Uitgever Take-Two Interactive sleept de ontwikkelaar van Duke Nukem Forever voor de rechter. De ontwikkeling van DNF werd vorige week stilgelegd. De uitgever wil een schadevergoeding omdat het 12 miljoen dollar in de game heeft geïnvesteerd.
Uitgever Take-Two Interactive heeft besloten een rechtszaak aan te spannen tegen Apogee Software, het moederbedrijf van Duke Nukem Forever-ontwikkelaar 3D Realms. Take-Two stelt dat Apogee contractbreuk heeft gepleegd door de ontwikkeling van het schietspel te staken. De uitgever eist daarom een schadevergoeding van Apogee. Take-Two zou 12 miljoen dollar in de ontwikkeling van het spel hebben geïnvesteerd.
De twee partijen sloten in 2001 een overeenkomst die Take-Two het recht gaf de pc-versie van Duke Nukem Forever uit te geven. Volgens de aanklacht heeft 3D Realms de afgelopen jaren steeds de verzekering aan Take-Two gegeven dat het er 'hard wordt gewerkt om het spel af te krijgen.' Een week geleden werd echter bekend dat Apogee het personeel van 3D Realms naar huis gestuurd heeft en de ontwikkeling van het spel gestaakt heeft. Apogee zou geen geld meer voor de ontwikkeling van het spel hebben.
3D Realms heeft twaalf jaar aan het spel gewerkt. Oud-medewerkers van de studio gaven de afgelopen week niet eerder gepubliceerde beelden van het spel vrij, die duidelijk maken hoe ver de ontwikkeling van het spel was gevorderd. Tegelijkertijd doken er geruchten op dat Apogee in een eerder stadium heeft geprobeerd om de rechten op de naam Duke Nukem te verkopen. Het bedrijf zou daarbij een bod van 30 miljoen dollar hebben afgeslagen.