Het bestuur van de Icann heeft donderdag een plan goedgekeurd dat kan leiden tot een forse groei van het aantal top-leveldomeinen. In het plan wordt het aanmaken van nieuwe generieke tld's vrijgegeven.
De aanbeveling van de Internet Corporation for Assigned Names and Numbers, beter bekend als de Icann, is donderdag door het bestuur van de domeincoördinator goedgekeurd. De organisatie moet, voor de invoering van bijna ongelimiteerde hoeveelheden tld's een feit wordt, nog wel een laatste versie van het plan goedkeuren. Die versie zou begin 2009 op tafel moeten liggen, waarna al in het tweede kwartaal van 2009 met de aanvragen voor nieuwe tld's van start gegaan zou kunnen worden.
Volgens het voorstel kunnen aanvragers van een domeinnaam in het nieuwe systeem hun eigen top-leveldomein kiezen. Nu is de keuze nog beperkt tot de éénentwintig bekende gtld's zoals .com, .org en .net. Wel zouden de aangevraagde domeinnamen door een onafhankelijk, internationaal orgaan op gepastheid getoetst worden om ongewenste extensies te voorkomen. Of het veelbesproken .xxx-domein door die ballotagecommissie goedgekeurd zou worden, moet dus nog worden afgewacht.
Naast nieuwe tld's brengt het voorgestelde nieuwe systeem ook een uitbreiding in ondersteunde talen met zich mee. De huidige karakterset van 37 romeinse karakters zou met onder meer Aziatische tekens worden uitgebreid. De Icann is van plan de domeinen middels sunrise- en landrush-registratieperiodes te verdelen.