De eerste builds van de Chrome-browser die bedoeld zouden zijn voor Chrome OS, geven een eerste indruk van de richting die Google mogelijk met het OS op wil. De screenshots tonen echter slechts enkele afwijkingen ten opzichte van de browser.
Een aantal webloggers wist de afgelopen dagen op de Chromium.org-website een snapshot te bemachtigen van een speciale versie van Chrome. De bestanden, keurig verpakt in een deb-archief, konden in Ubuntu geïnstalleerd worden. Op het eerste oog leek de browser een 1-op-1-kopie van de Chrome-browser, maar er zijn wel degelijk verschillen te bespeuren.
Linksboven in de titelbalk zou een nieuw logo te zien zijn dat toegang zou moeten verschaffen tot een aantal webdiensten van Google, maar deze optie was achter een login geplaatst en daardoor nog niet te gebruiken. Rechtsboven in het browservenster zijn een aantal iconen te vinden die in veel besturingssystemen opduiken, zoals een klok en statusiconen voor het netwerk en de batterij. Alleen de klok functioneert op dit moment, zo melden de bloggers. Een menu-onderdeel geeft verder toegang tot een nieuw venster waar instellingen te vinden zijn voor het netwerk en een touchpad. Onduidelijk is waar de touchpadinstellingen precies naar gaan verwijzen.
In hoeverre de deb-bestanden een betrouwbare indicatie geven over hoe Chrome OS er uit zal gaan zien, is onduidelijk. Google heeft echter wel de installatiebestanden van de Chromium-site verwijderd. De zoekgigant heeft eerder laten weten dat zijn opensource-OS in de tweede helft van 2010 zal uitkomen.
/i/1255526618.png?f=thumb)
/i/1255526619.png?f=thumb)
/i/1255526620.png?f=thumb)
/i/1255526621.png?f=thumb)