Vingerafdruk mogelijk niet meer verplicht bij id-kaart

Wie een identiteitskaart aanvraagt, hoeft straks misschien niet meer zijn vingerafdrukken af te staan. De regering wil de wettelijke status van de identiteitskaart aanpassen, zodat opname niet meer door de EU wordt verplicht.

IdenteitskaartMinister Piet Hein Donner van Binnenlandse Zaken schrijft aan de Tweede Kamer dat Europese regelgeving verplicht tot het opnemen van vingerafdrukken in reisdocumenten. In Nederland is de identiteitskaart op dit moment officieel een reisdocument. Dat gaat veranderen; de identiteitskaart verliest zijn status als reisdocument, blijkt uit de brief van Donner.

Daardoor vervalt de Europese verplichting voor opname van vingerafdrukken en een foto van het gezicht op de chip in de id-kaart, en kan de regering daarover 'eigen afwegingen' maken, schrijft Donner. De regering zou de vingerafdruk in de id-kaart dan kunnen afschaffen. Of dat gebeurt, is onduidelijk; een woordvoerder van het ministerie kon daarover geen uitsluitsel geven.

De gewijzigde status van de identiteitskaart betekent niet dat mensen er niet meer mee kunnen reizen: binnen de Europese Unie blijft dat mogelijk, zoals nu ook al het geval is. Om de status van de identiteitskaart aan te passen, moet de Paspoortwet worden gewijzigd; het is onbekend wanneer dat gebeurt. Momenteel debatteert de Tweede Kamer over de Paspoortwet. Voor aanvragers van een paspoort verandert er niets. Dat blijft een reisdocument, waarvoor burgers vingerafdrukken moeten afstaan.

Eerder op woensdag werd al bekend dat de opslag van vingerafdrukken tijdelijk wordt gestopt. Wie een paspoort of id-kaart aanvraagt, moet zijn vingerafdrukken afstaan. Tot woensdag kwamen die gegevens terecht in een lokale database met vingerafdrukken en de bedoeling was dat deze uiteindelijk in een centrale database zouden komen te staan. Dat gebeurt voorlopig niet; eerst wordt bekeken of de kwaliteit van de vingerafdrukken kan worden verbeterd. Volgens RTL wordt de opslag opgeschort uit zorg voor de beveiliging van de gegevens, maar dat blijkt niet uit de brief van Donner.

Door Joost Schellevis

Redacteur

27-04-2011 • 14:25

141

Lees meer

Reacties (141)

141
135
75
7
0
26
Wijzig sortering
Donner geeft in zijn brief aan dat er geen kwaliteitseisen ten aanzien van de vingerafdrukken bestaan.

"Allereerst stel ik vast dat voor het beoordelen van de kwaliteit nog geen
internationale standaarden zijn. Verder is het zo dat de Europese Unie verplicht om vingerafdrukken op te nemen ook ongeacht de kwaliteit ervan" (Pagina 4, 2de alinea onder het kopje " Vingerafdrukken)
"

Met andere woorden een onherkenbare afdruk van de vinger is voldoende voor opname in het paspoort, zelfs als deze dusdanig onherkenbaar is dat de vingerafdruk niet te gebruiken is voor identificatie of opsporing doeleinden. Aangezien er geen kwaliteitseisen zijn mag de ambtenaar een onherkenbare afdruk dan ook niet weigeren.
De vingerafdrukscanners stellen blijkbaar toch wel eisen, gezien het verhaal van pierre61 hierboven.
Als ze toch per se biometrische identificatie willen toepassen dan liever irisscan i.p.v. vingerafdruk. Met je ogen laat je niet zomaar sporen achter op het plaats delict. Zo voorkom je het vercriminaliseren van de Nederlandse staatsburgers door ons allen als verdachten te zien.
En wat houdt die wijziging dan verder in? Moet ik dan een Paspoort hebben als ik naar Belgie of Duitsland ga?
ja dat doet het precies
en het was zo chill zo'n reisdocument dat je in je portemonnee kon doen
introduceer dan een extra id die het niet heeft
Met je ID kun je dan toch nog steeds door de hele EU/EEU landen reizen?
Anoniem: 126717 @guapper27 april 2011 14:37
Eh, als ik me goed herinner niet. Bij een reis naar Engeland heb je geloof ik een paspoort nodig, maar ik kan het mishebben.

Edit, ik had het fout.
Een Nederlandse Identiteitskaart volstaat voor: Andorra, België, Denemarken, Duitsland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Groot-Brittannië en Noord-Ierland (inclusief de Kanaaleilanden), Ierland, Italië, Liechtenstein, Luxemburg, Malta, Monaco, Noorwegen, Oostenrijk, Portugal (inclusief Madeira en de Azoren), San Marino, Spanje (inclusief de Canarische eilanden), Turkije, IJsland, Zweden en Zwitserland.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 126717 op 24 juli 2024 15:02]

Neen, door heel de EU heb je alleen maar je ID nodig, geen paspoort. Dit geldt ook voor UK.
ook in egypte , de dominicaanse rep , ... en vele ander toeristische trekpleisters kom je bininne met een ID-kaart. Spijtig dat men de discusie over vingerafdrukkenin een centrale database , id kaarten en biometrische gegevens in de ID kaart steeds door elkaar mixt. Ik heb geen enkel probleem dat er digitale info in mn ID zit zolas mn adress , dna, foto , vingerafdrukken. Ik heb er wel een probleem mee dat deze info in een DB zit en dus te doorzoeken valt.
Anoniem: 220784 @FluoDude28 april 2011 11:13
Ja en dan blijft het helemaal vreemd dat je (binnen het koninkrijk) als je naar Curaçao vliegt WEL een duur paspoort moet aanschaffen !!!!!
Ik woon in Engeland en kom met m'n ID-kaart gewoon de grens over :)
Afgelopen zomer naar Kroatie geweest. Ook daar geen paspoort nodig gehad.
Zelfde geld voor Slovenië trouwens...

Zou je trouwens met ID-kaart ook naar groenland kunnen?
Is toch officieel denemarken?

[Reactie gewijzigd door petervdveen op 24 juli 2024 15:02]

ik kwam laatst Engeland niet binnen met mijn rijbewijs, dit is volgens mij een "identiteitskaart" dus met deze nieuwe kaartjes kom je Engeland niet binnen, wat dus wel met de huidige ID kaart kan.

klopt dit?

[Reactie gewijzigd door Gijs007 op 24 juli 2024 15:02]

Je rijbewijs is geen identiteitskaart. Maar wordt in Nederland wel geaccepteerd als identiteitskaart. Echter als je in het buitenland bent dan moet je je kunnen identificeren met een identiteitsbewijs. Een paspoort of identiteitskaart dus.
Een rijbewijs is geen identiteitskaart. Je kan je er in bepaalde gevallen mee legitimeren als degene waaraan je jouw identiteit wil tonen daar genoegen mee neemt.

Net zoals (bijvoorbeeld) een creditcard geen geld is. Je kan er (soms!) wel mee betalen, maar de verkoper is niet verplicht om hem te aanvaarden wat hij bij gewone bankbiljetten wel moet.

De id-kaart blijft de status id-kaart houden, dus degene aan wie je hem toont, mag het niet weigeren (beetje krom nederlands).

Jouw id-kaart heeft buiten het id-tonen nog een tweede functie "reisdocument binnen europa" (en een aantal toeristenlanden die hem eveneens accepteren). Deze tweede functie is in feite overbodig omdat je binnen europa geen "reisdocument" nodig hebt en deze functie komt daarom binnenkort te vervallen.
Inderdaad dat lukt niet , maar van interne UK vluchten dan weer wel ... eigenaardig vind ik dat dan.
En Zwitserland en Noorwegen.
Excuses, dat had er in moeten staan maar is weggevallen door verschuiven van tekst.
De gewijzigde status van de identiteitskaart betekent niet dat mensen er niet meer mee kunnen reizen: binnen de Europese Unie blijft dat mogelijk, zoals nu ook al het geval is.
raar, want - enerzijds is het dus een reisdocument, (enkel geldig binnen de eu) en nu maken ze er een 'niet reisdocument' van maar mag je er nog wel binnen de EU mee reizen. feitelijk veranderd er dus niets??? -
Je bent een europees burger.
Dat maakt dat je een identificatiebewijs bij je moet dragen en niet een reisdocument.
Omdat je namelijk de europese grenzen niet overschrijdt.

Dat is bepaald in het schengen accoord van 1985

link voor meer info?

Klik hier
Ja alleen niet alle EU landen hebben Schengen getekend, helaas.
Engeland heeft shengen niet getekend, maar accepteert wel de ID-kaart. Dus welk land van de EU is een probleem?

Sterker nog, de kaart heeft te maken met de Europese Unie, niet met Schengen. Schengen is helemaal geen issue hier.

[Reactie gewijzigd door Roland684 op 24 juli 2024 15:02]

feitelijk veranderd er dus niets??? -
Je mag binnen de EU vrij bewegen tussen landen, zonder dat je een paspoort nodig hebt. Dit wordt denk ik niet als "reizen" beschouwd en daarom heb je geen reisdocument (paspoort) volgens de Europese definitie nodig. Omdat het geen reisdocument meer is hoeft de regel dat er een vingerafdruk in moet niet meer opgevolgd te worden (de paspoortwet mag veranderd worden).
Je moet wel een identificatie bij je hebben. Net zoals in NL zelf trouwens; je moet je ten alle tijde kunnen identificeren als een agent je daarom vraagt.

Het leuke aan de EU is dat je vrijwel nooit gecontroleerd zal worden; je mag immers gewoon grenzen over.

Je kan dus vrolijk zonder ID-kaart en/of paspoort door de EU gaan toeren, maar je hebt kans op wat probleempjes als je wordt aangehouden. Er wordt overigens vrijwel nooit een probleem van gemaakt... (net als ID-kaart vergeten in Nederland)
Het leuke aan de EU is dat je vrijwel nooit gecontroleerd zal worden; je mag immers gewoon grenzen over.
Ooit van een vliegtuig gehoord?

Nee, maar ik ben nu toch wel heel onzeker hoe het nu gaat verlopen of ik wil of niet me een paspoort aan moet schaffen. Zeer onduidelijk allemaal.
Vliegen binnen de EU is ook geen probleem. Laatste keer dat ik het deed (okt 2010) hebben ze veel gezien maar niet mijn paspoort.
Precies, dat is wel het ideale van het ID.
Ik vind wel dat we nu doorschieten. Ik ben ook altijd tegen de centrale opslag van vingerafdrukken geweest, maar dat ze in mijn paspoor/id-kaart opgeslagen zijn vind ik dan weer geen bezwaar, omdat het wel een handig biometrisch kenmerk is. En zolang je vingerafdruk niet in een centraal systeem zit zijn prints niet te doorzoeken of te misbruiken, terwijl het ID wel aan de Europeese regels blijft voldoen én dus geldig blijft als reisdocument.
Wel zie ik graag alle lokale databases verwijderd worden (en dan wel àla DBAN of met een centerpers erdoorheen).
Bij het verkrijgen van een visum is de meeste landen, moet je een paspoort overleggen en volstaat een identiteitskaart niet.
klopt, alleen dat lijkt me niet direct relevant in deze - het artikel gaat over de ID kaart, en of je nu een oude ID kaart hebt waarbij vingerafdrukken nog niet nodig waren, een nieuwere waarbij deze verplicht waren, of een (hopelijk) toekomstige waarbij ze niet meer verplicht zijn, hij is altijd enkel binnen de EU, en enkele andere Europese landen geldig - en daar heb je geen visum nodig, Landen waarvoor je een visum dient aan te vragen had je altijd al een paspoort nodig
Ik juich het plan juist toe. Binnen de EU kan je nog steeds met de ID kaart reizen, terwijl je daarbuiten een paspoort nodig hebt. Precies hetzelfde als nu dus. Alleen geen vingerafdruk op je ID kaart meer, geweldig!

En ja, men zegt nu wel dat de lokale databases vernietigd worden, maar wie zegt dat politie/AIVD niet toch stiekem een kopietje krijgen, en ook een kopietje van elke nieuwe vingerafdruk die op een chip komt? Dan heb ik liever dat je helemaal geen vingerafdruk hoeft te geven, dan weet je tenminste 100% zeker dat het niet toch nog ergens rondzwerft.

edit: wat Sorcerer beneden mij zegt dus!

[Reactie gewijzigd door Bonez0r op 24 juli 2024 15:02]

Nee, de lokale dabatases worden niet vernietigd. Vanwege de beveiligingsrisico's worden ze echter voorlopig niet meer in de centale database opgenomen, echter de regering houd nadrukkelijk de mogelijkheid open dat later alsnog te gaan doen, kortom in wezen hebben ze van alle heissa die er om is gemaakt nog niets geleerd. In tegendeel, uit dit artikel blijkt dat ze in de tussentijd (dus tot de heissa is overgewaait) willen bekijken of ze de kwaliteit van de vingerafdrukken kan worden verbeterd, dus met hogere resolutie, grotere scherpte, gedetailleerder of zonder omzetting naar een hash, zodat de bruikbaarheid voor opsporing vergroot wordt, en daarmee ook de mogelijkheden van criminelen om er misbruik van te maken als er gegevens lekken.

Plaatsen van bewijsmateriaal gaat steeds meer tot de normale 'opsporingstechnieken' behoren, sommige andere landen zijn ons hier al in voorgegaan.. Doel is steeds vaker niet het achterhalen van de waarheid en het vinden van de schuldigen maar het vinden van een veroordeelbare, en het OM moet dan zorg dragen voor de bijpassende veroordeling door het gerecht.
Anoniem: 40104 @xtrme27 april 2011 14:35
Dat is nog maar de vraag, ondanks dat de ID kaart dan niet meer als Europees identificatie middel bestempelt mag worden, vereist nog België nog Duitsland dat je een identificatiebewijs met vingerafdrukken bij je hebt als je de grens overgaat.

Ik vraag mij overigens af hoeveel waar is van de berichtgeving dat vingerafdrukken "tijdelijk" niet centraal worden opgeslagen. Dit lijkt me ideale scam om iedereen die nu denkt "Hee mooi, een nieuwe ID/paspoort zonder centrale opslag van vingerafdrukken" en dan achteraf te horen krijgen dat de centrale opslag toch wel het geval was.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 40104 op 24 juli 2024 15:02]

"Ik vraag mij overigens af hoeveel waar is van de berichtgeving dat vingerafdrukken "tijdelijk" niet centraal worden opgeslagen. "

En dan hebben we het nog niet over het Franse bedrijf wat de paspoorten maakt.

Zouden die echt niet even van de gelegenheid gebruik maken om even een kopie voor zichzelf te houden?

Kan het ook zo de Interpol database in... en dan hebben ze het aan de andere kant van die grote plas water ook meteen hun databron.
Zouden die echt niet even van de gelegenheid gebruik maken om even een kopie voor zichzelf te houden?
Wat moeten ze daarmee dan? Ik mag aannemen dat de overeenkomst met dat bedrijf dat verbiedt en dat het uitlekken van een dergelijke handeling ze veel geld kost.

Wie WoB't even (kuch) die overeenkomst?
Ben het helemaal met je eens. Als je veel binnen europa reist is het makkelijker om enkel je ID kaart (creditcard formaat) op zak te hebben. Je rijbewijs is helaas niet geldig als reisdocument

Ook in het geval dat je je paspoort tijdelijk bij een ambassade moet afgeven voor een visum aanvraag is de huidige ID kaart erg handig. Als de plannen doorgaan ben je min of meer verplicht "thuis" te blijven of een dure spoedaanvraag voor je visa te doen.

Hoop dat hier een oplossing voor gevonden wordt!


OK, lees nu ineens dat je er wel mee kunt reizen binnen europa. Probleem opgelost

[Reactie gewijzigd door sir_huxley op 24 juli 2024 15:02]

Het blijft vreemd, er staat letterlijk: "de identiteitskaart verliest zijn status als reisdocument"

Oke ze gaan de wet aanpassen, en dan? Ik heb nu nog een ID zonder vingerafdruk en daar kan ik ook gewoon mee reizen binnen de EU. Dus wat is het verschil?
Niets binnen de EU (schengenlanden) heb je alleen je ID-kaart nodig. Daarbuiten een paspoort/reisdocument
De EU is wel iets anders als schengenlanden.
En waarom veranderen ze zoiets als er eigenlijk niks veranderd?
Dus je hoeft je vingerafdrukken (misschien) niet meer af te staan voor zo'n kaart, maar je mag er ook niet meer mee reizen?
Als je wilt reizen heb je een paspoort nodig, maar daar moeten nog wel verplicht vingerafdrukken op.

Ben ik de enige die niet snapt waarom je hiervoor de wet zou wijzigen?
Anoniem: 40104 @MoZe27 april 2011 14:32
Omdat je in Nederland een identificatie plicht hebt en een ID kaart dus een geldig nationaal identificatiebewijs zou worden zonder dat je daar je vingerafdrukken voor hoeft af te geven. Ideaal voor iedereen zonder rijbewijs. Er zijn een hoop mensen die simpelweg hun vingerafdrukken niet willen afstaan en ze al helemaal niet centraal willen hebben opgeslagen.

Het nadeel is dus inderdaad dat je voortaan je paspoort nodig hebt als je de grens overgaat naar een land dat vereist dat jij een identificatiemiddel hebt met vingerafdrukken. Iets dat binnen de EU op dit moment nergens het geval is.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 40104 op 24 juli 2024 15:02]

Binnen NL heb je ook een identiteitskaart nodig. Als je nooit naar het buitenland gaat, dan is een paspoort niet nodig, vingerafdruk en foto ook niet, want je hebt niet met Europese regelgeving te maken.
Ik snap het wel.. Ik kan nu (mits dit doorgaat) gewoon werk zoeken, bankrekeningen afsluiten en noem alles maar op waar je ID voor nodig hebt :) Ik ben echt van plan GEEN paspoort meer te nemen als deze BB praktijken door blijven gaan.. Dan maar niet meer reizen, ik weiger mee te werken aan deze Mark of the Beast charade :+

[Reactie gewijzigd door M4DMan op 24 juli 2024 15:02]

Anoniem: 215005 @M4DMan27 april 2011 14:44
waar ben je bang voor dan?. dat ze je komen halen zoals op TV?...
Ik ben nergens bang voor.. Dit is nu precies de instelling waardoor ze zoveel kunnen maken overal :P "Ik heb niks te verbergen, kom al mn shit maar doorzoeken," :P Naah, schijnveiligheid over privacy is niet mijn ding ^^

“Those who desire to give up freedom in order to gain security will not have, nor do they deserve, either one.”

Ben Franklin

[Reactie gewijzigd door M4DMan op 24 juli 2024 15:02]

waar ben je bang voor dan?. dat ze je komen halen zoals op TV?...
Ja, niet zozeer om wie er nu aan de macht is, maar om wie er over 10 jaar aan de macht zou kunnen zijn als het lot ons ongunstig gezind is.

Hitler zag men ooit ook niet als een probleem. Oops.
Anoniem: 219080 @MoZe27 april 2011 14:40
Omdat je zo wel, zonder je vingerafdruk af te geven, kan identificeren in Nederland.
Anoniem: 389693 27 april 2011 14:36
Een schande dat ze dit willen invoeren. Denken ze hierbij de kritiek te ontlopen à la 'je moet toch geen vingerafdruk meer afgeven voor je ID, zie je wel dat we wél naar de bevolking luisteren'.

Ja maar dan ook direct het nut van een ID reduceren tot identificatie voor politie, zodat meer mensen een paspoort moeten gaan halen voor te reizen. Waar je dan natuurlijk wél een vingerafdruk moet afgeven *zucht*...
Is een zeer logische stap. De bevolking zal zo meer paspoorten gaan kopen ipv ID-kaarten. Dat brengt meer centjes in het laatje, zeker als de ID-bewijzen straks gratis moeten worden verstrekt door de overheid.
Is een zeer logische stap. De bevolking zal zo meer paspoorten gaan kopen ipv ID-kaarten. Dat brengt meer centjes in het laatje, zeker als de ID-bewijzen straks gratis moeten worden verstrekt door de overheid.
Ik heb ze toch al beiden. De ID kaart is handig om altijd bij te hebben (is toch verplicht), en ik kom regelmatig in landen waar ze de ID kaart niet accepteren en het paspoort wel. (USA bijvoorbeeld).
Beide hebben heeft nog een voordeel: Als je er 1 kwijtraakt (door diefstal ofzo) kun je je met de andere nog identificeren.
Ze doen namelijk bij zowel de gemeente als de politie lastig als je dat niet kan (helaas spreek ik uit ervaring)
Misschien dat je eerst het artikel moet lezen:
De gewijzigde status van de identiteitskaart betekent niet dat mensen er niet meer mee kunnen reizen: binnen de Europese Unie blijft dat mogelijk, zoals nu ook al het geval is.
Binnen de EU kan je er dus gewoon met reizen ;)
Ik kom toch niet buiten de EU, dus voor mij is het een goede oplossing.
Nooit van plan om op vakantie te gaan naar Zwitserland, Noorwegen of Kroatië bijv? :)
Anoniem: 241683 @ScuL27 april 2011 14:51
Zwitserland is id kaart ;)
Nog wel, straks niet meer dus, als die vingerafdrukken straks niet meer aanwezig zijn in je ID-kaart, dan is die kaart zelfs niet meer geldig in België en Duitsland.
Nooit van plan om op vakantie te gaan naar Zwitserland, Noorwegen of Kroatië bijv? :)
Niet als die landen ineens niet meer in Europa liggen. ;)
Anoniem: 389693 @TMDevil27 april 2011 14:56
Mischien moet je mijn post alweer lezen? Reizen mensen alleen naar buurlanden ed? Voor op reis naar Turkije, Dominicaanse etc...
Óók voor Turkije is de ID kaart voldoende...
Óók voor Turkije is de ID kaart voldoende...
omdat het momenteel nog een reisdocument is
Dus als ik het goed begrijp is het binnenkort niet meer verplicht om een vingerafdruk af te staan, maar als je de grens over wilt moet je een paspoort hebben met een vingerafdruk en foto?
een grens buiten de EU ja

binnen de EU blijft dit document geldig....
een grens buiten de EU ja

binnen de EU blijft dit document geldig....
Nope, de UK heb je denk ik ook een reisdocument voor nodig. (UK doet niet aan Shengen, immers)
Nou en? Het is een europese identiteitskaart, dus gaat over de Europese Unie. Waar komt dat Schengen vandaan?

http://www.paspoortinform...erlandse_identiteitskaart
Ik vind het woord "Europesche" altijd zo lekker misleidend. Noem het dan een EU-identiteitskaart ofzo. Je kan er nl. niet in heel Europe mee terecht (Kroatië, Ukraïne, Wit-Rusland, Rusland en andere landen in Europa die niet bij de EU horen). Nog zo'n lekker geval: De Europesche zorgpas....
inderdaad... zelfs in Australië geldig 8)7
Nee en nee. De paspoortwet moet eerst gewijzigd worden om te regelen dat je je vingerafdruk niet meer hoeft af te geven voor een ID-kaart (voor een paspoort blijft het verplicht). Wanneer dat gaat gebeuren is niet bekend (je kunt dus niet binnenkort zeggen, er staat "mogelijk niet meer verplicht" in de titel).
Je mag binnen de EU reizen met je ID-kaart, ook als die geen vingerafdruk meer heeft.

[Reactie gewijzigd door Aham brahmasmi op 24 juli 2024 15:02]

Oh wat zou ik dit fijn vinden, want ik moet in 2012 weer een nieuwe kaart aanvragen, een beetje privacy behouden daarbij zou geweldig zijn
Anoniem: 86703 @Ellos27 april 2011 15:28
Misschien wel het meest trieste comment van de thread.. (de strekking ervan wel te verstaan ;) )

Blij zijn omdat je een beetje privacy kunt behouden.....
Het is bij de beesten af dat je dat al als een gunst moet zien ipv een recht.
Ik moet het ergens in de zomer.
Lekker dan... In Nederland duurt het minimaal een jaar voor een wet doorgevoerd wordt.

Dat betekent dat ik nog net vingerafdrukken moet afgeven, terwijl ik nu al weet dat dit in de toekomst niet meer hoeft. :( :(
Kan een minister bij decreet (koninklijk besluit) dit per direct wijzigen, in afwachting van officiele wijziging van de wet? Dat is namelijk wel zo eerlijk.
Anoniem: 80487 27 april 2011 14:29
Dus de kwaliteit van de vingerafdruk is inferieur maar dat heeft ze er niet van weerhouden het landelijk uit te rollen en nu toch maar weer niet.
Hier betalen we met zijn allen belasting voor...

Verder maar semi-goed nieuws. Ik heb net voordat dit ingevoerd werd mijn ID kaart verlengt met de hoop dat wanneer het tijd werd voor vernieuwing dat hele vingerafdrukken gedoe overgewaaid zou zijn. Dat zou als dit doorgaat tamelijk succesvol zijn behalve als ik ergens heen wil.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 80487 op 24 juli 2024 15:02]

Vingerafdrukken in je paspoort zijn verplicht door Europa. Daar kan Nederland dus niks aan doen, maar we kunnen wel stoppen met ze centraal op te slaan en een nationaal ID-bewijs maken waar geen afdrukken voor nodig zijn.
Snap alleen niet waarom je nu nog een ID-kaart zou willen, want dan mag je er dus ook niet mee naar bijv. België of Duitsland.
Vingerafdrukken in je paspoort zijn verplicht door Europa. Daar kan Nederland dus niks aan doen, maar we kunnen wel stoppen met ze centraal op te slaan en een nationaal ID-bewijs maken waar geen afdrukken voor nodig zijn.

Maar wat is dan het nut van die afdrukken? Stel dat ik ze in mijn NL paspoort heb staan en ik reis naar Frankrijk. In Frankrijk ga ik lekker een week lang inbreken bij verschillende huizen en vertrek weer naar NL. Als Frankrijk verder geen info over de inbreker heeft maar wel mijn vingerafdrukken vind op de plaats delict, wat hebben ze er dan aan? Hoe gaan ze mij als persoon dan aan de vingerafdrukken koppelen? Verzoekje naar alle landen wereldwijd of deze vingerafdrukken toevallig ergens bekend zijn?
Verzoekje naar alle landen wereldwijd of deze vingerafdrukken toevallig ergens bekend zijn?
Er hoeven maar een paar idioten zoals Teeven in de EU aan de macht te komen om dat 'ff' te regelen. Maak je daar maar geen zorgen over ;)

De koppeling met de EuroPol is zo gemaakt!
Maar daarmee hebben wij nog niet de beschikking over de vingerafdrukken van de Fransen die bij ons in de grensstreek (en in Vlaanderen) criminele activiteiten uitoefenen, en al helemaal niet over die van Bulgaren, Roemenen e.d.

Toevallig zijn die laatste nu net wel degenen die de laatste 10 jaar de meeste skimming-zaken, berovingen en overvallen op hun naam hebben staan.
Anoniem: 153298 @Elmo_nl27 april 2011 22:37
Vingerafdrukken in het paspoort zijn niet bedoelt om criminelen op te sporen. Het is bedoelt om het vervalsen/stelen van paspoorten lastiger te maken, waar niks mis mee is. Dat Nederland het gelijk wilde misbruiken is een heel ander verhaal, maar daar stoppen ze nu dus gelukkig mee.
Tijdelijk slechts hè, maar de overheid klaagt de laatste tijd zoveel over de calculerende burger en over burgers die steeds maar hun recht gaan afdwingen via de rechterlijke macht. Hoe zou dat nu toch komen.
Portable legitimatie. Een paspoort heeft een onhandig formaat om volcontinu bij je te hebben.
Duitsland en Belgie kom je overgens ook wel in zonder legitimatie. Verder kan problemen opleveren bij tolpoorten ofzo.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 80487 op 24 juli 2024 15:02]

"De gewijzigde status van de identiteitskaart betekent niet dat mensen er niet meer mee kunnen reizen: binnen de Europese Unie blijft dat mogelijk, zoals nu ook al het geval is."

je hebt dus enkel maar een passpoort nodig als je wilt reizen buiten de EU
Vingerafdrukken in je paspoort zijn verplicht door Europa. Daar kan Nederland dus niks aan doen
Grote onzin!

Nederland kan als lidstaat van de Europese Unie een voorstel indienen om deze plicht af te schaffen en bij onze mede EU leden lobbyen om dat voorstel goed te keuren. Onze regering zal dit echter niet doen omdat ze zelf grote voorstander zijn van het opslaan van de vingerafdruk in het paspoort. Onze vorige regering ging zelfs een stap verder dan wat ze met de regeringen van de andere lidstaten hadden afgesproken omdat onze regering zo graag alles van ons wil weten omdat ze ons blijkbaar niet vertrouwt.
Ik ben gedwongen om een nieuwe ID te nemen omdat je verplicht bent als NL slaaf met je eartag rond te lopen - ik heb geweigerd maar kon er niet omheen. Ik heb nu dus paspoort met deze onzin (wat trouwens gewoon met USB-RFID uit te lezen was, alles plaintext.

Ik kan natuurlijk nieuwe ID aanvragen, maar wat gebeurd er met de info die ze al hebben?

Ik heb niets misdaan in mijn leven en niets te verbergen, dus hoeven ze ook niets op te slaan, afdrukken nemen alsof ik crimineel ben en me bij elke stop verplicht id te laten zien enzo ..

wat een onzin

Ik ben blij dat het opgelost is voorlopig, maar ik wil graag horen dat de info niet opgeslagen is, als ze zeggen dat bestaande vernietigd worden heb ik toch zo het idee als ik morgen iets flik ze opeens wel mijn afdruk hebben om me te vinden bijvoorbeeld.

niet dat ik iets in de planning heb haha.
"Too many wrongly characterize the debate as "security versus privacy." The real choice is liberty versus control. Tyranny, whether it arises under threat of foreign physical attack or under constant domestic authoritative scrutiny, is still tyranny. Liberty requires security without intrusion, security plus privacy. Widespread police surveillance is the very definition of a police state. And that's why we should champion privacy even when we have nothing to hide."

http://www.wired.com/poli...ritymatters/2006/05/70886
Gedwongen? Wat heb je gedaan dan dat het moest? (serieuse vraag)

De mijne is namelijk al even verlopen....en heb er nog geen last van gehad.
Bijvoorbeeld als je bij een nieuwe werkgever aan het werk gaat, aan een stage begint etc. Bij aanvang van een nieuw dienstverband dien je een kopie van een op dat moment geldig, niet verlopen ID-kaart dan wel paspoort in te leveren.
Totdat je naar een andere werkgever wilt, of een hypotheek wil afsluiten/oversluiten, of een nieuwe bankrekening wilt openen etc. Er zijn tegenwoordig zoveel zaken waarbij een geldig paspoort verplicht is dat je in feite gedwongen wordt om jezelf te laten 'eartaggen' zoals xiphoid het, misschien wat overdreven, aangeeft.
Goed, het zijn geen zaken waar je je dagelijks of wekelijks mee bezighoudt maar je kunt er toch mee geconfronteerd worden dus het ontbreekt wel degelijk aan een keuze of je jezelf wilt laten 'taggen' of niet.
Ik zou het eerder anders willen voortstellen, iedereen die z'n vingetrafdruk heeft afgestaan krijgt standaard een merkteken op de kleding zodat een opsporingsambtenaar direct kan zien wie er nog geen afdruk heeft afgegeven.
Lijkt me niets mis mee toch? Criminelen of anders denkenden worden zo erg snel gepakt. En als je nog eens per bevolkingsgroep andere kleuren gebruikt zijn die ook gemakkelijker te herkennen. Daar kunnen we toch niet tegen zijn? Privacy was toch iets uit het verleden?
De mijne is namelijk al even verlopen....en heb er nog geen last van gehad.
Totdat je aangehouden wordt of hem bij een officiële instantie moet laten zien. Misschien dat als je bijv. een bankrekening wilt openen en ze zien dat je id verlopen is, ze je ook wel mogen weigeren.

@xiphoid: Het is niet "voorlopig opgelost". Het is pas opgelost als de paspoortwet gewijzigd is.

[Reactie gewijzigd door Aham brahmasmi op 24 juli 2024 15:02]

Anoniem: 279033 27 april 2011 14:30
Hierdoor wordt de Id-kaart in feite dus waardeloos en kan je beter voor een paspoort kiezen aangezien die (nu ook al) meer mogelijkheden biedt dan de ID-kaart.
Dat is niet waar. Een paspoort steek ik niet even in mijn portemonnee en dat is voor mij eigenlijk al voordeel genoeg. Ik ga niet de hele dag met een paspoort rondlopen. ID Plicht enzo. (geen rijbewijs)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.