Introductie xxx-pornodomein opnieuw uitgesteld

De Icann heeft een besluit tot de invoering van het .xxx-pornodomein opnieuw uitgesteld. Er zou meer duidelijk moeten worden over de 'economische gevolgen'. De kwestie rondom het nieuwe tld staat al sinds 2003 op de agenda.

Tijdens de Icann 39-bijeenkomst in de Colombiaanse stad Cartagena werd duidelijk dat de leden een definitief besluit over de invoering van het .xxx-domein tot nader order hebben uitgesteld. De Internet Corporation for Assigned Names and Numbers stelt dat er meer advies ingewonnen moet worden over de economische gevolgen van het nieuwe 'porno-tld'.

Met name vanuit de Verenigde Staten is er weerstand tegen invoering van een .xxx-pornodomein. Zo vrezen grote bedrijven dat zij slachtoffer zullen worden van domeinnaamkapers waardoor zij hoge kosten moeten maken om deze terug te kopen. Ook zouden mogelijke rechtszaken kostbaar kunnen worden. Verder vrezen producenten uit de adult entertainment-industrie verdere overheidscensuur.

Peter Dengate Thrush, voorzitter van de Icann, stelt in de Financial Times dat zijn organisatie niet is gezwicht voor druk vanuit de VS. Volgens de Icann-topman zouden de Amerikanen 'steekhoudende argumenten' hebben aangedragen om de zaak opnieuw te bekijken. Er lopen vijf studies naar de gevolgen van de eventuele invoering van het .xxx-tld, maar deze zijn nog niet afgerond.

De plannen voor invoering van het .xxx-domein dateren al uit 2003. In juni leek de kogel door de kerk toen de Icann goedkeuring gaf aan het nieuwe tld, maar door nieuwe bezwaren werd besloten om de plannen opnieuw te bekijken. ICM Registry, eigenaar van de .xxx-domeinnaam, blijft echter positief. De leiding van Icann zou hebben aangegeven dat het de intentie heeft om op termijn een overeenkomst met het bedrijf te sluiten om zo het nieuwe tld alsnog in te kunnen voeren. Het bedrijf zal 60 dollar voor een .xxx willen vragen en zegt dat circa een half miljoen bedrijven een dergelijke domeinnaam willen hebben.

Door Dimitri Reijerman

Redacteur

12-12-2010 • 14:03

74

Lees meer

Icann keurt 'porno-tld' .xxx goed
Icann keurt 'porno-tld' .xxx goed Nieuws van 19 maart 2011
Pornodomein weer verworpen
Pornodomein weer verworpen Nieuws van 30 maart 2007
Regering VS behoudt invloed op ICANN
Regering VS behoudt invloed op ICANN Nieuws van 17 augustus 2006

Reacties (74)

74
67
32
1
0
23
Wijzig sortering
Waarom niet gewoon alle bestaande sites een nieuw domein geven:

domeinnaam.nl -> domeinnaam.nl.xxx
domeinnaam.com -> domeinnaam.com.xxx
domeinnaam.org -> domeinnaam.org.xxx
denk dat je zo wel het gezeik wie sex.xxx krijgt als ze al .nl .net .com hebben, oplost


ideaal voor bedrijven en mensen die het niet willen zien.

denk aan mensen met een sex verslaving of zeer religieus zijn.

en die censuur, ben ik niet bang voor omdat ze nu al bepaalde dingen onder uit trappen.

kijk maar wat erbij die torrent piriatbay en wikileaks flikken gewoon de bedrijven pesten.
ze hoeven niet eens gebruik te maken van wetten ......
Heb je er al bij stil gestaan, dat dit juist alleen maar nóg meer werk opleverd? Want je moet dan voor elk bestaande TLD. een .TLD.XXX. aanmaken.

De . heb ik even express toegevoegd, je begint namelijk altijd vanaf de root / het begin, die aangeduid wordt met een . (al hoef je hem niet in te toetsen, die is immers niet variabel.)
Of die gene al een domein naam in contract hebben (daarmee bedoel ik dus het gene als domeinnaam. dus wat voor de .nl / .com staat het eerste recht geven voor aankoop van z'n xxx domein, dat zal zeker al een heel stuk schelen.
En als er meerdere zijn een veiling of op pot er op los laten.
Ik kan de "bedrijven" in de porno industrie wel begrijpen bijvoorbeeld je hebt een domein en die raak je kwijt, dat domein was wel de link naar jouw bedrijf die al je klanten zouden gebruiken dus je raakt alles kwijt. Probeerd dan maar weer in de volksmond maar weer bekendheid terug te krijgen. Verander maar eens een bedrijf in een andere naam een bedrijf waar je altijd kocht en de naam veranderde dan zijn je gevoelens anders naar zo een bedrijf.
Nou ik zou dan die bedrijven die een bepaalde site hebben benaderen en ze ook een .xxx variant aanbieden. Zo voorkom je kaping door 3de. Dus niet gewoon hup de hele .xxx troep te koop zetten

Dus als iemand b.v. penthouse.nl heeft dan die mailen en hem de penthouse.xxx variant als eerste aanbieden. Zeg hij nee dan is deze open voor andere. Zoja dan kan je verder gaan met regelen. Er is al het goed is toch bekend wie welke site heeft / de rechten op die naam.

Of gewoon we gaan ermee beginnen en heb je een site en wil je de .xxx variant ook dan moet je je melden binnen een bepaalde termijn en aan kunnen tonen dat de site die je ook als .xxx wil hebben je nu ook bezit met b.v. de .nl variant. Dan vang je naar mijn weten al heel wat dingen af. Waterdicht is het nooit.
Het punt is je hebt soms een .nl varriant maar ook een .com varriant... en bijden zijn verschillende sites.... geen idee welke maar kans is groot dat dat bestaat ben niet zo bekend met deze industrie ^^
Daarom hadden ze bij de .eu lotingen ook 3 mijlpalen... Trademarks als eerst, daarna degenen die een naam hadden die ze ook op een andere TLD hadden, en daarna de grote meute...
Dat is leuk bedacht, maar wie krijgt als eerste de mogelijkheid om sex.xxx te registreren? sex.com? sex.org? sex.nl? etc. Zo zijn er nog legio voorbeelden waar dezelfde naam door verschillende partijen onder verschillende tld's is geregistreerd.
Dan zou je moeten kijken wie allemaal nu een sex.(NL, BE, COM,NET enz) hebben en daar evt. een veiling oid van moeten maken. In ieder geval zo dat de "rechthebbende" in het ruimste zin van het woord wel te verstaan, daar dan op mee kunnen bieden.

Het is ook niet zo dat je dan je .NL variant moet opgeven toch. Die kun je ook houden en je URL blijft dan de bekende die mensen altijd al gebruikten.

Het is meer het feit dat het dan niet in handen valt van mensen / groepen, die de naam alleen willen voor geldelijk gewin en eigenlijk zelf niks met de naam willen doen. Maar zoals ik al zei, geen systeem is waterdicht, daar zijn ze vrees ik elf ook al achter.

[Reactie gewijzigd door bonus op 25 juli 2024 22:06]

Het is ook niet zo dat je dan je .NL variant moet opgeven toch. Die kun je ook houden en je URL blijft dan de bekende die mensen altijd al gebruikten.
Je hoeft een andere TLD dan niet op te heffen inderdaad. Wel moet je oppassen dat Google je site dan niet indexeert en het vervolgens markeert als "duplicate content". Wat overigens is op te lossen met een simpele redirect.
Het is meer het feit dat het dan niet in handen valt van mensen / groepen, die de naam alleen willen voor geldelijk gewin en eigenlijk zelf niks met de naam willen doen. Maar zoals ik al zei, geen systeem is waterdicht, daar zijn ze vrees ik elf ook al achter.
Volgens mij is het .xxx TLD bedoeld voor de porno industrie en is er dus sowieso geldelijk gewin erbij betrokken.
eenzelfde structuur en opzet als bij de introductie van het .eu domein dus. Als je tergukijkt hoe "vlekkeloos" dat is verlopen zie je dat zelfs daaraan 0problemen kleven.

De introductie van .xxx domeinen is vooral goed voor fraudeurs/phishing etc, niet direct voor de bestaande industrie. (categorie: een nepsite waarin gegevens van echte klaten worden opgevangen, of waarin echte klanten extra betalingen moeten doen.)
Een xxx domein is wel handig om dingen te filteren.
Maar dat betekend niet dat de .com porno links weg zullen gaan.
Dus je krijgt zo alleen maar meer domeinen met porno.
Of worden die dan verboden ofzo?
Ik dacht dat deze sites verplicht waren om over te schakelen naar een xxx-domeinnaam. Maar ik kan me vergissen.
Kan me niet voorstellen dat dat af te dwingen is.

Het zal van het succes van het .xxx domein afhangen of bedrijven zullen overschakelen. Als iedere "liefhebber" op een gegeven moment eerst zoekt naar "mijnfetish.xxx" in plaats van "mijnfetish.com", dan zal het aanbod op .com wel afnemen.
Ik snap dat puriteinse geneuzel van de US niet zo. Neem een regel op met een notice & takedown van xxx domeinen op het moment dat er verwarring is met een .com Tevens kan je in de voorwaarden opnemen dat het niet toegestaan is domeinen onder xxx te registreren als deze als normaal (lees niet porno) .com etc bestaan.
Makkelijker filter is er niet.
Het "geneuzel" is angst voor krantenkoppen met "ICANN endorses kids easily finding porn". Of uberhaupt het idee van goedkeuren dat er porno bestaat. Want tot nu toe kunnen ze zeggen dat zij niet weten wat mensen op een .com zetten. Maak je een .xxx met als definitie "adult sites" dan keur je dus pornografie goed.
Hebben ze nooit gehoord van sunrise periodes? Dat is bij uitstek de geschikte manier om bedrijven hun handelsnamen te laten registreren.
Ik kan me eigenlijk niet zo goed voorstellen dat er zoveel animo voor is. Het een xxx-domein zet je direct, vol de stempel van 'Adult Site' ergens op. Dit terwijl het volgensmij vaak het idee is dat deze websites discreet zijn/blijven. Dit hangt natuurlijk wel een beetje van het domein af, maar stel dat je naam an sich nietszeggend is, dan wil je toch geen .xxx erachter plaatsen een daardoor die discreetheid weghalen?

Voor- en nadeel: lekker makkelijk filteren.

[Reactie gewijzigd door mpkossen op 25 juli 2024 22:06]

Browsers die automagisch .xxx niet in de cache/geschiedenis gooien maken alles een stuk discreter denk ik ;)
Ik zie ook de toegevoegde waarde niet zo. De pornobazen zullen toch nog steeds .com blijven gebruiken. Niets dat ze daartoe tegenhoudt, toch? Daarnaast, de porno-domein die nu op .com oid eindigen, zullen echt niet vrijgegeven worden en voor serieuze doeleinden gebruikt gaan worden. Of dacht je dat slutfactory een accountantskantoor is?
Gratis tld migratie waarbij de oude domein nog een jaar blijft bestaan o.i.d. Als er dan meerdere domeinen met dezelfde naam interesse hebben komt er een veiling.
En waarom moeten ze altijd alles voor geld doen? Zijn die lui er niet om het internet te verbeteren?
Jammer hoor,
ik had graag een filter willen maken die alle sites die eindigen op .xxx willen blokkeren
Dass waarschijnlijk ook een van de redenen dat ze het zo vertragen. Zou zo makkelijk zijn om alle kinderen zieltjes en dergelijke in een keer te kunnen beschermen door alleen de .xxx te hoeven weren. Zouden een hoop systeem beheerders ook graag zien, maar ja dan lopen er toch weer heel wat sites "clicks" mis.

Begrijp me goed, ik zou een voorstander zijn, maar voor diverse mensen is er teveel te verdienen in deze industrie.
Een pornosite verdient niks aan een toevallige "click", maar juist aan abonnementen ... die minderjarigen toch al niet kunnen afsluiten vanwege het gebrek aan een creditcard.
Een creditcard die ze zo uit het tasje van mams kunnen vissen.

Vergeet ook niet dat er tig websites zijn die hun content a la youtube gratis weggeven. En die leven wel van reclame-inkomsten.
Anoniem: 347253 @mark18412 december 2010 15:16
Maarja de sex.com blijft natuurlijk nog steeds bestaan?
En dat lijkt mij juist het onnozele aan dit hele idee.
Als de .xxx als EXTRA komt, dan heeft het toch geen functie, behalve dat iedereen het nog makkelijker kan vinden?

Als de .xxx als VERVANGER komt, dan werkt het mijn inziens veel beter.
Ik snap niet dat de ICANN zo gevoelig is voor het geld van de porno-baronnen.... tenslotte kunnen ze ook gewoon (goed) verdienen aan de verkoop daarvan.
En de .com/.nl etc neem je gewoon weer in; die mogen niet gebruikt meer worden.

Ik zie het probleem niet zo.
Pornosites verplaatsen naar een.sex domein is niet mogelijk aangezien sex.com sex.net en sex.org alledrie sex.xxx willen krijgen. Een xxx domein introduceren betekent alleen maar extra geld voor de domeinnaam verkopers.

Liever zie ik een introductie van een aantal tld's zodat sex.com sex.org en sex.net verplicht moeten overstappen naar een tld. Je zou bijvoorbeeld .xxx & .sex &.bj & .cum etc kunnen introduceren. Internet blijft schoon (filteren) en iedereen heeft toch een mooie domeinnaam.
Een TLD erbij, daar nogal wat bij kijken. Niet alleen het papierwerk maar een groot deel technisch.
Onzin. Technisch is er geen enkel probleem om een nieuw TLD te introduceren, het is puur een politieke en administratieve kwestie.

Ik kan in 5 seconden een nieuw TLD aanmaken op mijn lokale DNS server, ICANN kan dat net zo snel op de DNS root servers. Dan is het een kwestie van even wachten tot deze info zich (automatisch) verspreidt over de wereld.

De beheerder van het nieuwe TLD heeft wel even wat te doen, maar die zijn er al lang klaar voor. Zo'n registry is al zo vaak opgezet, dat weet men nu wel.

[Reactie gewijzigd door Herko_ter_Horst op 25 juli 2024 22:06]

Dit is niet altijd helemaal waar. Browsers moeten TLD's opnemen om bijvoorbeeld Cross-Site requests te kunnen herkennen en cookies goed af te schermen.

Denk bijvoorbeeld aan "example.com" en "example.co.uk". Bij die laatste zou zonder aanpassing iedere .co.uk website cookies delen met alle andere .co.uk websites.

Zie ook http://publicsuffix.org/learn/
Is dit een technisch probleem dan? Aangezien deze lijst bestaat (en gebruikt wordt, neem ik aan) blijft mijn statement "het is puur een politieke en administratieve kwestie" gewoon van kracht. Technisch is dit al lang opgelost of triviaal.
Dit is niet altijd helemaal waar. Browsers moeten TLD's opnemen om bijvoorbeeld Cross-Site requests te kunnen herkennen en cookies goed af te schermen.

Denk bijvoorbeeld aan "example.com" en "example.co.uk". Bij die laatste zou zonder aanpassing iedere .co.uk website cookies delen met alle andere .co.uk websites.

Zie ook http://publicsuffix.org/learn/
Een beetje browser 'hakt' een domeinnaam dan gewoon in stukken, bepaald de TLD e.d. en handeld dat automatisch af. Dan heb je geen hardcoded TLD's nodig om te checken. De benodigdheden bouw je dan zelf op aan de hand van de opgegeven TLD / Domeinnaam. Het wordt dan dus modulair als het ware.
Het probleem is juist dat de TLD niet genoeg is. In dit geval zou het bij .xxx waarschijnlijk gelijk goed gaan. (hoewel eenzelfde constructie als .co.uk .org.uk, .net.uk, etc mogelijk ingevoerd kan worden).
Soms moet er gekeken worden aar de Second level domain of zelfs de derde. Er is geen algoritme om zonder een lijst te bepalen op welk niveau's mensen sites mogen registreren. Een registrar bepaalt dit zelf.

Of dit wel of niet een puur "technisch" probleem is vind ik geen interessante discussie. Het probleem is dat zodra zo'n nieuwe domein constructie verschijnt, er software (of configuratie bestanden) bijgewerkt moet worden.

Subdomeinen mogen cookies met elkaar delen, dus zo'n check is noodzakelijk.
Ik dacht dat tegenwoordig er ook een fout moet zijn gemaakt in de aangevallen web applicatie (boven op de onbekende SLD)., maar dit weet ik niet zeker
Anoniem: 270647 @enermax12 december 2010 15:48
Aan de andere kant moet iedere bedrijf bijna verplicht zijn bedrijfnaam domein kopen. Anders wordt het misbruikt. Zoals Cocacola.xxx , Microsoft.xxx, nos.xxx enz.
Het is heerlijk voor systeembeheerders en ouders om simpelweg .xxx te blacklisten dan alle afzonderlijke sites. Heeft niks met censuur te maken.

[Reactie gewijzigd door CodeCaster op 25 juli 2024 22:06]

Het is heerlijker voor overheden. Indonesië bijvoorbeeld. En pakweg al die andere achtergestelde landen zonder scheiding tussen staat en religie.

[Reactie gewijzigd door Neverwinterx op 25 juli 2024 22:06]

Ik zou ook wat domeinen maken met .ISL - . CHR - .BOD. - KRK . - ETC ETC .ISL = Islam .CHR = Christenen . BOD = boeddhisme . KRK = Kerken of .CHR = Church etc etc
Ik zou ook wat domeinen maken met .ISL - . CHR - .BOD. - KRK . - ETC ETC .ISL = Islam .CHR = Christenen . BOD = boeddhisme . KRK = Kerken of .CHR = Church etc etc
Voor Christelijken (of eigenlijk Rooms-Katholieken) is .va er toch? ;)
Anoniem: 26447 @CH4OS13 december 2010 00:46
Ik zou het niet weten, maar men lost het probleem gelijk op, als men niet wil volgens, gelijk absurde boete's eisen zo in de trend van 20.000.000 euro betalen in 10 dagen, als daar niet aan voldaan is, dan gelijk 20.000 jaar gevangenisstraf (lukt prima bij de Amerikanen), want dar kun je al voor een kauwgombal jatten 4 maal levenslang krijgen en voor 1 MP3 1.000.000 euro boete. Maar als iedereen door grote broer amerika verplicht zijn eigen domein extensie moet hebben is het lekker makkelijk te filteren, geen problemen meer met per ongeluk tegen KP of anarchistische handboeken aan te lopen. En iedereen blij, want Nederland en heel Europa draaft getuigend achter grote broer aan. Met Azie ook geen probleem, grote broer dreigt gewoon met WOIII als men niet binnen 10 dagen doet wat grote broer wil. Problem Solved :)
En wat is blacklisten, precies, censuur.
Ik denk ook echt dat er érg nuttige informatie op een .xxx domein zal komen te staan.
Censuur is meer dan alleen het censureren van belangrijke informatie.
Censuur is niet slecht, mits goed gebruikt.
En als je censuur gebruikt om je kinderen (en wellicht jezelf, vergeet dat niet!) om porno weg te houden: doen!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.