Duke Nukem Forever is in Europa vanaf 6 mei te koop, meldt GameInformer. In de VS verschijnt de game al op 3 mei. Wanneer de demo van de game verschijnt, is nog niet bekend. Ook de prijs van de game is nog onduidelijk.
Website GameInformer weet te achterhalen dat Duke Nukem Forever vanaf 6 mei in Europa te koop is. De game is dan beschikbaar voor de pc, Xbox 360 en PlayStation 3. Het verschijnt daarmee iets later dan in thuisland VS, waar het schietspel al vanaf 3 mei te koop is. De prijs van de game is nog niet bekend. Uitgever 2K Games, die de winkeldatum van de game officieel nog niet bevestigd heeft, liet eerder al wel los dat er een demo van het spel zal verschijnen, al is niet bekend wanneer. Wie de Borderlands Game of the Year Edition koopt, krijgt echter eerder toegang tot de demo, zo liet 2K Games in oktober al weten.
Daarmee komt een einde aan een langlopend ontwikkeltraject. De oorspronkelijke ontwikkelaar 3D Realms begon in 1997 met de productie van het spel, nadat voorganger Duke Nukem 3D was afgerond. Daarna volgde een jarenlang traject waarin de game herhaaldelijk werd afgeserveerd als vaporware. In 2009 moest 3D Realms de productie zelfs geheel staken, omdat de financiële middelen van de studio waren opgedroogd.
Er ontstond een juridische strijd met uitgever 2K Games over de rechten op naam en inhoud van het spel, die werd beslecht door bemiddeling van ontwikkelaar Gearbox Software. De twee strijdende partijen konden de zaak buiten de rechtszaak om schikken doordat Gearbox de rechten op de game overnam van 3D Realms en bovendien de ontwikkeling van het spel zou afronden. Gearbox kondigde in september 2010 officieel aan dat het de ontwikkeling van de game zou voortzetten en in 2011 hoopte af te ronden. Een klein deel van het team dat bij 3D Realms aan de game heeft gewerkt, is als Triptych Games voor zichzelf begonnen en werkt vanuit het kantoor van Gearbox mee aan de afronding van het spel.
Update, 16:00 uur: Uitgever 2K Games heeft een persbericht vrijgegeven waarin de Amerikaanse en Europese data bevestigd worden. Duke Nukem Forever ligt dus op 3 mei in de VS in de winkel, en is vanaf 6 mei in Europa leverbaar. De uitgever heeft bovendien de onderstaande video van het spel vrijgegeven.