De claim dat er een Fortune 500-bedrijf de eerste Linux-licenties van SCO heeft aangeschaft, heeft blijkbaar nog niet veel navolging gevonden. Althans daar lijkt het op, omdat SCO binnenkort zelf maar de rekeningen naar bedrijven gaat sturen, in de hoop dat deze dan betaald worden. De volgende stap zal het indienen van aanklachten zijn tegen de bedrijven, al beweert SCO dat het laatste nooit de bedoeling van het bedrijf is geweest. De facturen zullen naar bedrijven worden gestuurd, waarvan bekend is dat zij gebruik maken van Linux. Welke kosten daarvoor in rekening worden gebracht is nog niet bekend, maar dat zal in de lijn van de licentieprijzen liggen die SCO afgelopen maand heeft gepresenteerd. Een analiste had de volgende reactie op het besluit van SCO:
Stacey Quandt, an independent Linux analyst, said companies should wait to see how the current SCO lawsuits end before acting. "I can't see why a company would pay this, since it is all based on allegations and hasn't been proven in court," she said.
Update:
Op NewsForge lezen we wat bedrijven kunnen doen, wanneer zij een rekening van SCO hebben mogen ontvangen. De meeste reacties vallen onder het kopje humor, maar een aantal zijn zeker het overwegen waard. Het opsturen van de rekening naar de openbaar aanklager met een verzoek om een onderzoek te gelasten naar SCO betreffende fraude en/of afpersing. Dit omdat er een rekening wordt gestuurd voor iets wat niet gesubstantieerd is en nog ter discussie staat. Een andere behandelt de bewijslast die van SCO-zijde nog te mager is. Wanneer deze niet overtuigend genoeg blijft, dan wordt de hierboven genoemde optie in werking gesteld.
| Symantec verhoogt prijzen na reeks virusaanvallen | |
| Tom's Hardware test zes goedkope 19" LCD's |
Door