Net als World of Warcraft en StarCraft II krijgt Blizzards Diablo III een Starter Edition die gratis speelbaar is. De gratis versie komt in grote lijnen overeen met wat in de bètatest van de game speelbaar was en verschijnt tegelijk met de game zelf.
In tegenstelling tot World of Warcraft en StarCraft II verschijnt de Starter Edition van Diablo III tegelijk met de game zelf, wat wil zeggen dat de gratis versie vanaf 15 mei te spelen is. Spelers kunnen in de Starter Edition een deel van Act I van de game spelen, tot aan de confrontatie met de Skeleton King. Ze kunnen verschillende characters aanmaken, maar die kunnen niet verder doorgroeien dan tot level 13. Ingame-voorwerpen uit de Starter Edition kunnen niet te koop aangeboden worden in het real money auction house, wel in het gewone auction house, waar in virtueel goud gehandeld wordt. Bovendien is matchmaking alleen mogelijk met spelers die ook de Starter Edition spelen. Spelers die de game gekocht hebben, zijn niet zichtbaar.
Er is de eerste dertig dagen wel een voorwaarde verbonden aan het spelen van de Starter Edition. Om deel te kunnen nemen is een serienummer nodig. Wie de game koopt krijgt daar een guest pass bij, met daarop een serienummer waarmee de Starter Edition gedownload kan worden.