In kader van het conflict tussen IBM en SCO, wat inmiddels de eigenschappen van een goede soap heeft aangenomen, is er weer een nieuw bericht verschenen op de nieuwssite C|Net. Hoewel er weinig nieuwe feiten of ontwikkelingen worden genoemd in het artikel, wordt er wel een oorlogszuchtige uitspraak van een directeur van IBM geciteerd. Deze beweert namelijk dat er een aantal bedrijven zijn die de omarming van Linux door de 'enterprise'-markt proberen te voorkomen. Iets wat volgens hem niet mogelijk is aangezien de opmars van Linux 'unstoppable' is. De bedrijven die de opmars van Linux trachten te voorkomen zouden voornamelijk gevestigd zijn in Redmond, maar ook enkele bondgenoten hebben op andere locaties.
Deze uitspraken zijn gedaan door Al Zollar, een verkoopmanager van de afdeling eServer iSeries van IBM op een conferentie in Australië. Hij doelt met de bedrijven in Redmond hoogst waarschijnlijk voornamelijk op Microsoft, aldus C|Net. De bondgenoot elders is uiteraard SCO wat is gevestigd in de staat Utah. Op de conferentie werd verder gemeld dat het 'Big Blue' een groei van 600 procent heeft vastgesteld in de implementatie van Linux op midrange iSerie-servers in zuidoost Azië:
Al Zollar, a general manager of sales for IBM eServer iSeries, told delegates attending the company's Asia Pacific Strategic Planning Conference in Queensland, Australia, on Tuesday that a "set of forces" was attempting to stymie adoption of the open-source operating system.
[...] Many Linux fans unhappy with SCO's actions have suggested Microsoft is behind the attack on the open-source software. Although Microsoft announced it had signed a deal for a new Unix license from SCO in May, it said it had done so only in response to SCO's licensing request. The software giant has denied other involvement in SCO's legal actions. SCO, meanwhile, has said its plan is based on its own intellectual property, not on prompting from Microsoft.