Google-topman Sergei Brin heeft op het World Economic Forum gezegd dat Google niet akkoord had moeten gaan met Chinese overheidsbemoeienis. De gecensureerde 'Gu Ge'-site blijft echter wel actief.
Brin vertelde in het Zwitserse Davos dat de introductie van Google op de Chinese markt niet met het 'Don't be evil'-motto van zijn bedrijf te rijmen is. Bovendien heeft het toegeven aan de Chinese censuur veel kwaad bloed in de Verenigde Staten en Europa gezet, terwijl Google grotendeels afhankelijk van deze twee markten is. Google blijft vooralsnog wel actief in China. De negatieve berichten over de gecensureerde Chinese Google-versie maakten dat Brins bedrijf tegenwoordig nogal eens met Microsoft wordt vergeleken 'en daar zijn we tamelijk gevoelig voor', maar een verandering van het beleid lijkt momenteel toch niet aan de orde.
Vorig jaar stelde Brin nog dat 'een principiële aanpak nu een betere keuze lijkt' maar, zo zei hij deze keer: 'Het is niet altijd verstandig om teveel op het gevoel af te gaan.' De opvallend duidelijke erkenning van de in China gemaakte fouten lijkt ook vooral op basis van zakelijke gronden te zijn gestoeld. Volgens mede-oprichter Larry Page heeft 'de beslissing om te censureren op het zakelijke vlak niks opgeleverd.' Google blijft volgens de beide heren echter wel degelijk een betrokken en verantwoordelijk bedrijf: zo zal voortaan gezorgd worden dat de koolstofdioxide-uitstoot die hun privéjet veroorzaakt, gecompenseerd wordt.