De multiplayer-modus van schietspel Battlefield 4 is op de pc afgelopen weekend langdurig onspeelbaar geweest doordat het spel te maken kreeg met een ddos-aanval. De PS4-versie kampte ondertussen met falende servers, waardoor ook die versie problemen had.
De ddos-aanval, die er voor zorgde dat de pc-versie van Battlefield 4 grote delen van dit weekend onspeelbaar was, werd zaterdag gemeld op het Battlelog-forum en direct bevestigd door DICE in datzelfde forumtopic. De Zweedse ontwikkelstudio slaagde er in de loop van het weekend in een oplossing te vinden voor het probleem, maar zondag en maandag klaagden diverse gamers nog steeds over instabiliteit en crashes.
Behalve de pc-versie had ook de PS4-versie van het populaire schietspel te kampen met technische problemen. Die versie kwam vrijdag op de markt toen de PlayStation 4 officieel werd geïntroduceerd in Noord-Amerika. De console ging in een weekend tijd meer dan een miljoen keer over de toonbank en veel spelers namen tegelijk Battlefield 4 mee, getuige de serverproblemen waar het spel mee te maken kreeg. DICE patchte de bestaande servers en voegde een 'noodserver' toe om de problemen te verhelpen. Of dat gelukt is, is nog maar de vraag. Hoewel de klachten niet zo massaal binnenstromen als bij de pc-versie, zijn er nog steeds spelers die te maken hebben met verbindingsproblemen op de PlayStation 4.
De ddos-aanval op de pc-versie en de serverproblemen die ontstonden na de release van de PS4-versie afgelopen vrijdag zijn nieuwe hoofdstukken in een toch al moeizame introductie van Battlefield 4. Ook op de PlayStation 3 en de Xbox 360 kampte de game kort na release met diverse verbindingsproblemen, en ook daar lijken nog lang niet alle problemen opgelost te zijn.