Van de Nederlandse banken had de Rabobank vorig jaar de meeste storingen bij internetbankieren of pinnen, blijkt uit cijfers van Allestoringen.nl. De bank had 66 dagen met een of meer storingen en gemiddeld één storing per 5,5 dagen. ING deed het niet veel beter.
Tegenover de Rabobank met 66 'storingsdagen' doet ING het slechts iets beter, met 61 dagen waarop een of meer storingen plaatsvonden. Dat blijkt uit cijfers van Allestoringen.nl. ABN Amro had last van 52 storingsdagen, tegenover 10 voor SNS Bank. De storingen waren bij de Rabobank gemiddeld ook het ernstigst, wat betekent dat ze de meeste impact hadden wat aantal getroffen mensen en duur betreft.
Volgens de website komt het in de praktijk zelden voor dat er meer dan één storing per dag plaatsvindt. Een 'storingsdag' wordt gezien als een dag waarop een 'significant aantal klanten' korte of langere tijd niet kan inloggen op internetbankieren of pinnen. Opvallend is dat vorig jaar een derde van de storingen in april plaatsvond. Vooral ING had toen verschillende grote storingen, deels als gevolg van ddos-aanvallen.
Allestoringen, dat klachten op sociale media verzamelt om storingen op te merken, heeft vorig jaar in totaal ruim 480.000 klachten over de grote banken verwerkt. Allestoringen heeft geen cijfers over het soort storing; het is dus niet te zeggen hoeveel storingen er precies plaatsvonden bij internetbankieren en hoeveel bij de pinautomaat. Duidelijk is wel dat er vorig jaar op 46 dagen een storing plaatsvond waardoor het bij een of meer banken niet mogelijk was om met iDeal te betalen.
Volgens Tom Sanders van Allestoringen.nl hebben banken in Nederland relatief veel storingen. In de 25 landen waar zijn bedrijf storingen volgt, is Nederland 'met afstand het land met de meeste bankstoringen', stelt Sanders.
De Rabobank zegt het in een reactie 'vervelend' te vinden dat klanten niet altijd bij internetbankieren kunnen komen. "Gemiddeld was internetbankieren vorig jaar 99 procent van de tijd beschikbaar geweest voor alle klanten", laat de bank in een reactie weten. "In het laatste kwartaal was dat 99,65 procent." Het bedrijf belooft zijn best te doen om internetbankieren dit jaar 'zo soepel mogelijk' te laten verlopen.