Hoofdcategorieën
Device Settings

Downloadverbod loopt vertraging op door val kabinet

Door Joost Schellevis, donderdag 4 maart 2010 13:19, views: 29.489

Het demissionaire kabinet mag het downloadverbod niet inhoudelijk behandelen. De Tweede Kamer heeft het onderwerp controversieel verklaard, waardoor het pas door het volgende kabinet mag worden behandeld.

Dat zegt SP-Tweede Kamerlid Arda Gerkens, voorzitter van de commissie die pleitte voor een downloadverbod als alternatief voor de thuiskopieheffing. Volgens Gerkens mag het kabinet niet meer reageren op het downloadverbod; dat is nu voorbehouden aan een volgend kabinet. De behandeling van het onderwerp is daarmee uitgesteld tot na de verkiezingen van 9 juni en de daaropvolgende kabinetsformatie. De werkgroep die over het verbod gaat, vergadert wel gewoon verder.

Volgens het SP-Kamerlid heeft het kabinet-Balkenende de voorbereiding van wetgeving met betrekking tot het downloadverbod moeten stilleggen. Gerkens stelt dat een downloadverbod hoe dan ook pas was ingevoerd als er genoeg legale alternatieven met muziek en films voorhanden zijn, en is de invoering van een verbod dus toch al een kwestie van jaren. Volgens Gerkens betekent het controversieel verklaren niet dat de Tweede Kamer niet meer achter een downloadverbod staat. "Het gaat om nieuw beleid", aldus het Kamerlid. Een demissionair kabinet mag zich alleen nog met lopende zaken bemoeien.

Dat de voorbereiding van een verbod vertraging oploopt, zou volgens Gerkens tot gevolg kunnen hebben dat de auteursrechtenorganisaties erin slagen om alsnog een ruimere thuiskopieheffing af te dwingen. Die heffing geldt momenteel niet voor muziekspelers en harddiskrecorders, maar de Stichting Thuiskopie is een bodemprocedure tegen de Staat begonnen om daar verandering in te brengen. De uitspraak wordt dit jaar verwacht. Met de invoering van een downloadverbod zou de thuiskopieheffing juist helemaal worden afgeschaft.

De digitale burgerrechtenbeweging Bits of Freedom reageert terughoudend op het nieuws. "Wij vragen ons af of het goed nieuws is dat het downloadverbod controversieel is verklaard", zo zegt directeur Ot van Daalen. "Wellicht dat een volgend kabinet juist nog positiever tegenover het verbod staat." De stichting zegt te hopen dat 'uitstel leidt tot afstel'.

Volgende 13:49 Cebit: MSI toont all-in-ones met Core i-cpu's en Radeon-graphics
Vorige 12:47 Aiptek introduceert hd-pocketcamcorder met projector
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

Is er al bekend over hoe dit überhaupt gehandhaafd gaat worden zonder een hele vrachtwagenlading aan privacyregels en grondrechten (onschuld tot tegendeel enzo) aan de laars te lappen? En hoe is het na de invoering van deze wet gesteld met netneutraliteit?

Sinds 9/11 wordt onze privacy stelselmatig ondermijnd. Je verplicht moeten kunnen identificeren is ook zo'n regel. Oftewel, iedereen is een leugenaar, behalve als je kan laten zien dat je echt bent wie je zegt dat je bent.

Je moest je altijd kunnen identificeren. Alleen ben je nu verplicht dat te doen aan de hand van een paspoort/identiteitskaart.

En dat iedereen een leugenaar is, is wel erg populistische taal. Geert Wilder zou trots op je zijn.
Een agent, ziekenhuizen en andere overheidsdiensten zijn verplicht jouw identiteit te controleren. De enige methode omdat optimaal te doen is aan de hand van jouw paspoort.
Als automobilist ben je al sinds de invoering verplicht deze bij je te hebben, net als de autopapieren.

Dat je privacy ondermijnd wordt ligt ook grotendeels aan de mens zelf.
Overal en nergens laten wij gegevens achter, hebben we onze bluetooth op de telefoon aanstaan en toegangelijk, en ons internet thuis is onbeveiligt.

De overheid is initiatiefnemer van de site belmeniet.nl daarin staat vermeld dat bedrijven eerst moeten controleren of ze jou wel mogen benaderen voor telemarketing doeleinden.

Ja maar die kaart is zgn ingevoerd tbv veiligheid.

De som 16.00.000 x 60 euro heeft hier uiteraard niks mee te maken.

Die kaart bestaat ook al sinds de jaren 80 en is niet iets van nu.

En nergens in Nederlands kost de kaart 60 euro.
En je hoeft maar eenmaal en in de vijf jaar een nieuwe aan te schaffen vanwege je veranderende uiterlijk.

Dus in jouw geval:
16.000.000*60/5=192.000.000
Daar vul je geen gaten mee in een begroting die vele malen groter is.

Maar als je fouten wilt zien, dan kun je ze altijd vinden of bedenken.

Wel apart is dat die kaart bij jullie zo enorm DUUR is, in België betaal je maar 15 euro.
En onze kaart kan je ook op Internet gebruiken om overheidszaken te regelen.
Je kan het als digitale handtekening gebruiken _/-\o_

Ja maar die kaart is zgn ingevoerd tbv veiligheid.

De som 16.00.000 x 60 euro heeft hier uiteraard niks mee te maken.
Nee, want kinderen jonger dan 14 hoeven zich niet te kunnen legitimeren, en hoeven dus ook niet zo'n kaart te hebben. Scheelt aardig wat op die vermeende 16 miljoen :)

helaas dat als je naar het buitenland gaat je kind niet op je paspoort mag zijn bijgeschreven maar zijn eigen paspoort moet hebben...
op papier mag je je eigen kind(eren) bijschrijven op je paspoort maar in de praktijk komt het erop neer dat ze toch een eigen paspoort moeten hebben. een paspoort gebruik j nou eenmaal om te reizen. (binnen NL mag je je ook identificeren met een rijbewijs, dus alleen mensen zonder rijbewijs moeten een paspoort hebben (er vanuit gaand dat je niet naar het buitenland reist).

En dat iedereen een leugenaar is, is wel erg populistische taal.
In Amerika anders wel, je bent schuldig tot het tegendeel bewezen is.
Als we niet uitkijken gaat het in Nederland die zelfde kant op.

[...]

In Amerika anders wel, je bent schuldig tot het tegendeel bewezen is.
Als we niet uitkijken gaat het in Nederland die zelfde kant op.
EEuuhh ook in de Verenigde Staten van Amerika ben je:
"Innocent, until proven guilty"

We zijn ondertussen zo gewend om zo over de USA te denken, dat het lijkt of je schuldig bent zonder proces.
Ze moeten het net asl in Nederland kunnen bewijzen without a reasonable Doubt...

EEuuhh ook in de Verenigde Staten van Amerika ben je:
"Innocent, until proven guilty"
Zegt Guantanamo Bay je iets?

Ik denk dat het geen uitleg nodig heeft.

Onder Obama c.q. de democraten zou zoiets normaal gesproken niet bestaan.

Zoiets kan alleen bestaan onder republikeinen met lekkere mensen zoals Bush, Rumsfeld en Chainy.

Off topic:
Een paar verhaaltjes over tamiflu met een verbinding naar Rumsfeld.
http://www.globalresearch...p?context=va&aid=1148
http://www.swine-flu-h1n1.com/tamiflu-rumsfeld.html
http://www.independent.co...bird-flu-drug-469599.html

Joh, hier in dit land is het allang zo dat je schuldig bent tot je je onschuld kunt bewijzen.
En mooier nog... als je wilt bewijzen dat je ergens op een bepaald moment niet geweest bent mag je je eigen familie (ouders) niet aanwijzen als getuige. Wordt niet toegestaan door onze eigen overheid. Om hier te bewijzen dat je ergens op een bepaald moment niet geweest bent moet je tegenwoordig vrienden/collega's inschakelen die dan voor je willen verklaren dat je daar niet hebt kunnen zijn.
Heb het zelf meegemaakt. 't is hier in dit land wgewoon schandalig.
En het wordt gewoon nog steeds erger en erger. Ik schaam me er gewoon voor om nederlander te zijn. Vroeger was ik een trotse nederlander, maar tegenwoordig praat ik meer over dit kutland met klote overheid en politiemacht die alleen maar ons geld willen en al onze handelingen voor ons beslissen.

Je bent niet verplicht hem bij je te hebben, je bent verplicht hem te allen tijde te kunnen tonen :+

Klopt (bijna), maar je weet op het moment dat je de deur uitgaat natuurlijk niet of je in een situatie gaat komen waarin een ambtenaar je ID wil zien.

Bij je reactie dacht ik even dat er met moderne technologie onderuit zou zijn te komen dus heb ik de wettekst opgezocht:
Een ieder die de leeftijd van veertien jaar heeft bereikt, is verplicht op de eerste vordering van een ambtenaar als bedoeld in artikel 8a van de Politiewet 1993, een identiteitsbewijs als bedoeld in artikel 1 ter inzage aan te bieden. Deze verplichting geldt ook indien de vordering wordt gedaan door een toezichthouder.
Helaas spreekt de wet over "aanbieden". Mijn plan was om de kaart thuis in een standaard te zetten en er 2 webcams (of 1 webcam en een spiegel) op te richten. Als een ambtenaar hem dan zou willen zien ("toonplicht") zou je de stream op je mobieltje of een computer kunnen laten zien en er zo misschien aan voldoen. Helaas, hier heeft de wetgever waarschijnlijk al aan gedacht gezien er specifiek "aanbieden" staat.

Er staat echter niets over "levertijd" >:), ik zal overwegen de eerste de beste ambtenaar die mijn ID wil zien te vertellen dat de levertijd 3 dagen is. O-)

Jammer trouwens als je wiki leest:
In 1941 werd door de Duitse bezettingsmacht in bezet Nederland een persoonsbewijs verplicht gesteld. Mede vanwege deze geschiedenis was een algemene identificatieplicht in Nederland lange tijd onbespreekbaar. Per 1 januari 2005 geldt er in Nederland echter een algemene identificatieplicht voor iedereen van 14 jaar en ouder.
60 jaar ging het goed, en toen.. De positieve effecten van een wereldoorlog gaan dus pakweg 55 jaar mee, daarna hebben we misschien een nieuwe nodig om te begrijpen wat goed en fout is. Mijn mening over de identificatieplicht moge duidelijk zijn..

Wat betreft het artikel, ik weet het niet.. Groenlinks laat duidelijk zien dat ze tegen zijn, en die staan hoger in de peilingen dan het aantal zetels wat ze nu hebben, maar het blijft een relatief kleine partij. Andere partijen zijn vaak niet zo duidelijk over hun mening op dit gebied. Ik durf echt niet te zeggen wat er gaat gebeuren.

[Reactie gewijzigd door W3ird_N3rd op donderdag 4 maart 2010 23:08]


Ook niet waar, je bent verplicht ten alle tijden je identitiet te kunnen aantonen.
Kan ook met je rijbewijs, lees de wet er maar op na.

Je hebt een draagplicht geen toonplicht.

Je hebt een draagplicht geen toonplicht.
je hebt juist geen draagplicht, en maar in beperkte specifieke gevallen toonplicht. Dat maakt het hele verhaal zo krankzinnig complex. In weze komt het er natuurlijk op neer dat je 'm altijd bij je moet hebben. Maar ook een politieagent mag je niet zomaar (zonder goede reden) om je ID vragen.

Niet waar!
Je hebt de plicht ten alle tijden je identiteit aan te kunnen tonen.
Rijbewijs is OOK geldig.

Als je niet kan aantonen wie je bent ben je in overtreding.

De wet is onlangs aangepast, zoek het maar op.

Inderdaad...maar alleen met reden. Als je dus verdacht wordt van een ruit ingooien wel. Maar niet als je zomaar over straat loopt.

ja of bijvoorbeeld het niet hebben van verlichting op je fiets, een echte reden! Want hoe gevaarlijk ben je dan wel niet... kan misschien wel een terrorist achter zitten...

Jij hebt je rijbewijs denk ik dan nog niet? Als je weet hoe slecht je fietsers soms kunt zien zonder verlichting, dat is inderdaad levensgevaarlijk. Zelfde geldt voor hardlopers s'avonds. En dan zit er ook maar een luttele boete van 30 euro op.

Het hebben van mijn rijbewijs is geen onderdeel van deze discussie. Het gaat erom dat je met een mild vergrijp een identificatieplicht hebt, terwijl dit absoluut geen extra gevaar voor de samenleving oplevert. Daar is immers de identificatieplicht voor gekomen, die zogenaamde dreiging.
Sinds wanneer is een hardloper verplicht verlichting te hebben? Daarnaast is het jouw en mijn verantwoordelijkheid als automobilist om op te letten, ook voor onverlichte fietsers...
Het betuttelen van onverlichte fietsers is trouwens een stokpaardje van dat zelfde beleid van de partij die meeste privacy beperkende wetten heeft ingevoerd. Je kan mij niet wijs maken dat een legaal led lampje nou veel zichtbaarder is voor een fietser in een stedelijk gebied. Of kom je daar soms niet vandaan?

Of je bent geen automobilist, of je rijdt niet 's avonds, anders zou je wel anders praten.
Alle onverlichte fietsers zou ik eens wilen uitnodigen om op de bijrijdersstoel 's avonds door de stad mee te rijden. Je zal schrikken over hoe laat je een onverlichte fietser ziet. Met name in en om bochten waar ze ineens in je koplampen verschijnen.

En nee, het komt niet omdat je niet goed uit kijkt. Onverlicht is gewoon moeilijk te zien. Het is niet voor niets dat dit verboden is.
Niets met betuttelen te maken. Als automobilist wil je gewoon geen fietser dood rijden, maar het is fijn als de fietser daar een beetje in mee werkt.

als onverlichte fietser is het gewoon een kwestie van opletten. Altijd er vanuit gaan dat de auto je niet ziet totdat je zeker bent dat dat wel zo is. Dat geld overdag trouwens ook wel maar dan neem ik mijn voorrangsrecht iets agressiever dan 's avonds zonder licht.

@Berendhoo

Aso. Dat je andere weggebruikers de stuipen op het lijf jaagt maakt zeker niks uit?

Ja, ik heb ook jaren zo geredeneerd. Nu rijd ik regelmatig auto en zie ik hoe ongelooflijk asociaal dat was.

[Reactie gewijzigd door netgrazer op donderdag 4 maart 2010 17:41]


Ik hoop dat oom agent je gauw eens om een ID gaat vragen en daar een leuk prijskaartje aan hangt. Voorang NEEM je niet, dat KRIJG je.

Als er 1 wet is die echt niet onzinnig is dan is het de Wegen en verkeerswet wel. Ook als fietser of voetganger heb je je daar gewoon aan te houden, voor je eigen veiligheid en die van anderen!

Dat hebben van een rijbewijs maakt zeker wel uit van de discussie. Want als je er een had dan wist je waar je het over hebt.

Dus volgens jou moeten automobilisten constant op zoek naar onverlichte fietsers? Dat slaat nergens op! Fietsers dienen gewoon fatsoenlijk verlicht te zijn, dit is zeker geen klein vergrijp, het is een extreem simpele handeling om je zelf te verlichten en het kan een verschil betekenen tussen leven en dood.

Ik hoor vaak genoeg de opmerking "maar ik zie toch genoeg?", ja maar anderen zien jou niet. Zelfs zo'n shittig led-lampje (wat je eigen zichtveld niet bepaald vergroot) maakt je zichtbaarder. Je wilt toch langer leven neem ik aan?

Fietsers zonder licht gewoon beboeten, is een serieuze zaak! (nou hoeft de politie ook weer niet met 6 man voor een school studenten op te gaan wachten, wat dan weer helaas te veel voorkomt.)

De wet is heel simpel in die zaken, er staat namelijk in dat iedere burger de wet moet kennen.
Daarmee kunnen ze je altijd om de oren slaan als je iets doet wat onwettig is.


Same here...

Het is niet alleen de fietser die hier mee te maken heeft. De bestuurder ea. mensen in de auto kunnen hier een behoorlijke emotionele tik van krijgen.

Sinds 9/11 wordt onze privacy stelselmatig ondermijnd. Je verplicht moeten kunnen identificeren is ook zo'n regel. Oftewel, iedereen is een leugenaar, behalve als je kan laten zien dat je echt bent wie je zegt dat je bent.
Dat is toch geen probleem, ofwel? Heb jij er moeite mee dat je je moet identificeren? Ik begrijp je waar je heen wilt en de privacy wordt inderdaad stevig aan de tand gevoeld.

Tja wat moet je hier nou verder van zeggen. Is dit positief voor alle downloaders? Denk het niet, want uiteindelijk veranderd het toch.
Gerkens stelt dat een downloadverbod hoe dan ook pas was ingevoerd als er genoeg legale alternatieven met muziek en films voorhanden zijn
Die zijn er toch allang? Van mij mogen ze deze belachelijke zin als volgt aanpassen naar "genoeg GOEDKOPE legale alternatieven". Moge wel duidelijk zijn dat prijzen van games nog steeds veel te hoog liggen, maar nee daar kijken ze in de politiek niet naar.

[...]Die zijn er toch allang? Van mij mogen ze deze belachelijke zin als volgt aanpassen naar "genoeg GOEDKOPE legale alternatieven". Moge wel duidelijk zijn dat prijzen van games nog steeds veel te hoog liggen, maar nee daar kijken ze in de politiek niet naar.
De prijs zal me weinig uitmaken, als een album op internet even duur is als een CD nu (of marginaal goedkoper, omdat je geen distributiekosten hebt), prima, count me in.

Waar ze wel hard aan gaan mogen trekken is dat bepaalde games, films, en TV-series nog steeds niet in Nederland in de winkels liggen. Ik heb geen zin om te wachten tot de nieuwe Amerikaanse hitserie over 2 jaar op de Nederlandse zenders uitgezonden wordt, laat staan dat ik maar mag hopen dat die serie over twee jaar nog loopt. Voor nieuwe series heb ik best geld over, alleen wordt er dan gewoon gesteld 'wij verkopen niet buiten de US'.

Voor alle hobbyisten over paspoort etc. De legitimatie is ingevoerd onder het mom van veiligheid, maar iedereen die zelf denkt weet dat de kapers van 11 sptember prima passen hadden, ze waren notabene USA binnengekomen, ergo... voor criminelen is 't geen probleem een valse pas, terwijl wij, de z.g. 'burgers' (=stem, klap en betaalvee) ons lens mogen betalen, paspoortje hier, rijbewijsje daar, en steeds gekker, met dna, vingerafdrukken enz, en uiteraard steeds duurder. De geldigheid is een lachertje, 5 jaar, voor een 'vernaderd uiterlijk', kom op, ik verander niet in 5 jaar, en een beetje moideuze dame heeft dan al 40 X haar uiterlijk veranderd. Ik ben 't dus volledig eens met de mensen die menen dat (zoals gebruikelijk) dit weer iets is om 'ons' geld uit de zak te kloppen

Je hoeft die kaart helemaal niet te kopen, de wet is onlangs aangepast.
Je rijbewijs is ook geldig om het aan te tonen.

Simpel, wetten worden veranderd. Net zoals je adem wordt gecontroleerd door de politie als je langs een controle punt rijd. Je tassen gecontroleerd mogen worden bij de douane. Je bus/trein kaartje gecontroleerd mag worden, etc. Het is in principe allemaal niet zo heel moeilijk als je even goed nadenkt.

Er is wel een significant verschil tussen een gerichte controle, bijvoorbeeld zo'n blaastest, of continue inbreuk op je privacy door packet inspection. Bij een blaastest komt meneer de agent niet te weten welke controversiële sites ik bezoek en welke berichten door mij geplaatst of ontvangen worden, zowel persoonlijk als zakelijk.

Dat geldt ook voor de andere twee voorbeelden die je geeft. De NS controleur hoeft niet te weten wat ik schreef op T.net en de douane kijkt daar ook al niet naar, die zoeken goederen waarvoor de nog geld dienen te ontvangen of die illegaal zijn.

Toevoeging 1:
@Cergorach: Ook die camera's zijn niet in staat mijn privéleven te onthullen. Ze kunnen hooguit vaststellen waar ik op een bepaald tijdstip was.

Het lijkt me niet mogelijk zonder packet inspection een overtreding vast te stellen. Je zult immers nooit zeker weten of iets anders onderdeel is van een auteursrechtelijk beschermd werk of onderdeel van een webpagina.

Verder wil ik je wijzen op een illegaal priemgetal en andere voorbeelden van illegale nummers.
An illegal prime is a prime number that represents information forbidden to possess or distribute. One of the first illegal primes was discovered in 2001. When interpreted a particular way, it describes a computer program which bypasses the digital rights management scheme used on DVDs. Distribution of such a program in the United States is illegal under the Digital Millennium Copyright Act. Illegal primes are a subset of illegal numbers.
Dat wordt dus nog wat :+

Toevoeging 2:
Je ISP kan ook precies bekijken waar je hebt gebrowsed, naar wie je hebt gemailed, etc.
Ook dat is niet nodig. Dat iets nu al bestaat, betekent niet dat ik het er mee eens ben.
De bank weet precies waar je wat hebt aangeschaft en als je een beetje pech hebt dan weten ze ook wat.
Je zou cash kunnen betalen.
Paranoïde zijn is leuk, maar je wordt al heel lang bespied, heb je er nu echt problemen mee dat wellicht een mannetje bij de politie in logs gaat kijken en ziet dat je op een of andere sex site heb zitten kijken? Naast dat dat mannetje de kans loopt om zijn baan te verliezen, omdat hij in vertrouwelijke data zit te neuzen en daar niet toe gerechtigd is, wat schiet iemand daar mee op?
Blackmail van personen die iets te verliezen hebben wellicht. En het gaat niet zozeer om de systemen, het gaat om de trend die te zien is waarbij we steeds meer inleveren en we er per saldo niets op vooruit gaan.
99% van de 'zeikerds' hier zitten geheel niet in over hun privacy (als dat het geval was maakten ze nu al geen gebruik van hun internet verbinding)
Ik vind het niet meer dan normaal dat je zelf mag bepalen welk deel van je privacy je op zou willen geven. Dat ik op het internet zit is mijn keus.
maar willen hun gratis kanaaltje voor muziek film niet kwijt.
Eens, maar dat is geen reden voor een gigantische privacy inbreuk imo.

[Reactie gewijzigd door SH4D3H op donderdag 4 maart 2010 14:49]


Packet controle is slechts een oplossing, als je bovenstaande wilt vermijden dan is het heel simpel, je laat de software alleen zoeken op copyrighted materiaal en laat niet je browse gedrag opslaan.

Kijk verder eens omhoog op de snelweg en in de stad, zie je al die cameras hangen? Constante controle.

Edit #1:
Je ISP kan ook precies bekijken waar je hebt gebrowsed, naar wie je hebt gemailed, etc. In een hoop gevallen weet Google dat ook en de eigenaren van de websites weten dit ook. Zelfs je mede torrent gebruikers weten welke content je hebt gedownload. De bank weet precies waar je wat hebt aangeschaft en als je een beetje pech hebt dan weten ze ook wat.

Paranoïde zijn is leuk, maar je wordt al heel lang bespied, heb je er nu echt problemen mee dat wellicht een mannetje bij de politie in logs gaat kijken en ziet dat je op een of andere sex site heb zitten kijken? Naast dat dat mannetje de kans loopt om zijn baan te verliezen, omdat hij in vertrouwelijke data zit te neuzen en daar niet toe gerechtigd is, wat schiet iemand daar mee op?

99% van de 'zeikerds' hier zitten geheel niet in over hun privacy (als dat het geval was maakten ze nu al geen gebruik van hun internet verbinding), maar willen hun gratis kanaaltje voor muziek film niet kwijt. Ik snap het hele probleem niet zo, software downloaden is al een eeuwigheid illegaal (valt onder andere regels dan muziek/film) en dat gebeurt ook nog steeds volop. Hoeveel mensen hebben een legale versie van MS Windows, MS Office of Adobe Photoshop draaien?

[Reactie gewijzigd door Cergorach op donderdag 4 maart 2010 14:08]


Wel... Als ze hun download link niet kwijt willen, dan gaan ze toch naar http://freenetproject.org ...

Gelukkig hebben we in Nederland nog een paar jaar de tijd, dan zijn dat soort initiatieven (darknets) inmiddels uitgekristalliseerd tot voor leken bruikbare systemen, wat het aanbod van content weer ten goede komt. In andere landen wordt de behoefte daar aan steeds groter. Vrije informatievoorziening is nog lang niet dood!

99% van de 'zeikerds' hier zitten geheel niet in over hun privacy
Burgers die zich zorgen hierover maken zijn zeker geen 'zeikerds'. De privacy van de burger wordt aan alle kanten ingeperkt. Daar maken mensen zich terecht zorgen over. Een downloadverbod kan alleen maar gehandhaafd worden door de privacy van burgers op internet vrijwel geheel te ontnemen.

En dat 'mannetje' bij de politie zal maar net je buurman zijn, met wie je niet zo goed door één deur kan. Of de buurvrouw die in het ziekenhuis werkt en even in je dossier neust. Verlies van privacy kan grotere consequenties hebben voor je persoonlijke leven dan je denkt.

Trouwens een enorm zwaktebod om in een discussie degenen die een andere mening zijn toegedaan uit te maken voor 'zeikerd'. Probeer je daarmee een gebrek aan argumenten mee te verbloemen?

Een download verbod is net zoals het niet harder mogen rijden dan x snelheid. Er staan niet overal politie agenten of machines die dit controleren. Een download verbod heeft totaal niets te maken met een inbreuk op de privacy. Actie is strafbaar en daar staat dan een straf op. Dit heeft (nog) geheel niets met opspoor methodes te maken die gebruikt gaan worden.

Maar als een recht hebbende nu zegt "Jantje heeft mijn muziek zonder mijn toestemming gedownload." en heeft daar bewijs voor, dan kan justitie weinig hier aan doen. Met een download verbod is Jantje daar wel fout door.

Opsporing kan zo simpel zijn als naar de torrent gaan van het materiaal wat wordt verspreid zonder jou toestemming en alle IP adressen noteren van de mensen die het downloaden. Als je alleen richt op Nederland dan pak je alleen de IP adressen die in Nederland zitten, dan schrijf je vervolgens de ISPs aan met de IP adressen en tijd/datum van de overtreders. Als een ISP niet meewerkt kan je altijd nog naar de rechter stappen.

Hoe dit in de praktijk precies gaat werken is nog geheel onduidelijk. We hebben het hier namelijk over muziek/film, voor software is het altijd al zo geweest dat je dit niet mocht downloaden zonder toestemming van de rechthebbende. En hier hebben we ook nog geen 'enge' opsporing methoden voor gehad.

Verder, als je buurman of buurvrouw aan prive informatie is gekomen waar ze geen recht toe hadden om deze te benaderen dan is het zo simpel als aangiften doen en dan zijn die mensen in een hele hoop problemen. De staat wil graag toegang tot prive gegevens als dat nodig is, maar staat niet toe dat onbevoegden hier misbruik van maken, hier hangen strenge regels aan vast.

Het downloadverbod zelf heeft niet direct te maken met een inbreuk op privacy; de maatregelen die worden getroffen om het verbod te handhaven wel. Opsporing is niet zo simpel als jij het stelt. Niet voor niets wordt vooral deep packet inspection gezien als het meest voor de hand liggende middel om te handhaven. Om in jouw metafoor te blijven: dat is net zoiets als bij iedere automobilist een kastje in de auto plaatsen dat iedere overtreding van de maximum snelheid vastlegt en op gezette tijden wordt uitgelezen door de overheid.

En daar komt nog iets bij. Het moet voor de overtreder in kwestie wel duidelijk zijn dat hij/zij iets downloadt waarop auteursrecht geldt. Dat zal in veel gevallen wel duidelijk zijn, maar niet in alle gevallen. Weer de metafoor: we hebben allemaal wel eens op een stuk weg gereden waar de signalering onduidelijk is zodat je niet weet hoe hard je mag. En, omdat je snelheid automatisch wordt gemonitord, krijg jij automatisch een bon thuis.

Snap je nu waarom sommige mensen zich zorgen maken over dit soort ontwikkelingen?

Trouwens, om op de buurman terug te komen: je zult eerst moeten kunnen bewijzen dat hij inderdaad aan deze informatie is gekomen. Wat nu als er anoniem een brief aan je vrouw in de brievenbus wordt gedaan?

De wereld is niet simpel.

Deep packet inspection wordt momenteel toch ook niet toegepast voor illegale software downloaden tegen te gaan? Ik geloof dat er momenteel meer geld omgaat in de games industrie dan de film industrie...

Met andere woorden, ga klagen op het moment dat er privacy brekende opspoor methodes worden ingevoerd.

Er zit trouwens al decennia lang een 'black box' in vrachtwagen en grote bussen. Wellicht ook wel eens zo een kaartje gezien, zo ziet de baas/politie precies wanneer je hoe hard heb gereden en wanneer je heb stil gestaan.

Verder, als je sh!t doet waardoor je problemen krijgt met je vrouw als ze er achter komt, is het wellicht verstandig om het gewoon niet te doen. Een verdediging van anders komt me vrouw, via de buurman, er achter dat ik vreemd ben gegaan, is nogal moreel verwerpelijk!

Een verdediging van anders komt me vrouw, via de buurman, er achter dat ik vreemd ben gegaan, is nogal moreel verwerpelijk!
Dat is jouw mening. Als hij dat nou wel wil doen, zou dat gewoon mogelijk moeten zijn zonder misbruik van het systeem door een derde.

Met andere woorden, ga klagen op het moment dat er privacy brekende opspoor methodes worden ingevoerd.
In het ACTA verdrag waar nu over onderhandeld wordt is al opgenomen dat providers aansprakelijk kunnen worden gesteld voor de acties van hun klanten. Wat denk jij dat providers gaan doen? Dat wordt hakken met de botte bijl. Trouwens, wie klaagt er hier? Ik heb alleen gezegd dat er mensen zijn die zich hier zorgen om maken. Leg me geen woorden in de mond.
Verder, als je sh!t doet waardoor je problemen krijgt met je vrouw als ze er achter komt, is het wellicht verstandig om het gewoon niet te doen. Een verdediging van anders komt me vrouw, via de buurman, er achter dat ik vreemd ben gegaan, is nogal moreel verwerpelijk!
Wederom, leg me geen woorden in de mond. Wie heeft het hier over vreemdgaan?

@Vuggie:
"Ga klagen" is gericht in zijn algemeenheid, niet specifiek tegen jouw. Maar dat neemt niet weg dat het 'download' verbod geheel niets zegt over de opsporing methode. Dat mensen zich zorgen maken op het verbod omdat het weleens kan leiden tot privacy schendende situaties is naar mijn mening van een mug geen olifant maken, maar een Boing 747 (een ander heel groot probleem). Twee aparte issues die niet direct iets met elkaar te maken hoeven te hebben. Zoals al eerder aangegeven, er heeft altijd al een download verbod gezeten op software en dat gaat ook niet veranderen, als er opsporing methoden worden ingevoerd worden die sowieso ingevoerd voor het illegaal downloaden van software. Dus naar mijn mening is een privacy schendende opsporingsmethode een issue wat ten eerste nog niet heeft plaats gevonden en ten tweede geheel los staat van een download verbod.

Wat voor zaken die die politieman vind, zou hij in een anonieme brief zetten aan je vrouw, iets dat zij niet weet en schadelijk is voor de relatie tussen beide? Ik kan me niets bedenken in een dergelijke situatie wat niet moreel verwerpelijk is. Kan jij wel met een goed voorbeeld komen?

@SH4D3H:
Als je vreemd gaat en je zit niet in 'flexible' relatie kan ik dat niet anders bestempelen dan moreel verwerpelijk. Mensen die dat wel weten goed te praten doen het of zelf of hebben geen greintje fatsoen! Natuurlijk is dat mijn mening, dat is natuurlijk alles wat als goed of slecht bestempeld kan worden. Maar ik vermoed dat het merendeel van de Nederlanders vreemd gaan als moreel verwerpelijk beschouwen. Daar komt nog eens bij dat iedereen die daar achterkomt niet je privacy beperkt.

@Cergorach

Het downloadverbod op software is er inderdaad al jaren, maar wordt tot nu toe niet gehandhaafd. In de discussie over auteursrechten wordt nu door rechthebbenden duidelijk stelling genomen dat handhaving moet, ten koste van de privacy van alle internetgebruikers. Terecht dat mensen daar op tegen zijn. Dat is niet van een mug een olifant maken, dat is het beestje bij de naam noemen. Er wordt echt niet alleen maar geklaagd omdat mensen hun 'recht om te downloaden' kwijtraken.

Een voorbeeld: goed, eentje die we allemaal kennen: http://www.nu.nl/algemeen...an-persie-in-te-zien.html. Nu zijn we niet allemaal van Persie maar dit laat wel zien dat de drempel dus vrij laag is en de verleiding groot.

De bank weet helemaal niet wat ik wanneer koop. De bank weet dat bij pinautomaat x een bedrag uit de muur heb gerukt. De bank MOET dit ook weten om mijn financieen te kunnen verantwoorden. Mijn provider kan helemaal niet zien wat ik wanneer naar wie mail want mijn mail gaat via webmail buiten hen om. Google kan dit wel maar daar heb ik dan ook voor gekozen en werd mij niet door mijn strot geramt. ISP kan niet zien waar jij naar hebt zitten browsen, helemaal niet als je het doet via een vpnnetje. Je gebrek aan fatsoenlijke argumenten is tekenend, helemaal door de privacy bewuste burger weg te zetten als zeikerd.

[Reactie gewijzigd door Alpha Bootis op donderdag 4 maart 2010 15:03]


Dus jij pint alleen maar geld bij de pin automaat en pint nooit bij een winkel? Ik ben opgegroeid in Amsterdam, met veel geld op zak over straat lopen is niet bepaald veilig, zeker in de buurt van een pin automaat. Niet alleen de bank, maar ook de belasting dienst moet je financiën weten als deze langskomt.

Webmail is leuk, maar zelfs nog privacy gevoeliger dan zelf e-mail versturen. Een ISP hoeft niet het hele bericht te bewaren, Google doet dit wel. Dus als de Nederlandse justitie (of de Amerikaanse) aan Google vraagt we willen de gegevens inzien van McKillem en hebben daar de juiste documentatie voor dan zal Google dit ook afstaan en dan hebben ze meteen al je email.

Een ISP verzorgt de communicatie tussen jou en de websites die je bezoekt. Een VPN helpt daar niets bij, tenzij jij een VPN opzet naar een andere ISP (die dan ook weer weet wat jij doet). Een VPN is een extra beveiliging optie, maar dat maakt je verbinding zeer zeker niet 100% secure.

99.9% van de mensen gebruikt zeer zeker geen VPN voor iets anders dan wellicht werk. Net zoals alle andere mogelijkheden die je heb aangegeven. Er zijn natuurlijk mensen die zo paranoïde zijn, maar zeer zeker het gros van de mensen niet. Zeker niet als men wordt voorgeschoteld op welke andere manieren ze al geen privacy hebben.

Je bent al doorweekt en loopt nu te klagen over een paar extra spatjes regen, die wellicht kunnen vallen.

Nooit van dedicated server gehoord zeker?
Daar komt je provider niet in!! en ook de hoster niet als jij dat niet wilt.
Zet daar een VPN op en het is gedaan met meeluisteren.
Zeker als je dat ding in een anderland hebt hangen.
En de overheid kan daar niets mee aanvangen, of gaan ze VPN dan ook al verbieden? 8)7

Het is in principe allemaal niet zo heel moeilijk als je even goed nadenkt.
Als je idd even goed nadenkt dan kan je alleen maar tot de conclusie komen dat de overheid dingen wil weten/controlleren die hun helemaal geen z*k aangaan. En al helemaal niet als je smoesjes gaat gebruiken zoals 'terroristmebestrijding' e.d.

En waar zie jij in hemelsnaam ineens een link met terrorismebestrijding?

Er zijn mogelijkheden om te controleren en toch de privacy voldoende te beschermen. Simpelweg door wanneer er een negatief resultaat is alles wat met dat resultaat te maken heeft gewoon terug te wissen bijvoorbeeld. Systemen die automatisch nummerplaten lezen (voor trajectcontrole of het opsporen van gestolen wagens) werken net zo.

de link met "terrorisme bestrijding" is er duidelijk wel, gezien al deze wetten in een sneltreinvaart zijn ingevoerd na 9/11 (of 11/9 :P)

Simpelweg door wanneer er een negatief resultaat is alles wat met dat resultaat te maken heeft gewoon terug te wissen bijvoorbeeld.
Da's inderdaad de theorie. De praktijk heeft nu al uitgewezen dat daar niets van terecht komt. Als dat soort registratiesystemen voor iets anders gebruikt kunnen worden, dan zal dat vroeg of laat ook gebeuren. Eerder vroeg. Om onze veiligheid te verbeteren natuurlijk. Voel je je al veiliger?

Compleet offtopic, maar toch. De kern van het probleem zit hem in de gedachte dat we 100% veiligheid kunnen krijgen met regeltjes en wetten. En elke keer als er iets gebeurt (incident) komen er weer regels bij, want het mag immers niet nog een keer gebeuren! Wat wij Nederlanders nou eens moeten leren is dat sommige zaken niet af te vangen zijn, al implementeren we nog zoveel veiligheidsmaatregelen. Wel hebben al die maatregelen nadelige invloed op de normale burger die niks verkeerd doet. Plus dat we geen vertrouwen meer in elkaar hebben (we verstoppen ons achter regeltjes ipv eens echt de discussie aan te gaan). Erg jammer imho, wat dat betreft hebben ze het in de VS beter geregeld, namelijk NIET geregeld. Ze zijn conservatief, maar je mag er tenminste wel doen wat je wilt (= weinig tot geen overheidsinmenging in mijn doen en laten).

De kern van het probleem zit hem in de gedachte dat we 100% veiligheid kunnen krijgen met regeltjes en wetten. [...] Wat wij Nederlanders nou eens moeten leren is dat sommige zaken niet af te vangen zijn, al implementeren we nog zoveel veiligheidsmaatregelen.
En dat gaat weer ten koste van het gezond verstand. Als mensen zich veilig wanen zijn ze bijvoorbeeld veel minder oplettend en ontstaan er nieuwe manieren om die veiligheid weer in gevaar te brengen.

Compleet offtopic, maar toch. De kern van het probleem zit hem in de gedachte dat we 100% veiligheid kunnen krijgen met regeltjes en wetten. En elke keer als er iets gebeurt (incident) komen er weer regels bij, want het mag immers niet nog een keer gebeuren!
Het domme is dat dit in naam van 'terrorismebestrijding' gedaan wordt. Elk een beetje nadenkend figuur dat meent zich 'terrorist' te noemen weet donders goed dat als er ergens een vliegtuig gekaapt wordt, je wel heel erg dom moet zijn om NOG een vliegtuig te kapen. Hetzelfde geldt voor de handbagage-regels, wie zou er op het stomme idee komen om nog een keer hetzelfde grapje uit proberen te halen en explosieven in een vloeistof naar binnen proberen te smokkelen?

Simpel voorbeeld: Als ik het klaarspeel om een laptop met accu aan boord van een vliegtuig te jury-riggen zodat de batterij in brand vliegt (nog niet eens ontploft), dan zijn voor de komende 20 jaar alle apparaten met accu's verboden uit vliegtuigen, terwijl dat gewoon totale waanzin is. En geloof me, zoiets is niet moeilijk, een laptop en iets als een paar paperclips zijn in principe al genoeg om dat voor elkaar te krijgen.

Dat jij dat niet erg vindt is heel erg naief. Dit zijn gegevens die niemand wat aangaat. De overheid hoeft niet te weten dat ik tussen 18:03 en 22:09 in WoW min tijd verspilde of wat dan ook.

Ookal is dit vrij onschuldig kan het heel snel uit de hand lopen. Stel dat iemand een keer daar criminele activiteiten coordineert o.i.d. Met dit soort gegevens is het daarna heel makkelijk alle mensen die toen aan het spelen waren te criminaliseren maar feitelijk onschuldig zijn. Denk maar aan de vordering van Justitite richting dat huis-aan-huis blad in Culemborg...

Ja, alleen bij de controle van mijn adem komt je niets te weten over mijn leven, net als een eventuele tas. Het continu monitoren van mijn internetverbinding echter, daarmee kan je zo'nbeetje alles over me te weten komen.
Dat gaat kilometers het doel voorbij en acht ik zeer gevaarlijk en bovenal onwenselijk.

Interessante kwestie, met name als je het gaat hebben over de Grondwet (ik neem aan dat je deze bedoelt met grondrechten, daar staan ze immers in vastgelegd). Grondrechten zijn van fundamenteel belang in een democratische rechtsstaat. Wetgeving moet in beginsel aan deze grondrechten voldoen, er is echter een belangrijke uitzondering; wetgeving gemaakt door de Staten-Generaal (dus de Eerste en Tweede kamer gezamenlijk) mag niet door de rechter worden getoets aan de Grondwet. Het is dus met name een toets voor overige wetgeving zoals bijvoorbeeld Algemene Maatregelen van Bestuur en wetgeving van lagere overheden zoals bijvoorbeeld de Algemene Plaatselijke Verordening van een gemeente.

Dit betekent echter niet dat deze rechten met voeten getreden mogen worden door ons hoogste wetgevingsorgaan. Wat de rechter namelijk wel mag doen is wetgeving toetsen aan hogere verdragen. In dit geval is het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens relevant daarvoor. De meeste van de Grondrechten die wij kennen staan in vergelijkbare vorm in dit verdrag.

In het algemeen zijn ook beperkingen mogelijk op Grondrechten, maar deze moeten dan wel expliciet vermeld zijn door middel van beperkingsclausules--impliciet kan bij uitzondering ook maar dan wel zeer beperkt. Vrijheid van meningsuiting kan bijvoorbeeld beperkt worden in het belang van de openbare orde. Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens vereist dan wel dat deze beperkingsclausules in de wet vermeld zijn, proportioneel zijn en maatregelen moeten noodzakelijk zijn in een democratische samenleving.

Het begrip 'onschuld tot het tegendeel bewezen is' is in de praktijk vaak een strafrechtelijk verschijnsel. Het maakt onderdeel uit van het grondrecht recht op een eerlijk proces (art. 6 EVRM, de Grondwet kent niet een dergelijke expliciete bepaling, maar wel voldoende aanknopingspunten en uitgebreide wetgeving in het Wetboek van Strafrecht). Het is echter de vraag hoe handhaving vormgegeven gaat worden. Strafrechtelijke afhandeling ligt voor de hand, maar het kan ook in de vorm van een bestuursrechtelijke maatregel (vergelijk verkeersboetes, dit is ook een administratieve sanctie), of eventueel zelfs een strikt privaatrechtelijke afhandeling, waarbij de rechthebbenden de overtreder aansprakelijk moeten stellen voor de geleden schade.

Wat betreft privacywetgeving zal ook deze wet zich moeten houden aan hetgeen bepaald in de Grondwet en het EVRM (telecommunicatie geheim, recht op privacy) en de verschillende speciale wetten die we kennen, waaronder het de Wet Bescherming Persoonsgegevens.

Hoe dan ook, deze wetgeving zal een huzarenstukje moeten worden om geaccepteerd te worden door de beide kamers en geoorloofd te zijn in de ogen van het EHRM.

Wat betreft netwerkneutraliteit... ik schrijf momenteen een Master Thesis over dit onderwerp met een omvang van een 30.000 woorden (80 pagina's), even geduld nog. =)

En het begin van die 30.000 woorden had je hier alvast even neergepend :p ;)

De rechter mag inderdaad niet toetsen aan de grondwet. Dat is door de Trias Politica het geval. Maar voor dat een wetsvoorstel wordt aangenomen wordt een advies gevraagd aan de Raad van State die het juist wel toetst aan de grondwet. Tevens kijkt de Eerste Kamer, wel in mindere mate, naar de grondwettelijke grondslag. Er zal dus niet zo maar een wet worden aangenomen die in strijd is met de grondwet.

De rechterlijke macht mag formele wetten niet aan de grondwet toetsen omdat het kabinet zelf word geacht te controleren of deze in strijd is met de grondwet, dit is om te voorkomen dat rechter op de stoel van de wetgever gaan zitten.

Dit klinkt inderdaad dom, en dat is het ook wel, want een extra controle kan geen kwaad. GroenLinks wil dit trouwens ook veranderen dacht ik, wellicht nog wel anderen.

De rechters kunnen formele wetten wel toetsen aan bijvoorbeeld het EVRM, zie ook 90 - 94 GW.

@debilero doe eens niet zo dom

[Reactie gewijzigd door ApexAlpha op donderdag 4 maart 2010 22:14]


Kijk eens aan. Is de val teminste nog ergens goed voor.

ghehe en nu op een partij stemmen die er ook tegen is

halsema was er toch tegen? (paar dagen geleden op tweakers?) ;)

Ja, het twitterfeest dat zij organiseerde stond onder andere in het teken van de vrijheid van het internet. Ik ben alleen benieuwd welke partijen nog meer tegen zijn; dit is namelijk wel een punt dat ik in mijn afweging mee wil nemen.

Maar de vraag is, welke partij is dan tegen het downloadverbod?

Sowieso groenlinks....

Tegen het download verbod ( Voor zetels in de 2e kamer ) maar wel voor spionage kastjes in de meterkast en in de auto. ( Maling aan privacy ).

pffff spionagekastjes...

je hebt toch ook een mobiele telefoon? (aanname, maar aangezien je op tweakers komt denk ik dat je die wel hebt) dus zon kastje is niet nodig om jou te bespioneren!

Tegen het download verbod ( Voor zetels in de 2e kamer ) maar wel voor spionage kastjes in de meterkast en in de auto. ( Maling aan privacy ).
Beide gevallen raken je privacy voor geen meter. Het kastje in je auto weet niet waar je bent, alleen dat de weg waarop je rijdt op dat moment <x> kost.

De meterkast kun je ook weinig boeiende zaken aan aflezen, want ze kunnen niet zien of je nou intensief met je draaibank bezig bent om een bom in elkaar te zetten, of dat je als een bezetene bezig bent met wasjes draaien en stofzuigen.

halsema = groenlinks

en ik neem idd hier aan dat de fractievoorzitter de mening van de partij draagt...

[Reactie gewijzigd door BasZer op donderdag 4 maart 2010 13:35]


http://www.privacybarometer.nl/regels.php?r=4 <- handig om het per partij te zien:
CDA = voor, GroenLinks en PvdA zijn tegen.

Dat geeft niet echt een totaaloverzicht, want de andere partijen hebben natuurlijk ook wel iets te zeggen. Maar voor nu ben ik blij dat CDA gisteren verloren heeft en GroenLinks gewonnen ;). PvdA wil ik het voorlopig niet over hebben met hun knullige optreden van de laatste tijd :p.

Een overzicht van het stemgedrag in het verleden van de politieke partijen mbt privacy in het algemeen kun je hier vinden op sargasso.

Welke partijen voor of tegen een downloadverbod zijn, weet ik niet precies.
Ik dacht ook dat Groen Links tegen is.
de SP is voor.

Op Sargasso staat dit artikel waar SP-Kamerlid Arda Gerkens aangeeft voor Deep Packet Inspection te zijn, zoals in China en Iran gebeurd.

Edit: standpunt SP toegevoegd

[Reactie gewijzigd door Banshee01 op donderdag 4 maart 2010 16:08]


Dat hele downloadverbod moet er gewoon niet komen.
Als je het gaat verbieden wordt de criminaliteit alleen maar erger, en dan bedoel ik veel erger! :(
Helaas zien ze dat niet in geloof ik... jammer.
Hopen dat ze binnenkort alsnog eens goed na gaan denken ;)

Zo das een boute uitspraak, kan je daar een bron van noteren? Als er genoeg legale alternatieven bestaan die voor een goede prijs de zaken verkopen, weet je dan zeker dat de criminaliteit omtrent illegale kopieen zal vergroten?

Ja dat weet ik zeker ;) Mensen die nu illegaal downloaden doen dat niet voor niks, ze willen niet betalen.
Of dat nou 0,10 cent is of 10 euro, dat zal weinig uitmaken.
Zo zit dat nou eenmaal in elkaar.

Ben ik niet met je eens. Ik denk dat er veel mensen zijn die nu dat 10/tje voor een cd of dvd te veel vinden. Ik denk als die prijzen worden aangepakt dat het al anders zal gaan. Dat er mensen blijven downloaden valt niet te ontkennen, maar een download verbod en daarbij goede alternatieven zal waarschijnlijk wel betekenen dat er meer wordt verkocht. Magoed dat is alsnog een aanname en mening, net als die van jou.

Niet altijd.

Neem bijvoorbeeld de reden waarom men films download. Tegenwoordig wordt men verplicht om eerst 10 minuten naar reclame te kijken, vervolgens komt er z'n leuke BREIN / FBI reclame over het downloaden, hoe strafbaar dat wel niet is. ( Terwijl verdorie men nog de film in de winkel heeft gekocht ).

Echter. Wanneer men de film gewoon download. Start hem en kan gaan kijken.

Daarnaast zijn er ook genoeg mensen die maandelijks als genoeg kosten maken. En dan weinig geld overhouden om dit soort dingen te kopen. Dan is de optie "Downloaden" snel gevonden, want het is toch gratis.

Overigens kan ik me ook herinneren ( en misschien meer mensen ) dat er een nieuwsbericht was over het feit dat men die download over het algemeen ook vaker legaal dingen kocht. ( Kan zo even niet op een link komen, als ik die vind. Post ik die ).

Het downloaden is niet alleen een kwestie van de reclames. Het is een ding van gemak. Hoe makkelijk is het als je vanuit je stoel even een cd kan downloaden of een film kan binnen halen terwijl je gewoon beetje zit te surfen op het web.

Downloaden hoort gewoon thuis in de NL maatschappij, als je hoort hoe vaak mensen zeggen : download ik wel even.

Ben benieuwd als ze met een legaal aanbod komen, wordt het dan ook zo'n ramp als de OV chipkaart, C2000, HSL lijn etc.... Krijg je gedoe met servers die niet werken, niet bereikbaar etc... Eerst allemaal zien dan geloven.

Inderdaad, want ik wil dan ook wel een GOED alternatief, niet "een alternatief".

En dat is altijd een vervelend punt. De overheid ziet b.v. 400x320 voor film wellicht aan als een mooi alternatief, terwijl ik zeg dat alles onder de 1280x720 niet voldoet.
En nee, ik zit niet te wachten op blue ray spelers om dat te bereiken, buiten dat de schijfjes duur zijn, moet je dan ook nog eens eerst een paar honderd euro betalen voor nog weer zo'n apparaat dat binnen twee jaar de geest gaat geven.

Voor games, wat al verboden te downloaden is, is er wel een goed alternatief vind ik persoonlijk: Steam doet alles wat ik ervan verwacht, op een redelijke snelheid. Maar helaas is dat niet iets dat helemaal voor iedereen is...

Neem bijvoorbeeld de reden waarom men films download. Tegenwoordig wordt men verplicht om eerst 10 minuten naar reclame te kijken, vervolgens komt er z'n leuke BREIN / FBI reclame over het downloaden, hoe strafbaar dat wel niet is. ( Terwijl verdorie men nog de film in de winkel heeft gekocht ).
Alleen wordt ik erg moe van mensen die de moeite nemen een DVD te rippen, te RARren, te PARren en te uploaden. Maar NIET de moeite nemen om die reclame/brein/kijkwijzer rommel eruit te halen.

Daarnaast zijn er ook genoeg mensen die maandelijks als genoeg kosten maken. En dan weinig geld overhouden om dit soort dingen te kopen. Dan is de optie "Downloaden" snel gevonden, want het is toch gratis.
Wat als ik TV-series, anime of films wil zien die niet in de Nederlandse winkels liggen, uit de handel zijn of zelfs alleen op filmfestivals te zien zijn geweest? Ik kan me nog herinneren dat ik ooit eens de complete discografie van Guns 'n' Roses binnengehaald heb, en dat was inclusief bootlegs van studio-werk, demo's, onafgemaakte tracks en andere werkjes-in-uitvoering die normaal nooit in de platenwinkels zouden liggen. Voor mij als GnR verzamelaar hebben die dingen echter meerwaarde.

Verder is 'downloaden' tegenwoordig zoveel makkelijker geworden dat je gewoon in een programma aan kan klikken dat je van serie X, Y en Z de laatste afleveringen wil hebben, en je vanzelf wel gemeld wordt als ze elke week binnen zijn en je er met je media-center naartoe kan zappen.

Dat ben ik niet met je eens... ik voel er weinig voor om 50EUR per game neer te leggen, maar 10 of 20EUR is goed te doen.... zeker nu er om de haverklap gave games uit komen....

Afgelopen tijd? FallOut3, STALKER Call of Pripyat, Red Faction Guerrilla, CODMW2 en BFBC2... 5*50EUR of 5*20EUR... zit nogal verschil in.

Ik weet 100% dat als bijvoorbeeld CODMW2 voor 20EUR op de markt was gekomen, er 2x zoveel ORIGINELE versies van de game waren verkocht, zo niet meer... nog meer gamers nog meer online, nog meer verkeer, nog meer mensen die advertenties zien en wellicht aanklikken etc etc....

Of je kan een half jaar wachten tot de games zijn afgeprijsd.

De prijs van de game is een balans tussen vraag en aanbod. Stel nu dat MW2 voor €20 2x zo veel was verkocht geweest dan had de uitgever veel minder inkomsten gehad. Om een spel aan de helft van de prijs te verkopen moet je MEER dan het dubbele verkopen om dezelfde winstmarge te halen.

Om een spel aan de helft van de prijs te verkopen moet je MEER dan het dubbele verkopen om dezelfde winstmarge te halen.
Ben het overigens met je eens. Daarnaast kan spelen dat een spel dat bij de launch slechts 20 euro kost kan worden gezien als een inferieure budgettitel, dus een wijziging in prijzen kan pas wanneer er een cultuuromslag plaatsvindt.

Dat hoge prijzen voor software illegaliteit in de hand werkt is een feit maar het tegendeel is ook waar. Maak software gewoon betaalbaar en dat hele downloadverbod is imho overbodig.

Een goed voorbeeld is steam, een mooi voorbeeld van hoe kortingen op reguliere verkoopprijzen voor een uitwerking hebben op LEGALE downloads is (onder andere) te lezen hier

Feit blijft dat er een zekere mate van regulering op download gedrag moet komen. Ik zou dit dan niet doen door het te verbieden maar een "social code" in het leven te roepen".

Laat mensen lekker downloaden en laat hen zelf bepalen wat wel en niet door de beugel kan. Kinderporno zou absoluut strafbaar moeten zijn als je dat binnen haalt maar een game wil je toch eerst proberen voordat je hem koopt? Daarnaast heoveel studenten informatica hebben thuis niet visual studio draaien? Wellicht is dat gemiste omzet voor de maker maar dit heeft wel het effect dat deze studenten straks bij hun baas lopen te drammen dat ze dat op hun werkstation willen hebben.

Illegaal downloaden werkt dus juist legaliteit in de hand door de kleine man. Pak je juist de grote aanbieders aan dan verschuift de hele boel naar kleinschalige initiatieven zoals de Crazybytes en TWILIGHT scene. Nu bij de grote aanbieders weet je waar het vandaan komt en is het ook beter te controleren. mijn inziens kan je beter iets controleren en de excessen aanpakken dan er een verbod op gooien en daarmee het overzicht helemaal kwijtraken.

Dat hoge prijzen voor software illegaliteit in de hand werkt is een feit maar het tegendeel is ook waar. Maak software gewoon betaalbaar en dat hele downloadverbod is imho overbodig.
Dure software is één, een belachelijke hoeveelheid kopieerbeveiliging (rootkits, stikken op virtuele CD-drives, constante internetverbinding) is een tweede reden waarom ik een spel pertinent laat liggen. C&C4 en Starcraft 2 beloven allebei heel veel goeie gameplay, maar ik heb geen zin om via Games for Windows LIVE te moeten spelen of de LAN-games te moeten stoppen. Dan wacht ik met een gerust hart tot iemand (vaak binnen 2 weken) de hack in elkaar flanst waardoor je wél over LAN kan spelen.

Mmm... Red faction had ik een maand of twee geleden al voor 30,99 besteld, Mass effect 2 kostte me 33,89, AVP slechts 24,-.

Het kan dus wel, net als dat CD's voor 7~12 euro prima verkocht kunnen worden. Maar ik blijf het niet verteerbaar vinden hoeveel films kosten.

9€ voor een bioskaartje? 33€ voor een blue ray schijfje??? Vooral die laatste vind ik belachelijk duur, zeker als je zomaar even een filmpje wilt gaan kijken... Natuurlijk hoef je niet de nieuwste titel te pakken, maar 18~24 is nóg teveel. Natuurlijk is het mijn eigen keuze en een luxeproduct enzovoorts, maar ik heb toch vaak het gevoel dat veel bedrijven hoge prijzen aanhouden voor dit soort media, omdat ze er gewoon veel meer winst uit willen halen. Wat ook weer helemaal logisch is, maar ik, samen met veel anderen ben toch echt van mening dat we ze gezamelijk de vinger moeten geven.

Als ik voor 10 cent per keer on demand een film kan kijken en daarbij een reële keuze heb en niet een beperkte keuze van K-films, dan stop ik onmiddelijk met de aanleg van een DVD-R collectie.

Voor een deel van de downloader klopt je stelling wel. Maar ik denk dat er genoeg mensen zijn die een betaalbaar alternatief warm zouden verwelkomen.

Maar daar ga je weet met niet realistische prijzen. De consument moet ook eens proberen van een correcter beeld te krijgen van alle kosten die er gemaakt worden.

Ik hoor anders weinig geluiden van realistische prijzen vanuit de entertainmentindustrie.

Het is logisch dat een consument aan de lage kant van het spectrum gaat zitten en de industrie aan het andere uiterste. Uiteindelijk zal er toch een compromis gesloten moeten worden en is dat met de huidige wetgeving meer in het belang van de industrie die wellicht toch net onder het midden zal moeten gaan zitten om de consument voor zich te winnen.

En dat is zeker mogelijk. Nu nog de wil om het uit te voeren.

nee mensen zijn lui, als ze voor 5 euro/maand alles onbeperkt mogen downloaden zullen de meeste dat gewoon doen. Betalen per stuk is in Nederland al lang uit ten boze (de rede ook waarom ppv hier nooit echt van de grond zal komen). Het is gewoon luiheid.

ppv, (het principe) kan wel werken als je een x bedrag betaald en je kan een film kijken wanneer je wil.

Onzin, ik download regelmatig om het vervolgens te kopen als ik het mooi vind. Ik download ook wel eens iets wat ik niet koop nee, maar dat had ik ook niet gekocht als ik het niet kon downloaden dus geen verschil daar.

Gaan we weer... altijd dat gezeik over bronnen.... iemand geeft zijn opinie weer; je kunt ook zelf wel eens wat bedenken ipv dat je direct een bewijs moet overleggen (= bron opgeven) over iets dat in NL nog niet gebeurd is en waarvan je dus ONMOGELIJK een bewijs kunt leveren dat het daadwerkelijk zo in NL zal gaan gebeuren mocht het downloadverbod er toch komen. Tenzij jij een glazen bol hebt uiteraard, in dat geval zou ik er gráág eens gebruik van maken 8)7 .
Hou onderhand es op met z'n allen met dat gejammer over bronnen zeg...

Juist, hartelijk dank voor je reactie.
Gejank over die bronnen altijd, een beetje logisch nadenken kom je verder mee :)

Ah maar welk logica geeft het juiste antwoord? Zo zou het best kunnen zijn dat het 'illegaal' downloaden naar beneden gaat wanneer het downloadverbod er komt omdat een zeker deel van de samenleving meer moeite heeft met het overtreden van een duidelijk verbod dan met de situatie die we nu hebben waarbij downloaden wel mag maar uploaden niet...

Het zou natuurlijk niet erg zijn om de claim te onderbouwen met een bron of in ieder geval een aantal argumenten.

Bijvoorbeeld dat een hoop mensen zullen blijven downloaden vanwege het gemak, de waarschijnlijk lage pakkans* en natuurlijk de kosten.
In dat geval zullen er inderdaad een hoop mensen crimineel zijn.

* Ik las laatst in een interview met een rechtsgeleerde over hogere straffen (bron kwijt :+) dat de pakkans voor bijvoorbeeld inbraak slechts zo'n 10% is waardoor dat dus nog steeds vaak genoeg gebeurt.

Alternatieven? De enigste die een alternatief kan vormen is Apple met iTunes, maar nee daar zal je me nooit voor aan zien melden, kom maar met een NL store die net zo groot is, dat is voor mij pas een alternatief op het downloaden zoals ik het nu doe :D

In het illegale cd tijdperk zaten daar op het laatst toch maffia achtige organisaties achter.

De reden da iets verboden wordt is zodat mensen het juist niet meer doen. Als ze het juist wel doen, dan worden ze gestraft, dit is het hele idee achter een verbod en de wetgeving. Als mensen te hard rijden of onder invloed van alcohol, ga je toch ook niet zeggen "Afschaffen die boel!". Zo is er niet zo heel lang geleden ingevoerd dat je niet met een mobieltje in de hand mag rijden, het gebeurt nu nog steeds door genoeg eikels.

Als mensen te hard rijden of onder invloed van alcohol, ga je toch ook niet zeggen "Afschaffen die boel!".
Hele slechte vergelijking: bij het downloaden komt er niemand in levensgevaar terwijl dat met zowel te hard als onder invloed rijden wél het geval kan zijn.

Enigste wat in gevaar komt met download is de portemonnee van meneer of mevrouw de platenbaas / filmmaker.

En zelfs dat is discutabel

Dus een wetten moeten er alleen maar zijn als er iemand in levens gevaar komt, dus zaken stelen, oplichting, etc. mag wel? Bij kinder misbruik is er ook niemand in levensgevaar, ook maar toelaten? Hoe dacht je over racisme, ook gewoon toestaan? Minimum loon etc ook maar meteen afschaffen?

Wetten zijn er om mensen te beschermen, alle mensen, dus ook platen en film bazen en andere rijke lui. Dat alle platen en films die gedownload worden niet verkocht zouden worden is ondertussen wel duidelijk, maar als niemand meer platen en films zou kopen dan krijgen die gasten helemaal geen inkomsten meer en wat is dan het verschil tussen downloaden en stelen?

Je begrijpt vast wel dat het een voorbeeld was, maar ik hap wel ;)
Dus een wetten moeten er alleen maar zijn als er iemand in levens gevaar komt, dus zaken stelen, oplichting, etc. mag wel?
Bij deze zaken kan worden bewezen dat er inkomsten misgelopen worden, bijvoorbeeld omdat het origineel niet meer bij de eigenaar is en dus niet meer verkocht kan worden.
Bij kinder misbruik is er ook niemand in levensgevaar, ook maar toelaten?
De psychologische toestand van het kind zal in 99% van de gevallen sterk verslechteren en ook de fysieke gesteldheid zal in de meeste gevallen afnemen. Meetbare schade.
Hoe dacht je over racisme, ook gewoon toestaan?
Verschillen tussen mensen mogen wat mij betreft gewoon benoemd worden (en dat zien sommige mensen al als racisme), zolang het niet bedoelt is om iemand onbehoorlijk te behandelen of benadelen. Doen alsof iedereen gelijk is is onzin.
Minimum loon etc ook maar meteen afschaffen?
Minimum loon, en nu ga ik maar op de creatieve tour, is ook een vorm van bescherming tegen levensgevaar. Als je niet in je primaire behoeften kunt voorzien is dat een bedreiging voor zowel jezelf als je medemens.
Wetten zijn er om mensen te beschermen, alle mensen, dus ook platen en film bazen en andere rijke lui.
Tuurlijk, maar dan wel in proportie. Als er meer 'arme' mensen zijn, hebben die blijkbaar meer bescherming nodig.
Dat alle platen en films die gedownload worden niet verkocht zouden worden is ondertussen wel duidelijk, maar als niemand meer platen en films zou kopen dan krijgen die gasten helemaal geen inkomsten meer en wat is dan het verschil tussen downloaden en stelen?
Er worden ook geen (?) VHS-spelers meer verkocht. Er zijn nauwelijks meer CRT-schermen te vinden. Er zijn geen stoomtreinen meer.

Als mensen er geen geld voor over hebben, is het logisch dat het aanbod wegvalt en dat die mensen maar iets anders moeten gaan doen. Bouwvakkers in de bijstand hebben nu ook geen keus. Of dat een gewenste situatie is, is een tweede natuurlijk.

1.) Nederland is een buitenbeentje wat betreft het dogen/toestaan van muziek/film downloaden. In de meeste andere Europese landen mag dit gewoon niet.
2.) Als je de wijzigingen in de wet volgt over de afgelopen 20 jaar dan zie dat deze gemuteerd zijn van een bescherming voor de burger voor een thuiskopie. Een thuiskopie was in dit geval een extra kopietje maken van een bandje/plaat/tape voor eigen gebruik. Dat is vervolgens gemuteerd naar kopietjes mogen maken van geleende media, naar het downloaden van media via het internet.
3.) Dat je niet direct een verband tussen inkomsten derving en downloaden kunt voorzien van concrete bewijzen is ons allen duidelijk dat als het 'gratis' is te downloaden er uiteindelijk er niemand meer voor gaat betalen.
4.) Niet alleen de platen bazen hebben er last van, maar iedereen die ook maar iets met die industrie te maken heeft van de transport tot de schoonmaker. En die verliezen ook hun inkomen, dus deze worden ook beschermt tegen een 'levensgevaar'.
5.) Je vergelijking is een beetje scheef, als je een vergelijking wilt trekken met bouwvakkers zal je het anders moeten doen. Al die Nederlanders die bouwvakkers inhuren en ze dan niet betalen, vervolgens is het niet wettelijk verplicht om die bouwvakkers te betalen ook al heb je een contract met ze.

1.) Dus wij moeten maar doen wat iedereen doet? Dat is natuurlijk geen argument.
2.) Allemaal logische gevolgen door het veranderen van media.
3.) Eens.
4.) Er zijn ook elders chauffeurs en schoonmakers nodig. Zonder de entertainment industrie is er nog steeds werk voor deze mensen.
5.) Nee hoor. Ik ga ervan uit dat niemand iets koopt en er dus ook niets gemaakt wordt omdat er dan simpelweg geen markt is. Op dat moment moeten die mensen dus iets anders gaan doen, net zoals bouwvakkers nu ook andere opties moeten verkennen omdat er weinig werk is in hun sector.

1.) Waarom niet? 'We' proberen toch een verenigd Europa te worden en willen toch allemaal dat andere landen onze normen en waarden accepteren en overnemen (landen in het Oosten), dus waarom mogen wij dan wel een buitenbeentje zijn?
2.) Waarom wel voor film/muziek en niet voor software? Waarom alleen downloaden en niet uploaden? In alle gevallen haal je het van een illegale bron vandaan, aangezien niemand die het heeft geupload toestemming heeft van de recht hebbende. Het is nu zo een moeras aan regeltjes en techniek dat rechters er problemen mee hebben en het publiek het over het algemeen niet meer begrijpt. Simpele en eerlijke regels.
3.) Oh fijn! ;-)
4.) Die platen bazen hebben ook zo een andere job hoor, gouden handdruk en ze gaan bij aksonobel aan de slag.
5.) Het verschil is dat er al iets is gemaakt, mensen nemen het zonder toestemming en er wordt niet voor betaald. Denk aan krakers, huis staat leeg, er wordt niets mee gedaan op dat moment en dan gaan er krakers in zitten. Als je er wel wat mee wil doen, dan heb je opeens geen zegens schap meer omdat iemand anders jou eigendom in handen heeft. Zelfde geld voor downloaden, de eigenaar heeft geen controle over zijn eigendom.

Dat de copyright wetgevingen dienen te veranderen ben ik het helemaal mee eens, maar die dienen dan over de hele linie te veranderen en op iets meer plaatsen dan NL. Nu is het alleen maar van uitstel komt afstel, en dan krijg je het later nog eens voor je kiezen. Er wordt nu namelijk geen punt achter het verhaal gezet (mag het wel of niet).

"Money for nothing and the chicks for free!"

Dat alle platen en films die gedownload worden niet verkocht zouden worden is ondertussen wel duidelijk, maar als niemand meer platen en films zou kopen dan krijgen die gasten helemaal geen inkomsten meer en wat is dan het verschil tussen downloaden en stelen?
Als, als, als. Je zegt net zelf dat het niet zo is. :?
Het verschil is juist dat copyright-schending niet 1:1 staat met inkomstenderving. De ene keer kost het geld, de andere keer niet, en weer een andere keer levert het geld op.

Daarbij is het meer dan een economisch vraagstuk. Piraterij bied mogelijkheden die legaal niet geboden worden(zoals content downloaden die niet in jouw land legaal wordt aangeboden) en het heeft een veel groter bereik.(Ook als je geen geld meer hebt en niemand wat aan je kan verdienen kan je er gebruik van maken.) Ook het sociale aspect moet men niet vergeten. Mensen willen delen en proberen wat anderen delen.

Ik vraag me wel eens af wat er zou gebeuren als het legale online aanbod veel beter was afgestemd op de vraag van de klanten. Als het makkelijker zou zijn om aan te schaffen, het aanbod veel beter was, en de prijzen niet gebaseerd zouden zijn op het verkopen aan een beperkte groep mensen, maar aan een veel grotere groep. Ik denk dat piraterij dan veel meer als gratis reclame zou werken en flink geld zou kunnen opleveren.

Het levert nooit direct geld op. Wellicht indirect, maar dat is net zo moeilijk te bewijzen als dat downloaden directe inkomsten derving is.

Verder kan je tegenwoordig prima bestellen uit het buitenland. Je hebt verder geen 'recht' op media die je niet op een bepaalde manier kan krijgen. Een leuk voorbeeld is anime, er is een enorme gemeenschap die zelf ondertitels maakt voor Japanse anime en deze dan verspreiden. Van sommige worden legale versies geproduceerd, van sommige niet, maar dat betekent niet dat je opeens het recht hebt om iets te downloaden omdat het anders niet verkrijgbaar is met een ondertiteling die je begrijpt.

Het is leuk dat mensen willen delen, maar ze moeten zich wel realiseren dat ze dingen delen die niet van hun zijn. Het is leuk dat iemand mijn appeltaart uitdeelt aan de rest van de straat, ik kan natuurlijk wel een andere bakken, maar dat betekent nog niet dat iemand mijn appeltaart mag delen omdat dit kan (op de vensterbank voor het open raam).

Zolang mensen zelf niets te maken hebben met de consequenties, zal ze het een worst wezen, ver van mijn bed mentaliteit. Heel menselijk, maar dat het vervolgens nog eens wettelijk niet goed geregeld is, breekt helemaal mijn klomp.

Een leuk voorbeeld is software, PC games bv. ik heb zat mensen gezien die nog games illegaal hadden/downloaden terwijl het voor €5 bij elke speelgoedzaak verkrijgbaar was. Of nog klagen dat ze €16 (voor een nieuwe game) teveel vinden als ze zich al acht uur hebben vermaakt met een game (Torchlight is daar een leuk voorbeeld van).

Dus een wetten moeten er alleen maar zijn als er iemand in levens gevaar komt, dus zaken stelen, oplichting, etc. mag wel? Bij kinder misbruik is er ook niemand in levensgevaar, ook maar toelaten? Hoe dacht je over racisme, ook gewoon toestaan? Minimum loon etc ook maar meteen afschaffen?
Waar je het hier over hebt zijn zaken waar mensen (en de maatschappij) werkelijk psychische of emotionele schade van ondervinden.

Als een platenbaas al de helft minder moet verdienen dan zie ik zo'n figuur nog niet aan lager wal raken, jatten om rond te komen of serieus depressief worden. Het enige wat hooguit in gevaar komt is zijn rijkeluis-levensstijl, en de enige reden waarom hij daar überhaupt het recht toe heeft gehad is omdat ie geld heeft verdiend door hard te werken. Als ie dat levensstijltje hoog wil houden, prima, dan werk maar weer hard om met redelijke alternatieven voor downloaden te komen, maar ga niet lopen grienen als een verwende kleuter die zijn lolly een keer niet krijgt.

Ik mag hopen dat je begrijpt dat platen/film bazen niet de enige zijn die hier hinder aan ondervinden, juist de laagste rangen zullen hier het meeste last van hebben. Ontslagen omdat er geen geld meer is, lagere salarissen, etc. Je zit zelf in de entertainment industrie, je weet toch zelf ook donders goed dat het eerder zo is dat jij niet wordt ingehuurd dan dat er een CEO minder gaat verdienen...

Ik mag hopen dat je begrijpt dat platen/film bazen niet de enige zijn die hier hinder aan ondervinden, juist de laagste rangen zullen hier het meeste last van hebben. Ontslagen omdat er geen geld meer is, lagere salarissen, etc. Je zit zelf in de entertainment industrie, je weet toch zelf ook donders goed dat het eerder zo is dat jij niet wordt ingehuurd dan dat er een CEO minder gaat verdienen...
Dat is (deels) waar. Als ik als facilitrerend bedrijf niet meer ingehuurd word omdat de platenmaatschappijen of studio's minder budget krijgen, dan zit ik misschien met mijn prijzen te hoog of bied ik te weinig in verhouding met mijn huidige prijs. Ik ben immers niet de enige die in zijn prijzen zal zakken, als ik niet ingehuurd wordt dan zal er vast wel een concurrent zijn die onderaannemer voor project X wordt. Producties zullen doordraaien, het is niet alsof de industrie ineens spontaan stil is gaan staan.

Ja, de schoonmaker of secretaresse wordt misschien ontslagen uit de platenbaas, maar die zijn 9 van de 10 keer uitzendkracht en geen vaste kracht. En de gevolgen van de economische crisis beperken zich niet tot de entertainment-industrie, dus dat is binnen de 'lagere rangen' geen verschil met andere ondernemingen. In de economische crisis levert iedereen in principe wat in.

Ik heb er geen moeite mee met mensen die alles wat los en vast zitten downloaden. Als ik een project of artiest steun en graag nieuw materiaal daarvan wil zien, dan koop ik CD's/DVD's of ga ik naar een optreden. De dertien-in-een-dozijn crap die zoveel gedownload wordt, hoor ik toch al elke dag op de radio, dus die hoef ik niet eens te downloaden als ik het wil horen.

Verder staan de 'misgelopen inkomsten' van de industrie nog maar ter discussie, als je bekijkt dat een film als Avatar vorig jaar een recordomzet aller tijden draait, heb ik de indruk dat dat nogal meevalt. Als ze dan minder winsten draaien, dan is het omdat ze in verhouding meer investeren in nieuwe projecten, en niet omdat de consumptie van entertainment zoveel afgenomen is.

Als ze nu een argument maken over downloaders die met commerciële doeleinden gekopieerd materiaal verkopen, en als er nu duidelijk plannen gemaakt worden om (ook internationaal) een goed aanbod van legale downloads te realiseren, dan kan ik ze voor een deel gelijk geven. Nu is het alleen zo dat ze proberen de (verouderde) status quo te handhaven, als mensen dan buiten het model gaan handelen omdat het niet voor ze werkt, dan zijn ze het immers zelf schuld. Het mes snijdt immers aan twee kanten.

Realiseer je wel dat je nu verkeerde zaken met elkaar vergelijkt. Alleen in NL is het downloaden van muziek/film legaal. Die record omzet van Avatar is wereld weid, als je echter op een kleinere schaal kijkt, zoals bv. de NL muziek/film industrie, dan heb je daar veel eerder mot mee.

Hoelang denk je dat het nog duurt dat andere landen sancties tegen NL eisen, NL komt zijn verplichtingen niet na ivm. de internationale afspraken. Dat gebeurt wel vaker, maar als een regering het DL verbod teveel uitstelt of het helemaal van de baan halen dan zie ik hier snel verandering in komen.

Waarom zou software meer 'waard' zijn voor de wetgeving dan film/muziek? Er zijn nu zat mensen die ook software downloaden omdat ze overal horen downloaden is legaal, ze weten het verschil niet of snappen het verschil niet. Verder is downloaden een interessant begrip, een hoop mensen downloaden via Torrents, maar dan downloaden ze niet alleen, maar uploaden ze ook, hoe ga je dat een NL bevolking aan hun verstand brengen?

Realiseer je wel dat je nu verkeerde zaken met elkaar vergelijkt. Alleen in NL is het downloaden van muziek/film legaal. Die record omzet van Avatar is wereld weid, als je echter op een kleinere schaal kijkt, zoals bv. de NL muziek/film industrie, dan heb je daar veel eerder mot mee.
De Nederlandse muziek/film industrie is in verhouding maar heel klein tegenover de grote blockbuster-maatschappijen zoals Disney, Universal en Warner. Die opereren wereldwijd onder een enorm aantal dochtermaatschappijen en uitgevers, en daarom is het juist moeilijk om te bepalen of een film/serie naar Nederland gaat komen of niet. Paramount geeft een film in de VS op release-datum uit, terwijl Universal in Nederland besluit om toch maar even een tweetal maanden te wachten.

Qua Nederlandse muziek is een groot aandeel optredens, waar minder inmenging van de platenmaatschappijen tussen zit, en een aandeel eigen producties waarvan niet veel geëxporteerd wordt (als je het vergelijkt met de VS of het VK). En ook daar gaat de export via de grote platenorganisaties, waarvan er een aardig aantal in Amsterdam gevestigd zijn omdat het juridisch hier gunstig is.
Hoelang denk je dat het nog duurt dat andere landen sancties tegen NL eisen, NL komt zijn verplichtingen niet na ivm. de internationale afspraken. Dat gebeurt wel vaker, maar als een regering het DL verbod teveel uitstelt of het helemaal van de baan halen dan zie ik hier snel verandering in komen.
Export-sancties van media naar NL toe zou downloaden alleen nog maar harder in de hand werken. Als de TV's hier op zwart gaan of de winkels leeg, wat gaan mensen dan doen? Juist, die nieuwe aflevering van Lost halen ze wel over internet uit de USA, zonder dat daar echt veel aan gaat veranderen. Een download-verbod tot daar aan toe, maar iedereen weet donders goed dat het met de enorme hoeveelheden verkeer op het moment niet meer te overzien is, laat staan te handhaven.
Waarom zou software meer 'waard' zijn voor de wetgeving dan film/muziek? Er zijn nu zat mensen die ook software downloaden omdat ze overal horen downloaden is legaal, ze weten het verschil niet of snappen het verschil niet. Verder is downloaden een interessant begrip, een hoop mensen downloaden via Torrents, maar dan downloaden ze niet alleen, maar uploaden ze ook, hoe ga je dat een NL bevolking aan hun verstand brengen?
Is dat een wetgevings-probleem? Dat zie ik meer liggen bij de (verkeerde) voorlichting vanuit de media en reclame, breedband ISP's die met 'downloaden' lopen te adverteren maar niet duidelijk erbij zeggen dat warez downloaden niet mag, net zomin als het uploaden via torrents. Het is verder ook voor elke user poepsimpel geworden: Download een client, klik op een linkje en wachten maar tot je kan kijken of spelen.

Overigens ben ik al aardig wat hard-to-find materiaal op torrentsites tegengekomen die je nooit en te nimmer in de handel zou kunnen vinden. Een opname van een TV-serie van 20 jaar terug die nooit op DVD/VHS is uitgebracht, vertel mij eens waar ik daar anders legaal aan zou kunnen komen?

Iets verbieden heeft pas zin als je het kunt controleren. Downloaden (in welke vorm dan ook) is compleet te maskeren en dus dientengevolge niet meer controleerbaar. Aan zulke wetten heb je niks.

Oh? Dus bij torrents is niet het IP adres te zien waar de data naartoe gaat? Je kan natuurlijk wel TOR netwerken gebruiken om je IP te maskeren, maar de data overdracht is dan echt bagger en zal meer mensen afschrikken dan een download verbod. Verder zouden de mensen die het TOR netwerk aanbieden/hosten wel eens vervolgd kunnen worden (ze fungeren als ISP maar houden zich niet aan de regels van een ISP en faciliteren crimineel gedrag).

Verder zou ik willen stellen dat 95+% van al het te hard rijden niet wordt gesignaleerd door de betreffende instanties omdat iedereen op de hoogte kan zijn van waar er wordt gecontroleerd. En nog steeds rijden een hele hoop mensen te hard waar duidelijk flitspalen staan of waar bekend is dat er wordt gecontroleerd. Moeten we dan geen regels meer hebben voor te hard rijden, aangezien de meeste overtredingen niet worden gepakt? 50%+ van de mensheid is dom (of gewoon niet bekend genoeg met de technologie), dus zullen niet alle mogelijke voorzorgsmaatregelen worden getroffen, dus mensen worden gepakt.

Men zit dan ook geheel niet te wachten op een 100% pak ratio, maar eerder op een afschrik werking, zodat het merendeel van de leken geen gebruik meer maken van het downloaden van films/muziek omdat het te risicovol is. Zo een beetje de situatie van 15-20 jaar geleden.

Men zit dan ook geheel niet te wachten op een 100% pak ratio, maar eerder op een afschrik werking
Oftewel wetten die niet te handhaven zijn. Want je geeft aan dat het om de afschrikwekkende werking gaat, maar er zal vroeg of laat iemand veroordeelt moeten worden, anders is 'de dreiging' eraf. En die veroordeling zal vrijwel onmogelijk worden wanneer SSL/TLS of wat dan ook is gebruikt. Ok, IP A heeft contact gemaakt met IP B, so what? Ja, ze hadden allebei een giga collectie muziek en films, maar ze hadden ook allebei Skype draaien, dus misschien is dat gecrypte verkeer wel Skype verkeer.. Niet te achterhalen, want de content is gecrypt. Rechter is niet overtuigd en daar loop je weer vrolijk weg. Het OM weet dit en zal er ook niet gauw veel belastinggeld tegenaan gaan gooien (want dit kost geld, zeker als je je voorarrest gaat terugvorderen).
Nee, ik zie dit niet zo snel praktijk worden,

Als je het gaat verbieden wordt de criminaliteit alleen maar erger, en dan bedoel ik veel erger!
Als de politiek die redenering zou volgen zouden er nooit nieuwe wetten worden ingevoerd (om problemen op te lossen) en zullen ze wetten worden afschaffen om de criminaliteitscijfers te verbeteren.

Onzin, als de meerderheid van je inwoners het doet is wat anders als 10% van de bevolking iets doet he... En dit is denk het eerste waar echt een groot deel van NL aan mee doet dus dat valt heus niet zo in 1 klap te criminaliseren!

Ik dacht dat te hard rijden iets was wat iedereen doet... Dat het merendeel van de bevolking wel eens dronken over straat liep is ook niet toegestaan, maar een hele hoop mensen zijn wel eens dronken over straat gelopen. Dus iets wat de meerderheid van de bevolking doet moet maar toegestaan worden? Dus als 90% van je bevolking racistische neigingen er op nahoud, dan moet dat maar wettelijk acceptabel worden? Lekkere kudden mentaliteit.

Toch nog een pluspuntje mbt de val van het kabinet dan.

Alhoewel, FTD gaan ze niet zomaar stoppen en de prijzen van verscheidende zaken dalen dan sterk. Misschien moet dat verbod er toch maar komen dan? ;)

Ik betwijfel of prijzen sterk zullen dalen. Denk dat de markt in de eerste instantie zal denken dat mensen toch muziek blijven aanschaffen "en nu dat niet meer illegaal kan" zullen ze de prijzen hoog proberen te houden.

Dat de muziekindustrie minder geld misloopt zal hooguit op lange termijn effect hebben, maar ik zie dat hele verbod sowieso niet snel doeltreffend werken.

edit: ben verder trouwens ook bang dat er door een verbod veel minder media bekeken/beluisterd zal worden, dat wordt toch niet allemaal vervangen door aangeschaft spul. Met als gevolg dat iedereen minder van beschikbare digitale cultuur meekrijgt. En dat is belangrijker dan je zou denken.

[Reactie gewijzigd door Arumes op donderdag 4 maart 2010 13:33]


1. Denk je echt dat de prijzen gaan dalen?
2. Wie belooft mij dat de kopieerheffing direct wordt afgeschaft als downloaden illegaal wordt?
3. Welkom in een land waar de helft van de inwoners volgens de wet opeens een misdadiger is.

dat is toch in de hele wereld al zo? zijn we tenminste niet meer zo apart ;)

Daarnaast denk ik dat een groot deel van de downloaders al dan niet bewust ook uploadt, dus in die zin zijn we toch al wetovertreders.

En op het moment dat het overtreden van de wet je een misdadiger maakt, dan is sowieso het grootste deel van Nederland een misdadiger, want wie rijdt er nu niet eens een keer door rood, iets te hard, steekt z'n hand niet uit als die op de fiets zit en afslaat, geeft geen richting aan rotondes, heeft gordel niet om in auto, leest als autobestuurder een sms-je etc...

Dan zou dan ineens veel minder dan zijn dan daarvoor.
Nu is immers 99% een misdadiger. Of wil jij soms zeggen dat je nog nooit te hard gereden hebt?

verkeersovertredingen zijn niet allemaal een misdrijf, toch?
http://nl.wikipedia.org/wiki/Overtreding_%28strafrecht%29

Volgens mij wordt downloaden wel gezien als misdrijf, anders kan tuig een prive-organisatie als Brein geen medeburgers veroordelen.

[edit]
Nee, brein veroordeelt niemand. Ze doen wel de opsporing en de aangifte vziw, en bij een downloadverbod is er vziw geen sprake van een overheidsorgaan dat de opsporing gaat doen.

[Reactie gewijzigd door MBV op donderdag 4 maart 2010 16:00]


Brein veroordeelt ook helemaal niemand. Dat doet een rechter.

Heerlijk dat het kabinet is gevallen. Geen downloadverbod, geen rekening rijden... (althans voorlopig niet)

Van mij mogen ze de thuiskopieheffing nog wel iets verhogen, dan blijven wij lekker legaal downloaden.

Thuiskopieheffing heeft totaal niets met downloaden te maken.
Deze heffing is (zogezegd) alleen om legale thuiskopieën te vergoeden, omdat jij bijvoorbeeld een kopietje maakt voor in je auto en eentje voor op kot en deze niet nogmaals op nieuw koopt, maken zij zogezegd verlies, hiervoor betaal je een thuiskoppieheffing.

Download is in feite gewoon 'het maken van een kopie voor eigen gebruik". Wat tot dusver gewoon legaal is (behalve i.g.v. software).

Gehoopt wordt dat je dit op een DVD-tje brandt waar je thuiskopieheffing op betaalt. Net zoals de heffing op lege cassettebandjes vroeger, waar je je downloads uit de ether opzette.

En als ik dan mijn enige CD zowel meeneem in mijn auto, maar ook in mijn geluidsinstallatie gebruik. Lijden zij dan ook verlies? Het is niet echt praktisch, maar ik gebruik de muziek wel op twee apparaten. :o

Je gebruikt de muziek maar op een plaats...........tegelijkertijd. Met een kopie kun je dezelfde muziek, waar je maar een keer voor betaald hebt, op twee plaatsen tegelijkertijd gebruiken (jij en je partner, huisgenoot oid). Klein verschil

Je gebruikt de muziek maar op een plaats...........tegelijkertijd. Met een kopie kun je dezelfde muziek, waar je maar een keer voor betaald hebt, op twee plaatsen tegelijkertijd gebruiken (jij en je partner, huisgenoot oid). Klein verschil
Dat ligt er maar aan hoe hard je die autoradio of stereo-installatie zet. En dan komt de SENA weer om te incasseren.

Oooh ok je mag de muziek maar op één plaats tegelijkertijd gebruiken. Dan doe ik dat toch!. Dat zegt toch niets over het aantal kopieën dat ik mag hebben?

Mijn auto heeft vier zit plaatsen, moet ik dubbel wegenbelasting betalen al mijn vriendin ook meerijd dan?

Of wellicht toch een downloadverbod? Via een omweg, maar als ACTA door de EU als richtlijn wordt aangenomen (tezijnertijd) hebben we gewoon dat te doen, dit nieuws: Regering: geen 'three strikes'-wetgeving door Acta-verdrag bericht ten spijt.

Zodat we weten waar het om gaat : http://kabinet.nl/Actueel..._auteursrecht_op_internet.

Edit 1:Vraag me alleen hoe ze dat gaan garanderen dat die contracten met muzikanten en artiesten er komen en er zijn?

Edit 2:Hoe willen ze dat gaan doen als er zoveel partijen bij betrokken zijn, quote:"Het is beter om dat via de marktpartijen - rechthebbenden, consumentenorganisaties, de entertainmentindustrie en internetaanbieders - te laten lopen". Blijft er weer een hoop aan de strijkstok hangen, waardoor dit niet ten goede van de prijs komt en de prijzen hetzelfde blijven of zelfs ligt stijgen.

[Reactie gewijzigd door Ventrigo op donderdag 4 maart 2010 13:31]


"de faust internetwetten" zijn anders al bijna klaar.
Na de invoering zal vervolgens "het faust internet-incident" plaatsvinden,
Isps krimpen in, 100en mensen staan op straat. en dat is dan nog maar het begin.
Alle andere eu landen willen dezelfde wetten invoeren, amerika toont ook interesse en binnen 5 jaar is al het illegale verkeer weer terug tot hoe het voor de komst van breedband was.

In het kort: bij 3 keer downloaden en betrapt worden van legaal in dat land digitaal beschikbare, aangemelde content, 1 jaar lang op narrowband. En een dikke straf voor de isp, die mag slecht xxx eurocent rekenen voor het afgeknepen verkeer. Per klant per jaar dus 100en euros mislopen. Zal ze leren met hun doorgeefluikjes.

Voor legale mensen wordt alles beter; meer content, meer bandbreedte, minder beveiligingen, geen brein filmpjes voor je blu-ray meer, etc.

De downloaders vallen echter in een groot gat. Waar veel van de armoedzaaiers nooit meer uit kunnen kruipen..

Ik ga mailen met brein en ik wil dat de wet naar faust vernoemd wordt en dat ik een deel van alle opbrengsten krijg.

Edit: de downloaders kunnen het jaar narrowband na 1 maand narrowband minimaal afkopen, door ALLE betrapte content die gedownload is, legaal aan te schaffen.
Of in plaats van aanschaffen 75% betalen van de prijs, en de isp de overige 25% als boete. Maar de isp kan dan wel weer 20 euro per maand/ het volledige bedrag rekenen aan de downloader, deze zit immers weer op de volledige snelheid.

[Reactie gewijzigd door Faust op donderdag 4 maart 2010 14:17]


Jij hebt echt een volledig verstoord beeld van de wereld, jezelf en het internet.

Weet je zeker dat het goed met je gaat? want je klinkt als iemand die zich helemaal blind staart op het straffen van al die slechte mensen maar nergens de waarde van het internet ziet.

Ik denk dat je het sarcasme niet ziet...

De goede mensen worden beloond zoals ik al aangaf, meer vrijheid in wat ze met hun content doen (geen drm meer dus) en daarnaast is er een veel groter digitaal aanbod, en alles komt tegelijkertijd met amerika uit want eigenaar kunnen enkel aanspraak maken als het in nederland te krijgen is legaal.

Voor legale, goede mensen wordt alles dus beter.

Zoals gezegd loopt het met de armoedzaaiers, cq downloaders niet zo goed af.

Oh en let eens op je toon want je reageert behoorlijk op de man.

Let jij ook eens op je toon wat je noemt mij, en zo'n 99% meer van de Tweakers een armoedzaaier omdat wij wel eens wat downloaden.

Dit, terwijl ik een breedbandverbinding betaal alsmede een abonnement op nieuwsgroepen waarop deze content zonder blikken of blozen beschikbaar is. Aangezien de betalingen aan deze bedrijven op legale wijze geschieden zullen zij ingeschreven staan bij de KvK en dus goedgekeurd zijn als bedrijf.

Zo lang toegang tot bovenstaande in 10 minuten te regelen is vind ik het niet gek dat er veel gedownload wordt.

Bovendien betaal ik ook nog eens kijk- en luistergeld voor content waarvan 80% dramatisch is (michael jackson programma's, idols etc.) en krijg ik relatief weinig waar voor mijn geld. En ga nu niet dramatisch doen en zeggen dat ik dan mijn TV maar af moet schaffen.

Gezien het feit dat goede content (series, concerten en films) pas enorme tijd na uitbrengen op dit medium vertoond worden vind ik het niet zo gek dat er gedownload wordt. Zeker gezien het feit dat een groot deel van de gekochte content (xbox 360 spellen) het geld na aankoop niet waard blijkt te zijn.

[Reactie gewijzigd door XeNeRgY op donderdag 4 maart 2010 15:01]


Erg leuk voor je, maar de eigenaar behoort de prijs te bepalen en niet jij als individu.
En dat 360 spellen voor een groot deel hun geld niet waard zijn had ik je ook wel kunnen vertellen ;)

Daar kom je echter maar op 1 manier achter en dat is na aankoop, oftewel: het leed is al geschied. Dan vind ik het persoonlijk niet heel vreemd dat ik na meerdere teleurstellingen overweg eens een spel te downloaden omdat ik er niet meer het vertrouwen in heb dat een spel de waarde van 65 euro verdient.

Als het spel vervolgens erg goed blijkt te zijn kan ik er reclame voor maken waardoor anderen dit spel wel kopen, hetgeen de eigenaar een additionele omzet oplevert.

Erg leuk voor je, maar de eigenaar behoort de prijs te bepalen en niet jij als individu.
Ik denk toch echt dat als de bakker zijn brood 10 euro maakt, ik mijn eigen brood ga bakken :+
De markt bepaalt de prijs, omdat het anders gewoon niet of nauwelijks verkocht wordt.

Misschien mis ik de sarcastische ondertoon hoor, maar als je dit meent, hoe kan iemand denken dat een dermate inperking van onze communicatievrijheid een goed teken is? Dat het businessmodel van de contentindustrie last heeft van internet is vervelend, maar dat vind ik eigenlijk van ondergeschikt belang. Dat is toch werkelijk geen rechtvaardiging voor zulke draconische maatregelen.

Alleen als er auteursrechtelijk materiaal gedownload wordt, wat in NL legaal en zelfs online on demand te krijgen is, vanaf jouw IP, dan wordt je na 2 waarschuwingen 1 jaar op narrowband gezet.


Communicatie heeft er geen zak mee te maken, want op narrowband kan je ook gewoon communiceren. Je kan zelfs gewoon nog illegaal downloaden maar wel met slechts 12kB/sec en bij elke betrapping weer een jaar vanaf dat moment.

[quote]Zal ze leren met hun doorgeefluikjes.[/qoute]
De hema en de blokker e.d. ook gelijk maar aanklagen omdat ze keukenmessen verkopen waarmee gemoord kan worden? Of de staat? omdat ze het met het aanleggen van wegen het wel erg makkelijk maken voor criminelen om naar hun 'werk' tegaan. En de postbedrijven ook maar gelijk verbieden. Want zij maken het mogelijk om je dvdtje per post te versturen/ontvangen.

Het zijn nog altijd de mensen zelf die verantwoordelijk zijn voor hun daden. En niet de aanbieder van een service die gewoon bedoeld is voor legale zaken zoals internet bankieren en het downloaden van muziek, films (ja het mag nog steeds) en share/freeware. Dat het ook gebruikt kan worden voor illegale zaken, zoals het downloaden van licentiesoftware en het uploaden van films, muziek en software, dat is niet de schuld van de serviceprovider. Je kan namelijk bijna alles gebruiken om dingen te doen die van de wet niet mogen. Bijv. iemand bewust aan rijden met je legale auto.

[quote]Voor legale mensen wordt alles beter; meer content, meer bandbreedte, minder beveiligingen, geen brein filmpjes voor je blu-ray meer, etc.[/qoute]

Je bent iig positief ingesteld. Maar je teleurstelling zal groter zijn wanneer blijkt dat het allemaal niet zo is. Niet goedkoper, extra's alleen voor meerprijs. Minder beveiligingen en geen Brein filmpjes zie ik ook niet gebeuren. De burger moet wel gewaarschuwd blijven worden tegen deze zeer zware criminaliteit en zonder beveiliging kan hij toch nog makkelijk stiekem een kopie maken.

[qoute]De downloaders vallen echter in een groot gat. Waar veel van de armoedzaaiers nooit meer uit kunnen kruipen...[/qoute]

Flauw om downloaders armoedzaaiers te noemen. Wat de entertainment industrie niet begrijpt is dat niet iedereen download omdat het gratis is. De meerderheid wil alleen weten of het product goed/leuk genoeg is om z'n geld er aan te spenderen.

-

Dat hele download verbod is gewoon onzin. Iemand die iets download derft 999/1000 keer geen inkomsten. Het geld groeit bij mensen, althans bij mij helaas niet, op de rug. Mensen hebben steeds meer kosten (bedankt overheid!) en houden dus steeds minder over aan het einde van de maand om iets leuks mee te doen. En als je iets wilt kopen dan wil je toch wel weten of je waar krijgt voor je geld, want een game/film/cd kan je niet ruilen als later blijkt dat het weggegooit geld is.

Voorbeeld, Ik vind het leuk om citybuilder games te spelen zoals Simcity 4(2003). Leuk spel dat je eindeloos kan spelen. Daar kwam ik achter nadat ik hem eerst had gedownload. Toen kon ik de conclusie trekken dat het spel zijn geld meer dan waard is en toen heb ik hem ook gekocht en daarna de uitbreiding. In november vorig jaar hoorde ik over een nieuwe game CitiesXL waarbij je ook online handel kon drijven. Dat klonk intressant, SC4 was immers al 6 jaar oud.
Die wou ik dus eerst testen. De demo was niet meer beschikbaar(?) dus maar een andere versie van internet gehaald. MAAAAR, die werkte niet want voor het spel was geen keygen beschikbaar en je moet online activeren en inloggen ook als je offline wilt spelen.
Na lang twijfelen heb ik toen de gok genomen en, na jaren weer eens, de game gekocht voor €50,-. Later bleek dat er voor de game nog steeds dingen in ontwikkeling waren, waar natuurlijk niets mis mee is, maar ook essentiele onderdelen in het spel zoals bijv. openbaar vervoer. Dat is onmisbaar om een goed draaiende stad te bouwen. En die 'extra's' kwamen per maand en kreeg je alleen als je abbonne werd voor €7,- p/m.
Omdat je 7 dagen gratis online spelen kreeg bij aanschaf kon ik een redelijk beeld krijgen van het online gebeuren. Ik vond de game leuk, online dan, offline was minder leuk. En heb toen besloten om abbonnee te worden. Vooral ook voor die extra dingen die je echt nodig hebt in je stad. Drie dagen later kwam het bericht dat de online server per 01-03-10 offline ging. 5 maanden na de release van de game. Je kreeg alleen nog de bushalte update en als je de trein, metro, monorail enz, enz wou hebben dat je dan maar de nieuwe game moest kopen die ergens in 2011 uitkomt. Daar zit je dan met je eerlijk gekochte game die offline niet leuk is. Alleen handel drijven met de computer tegen de hoofdprijs ipv online tegen andere spelers voor eerlijke tarieven.

En zo zijn er nog vele voorbeelden waarbij mensen dachten een leuke game te kopen, maar uiteindelijk bleek dat ze hun geld weggegooit hadden.

Dan heb ik het nog niet eens gehad over dvd's. Ik koop graag mooie limited en special edition dvd's maar het overgrote merendeel van die edities is te gierig uitgerust voor de prijs die je ervoor betaald. Enkel een cheapass dvd doosje, precies dezelfde cover als de standaard versie behalve de tekst 'special/limited edition' en een dvd met wat extra's. Of ze zijn erg duur zoals de Hogwarts Castle L.E. van Harry Potter. Die kost €230,-. (bij BOL dan)
Als de uitgevers eens wat meer tijd steken in het ontwerp en de presentatie van het product, zodat het de naam special/limited edition waardig is, dan zullen meer mensen hem kopen. Tenzij de film niet goed is of als er een belachelijke (huidige) prijs voor word gevraagt natuurlijk. Gelukkig zijn er wel mooie editions maar ook die vind ik met een prijs van 25-30 euro of meer behoorlijk prijzig. Maar als de film goed is en de edition is ook echt special dan wil ik hem nog wel eens kopen.

Dus dvd's goekoper maken en een beter/mooier special/limited dvd aanbod voor de offline markt en voor de online markt goedkope (€5,- max) DRM vrije koopdownloads, geen huur, zal veel meer positieve resultaten boeken dan dat de 'kuche kuche' zwaar noodlijdende entertainment industrie zelf wilt geloven.

Of muziek. Mensen willen niet de dertien in een dozijn crap die de muziek industrie aan het pushen is. Dus mensen kopen het niet. Dat ligt niet aan de downloaders dat ligt aan de crap die je verkoopt. En als mensen al muziek kopen dan is het vaak nadat ze het eerst gedownload hadden, het goede/leuke muziek vonden en het daarna als nog kochten.

Met een download verbod graaft de entertainment industrie z'n eigen graf. Mensen gaan niet meer kopen als ze niet meer kunnen downloaden. Eerder minder omdat ze in de meeste gevallen geen idee hebben hoelang ze plezier van hun aanschaf kunnen gaan hebben. Als ze er al plezier van hebben(slecht spel, slechte film enz) Maar daar zullen ze pas achterkomen als het voor hun te laat is.

Edit: de downloaders kunnen het jaar narrowband na 1 maand narrowband minimaal afkopen, door ALLE betrapte content die gedownload is, legaal aan te schaffen.
Of in plaats van aanschaffen 75% betalen van de prijs, en de isp de overige 25% als boete. Maar de isp kan dan wel weer 20 euro per maand/ het volledige bedrag rekenen aan de downloader, deze zit immers weer op de volledige snelheid.
Worden dan ook wekelijks mijn harddisks door een (door de overheid verplichte) rootkit gescand, om te kijken of ik niet via omwegen spullen heb lopen 'downloaden'? Ik kan immers net zo makkelijk een DVD'tje of USB-harddisk met meuk in mijn machine steken, en mijn eigen schijven helemaal op offline manier vullen.

Kortweg, dit gaat dus niet werken, alleen als je de grenzen weer dichtspijkert en iedereen preventief aan gaat houden vanwege DVD/HDD/USB-stick smokkel.

Wellicht dat een volgend kabinet juist nog positiever tegenover het verbod staat.
Dat zou betekenen dat er een meerderheid van de volksvertegenwoordiging en daarmee het volk achter staat en het dus is wat het volk wil.

tja, of alle partijen hebben dit standpunt, en je moet toch ergens op stemmen ;)

Er zijn maar weinig mensen die het volledig eens zijn met 1 partij, en het merendeel van de Nederlands zal tegen een downloadverbod zijn, omdat dit voor ons veel gunstiger is qua kosten.

Vraag is ook of een democratisch besluit hier 't beste is

Om heel eerlijk te zijn heb ik daar mijn twijfels over. Ik denk niet dat mensen niet op de partij gaan stemmen die het beste met hun voor heeft wat betreft, bijvoorbeeld, werk, scholing en zorg omdat ze vóór een downloadverbod zijn.

Je moet ook niet kijken naar wat de bevolking wil, maar net naar wat goed is voor de samenleving. Dat kunnen 2 tegengestelden zijn. Bescherming van artistiek werk en intelectuele eigendom is belangrijk. Zonder deze bescherming kunnen potentieel tienduizenden jobs verloren gaan.

Je moet ook niet kijken naar wat de bevolking wil, maar net naar wat goed is voor de samenleving. Dat kunnen 2 tegengestelden zijn.
Je moet niet alleen naar de samenleving kijken. Het negeren van de wil van het volk moet je niet licht nemen, dat creëert namelijk op zichzelf ook weer problemen die weer nadelig zijn voor die samenleving.
Bescherming van artistiek werk en intelectuele eigendom is belangrijk.
Dat is een mening, geen feit.
Daarbij zijn er heel veel verschillende niveaus van bescherming mogelijk. Van alleen lichte bescherming op commercieel niveau, tot honderden miljoenen per jaar uit geven om alles en iedereen 24/7 in de gaten te houden.
Zonder deze bescherming kunnen potentieel tienduizenden jobs verloren gaan.
Gesproken als een ware politicus. Je zou hetzelfde kunnen zeggen over het rekeningrijden: "Met rekeningrijden kunnen er potentieel miljoenen auto's van de weg verdwijnen." Heeft niets met de werkelijkheid te maken en geeft alleen een hypothetisch extreem weer.

Bescherming van artistiek werk en intelectuele eigendom is belangrijk.
Net zo goed is vooruitgang op cultureel gebied belangrijk, en moeten mensen de mogelijkheid krijgen om zich creatief te kunnen uiten.

Als ik de inspiratie krijg om een remix van 2 tracks te maken, moet ik niet gejammer over me heen krijgen omdat die tracks van 'iemand' zijn en ze indirect inkomsten mislopen. Ik maak immers iets nieuws. Iets anders vind ik het als ik mijn remix commerciëel uit zou brengen, maar als ik belangenloos creatief bezig wil zijn, dan moet dat kunnen.

Creativiteit bouwt voort op eerder materiaal (er is nagenoeg niks wat nog niet gedaan is), en een goed gevuld publiek domein is daarvoor een voorwaarde.

Simpele analogie: Als ik bij de knutselzaak een pak rood papier koop, een pak blauw papier en een pot lijm, en ik knutsel daar een kunstwerk van, dan hebben de fabrikanten van het papier en de lijm toch ook geen recht om me aan te klagen en een deel van mijn 'inkomsten' (want die zijn er niet als ik het ding aan mijn muur hang) te krijgen?

We hebben allemaal kunnen zien dat het niet zo werkt.
Je stemt op een partij die aansluit bij je wensen.
Als de partij in de oppositie komt hebben ze beperkt macht. Als ze regeringspartij worden gaat een groot deel verloren in de coalitieonderhandelingen.

Vervolgens krijg je een kabinet wat lak heeft aan de volksvertegenwoordiging. Dit hebben we meermaals op het onbeschofte af kunnen zien bij de laatste regering.

Is een downloadverbod niet precies hetzelfde als een internetverbod? Als je alleen maar mag uploaden heb je werkelijk waar geen reet aan je internetverbinding.

gebruik die 2 hersencellen van jouw eens en plaats het woordje downloadverbod eens in de contect van deze discussie ...

Slimkees! Ze doelen op het verbieden van films en muziek downloaden waar je geen toestemming hebt van de rechthebbende. De huidige wetgeving is kennelijk zo dat het niet strikt illegaal is om dergelijke zaken te downloaden. Voor software is er al een eeuwigheid een dergelijk verbod.

Het gaat hier om een downloadverbod omtrent illegale downloads. Dat laatste laat men in de discussie vaak ongenoemd omdat men ervan uitgaat dat dit wel duidedelijk is uit de context van het verhaal.
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:49 Cebit: MSI toont all-in-ones met Core i-cpu's en Radeon-graphics
Vorige 12:47 Aiptek introduceert hd-pocketcamcorder met projector
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011