aan mij en ben ik gewoon 'hard to please'. Alles kan.
Ik geloof dat iedereen het met je eens is over The Walking Dead. Zelf was ik een groot fan van de comics, maar ben bij de serie eigenlijk ook afgehaakt rond seizoen 3, het acteerwerk werd stukken beter, maar het verhaal was echt afgezaagd. Nu kijk ik het eigenlijk alleen terwijl ik iets anders aan het doen ben en voornamelijk om te zien welke rare beslissingen ze hebben genomen qua afwijkingen tenopzichte van de comic.
Ik denk dat de oude manier van TV kijken ook meespeelde in populariteit van die series die 10 seizoenen hadden. Elke week 1 aflevering, tussen alle andere dingen door, dan valt de herhaling wellicht wat minder op. Bij dat bingen van tegenwoordig val je snel door de mand. Maar goed, je mag blij zijn als op Netflix een serie seizoen 3 haalt, want rond dat punt zijn de meeste series allang stopgezet.

Maar verder ben ik het met je eens, die dingen worden gemolken tot de laatste druppel en na een paar seizoenen zijn zelfs mijn meest favoriete niet meer dan een beetje achtergrond ruis...

Enkel series die écht met een bepaald aantal seizoenen / verhaallijnen in achterhoofd zijn gemaakt, lukt het soms om nog wat originaliteit te behouden.

Het hangt ook beetje van het type serie af. Je hebt van die procedurals waarbij de afleveringen redelijk zelfstandig te bekijken zijn, met een ingesloten verhaaltje. Dan kan je bij wijze tijdens seizoen 30, aflevering 7 binnenvallen en kan je alles nog een beetje volgen. Series die meer leunen op de overkoepelende verhaallijn, vallen sneller door de mand als er veel zogenaamde 'filler' tussen zit.

Zelfs als die laatste soort eigenlijk veel betere verhalen hebben, valt dat op.

Mooi voorbeeld voor mij was Grimm. Reden simpel vermaak, losjes gebaseerd op gebroeders Grimm verhalen. Begon de 1e seizoenen gewoon met een 'monster van de week' opzet, waarbij elke aflevering redelijk op zich zelf stond. Niet hoogstaand, maar wel leuk om gewoon per aflevering te kijken. Al snel kregen de overkoepelende verhalen meer aandacht en gingen mijn tenen elke week krommer staan.

Als er dan namelijk geen echt eindpunt in gedachten is, weten de schrijvers ook niet goed waar ze naar toe moeten. Daarbij komen alle cliches voorbij, verwachten de kijkers altijd dat er romances ontstaan voor hun favoriete koppeltjes to be etc, die dan ook weer op de klippen moeten lopen om een cliffhanger op te leveren aan het eind van elk seizoen. De mogelijkheden daarin raken al snel op, waardoor de romances ineens ontstaan tussen good guys en bad guys, etc etc. Men vergeet daarbij totaal om een aflevering op sich ook boeiend te houden...tot tweemaal geprobeerd om de serie af te kijken, tweemaal gefaald.

/rant over :+

[Reactie gewijzigd door Sjekster op 23 juli 2024 09:53]

Ik ben ook 'hard to please' en ik ben het ook met je eens voor wat veel series betreft, maar je reageert alsof je niet weet dat games een vooraf vastgesteld verhaal kunnen hebben zoals een boek dat heeft en dat series tegenwoordig vaker echt alleen maar een compleet vooraf geschreven verhaal vertellen.

Verreweg de meeste van de series voor tv worden gepitcht met een idee en een grof verhaal en moeten dan voor het eerste seizoen tussen de 20 en 24 afleveringen hebben waar een team van schrijvers op gezet wordt. Pas als blijkt dat de serie populair wordt (geld oplevert) begint men aan het schrijven van het 2e seizoen. Zo gaat dat verder met vaak hetzelfde concept. Iedere aflevering een klein verhaal met een rode draad over de afleveringen heen die tot een ontknoping komt in de laatste 2 afleveringen en eindigt met een cliffhanger.
Zelfs de beste tv-series hebben opvulafleveringen en houden kijkers regelmatig een worst voor of gebruiken dezelfde clichématige stupiditeiten.

Met de groei van betaalkanalen waren schrijvers, regisseurs en producers niet meer gebonden aan dat aantal afleveringen voor een heel seizoen. Dat betekende dus ook een hoger budget per aflevering.
Dat gaf bijvoorbeeld 20 jaar geleden zender HBO de gelegenheid om geweldig goede series als The Sopranos, Band of Brothers, The Wire te maken en Game of Thrones als bekendste recente serie.
Sinds de ontploffing van streamingdiensten zie je ook dat die datzelfde concept hebben overgenomen.
Helaas blijft het probleem dat een goed concept voor 1 of 2 seizoenen bij populariteit wordt uitgemolken, zoals bij Dexter.
Maar voor The Last of Us, dat een vaststaand verhaal heeft, zal dat veel minder of helemaal niet het geval zijn.

Het blijft persoonlijke voorkeur en er is vaak sprake van een hype bij opvallende nieuwe series, maar The Walking Dead en Dexter zijn goede voorbeelden hoe een goed concept kan verzanden in een reguliere uitmelk-serie.
Nou ja. Het KAN wel natuurlijk.
Er zijn ook al aardig wat films gemaakt naar aanleiding van games.

De Pokémon(teken)films zijn redelijk populair. (ja het spel was eerst ;-) )

Wikipedia heeft een lijst met films op basis van videogames. Toegegeven: Je ziet wel dat verreweg de meeste titels niet een hele goede score hebben, maar het is zeker niet allemaal kansloos.
https://en.wikipedia.org/...ilms_based_on_video_games
Wat populair is heb ik niet veel boodschap aan. Ik ben geen kind, dus ik ga écht niet naar een Pokemon film kijken. Ik ben daar overigens altijd al te oud voor geweest. Ben gewoon een ouwe lul :+
Wat ik bedoel te zeggen is dat het in principe wel kan dat er een goede titel uit komt.
Nou, de Witcher op Netflix is zeker niet verkeerd als je van het genre houdt.
Witcher is een boekenreeks, waarvan een game is gemaakt.

De netflix serie is eigenlijk de "novels" met de "short stories" er tussen in gewoven
De netflix serie is inmiddels een verzinsel op basis van het Witcher universum.

Voorbeeld zie Eskel.
Wacht even, het argument was "een game als basis voor een serie". The Witcher is een boekenreeks waar toevallig ook een game van is gemaakt. Dat is dus niet helemaal hetzelfde.
Heb het idee dat deze net zo matig gaat worden als TLOU2.
Verschillende meningen, gelukkig maar.

Ik ervaar tlou2 als zo’n beetje de mooiste game ervaring en verhaalvertelling in een game ooit. Recent nog eens opnieuw uitgespeeld en dat werd wederom voor mij bevestigd.

Wel benieuwd naar deze serie hoor, ik geef het een aardig grote kans dat het een succes gaat worden, in ieder geval voor de fans.
Precies dit. Veel mensen die bashen op deel twee, praten of elkaar na (net als ananas op pizza) of kunnen zich onvoldoende inleven. Gemiddeld gezien is dit één van de mooiste spelen ooit gemaakt met veel mogelijkheden voor toegankelijkheid, verhaal vertelling en gameplay (ai, mechanics, etc.).
Als het verhaal van part 2 beter wordt uitgewerkt dan de game dan moet het wel goed komen. Schrijver van serie Chernobyl werkt er ook aan mee. Sfeer en setting ziet er al goed uit.
Ervaring leert dat films gebaseerd op spelletjes meestal niet zo goed uitgewerkt worden. (Dus ik hoop dat je gelijk hebt)

[Reactie gewijzigd door zwartbaard op 23 juli 2024 09:53]

Films zijn niet te vergelijken met series. Bij series heb je meer tijd en ruimte om de kwaliteit van het verhaal te realiseren. Films zijn gewoon heel beknopt. Er zijn zoveel factoren die je moet aan tikken om te kunnen slagen. Dus zeer moeilijk te vergelijken.
idd, plus films worden keihard geoptimaliseerd, er is gewoon een tak van wetenschap en checklists om een succesvolle "blockbuster" film te maken. Helaas zijn die niet compatible met wat de meeste video games succesvol maken.

Ik bedoel, neem Max Payne; dat had prima as-is vertaald naar een "noir" actie/dramafilm kunnen worden vertaald, maar die verkopen niet dus hebben ze er een vage actiefilm van gemaakt.

Ik heb wel het gevoel dat er met TV series meer risico genomen kan worden. Niet altijd natuurlijk, ook bij TV series wordt er een checklist bijgehouden zoals cliffhangers aan het eind van een aflevering.
Resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst...
Inderdaad, kan dus best wel eens een goede serie worden.
Nee, maar het vergroot wel de kans.
Als de basis sterk is, is de kans groter dat het iets goeds wordt, dan wanneer de basis al niks is.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.