De prijs van een abonnement voor kabeltelevisie zal de komende tijd dalen van 16 euro naar ongeveer 5 euro. Dat meldt dagblad De Telegraaf. Onder meer Tele2 en Online gaan televisie via de infrastructuur van UPC en Ziggo doorgeven.
Tele2 belooft een 'kabeloorlog', meldt De Telegraaf op de voorpagina van zijn zaterdageditie. Het bedrijf zou volgende week willen beginnen met het aanbieden van het verplichte analoge zenderpakket via de infrastructuur van UPC en Ziggo. Volgens 'bronnen in de markt' zou die prijs gaan liggen rond 5 euro. Dat zou ver liggen onder de prijs die Tele2 aan Ziggo moet betalen per abonnee voor doorgifte: 8,46 euro.
De NOS meldt dat Tele2 in elk geval bij introductie nog niet de genoemde prijs van 5 euro zal vragen. In plaats daarvan zou het bedrijf 15 euro per maand rekenen, 10 procent minder dan de huidige kabelaars.
Tele2 gaat hoogstwaarschijnlijk, zoals veel aanbieders van meerdere diensten doen, verschillende prijzen hanteren. Wanneer een klant alleen een kabelabonnement neemt, zal dat 15 euro gaan kosten. In combinatie met andere diensten daalt de prijs naar de door de Telegraaf aangehaalde prijs van 5 euro. Vermoedelijk maakt Tele2 maandag de definitieve prijzen bekend.
Kabelaars zijn verplicht onder voorwaarden hun kabel open te stellen voor andere aanbieders om hun monopoliepositie te doorbreken. Daarbij mogen ze nieuwe concurrenten een prijs per abonnee in rekening brengen om de kosten voor de infrastructuur te dekken. Ziggo en UPC rekenen voor het analoge zenderpakket beide rond 16 euro per maand.
Naast Tele2 wil isp Online een analoog zenderpakket gaan aanbieden. Online is ook in onderhandeling met de kabelaars hierover. Het is onduidelijk wanneer de isp kan gaan beginnen met de dienst.
Update, 15:33: Er ontstond verwarring over de prijs die Tele2 gaat hanteren. Daarom is er verduidelijking toegevoegd aan het artikel, in de derde alinea.