Hoofdcategorieën

Microsoft mikt hoog op advertentiemarkt

Door Dimitri Reijerman, vrijdag 16 november 2007 18:59, views: 7.233

Microsoft wil binnen drie tot vijf jaar een van de twee grootste spelers zijn op de online advertentiemarkt. De ambitieuze doelstellingen komen uit de mond van Microsoft-topman Kevin Johnson tijdens een bijeenkomst met investeerders.

Microsoft logo op kantoorgebouwEerder sprak Microsoft-ceo Steve Ballmer over soortgelijke plannen. Met de aangescherpte strategie, door Johnson gedoopt tot het '10, 20, 30, 40'-plan, wil Microsoft een aanzienlijk deel van zijn inkomsten uit online reclame halen. Momenteel heeft de softwaregigant na Google en Yahoo de derde positie in handen, zo schrijft Reuters.

Om het marktaandeel te vergroten wil Johnson het bereik van Windows Live en MSN verder uitbouwen. Momenteel behaalt Microsoft zes procent van alle pageviews in de VS. Dit moet groeien naar minimaal tien procent. Ook de tijd die gebruikers tijdens een surfsessie op een Microsoft-website doorbrengen moet groeien van zeventien procent naar twintig procent.

Verder moet het aandeel in de zoekmarkt toenemen. Momenteel schommelt deze in de VS rond de tien procent, maar Microsoft heeft zijn zinnen gezet op een marktaandeel van dertig procent. Ondanks dat Microsoft flink sleutelt aan zijn zoekmachine Live Search, is het vooralsnog niet gelukt om de achterstand op Google en Yahoo in te lopen.

Uiteindelijk moet met de '10, 20, 30, 40'-strategie zeker veertig procent van alle gegenereerde inkomsten uit reclamegelden afkomstig zijn, zo hield Johnson de groep investeerders voor. Op dit moment weet Microsoft niet meer dan zes procent te halen uit de wereldwijde advertentiemarkt ter waarde van 40 miljard dollar. Onder andere met de overname van aQuantive en een herstructurering van zijn verschillende advertentiebedrijven hoopt Microsoft zijn ambities waar te kunnen maken.

Volgende 19:48
Vorige 16:51

Reacties

«  1  2  »

ipv dat microsoft zicht richt op het verbeteren van vista hebben ze hun prioriteiten verkeerd en zijn ze verblind door het succes van google in de online advertentie markt. arme vista early adopters...

Microsoft is zo groot dat het zich op meerdere dingen tegelijk kan richten.

Maar niet zo gediversificeerd in het leeuwendeel van hun inkomsten, dat ze om hun core-business van Office en Windows heen kunnen. Daar proberen ze zich aan te ontworstelen lijkt het, maar echt makkelijk gaat dat niet.

Nu, ze doen het wel goed, misschien maak ik nog kans om terug in de business te zitten met projecten nu Microsoft ook in de advertentiemarkt goed zit :)

En van Vista-support: vind ik heel goed van Microsoft, heb eigelijk nooit problemen gehad

Ze maken zichzelf kapot zo. Microsoft heeft al geen al te best imago en als je dan probeert om te concurreren met de beste op dit moment (Google) heb je toch iets los zitten. Niet dat ik dat erg vind trouwens... :)

Ze moeten toch iets doen. Ik denk niet dat ze 40 gaan halen, maar 20 procent zie ik eventueel nog wel gebeuren.

Ik denk dat je iets verder moet kijken dan je eigen simpele visie op de internet-advertentiemarkt...

Het is juist heel logisch dat Microsoft zich op de advertentie markt richt. Kijk naar Google... met relatief gezien heel weinig inspanning halen ze bakken met geld binnen. En dat ziet Microsoft natuurlijk ook wel zitten. En MS is groot genoeg dat ze de achterstand kunnen inhalen.

Microsoft zelf heeft met z'n enorme winstmarges en bijna-monopoly ook "relatief weinig inspanning" nodig om dat alles te bereiken...

beetje laat nu google al met de lekkerste hapjes er vandoor is.

misschien mikken ze er op dat google veel schade oploopt door het onderzoek van de EU en daar dan graag gebruik van willen maken als het zover komt.

Verbaasd me niets. Voor wat dat betreft is MS altijd een volger en geen innovator geweest (lees Internet, XBOX, Zune). Maar met de XBOX hadden ze wel success mee, dus wie weet misschien kunnen ze het wel. Alleen in het verleden zijn dat allemaal producten geweest, waar ze eerst bewust een verlies draaien op dat stuk om flink te investeren. Ik vraag mij af als hetzelfde strategie ook voor reklame gaat werken, tenzij ze reklame boordjes in Windows gaan drukken bijvoorbeeld ;)

tenzij ze reklame boordjes in Windows gaan drukken bijvoorbeeld ;)
Wanneer ze reclame in windows drukken hebben ze het met de EU en mevrouw kroes te maken ;). dus ben blij dat de wetgeving dit verbiedt

Leuk voor MS, maar ik block toch alle ads zoveel mogelijk. Aan mij zullen ze niets verdienen. Wordt er mee doodgegooid in de westerse wereld :(

Zonder reclame zouden een hoop dingen niet kunnen blijven bestaan, zeker niet al die 'gratis' diensten op het internet.

Ik vraag mij (waarschijnlijk net als jij) altijd af wie er nou in godsnaam zo dom is om op die reclames te drukken.

Ben er nog steeds niet achter.

Maarja, ik vind het niet erg, aan mij verdienen ze niets en ik heb er een hoop gratis diensten bij.

Ik vind 2.4 miljard toch al flink wat.

Ik denk niet dan Microsoft in de westerse wereld(lees: Europa) door weet te breken.
Google heeft hier een te grote naamsbekendheid en een marktaandeel wat bijna vergelijkbaar is met Windows.

Microsoft moet zich op zijn kernactiviteit richten, Windows. Daar is het goed in en zit nog steeds veel verbetering in. Tevens mogen ze met IE wel eens innovatief worden. Okee ze hebben met IE7 heleboel ingehaald, maar ze lopen nu alweer achter de feiten aan. Zeker t.o.v. Opera

Microsoft moet zich op zijn kernactiviteit richten, Windows. Daar is het goed in en zit nog steeds veel verbetering in.
Ik vraag me af hoe verstandig dat is. Voor steeds meer mensen biedt open-source software voldoende mogelijkheden en nu dat ook steeds gebruiksvriendelijker aan het worden is, wordt het steeds aantrekkelijker. Voor overheden, bedrijven en langzaamaan ook steeds meer voor particulieren.

Vanuit een bedrijfsoogpunt zal het verstandiger zijn om te proberen om van je inkomsten toch minder afhankelijk te zijn van Windows en Office.

[Reactie gewijzigd door DeadMetal op vrijdag 16 november 2007 22:24]


Goed streven. Het lijkt wel of de meeste negatief gestemd zijn over MS, maar de Live produkten die afgelopen tijd gelanceerd zijn hebben mij positief verrast.

MS richt zijn pijlen nog intensiever op de online markt, net als Google zijn pijlen richt op andere sectoren. Gezonde marktwerking, opvallend dat het twee Amerikaanse bedrijven zijn die (incl. yahoo 3 bedrijven) dit weten te domineren.

Zij vormen de standaard, zoals Coca Cola het ooit gedaan heeft en verschillende fastfood ketens. Toch handige gasten en oog voor goede marketing.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 19:48
Vorige 16:51
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: