Ruim een op de tien Nederlanders had in het laatste kwartaal van vorig jaar een abonnement op videostreamingdienst Netflix, zo stelt Telecompaper op basis van een eigen onderzoek. Daarmee is Netflix de grootste aanbieder van video-on-demand in Nederland.
Telecompaper deed onderzoek naar de populariteit van streaming-videodiensten in Nederland. Zogeheten over-the-top-diensten als Netflix doen het goed volgens het onderzoek onder 6200 Nederlanders tussen de 12 en 80 jaar. Netflix is de duidelijke marktleider; ruim een op de tien Nederlanders had in het vierde kwartaal van 2014 een abonnement op de videodienst, omgerekend circa 865.000 huishoudens. Telecompaper tekent daar wel bij aan dat ongeveer een kwart van de ondervraagden nog in de gratis proefperiode van een maand zat. Wel zou zes procent van de Nederlanders overwegen om binnen zes maanden een abonnement te nemen op Netflix.
Telecompapers schatting van 865.000 Netflix-abonnees in het laatste kwartaal van vorig jaar ligt lager dan een schatting die onlangs door The New York Times werd gepubliceerd. De Amerikaanse krant kwam toen uit op een aantal van 914.000 abonnees eind 2014. Dit cijfer is afkomstig van marktonderzoeksbureau IHS en zou geen proefabonnementen meetellen, noch account sharing. Netflix zelf geeft geen cijfers over zijn precieze aantal abonnees per land.
Diensten als Videoland, dat deel uitmaakt van RTL Nederland, en NLziet, een platform van de publieke en commerciële omroepen, zouden een veel kleiner marktaandeel dan Netflix hebben. Precieze cijfers hierover wil Telecompaper, dat een deel van zijn inkomsten haalt uit de verkopen van marktonderzoeken, niet geven.
Uit het onderzoek blijkt verder dat vooral jongeren onder de twintig veel niet-lineaire content consumeren, waarbij voornamelijk smartphones en tablets worden gebruikt. Een jongere zou dagelijks circa 107 minuten video op zijn mobiele apparaat bekijken.