Gerucht: Meta Quest 4 komt in 2026 op de markt, Quest Pro 2 in 2027

Meta zal de Meta Quest 4 in 2026 uitbrengen. Dat schrijft The Information op basis van bronnen. Er zouden twee varianten van de VR-headset in de maak zijn. Het Amerikaanse bedrijf zou in 2027 ook de Meta Quest Pro 2 op de markt willen brengen.

The Information schrijft dat Meta zowel een goedkopere versie van de Quest 4 wil verkopen, als een premiumversie. Het is op dit moment niet duidelijk wat de verschillen tussen de twee toestellen zullen zijn en hoeveel beide headsets moeten kosten. Over de Quest Pro 2 zijn ook nog geen details bekend.

Meta zou ook beslist hebben om in het budget van Reality Labs te snijden: dat is de divisie van het bedrijf die instaat voor de ontwikkeling van de metaverse en VR-hardware en -software. De bedrijfsafdeling zou het tegen 2026 met 20 procent minder budget moeten stellen.

Meta verkoopt momenteel de Meta Quest 3 en de Meta Quest Pro. De Meta Quest 3 is een VR-headset met een Qualcomm Snapdragon XR2 Gen 2-soc, twee lcd's met een resolutie van 2064x2208 pixels per oog en een verversingssnelheid van 90 of 120Hz. De Quest 3 kwam in oktober 2023 op de markt voor een prijs van 549 euro. Dan gaat het om de 128GB-versie. De 512GB-variant kost 699 euro.

De Meta Quest Pro is een high-end VR-headset die in oktober 2022 op de markt kwam voor 1499 dollar. Deze headset beschikt over een Qualcomm Snapdragon XR2+ Gen 1-chipset, twee miniled-lcd's met een resolutie van 3600x1920 pixels per oog en een verversingssnelheid van 90Hz. Op 31 augustus 2024 zou Meta met de verkoop van de originele Oculus Quest stoppen. De Oculus Quest kwam in 2019 op de markt. Het betreft een standalone VR-headset met een Qualcomm 835 en 4GB aan werkgeheugen. De Oculus Quest had twee pentile oledschermen met een resolutie van 1440x1600 pixels en een verversingssnelheid van 72Hz.

Meta Quest 3 512GB
Meta Quest 3

Door Jay Stout

Redacteur

20-07-2024 • 10:54

112

Lees meer

Reacties (112)

112
112
38
1
0
54
Wijzig sortering
Ik vraag me eerlijk af hoeveel mensen een VR bril echt gebruiken tegenover hoeveel mensen hem gewoon in de la liggen hebben.
dus meta verkoopt de headsets zodat mensen het in de la liggen?
als het aantal mensen die het niet gebruikt zo extreem hoog is dan zou het bij versie 2 al over en uit zijn.
en sinds er niet echt veel acties/korting op die headset zit denk ik dat ze best wel wat verkopen.
Zoals ik zei, ik vraag het me af.
Je moet je daarom niet aangevallen voelen :)
Ik ken 3 mensen persoonlijk met een VR bril en van alle 3 weet ik dat ze hem niet meer gebruiken.
Vandaar mijn vraag.
Mede omdat ik zelf ook altijd wel nieuwsgierig was naar zo'n ding, maar vrees dat het ook bij mij in de la zal terecht komen.
Nou, als je 3 mensen kent die em niet gebruiken, dan vraag je toch gewoon of je die mag lenen.
zou ik idd eens moeten doen ja. Ze hebben het zelf nog niet voorgesteld, en ben niet de persoon die er zelf om gaat vragen.
Is al een ander persoon zijn onderbroek aan doen bijna met die zweetband erop. ;)
Valt wel mee, schaf dan via aliexpress gewoon even een extra facemount aan voor een paar euro, maakt het ook makkelijker om snel ff te wisselen met anderen. Of bestel gewoon een setje 'hoesjes', vergelijkbaar met mondkapjes. Zelf heb ik dat sowieso ook al gedaan voor het geval iemand op bezoek is, of ik zo'n ding in de was heb gegooid.
Omdat je het je echt oprecht afvraagt. Ik gebruik de Q3 zelf bijna iedere dag. Even een potje pool, tafeltennis,of minigolf. In de week voor een F1 rij ik ook altijd even de baan van dat weekend in VR (via air bridge naar PC). Moet wel toegeven dat pas vanaf de quest 3 ik het qua resolutie net goed genoeg vind. PSVR2 gebruik ik af en toe voor GT7.
Hier hetzelfde iedere dag in mijn home bioscoop naar mijn muziek luisteren.en over de wereld vliegen in msfs2020. De reageerder mist nog een hoop.
Wilde dit ook al is het alleen al maar voor een beetje beweging met Beat Saber.
Maar ondanks dat ik mij gek gekocht heb aan dure games blijft het toch die overbrugging om de boel uit te pakken, op te zetten en er mee aan de gang te gaan.
Na een hele werkdag lukt mij dit niet en het zit ook niet echt in mijn systeem daardoor.
Hoe pak jij dit aan? Doorbijten en routine bouwen? Of?
Ligt eraan welk type VR bril. De Meta Quest 3 is een standalone. Is lekker makkelijk, kan je overal gebruiken. Bij veel andere types heb je of een PC of een console nodig.
Wat we weten is dat Meta de strijd in elk geval nog niet opgeeft. Er zit nog groei in de VR/AR-markten, hoewel die groei niet gigantisch is. Ook tijdens de lockdowns liep het geen storm, terwijl ander digitaal vermaak toen heel hard ging. De investeringen zijn bij zowel Meta als Apple ook enorm: miljarden per jaar over de afgelopen 10 jaar. Dit zijn zeer groeibeluste bedrijven die niet oneindig zullen blijven investeren in een relatief kleine markt. Maar ze geven ook niet te snel op, want dan zullen investeerders de volgende hype ook minder vertrouwen. Misschien ook een stukje sunk cost fallacy.

En wat betreft actieve gebruikers versus verkochte toestellen: het lijkt erop dat iets minder dan een derde van de kopers maandelijks actief is met het toestel. Wekelijks en dagelijks actief is nog zeldzamer. Meta heeft op dat moment het geld al verdiend natuurlijk.

Ik heb absoluut niks tegen VR, maar het gejubel daaromheen is wel ietsje te stevig. De retentie is gewoon vrij laag (dus dat gebruikers erg actief blijven over maanden en jaren); dat is een feit. Dat neemt het plezier niet weg van de liefhebbers die er wel veel lol mee hebben.

Het is gewoon interessant om te zien hoe deze markt zich ontwikkelt, hoe groot/klein VR is en wordt, of de hardwaremakers er nog lang mee doorgaan of dat ze alle aandacht op een andere hype gaan gooien (AI als meest waarschijnlijke).
Ook tijdens de lockdowns liep het geen storm, terwijl ander digitaal vermaak toen heel hard ging.
Ja, grappig dat je dat noemt. Ik had toen toevallig net twee maanden daarvoor de Quest 1 binnen en daar had ik echt geluk mee. Ze waren toen niet aan te slepen. Dat er zo weinig verkocht zijn kwam vooral door de componentencrisis (veroorzaakt door gedraal van de auto industrie) en planning van meta zelf, ze hadden gewoon de voorraden niet. Gedurende de eerste lockdowns was hij hier iig overal uitverkocht.

Maar het hielp me echt om me even buitenshuis te voelen met dat ding <3 Ook vergaderen met collega's in pakketten als Spatial was super, zodra ze het probeerden waren ze er helemaal weg van. Het punt is dat het lastig is om de meerwaarde aan te tonen zonder iemand zo'n ding op te zetten. Dat is gewoon een drempel.
En wat betreft actieve gebruikers versus verkochte toestellen: het lijkt erop dat iets minder dan een derde van de kopers maandelijks actief is met het toestel. Wekelijks en dagelijks actief is nog zeldzamer. Meta heeft op dat moment het geld al verdiend natuurlijk.
Nou nee. Op de apparatuur maken ze nauwelijks winst, als er al niet bijgelegd wordt. Want vergis je niet, wat je daar op je hoofd hebt is gewoon een flagship smartphone SoC met twee displays, een stuk meer camera's, controllers en andere hardware. Een Quest 2 voor 349 euro kan gewoon niet veel marge op zitten. Een Quest 3 voor 549 misschien iets meer maar dat is ook weer wat duurdere techniek. Dit is gewoon geprijsd om te verkopen.

Wat voor business case meta ook voor ogen heeft (dat is me ook niet helemaal duidelijk), hardware maakt daar nauwelijks deel van uit. De Quest Pro, ja die was geprijsd om winst te maken, maar we weten allemaal hoe dat afgelopen is :')
Ik heb absoluut niks tegen VR, maar het gejubel daaromheen is wel ietsje te stevig. De retentie is gewoon vrij laag (dus dat gebruikers erg actief blijven over maanden en jaren); dat is een feit. Dat neemt het plezier niet weg van de liefhebbers die er wel veel lol mee hebben.
Dat gejubel was ook niet van VR enthousiastelingen zoals ik maar van de overhypte investeerders die inmiddels alweer in AI een ander luchtballonnetje hebben gevonden om in aan te happen. Nu zie je weer hetzelfde, het wordt op allerlei manieren toegepast waar het niet voor geschikt is.

Dat is met VR ook gebeurd. VR heeft goede toepassingsgebieden, maar het is niet voor iedereen en altijd. Wij weten dit ook maar de hype investeerders helaas niet. Die krijgen dan hun geld er niet uit terug (tenminste niet in de megahoeveelheden waarmee ze zich hebben rijk gerekend) en dan krijgt het de naam van een 'flop'. Dat is onzin, maar helaas gebeurt het elke keer weer.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 22 juli 2024 13:20]

Er komt een moment dat VR brillen nauwelijks anders zijn in vormfactor en gewicht dan een gewone bril tevens zal de resolutie en rekenkracht dan enorm gestegen zijn. Dat zal een kantelpunt zijn in gebruik en use cases.
Ja ach hoeveel tablets liggen er wel niet in de la.
bij mij 0, en 1 oude smartphone. :)
Ik heb lang zitten twijfelen op te waarderen van de Quest 1 naar de Quest 3, omdat de Quest 1 toch best een lage resolutie heeft, lagere verversingssnelheid en ik meestal na een half uur er eigenlijk wel klaar mee was. De Quest 1 lag eigenlijk te verstoffen na een jaar gebruik. Vorige winter zag ik de Quest 3 liggen bij MediaMarkt tijdens mijn vakantie en tóch gekocht. Flinke verbeteringen en ik hoopte dat ik hem vaker weer zou gebruiken. Na drie maanden ligt de Quest 3 ook alweer te verstoffen tot mijn spijt. Moet ook zeggen dat ik door allerlei andere bezigheden simpelweg geen tijd voor maak en/of aan toe kom. Ben ook zeker geen spelletjesspeler die alles speelt, ben erg kritisch als ik al een spelletje speel moet het mij ook bekoren.

Persoonlijk vind ik de grotendeels cartoon-stijl achtige spellen helemaal niks. Is een beetje verbloemen dat je eigenlijk nog niet genoeg rekenkracht hebt. Er zitten wel wat spellen bij die realistischer er uit zien en echt mooi zijn, maar dan bedoel ik producties van kwaliteitsniveau Star Wars e.d.

Dus de tijd zal het leren of er nog leuke doorbraken komen op het gebied van VR, maar ik denk dat ik niet de enige ben die de Quest na een tijdje weg legt.
Probeer eens pcvr via wifi streaming als je een redelijke PC hebt. Dan is dat cartoonige niet nodig. Dat is gewoon een eigenschap van de beperkte hardware.
Ben ik het niet mee eens. Zelfs grotendeels van de VR spellen op PC zijn cartoony achtig. Dit is gewoon een keuze van art style die veel VR games kiezen.
Er zijn er zat hoor die diepe details hebben.

Uiteraard HL:Alyx: https://store.steampowered.com/app/546560/HalfLife_Alyx/
Lone Echo en Lone Echo 2: https://www.echo.games/ Alleen de gameplay mag wel wat leuker (het voelt alsof je van tutorial naar tutorial gaat, ik heb het nog nooit uitgespeeld omdat ik het steeds zat word).
Elite: Dangerous https://www.elitedangerous.com/ (helaas is de laatste DLC geen VR meer maar frontier is echt aan het prutsen de laatste tijd)
Red Matter 1 en 2 zijn ook mooie (zelfs lokaal op de Quest te draaien): https://store.steampowered.com/app/966680/Red_Matter/
De serieuze sims zoals MSFS, X-Plane en racesims zijn natuurlijk ook niet cartoony.

Ook speel ik veel mods van oudere desktop games zoals Half-Life 2, die kunnen ook nog erg goed mee.

Misschien is het het soort games dat ik speel, vooral FPS, adventures en sims. Ik heb een hekel aan arcade shooters zoals population one/fortnight enzo.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 22 juli 2024 13:20]

Dan speel je de verkeerde games. Buiten Half Life Alyx en nog wat toppertjes als Blade and Sorcery, MS Flightsim, Gorn, Vertigo 2 enz. Zijn er mods voor veel Resident Evil games en mods als een mod injector voor UE games UEVR Mod Injector.

Veel Quest native games missen textures en ogen in mijn beleving als PS2 games. Dit veroorzaakt de cartoony look waar jij het over hebt. Het is dus een keuze in artstyle vanwege de beperking van de mobiele SOC

PCVR games hebben geen last van deze beperking.
Ik speel zelf alleen maar PCVR. Ik vind een game als Blade en Sorcery er cartoony uitzien in de zin van dat veel texture geen design hebben maar gewoon een flat color hebben.

De mod injector moet ik eventueel even bekijken. Werkt dat lekker?
Dat werkt verrassend goed, er zijn filmpjes zat van op youtube.

Blade en Sorcery heeft volgens mij redelijk standaard graphics. Walkabout minigolf oogt cartoony.
Ik zal er inderdaad even wat van opzoeken.

Hoe oogt dat met in-game menu’s zoals inventories? Komt dat gewoon midden in je vision terecht?

Hoe zit dat dan met je armen? Werken die met de controllers?

[Reactie gewijzigd door Ricco02 op 22 juli 2024 13:20]

Er is echt enorm veel customizable. Zie deze video van Digital Foundry
YouTube: PrayDog's Unreal Engine VR Injector: Hands-On Impressions

[Reactie gewijzigd door nullbyte op 22 juli 2024 13:20]

Ziet er geinig uit. Maar ziet er ook naar uit dat je van alles moet instellen om echt VR te hebben. Zoals de hand tracking etc.

Met fulltime werk heb ik daar de tijd/zin niet voor. Hoe doe jij dat met VR? Ik heb vaak genoeg dat het niet gewoon even plug en play is met PCVR en de Quest 3 draadloos.
Virtual desktop heb je nodig dat is de weg.👍
Ja die heb ik ook. Maar ik zie niet zoveel verschil tussen SteamVR Link, AirLink van Meta zelf en Virtual Desktop eigenlijk. Al is het wel fijn met Virtual Desktop dat je heel veel in kan stellen.
Yep de instel mogelijkheden dat is het en ik vind het beter en soepeler draaien 👍
Michael Knight Moderator Consumentenelektronica @Flyboy1221 juli 2024 23:40
Houd er rekening mee dat dergelijk apps 'uitgeschakeld' worden als Meta besluit geen ondersteuning meer te leveren. Ook op je eigen netwerk kun je het dan niet meer gebruiken. VD is (was) de perfecte app inderdaad: goede beeldkwaliteit, snelheid/reactietijd en support voor diverse 3D-formats vanaf de pc gestreamd.

Dat uitschakelen is afgelopen jaar bij de Gear VR en Go gebeurd en gaat binnen nu en een jaar op de Quest 2 net zo gebeuren. Hoewel de apps prima functioneerden en er volgende developer geen reden was voor uitschakelen, pakt meta je dus jouw nog prima bruikbare functionaliteit af. Dus ook al koop je de app voor €20 in de Oculus store, hij wordt op den duur gedeactiveerd. :(
Nou klinkt niet best beetje schofterig zelfs 😗 al is de gear vr al erg oud dus denk en hoop dat het als het gebeurt nog wel effe kan duren vond en vind ook nog niks van de quest 2 hier over.

[Reactie gewijzigd door Flyboy12 op 22 juli 2024 13:20]

Ik heb de quest 2 al 3 jaar en gebruik hem nogsteeds elke dag minstens een uurtje soms zelfs 4. Heb nu in totaal bijna 1000 uur in vr erop zitten waaronder 700 uur in 1 game. Gorilla tag. Die game is gewoon geweldig
Mijn VR bril gebruik ik misschien nog maar eens per maand.

Het is en blijft ontzettend gaaf, maar is ook vele malen vermoeiender dan "normaal" gamen. Ook als je zittend je in de VR wereld begeeft is het veel vermoeiender. Normaal gamen kan ik wel een middagje volhouden, maar VR ben ik na een uur wel weer klaar mee.
Ik heb dit ook. De bril is leuk voor een uurtje maar dan is het wel genoeg geweest. ik gebruik hem eigenlijk alleen nog maar voor een rondje Beat Saber.
dat is bij mij echt wel anders. Ik kan echt uren spelen. Met de BOBOVR headstrap, acculader in mn trui en gaan met die banaan. Bijvoorbeeld een game als Black Mesa VR met supervette mods, dan zit ik er zo ontzettend in, zalig ! En HL2 Alyx niet te vergeten uiteraard :-) Ik neem wel korte breaks (zoals bij alle spellen), maar zat word ik het niet hoor. Is bij iedereen gewoon anders.
Daarnaast gebruik ik mn bril ook om mijn 360gr shots van mn drone te bekijken, dat kan ik ook uren doen, is super vet namelijk. Ik ben ontzettend blij met mn Q2 in ieder geval. Je moet er tegen kunnen dat er bij VR altijd wel iets even niet werkt, na restart weer wel, en soms puzzelen om niet native VR games in VR te krijgen, maar voor mij is het alle moeite waard.
Helemaal met je eens. Ik heb ook een Q2 en met de combi om ook pcvr draadloos te spelen is echt top. Overigens een tip. Alles q2 accessoires zijn nu nog maar voor een kwart van de prijs te koop bij meta zelf. Die elite strap met batterij kost maar 25 euro!!!!
inderdaad hier ook lekker draadloos, werkt perfect !

Mijn games waar ik echt ongelofelijk van genoten heb of nog nog uit moet spelen zijn:
- Halflife Black Mesa VR
- HL2 vr mod (maar dan met mega veel texture mods etc)
- Borderlands 2
- Halflife Alyx
- Moss 1 ( heb 2 ook)
- Jedi Outcast VR
- Dead Effect 2
- Bulletstorm VR
- Far Cry 1 VR Mod
- Return To Castle Wolfenstein VR Mod
- Vertigo 1 en 2

Daarnaast zijn ze keihard met vette mods bezig zodat je weet ik hoeveel non native VR spellen straks (nu ook al een hoop) ook in VR kunt spelen ( UEVR - unreal engine mod), Praydog, Vorpx (al vind ik die laatste nog wel erg veel instellingen moeten doen)
Er is in ieder geval echt ontzettend veel om je uit te leven !

Wat is er nou vetter dan nostalgische games ( jedi outcast, half life, Return To Castle Wolfenstein) in VR te spelen en daadwerkelijk in de levels rond te lopen ?!!

[Reactie gewijzigd door JediUberknaft op 22 juli 2024 13:20]

Dan loont het voor jou echt wel voor de Q3 te gaan. Het verschil met de Q2 is echt insane.
zal ik echt pas doen als die enorm in prijs is gezakt. Ik ben met de Q2 ook echt pas heel laat met VR gaming begonnen. Heel erg kat uit de boom gekeken en gewacht tot er lekker veel content was. Tevens zijn dan de meeste bugs verholpen en zijn er meer accessoires (en goedkoper al vaak)

Maar zeker dat die er wel gaat komen ! Ik heb hem wel al kunnen ervaren bij maatje van me trouwens ;-)
Juist, met dat soort actie/adventure games kun je rustig de tijd uit het oog verliezen, als je een extra (grote) accu hebt. Games als Beatsaber is logisch dat je dat na een uurtje wel gezien hebt, tenzij je wel een hele goede conditie hebt.
ik had ook nog wel es wat ik het "Disney effect" noem dat tijdens het gamen je went aan de leuke kleurtjes en als je daarna toch even 10 minuutjes weer moet wennen aan de echte, grauwe gewone wereld :D
Ik heb dat dus niet, Obduction bv kon ik gewoon 6 uur achter elkaar spelen (wel zittend), totdat de 2 battery voor mijn htc pro wireless module op was. Nou is wel zo dat de HTC Vive Pro (1) wel 1 van de meest comfortabele headsets is, out of the box, ondanks dat die nogal groot is.
Normaal gamen kan ik wel een middagje volhouden, maar VR ben ik na een uur wel weer klaar mee.
Bij mij is dat twee uur. Meestal als de batterijwaarschuwing verschijnt dan heb ik het toch ook wel weer gehad.. Maar dat is toch ook niet zo erg?

Je hebt er ook wat lichaamsbeweging aan en na 2 uur staan heb ik ook wel weer eens zin in wat anders. Ik heb gedurende die twee uur wel veel meer lol dan aan een middag zittend spelen.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 22 juli 2024 13:20]

Ik gebruik de mijne een paar keer per week voor een halfuurtje. Langer gaat niet, want ik heb vrij veel haar icm een best gevoelige hoofdhuid en zelfs met een halo strap is het mega irritant.

Het moet vanwege het gewicht allemaal superstrak zitten en trekt soms mn haren er gewoon uit als ik niet oplet.

Moet er niet aan denken hoe het voor vrouwen is die wel eens iets met makeup doen. Dat gaat denk ik ook niet samen.

VR is nu vooral leuk als je een kale man bent denk ik. Echt zonde, want ik vind VR gamen helemaal geweldig en zou best wat over hebben voor een headset die goed zit.
Dat kan zeker zo zijn. Hangt er ook van af hoe erg committed bent. Ik kan bijvoorbeeld zolang als ik wil achter mijn pc en soms tot wel 4 uur per dag vr
Ik heb onlangs met wat instellingen eindelijk mijn Quest 2 lekker laten samenwerken met MSFS2020, en vorige week een batterij leeggevlogen in de avond zonder dat ik ook maar een notie van tijd had. Immens van genoten. Nu dat werkt gebruik ik hem ook vaker, maar net als met genre aan games wil dat wel eens wisselen. Ik denk dat ik het voorlopig bij de 2 hou, of een praktijkervaring met de 3 moet enorm zijn. Ik verwacht dat de 4 weer de moeite waard is.
Ik ben enorm fan van mijn oculus Q2. Ik wilde eigenlijk wel de Q3 maar ik denk dat ik wacht op de Q4.
Let eens op aanbiedingen. Ik had zelfs tijdens Prime Day de Quest 3 128gb voor 418€. Netjes vind ik.
Ik had nog gekeken maar ik vond Prime Day niet echt speciaal. Misschien wat gemist 😬.
Het ging ook een beetje raar allemaal.

Eerst keek ik om middernacht toen de prime day begon en toen was die 479 euro. Redelijke korting vanaf 549. Ik leg hem in mijn mandje en ik dacht okee ff over slapen. Toen stond ik om 6 uur 's morgens op en mijn winkelmandje stond nog open op de computer en toen ik refreshte was hij opeens 418 euro! Dus gelijk gekocht.

Vervolgens denk ik een kwartier later, ik annuleer hem en bestel hem opnieuw om het verzendadres te veranderen. Want dat kwam beter uit. Maar toen bleek hij opeens 455 te zijn??? :? Dus toen maar laten staan natuurlijk. Die 455 is hij toen gebleven voor zover ik gezien heb.

Rare boel in elk geval.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 22 juli 2024 13:20]

Veel gebruiken een vr bril om bepaalde soort filmpjes te kijken ;)
Toevallig de mensen die jouw username ook leuk vinden 😂
Dat is ook zeker een goede usecase, laten we daar niet omheen draaien. Je hebt zelfs interactieve speeltjes die met het filmpje kunnen synchroniseren.

Het is niet het enige gebied waar VR wat toevoegt maar wel een van de velen.
xxx fims deden het ook goed voor VHS videobanden
Zonder is gewoon niet meer leuk ^^
Ik heb sinds december 2023 een Quest 3, mijn eerste VR headset. Beeldscherm spellen vind ik nu eigenlijk niets meer aan, en heb ze ook nagenoeg niet meer gespeeld. Ik wil alleen nog maar VR games spelen, zowel single player als coop. Ik was na een paar dagen eigenlijk helemaal aan VR gewend, en kan nu uren achter elkaar een game spelen in VR (de batterijen (Quest 3 zelf en headstrap) zijn meer de limiterende factor). Er zijn al hele goede VR games uit, en er komen er gelukkig ook nog genoeg aan. Als de Quest 4 uit is ga ik zeker overstappen!
Ik kan geen race / rij / vliegspel meer spelen zonder VR. Wordt hier minimaal 1x per week gebruikt.
Ooit in 2016 ingestapt in VR begin 2016 met de originele Oculus CV1, nu inmiddels bij de 3e bril beland.
Ik gebruik hem vrijwel dagelijks... Maar dat is eigenlijk alleen voor beat saber. Dat is voor mij een ideale manier om even te ontstressen en wat beweging te krijgen. Vind het ook ideaal bij thuiswerken. Af en toe even een pauze, opstaan en naar andere kamer lopen, ding op mijn hoofd en gaan.
Daarbuiten heb ik af en toe periodes dat ik weer wat meer andere VR games speel, maar meestal verwatert dat dan weer. Het is heel cool, maar meestal ga ik gamen omdat ik moe ben en geen andere intensievere zaken meer wil doen. Dat combineert niet zo goed met VR want dat is van nature al veel intensiever dan op een bank of een bureaustoel op een scherm gamen.
Ik gebruik hem dagelijks. Al is het maar om buitenzittend youtube te kijken, maar ook voor gaming.
Heel anekdotisch natuurlijk, maar dit is bij mij wel het geval: ligt al mininaal een jaar stof te happen.
Ik en twee vrienden van me hebben een kleine twee jaar geleden de Quest 2 gekocht. In de eerste weken gebruikte we hem een paar uur per week, de maanden erna een paar uur per maand en het afgelopen jaar hebben we er niet tot nauwelijks gebruik van gemaakt.
Het is en blijft tot de verbeelding sprekende techniek, maar toch blijft PC-gaming hetgeen wat we standaard doen. Voor mij blijft het te veel 'moeite', is het vaak te vermoeiend voor mij ogen/brein en is de voor ons relevante content te beperkt om het als dagelijks/periodiek (game)platform te gebruiken.
Dit is natuurlijk n=3, maar ook bij andere VR-bezitters die ik ken geldt dit in min of meer. Toch ben ik benieuwd hoe de techniek zich ontwikkeld en sluit ik niet uit dat ik over een paar jaar weer aanhaak.
Tja het is wel leuk maar enorm vermoeiend voor de ogen
Waarom moet dit steeds een van de eerste reacties zijn als het om VR brillen gaat?

Oke, het is (voorlopig) nog steeds niche, maar er is weldegelijk een doelgroep en er zijn echt leuke games voor. Quest 3 is een heel leuke headset en mooie toevoeging naast een PC of console, mijn persoonlijke mening.
Ieder zijn eigen smaak en keuze.
Ik gebruik de mijnen (heb er diverse) ook vrijwel dagelijks. Het is een geweldige techniek, alleen niet voor alles en iedereen. Ik heb ook een uitgebreide pcvr setup.

Ik gebruik nooit simpele games zoals beat saber trouwens :) zelfs in de jaren 80 konden Arcade games me al niet boeien.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 22 juli 2024 13:20]

Ik ben juist huiverig om er een aan te schaffen (een VR bril, geen quest omdat ik niks met Meta van doen wil), maar ben tegenwoordig steeds voorzichtiger met alle apparatuur die na X maand/jaar niet meer ondersteund wordt. Planned obsolescence heet dat geloof ik.
Ik heb er speciaal een Meta profiel voor aangemaakt. 0 vrienden, max dichtgetimmerd. Ik heb nou niet het idee mee te draaien in het gerichte advertentie spelletje.

VR apparatuur raakt snel obsolete. De eerste consumenten bril, de Oculus Rift moet je niet meer willen gebruiken. Het is als een zwart wit TV uit de 60's in vergelijking met een moderne flatscreen. Enorm screendoor effect, lage resulotie, wazig beeld, slechte lenzen. Dag en nacht met de nieuwste Quest 3.

Ik heb 4 generaties VR brillen gehad, allen om deze reden direct verkocht/ 1 weggegeven na release van een nieuwer model.
De VR brillen zijn nog volop in ontwikkeling en krijgen steeds meer features en kwaliteit.

Ik heb ooit de Occulus Rift eens opgehad. Erg leuk voor het complete gevoel van 3d en in een andere wereld te zitten. Echter echt nog wel als de 90er jaren spelletjes resolutie. Door de tijd heen beter en sneller geworden met hogere resolutie en verversingssnelheid en prima mee te spelen op de Quest 2.
Met de Quest 3 multimode dat je door je bril heen kan kijken, wat weer een heel nieuwe belevenis opent en daarnaast meer power, dus niet per se een kabel nodig met losse PC.

VR is en wordt steeds leuker!
Joost weet exact hoe de vork in de steel zit ;)
Iedereen die ik ken die het heeft aangeschaft, meestal PSVR(2), doet er niets meer mee. Misschien dat ze hem weer even gebruiken als er een echte topper uitkomt.

Maar ik verwacht dat het vooral geavanceerde PC-gebruikers aantrekt. Dus de mensen die graag modden/tweaken en technologische ontwikkelingen goed bijhouden. En hoewel ik bij die groep hoor, heb ik geen behoefte aan VR. De motion controls ervan vind ik geweldig. De bril voor mijn hoofd niet.
Ligt vooral stof te verzamelen. Het is ontzettend leuk, maar er is gewoon zo ontzettend weinig fatsoenlijks op te spelen. Maar goed het eet geen brood en hopelijk komt er nog eens iets interessants. Speel er nu nog voornamelijk F1 mee. Dat helpt echt met het inschatten van afstanden.
Onbekend maakt onbemind! Na mijn Rift, Rift S en nu Quest 3 die ik dagelijks gebruik.
Ik hoef niet meer te duiken en op vakantie, ik kan alles bekijken, mits het inhoud met een hoge resolutie is.
De serie van David Attenborough van de Galapagos is ongelooflijk prachtig, ook een bezoek aan de hoogste waterval ter wereld is onvergetelijk, die drone opnames zal je nooit ervaren als toerist in een bootje op de rivier.
Ms Flight simulator met een Quest 3 is een zeer indrukwekkende ervaring, laat staan "No Mans Sky" in VR of "Half-Live Alex" of "Asgard's Wrath II"
Ik vindt het enorm zonde dat de mensen die bijvoorbeeld bedrijven als Media Markt bezoeken er zo'n grote puinhoop van maken van de Quest 3 presentatie, alles wordt kapot gemaakt en er is ook totaal geen geschikte verkoper aanwezig, om al het moois te laten zien.
Maakt mij niet uit hoeveel mensen die in de la laten liggen, zolang ik er maar plezier van heb. Ik ben dus iemand die em niet in de la laat liggen.
Ik heb hem al 3 jaar en gebruik hem bijna elke dag minstens 1 uurtje en soms wel 4 uur
Weet niet waar dit op gebaseerd is deze reactie.... Ik gebruik hem dagelijks een paar uur om tot rust te komen ... Voor iedereen aan te raden gezien de krachtige tijd waarin we leven
Ik heb hier een Quest 2 liggen die regelmatig gebruikt wordt. Wel puur voor sim racing. Stand alone VR gaming is ook best tof, en ik heb er de ruimte voor, maar het houdt m'n aandacht niet echt vast. Leuk om heel soms even te doen, maar meer ook niet vind ik. Da's een gimmick die heel snel 'normaal' wordt.
Ik gebruik mijn Pimax Crystal ongeveer drie a vier uur per dag.

Gaming en wat videootjes =)

Kan er eigenlijk niet meer zonder!
Geen idee hoe die verhouding ligt maar er zijn genoeg mensen die niet meer zoals ze dat zo mooi zeggen "pancake gamen"
Ik gebruik mijn PSVR2 regelmatig. De bril kan een maandje stil liggen, maar meestal niet langer dan dat.

Hangt vooral af van de VR games die uitkomen. De meeste games zijn kort en hebben weinig replay value. Daarnaast vereist VR ook een fitte toestand (als je gaar bent is het niet relaxed) en een beetje een redelijke kamertemperatuur. Als het te warm is dan is het VR gamen ook teveel. Maar het blijft ontzettend gaaf on te doen!

Maar VR gaming is een niche en dat blijft het ook zolang het zo intens blijft voelen. Wellicht vinden ze daar nog iets op.
Ligt aan het weer. Als het een beetje fris is zit ik wel meerdere keren per week in VR te gamen.

In de zomertijd is het wat minder leuk door de hitte.

Ik denk dat veel anderen het ook zo doen. Flat screen gamen is toch wat makkelijker, maar is ietsje minder vet haha.
Tja ik heb Quest3, Vive Pro 2, en PS VR2 HMD's oh en nog een Pimax Artisan. En dan ook nog Valve lighthouses + controllers...

Gebruik ik deze vaak? NEE

Maar er komen ook geen nieuwe games meer uit since Half Life VR die zo awesome zijn.

Je hebt wel games voor Quest 2/3 maarja is niet hetzelfde.

En ik ben meestal moe na werken en in de vrijetijd ben ik vaak bezig met andere dingen. Maarja sinds CV1/Vive is het ook niet meer hetzelfde.
Nadeel van deze brillen vind ik, dat je de focus niet kan instellen of je moet aangepaste glazen kopen.
Met bril is niet echt mogelijk. Tevens het bedienen van toetsenbord is ook niet echt handig.
Ook het screendoor effect vind ik nog steeds goed te zien. Voor FS2020 heb je ook een dure kaart nodig.
Het hierbij om de quest 2. Dus wachten op de quest 10.
Nergens last van met bril. Past er gewoon in, en heb dat met meerdere monturen gedaan.
Heb ik verkeerde bril zeker, maar ook met de afstand houder zit het niet goed.
Het hangt inderdaad van de bril af. Mijn vorige bril paste zonder problemen in Quest 2. Mijn huidige bril spant in de Quest 2 waardoor ik die er liever niet in gebruik. Als ik nog iets met de Quest doe dan haal ik mijn oude bril weer uit.
Op Aliexpress koop je voor 20euro aangepaste lenzen, werkt perfect.
Quest 3 gebruik ik wekelijks. Binnenkort mee op vakantie.
  • Gorn: lekker rammen met wapens, handen omhoog als je gewonnen hebt. Woohoo.
  • Moss: platformer met een klein muisje.
  • Ragnarock: drummen like nobody's business.
  • Falcon age: vogeltje trainen.
  • Down the rabbit hole: puzzelen met een meisje.
  • The Wizards: hit you with my magic.
  • Synth Riders: moven op die beats. Just say the word, oh, su-sussudio!
Doja Cat heeft nog een leuk VR concert. Er mogen nog wel wat meer komen.
Met Bigscreen Terminator 3D gekeken. Moest wel iedereen muten want er zaten idioten te schreeuwen.

Ik koop ook steeds meer, Nano, Ghost Giant, Ocean Rift, Synth Riders 80s mixtape.
Heb nog flink wat op mijn wishlist o.a. Uboat silent wolf, Batman Arkham Shadow, Genotype.
Quest 4 wordt een insta-buy voor mij, als er voldoende verbeteringen zijn. Ik neem dan wel de 512GB versie, 128GB is toch iets te weinig.
Grappig ik heb juist de omgekeerde ervaring qua games en opslag. Ik heb de 64GB versies van de Q2 en de 128's van de Q3 en die raken eigenlijk nooit vol.

Ik hou vooral van enorme games. Moss heb ik geprobeerd maar dat platformen vind ik te zenuwachtig en heb ik de behendigheid niet voor. Net zoals dingen als Gorn, Ragnarok, Beat Saber enz. Ik heb ook nooit van 'arcade' games gehouden, zelfs niet in de jaren '80 (toen dat eigenlijk het enige was dat je kon krijgen).

Maar diepe FPS games en adventures <3

Ik doe ook zelf het een en ander aan ontwikkeling. Al moet ik het weer eens oppakken want ik heb er al een tijd weinig mee gedaan.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 22 juli 2024 13:20]

Ja ik heb mobile games op de Quest geïnstalleerd.
  • Asgards wrath 33,49 GB
  • Assassins Creed Nexus 17,28 GB
  • Star Wars 12,06 GB
  • Hubris 7,20 GB
  • Walkabout mini golf 5,70 GB
etc.
Dan gaat het hard hoor. Nu nog maar 3,3 GB ruimte over.
Ik ga nu dan ook over op Steam VR. Zien er vaak ook beter uit.

Red Matter 1 & 2, Myst & Riven: The Definitive Collection. Mooie action/adventures. Zijn er te weinig van.
Coming soon: Behemoth, Metro Awakening.Wanderer: The Fragments of Fate.

Leuk dat je aan ontwikkeling doet. Ik zoek nog een goeie surgeon sim. (Amateur Surgeon op de ipad was geweldig). Soms heb je gewoon zin om een borstkas open te snijden.
Ik ben meerdere keren verleid om een nieuwe bril met up-to-date specs te kopen, maar uiteindelijk is dit meer de basis van de aankoop dan het content aanbod zelf. Het blijft vaak hetzelfde en er is weinig innovatie op de markt, vooral als het om games gaat. Er zijn al veel "re-skins" van games om te profiteren van de hype, maar er worden niet echt veel goede games uitgebracht. Veel "full priced POCs"... Ik verwacht daarom niet te veel van deze nieuwe versie, buiten overhyped functionaliteiten die bijna niemand implementeert.

[Reactie gewijzigd door junkchaser op 22 juli 2024 13:20]

Het komt ook doordat Meta tot nu toe de store heel erg strak in de hand hield. Je kwam er eigenlijk alleen binnen als AAA studio. Dat zorgde weliswaar voor redelijk hoge kwaliteit content (al was het soms wel flink verouderd) maar wel weinig.

Dat gaat nu veranderen, binnenkort gaat hij open ook voor indies (wat nu "App lab" is komt gewoon in de store).
Ik verwacht daarom niet te veel van deze nieuwe versie, buiten overhyped functionaliteiten die bijna niemand implementeert.
Wat verwacht je van een nieuwe smartphone? Ook niet zoveel toch?

Op hardware punten is er juist in de VR markt nog veel te behalen (de resolutie mag nog veel hoger en de renderprestaties ook zodat we van het cartoonige af zijn) wat op de smartphone markt al erg uitgekristalliseerd is.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 22 juli 2024 13:20]

Dat is wel goed nieuws, dat maakt dat we hopelijk ook meer een "steam"-achtige shop gaan krijgen. Als ze de AAA content dan wat kunnen scheiden van de indies, dan lijkt het me een hele leuke toevoeging.
Ik ben erg tevreden met de Quest 3 en voor mij was dit net het stapje in grafische kwaliteit waarbij ik mij niet meer erger aan onscherpe beelden. Voor de Quest 4 hoop ik op eye tracking, zodat de kwaliteit bij zowel standalone als PCVR een stuk omhoog kan. Dan kan namelijk alleen een relatief klein van het beeld in hoge resolutie worden gerendered, want mensen zien eigenlijk maar een klein deel van het blikveld scherp. We bewegen onze ogen snel rond, waardoor we denken dat we alles scherp zien, maar onze hersens plakken allerlei kleine scherpe beelden aan elkaar zodat we die illusie hebben.
Ik gebruik hem ook nog steeds dagelijks na meer dan 10 maanden. Ik gebruik hem voor 3D films (ik kijk nu elke week wel ééntje) maar eigenlijk ook meer en meer voor productiviteit nu Virtual Desktop steeds beter wordt en de passthrough na 10 maanden verbeteringen gewoon goed genoeg is om het geen hindernis meer te laten zijn.
Als je meer dan één scherm wenst of als je video/media bekijkt (inclusief Youtube en dergelijke) is het eigenlijk op dit moment al een meerwaarde boven de standaardsetup.

De games, ook standalone, worden eigenlijk steeds beter en beter. Is het goed genoeg dat moet iedereen zelf bepalen maar het is alleszins iets unieks. Een FPS (zoals contractors of het gratis Population One) in VR spelen is bijvoorbeeld echt helemaal iets anders dan op een muis klikken.
Je kan de standalone games ook beter maken op de Q3 met de QuestGameOptimizer. Er zijn dan echt games die een low-end PCVR setup evenaren. Dat is best wel nu al knap.

Ik vermoed dat de Quest 4 en zeker de Quest Pro 2 in staat gaan zijn om op productiviteitsvlak een echte complete upgrade te zijn ten opzichte van je scherm/pc. De software staat er ondertussen. Wat beter kan voor productiviteit is de resolutie van de pannels en de passthrough naar het niveau van een Apple Vision Pro.

Wat in dit artikel niet wordt aangehaald is dat Meta ook andere partnerships aan gaat om het RayBan traject te bewandelen. Daarmee bedoel ik, het traject van een zo comfortabel mogelijke bril te maken die toch in staat is om je XR/AR te bieden. Ze gaan er echt alles aan doen aan de enke kant de AVP te bestrijden en aan de andere kant de point of entry te vergemakkelijken en het comfort zo hoog mogelijk te maken. Tegen het einde van het decenium is er volgens mij geen discussie meer of deze techniek nog weg gaat.
als je de oude platform games Ratchet & Clank enzo leuk vind, dan zul je Max Mustard ook gaaf vinden. Heb hem onlangs gekocht met 90% korting en vind het echt een superleuke platformer op de Quest 2/3.

Verder speel ik graag horror games op mijn Quest 1 en 2. De schrik effecten enzo zijn veel heftiger dan dat je Resident Evil speelt op je grote TV in je woonkamer terwijl je lekker op de bank zit. VR Horror is gaaf.

En nog iets wat hier niet vermeld word: Er zijn genoeg game developers op het Meta platform (quest), die tientallen miljoenen met hun games verdiend hebben (veel meer dan voor hun variant op Steam VR)
Ik kijk, na een Index en Crystal nu heel erg uit naar de Deckard..
Het lijkt me vooral lastig voor (game)-developers. VR / Quest is al een niche-markt. En de wisseling tussen de next gen headsets is net nog even sneller dan bij consoles. Lijkt me lastig ontwikkelen en ook moeilijk je winstgevendheid / roi op kunnen afstellen als developer.

[Reactie gewijzigd door fry_35 op 22 juli 2024 13:20]

Het valt wel mee.

Elke standalone headset behalve Apple (*) gebruikt Android en wordt ondersteund door OpenXR. De plugin zorgt ervoor dat je de juiste controllers ziet. Het is niet vreselijk lastig om cross-platform te werken. Beetje performance tunen is ook wel te doen. Op de Quest 2 gebruikt iedereen statische en zelfs ambient lighting (bleh) bijvoorbeeld maar op de Quest 3 zie je toch steeds meer mooiere belichtingsopties. Zo kan je die extra capaciteit mooi kwijt.

*) En Apple gebruikt dan weer een totaal andere stack, ontbeert controllers enzovoorts dus daarvoor moet je toch sowieso totaal een andere kant op denken. Bovendien is die zo duur dat geen hond hem heeft daardoor is de markt er voor devs gewoon niet.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 22 juli 2024 13:20]

Daarom ontwikkelen bijna alle devs momenteel voor Q2/Q3. Met een beetje geluk gooien ze grafische instellingen dan wat hoger bij de Q3, of gewoon hogere framerate.
Er staat een foutje in het artikel staat dat ze met de verkoop van de quest 1 stoppen maar het gaat over support voor de quest 1.
Yup de verkoop is al jaren geleden gestopt.
Er staat nog een foutje in, want de Quest Pro heeft een resolutie van 1,920 by 1,800 per oog.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.