Remedy en 505 Games werken aan Control-sequel voor PS5, Xbox Series X en S en pc

Remedy Entertainment heeft officieel bevestigd dat Control 2 in ontwikkeling is. De Finse gamestudio maakt deze sequel samen met 505 Games. De game komt beschikbaar voor pc's, PS5 en Xbox Series X en S. Er is nog geen releasedatum bekend.

Remedy Entertainment laat in een persbericht weten dat het bedrijf een samenwerkingsovereenkomst heeft ondertekend met de Italiaanse game-uitgever 505 Games. De twee bedrijven gaan samen Control 2 ontwikkelen en uitgeven. Remedy blijft eigenaar van het intellectuele eigendom rondom de Control-franchise. Remedy en 505 Games hebben ook samengewerkt bij het ontwikkelen van de eerste game in de serie.

De titel wordt weer gemaakt met de Northlight-engine die Remedy zelf ontwikkelt, bevestigt de studio. Remedy geeft de game uit voor pc's; 505 Games wordt uitgever van de consoleversies. Control 2 bevindt zich momenteel nog in een conceptfase. De ontwikkelaar deelt conceptart van de game, maar deelt verder geen concrete details. Het is bijvoorbeeld nog niet bekend wanneer de game uitkomt.

Control 2 stond voorheen bekend onder de werktitel Heron, waarvan Remedy eerder al de komst bevestigde. Het wordt een 'volwaardig vervolg' op Control uit 2019, laat de studio weten. Remedy heeft een aanvankelijk budget van 50 miljoen euro voor de titel. De studio werkt momenteel ook aan een titel met de codenaam Condor. Dat wordt een multiplayerspin-off van Control, waarin vier spelers met elkaar tegen vijanden kunnen vechten. Ook voor die titel is nog geen releasedatum bekend. Remedy werkt ook aan Alan Wake 2; die game moet in 2023 verschijnen.

Control 2-conceptart
Conceptart van Control 2. Bron: Remedy Entertainment

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

11-11-2022 • 14:42

23

Lees meer

'Remedy werkt aan Alan Wake 2'
'Remedy werkt aan Alan Wake 2' Nieuws van 4 april 2021

Reacties (23)

Sorteer op:

Weergave:

Tsjaa control, was een beetje een rare game. Van de ene kant super vette misterieuze wereld, van de andere kant had ik heel veel moeite met de controls :D. Auto aim werkte op enemies dichtbij niet, ik schoot er meestal overheen om een of andere reden.
Auto aim uitzetten dan, het is echt een geweldige game.
Heel de sfeer spreekt mij zo aan, binnen de eerste minuut was ik gelijk in het verhaal en voordat ik het wist, waren er 3 uur voorbij.
Had hetzelfde gevoel hoewel ik dat voornamelijk de eerste x uur zo ervaren heb. Na mate je meer skills vrijspeelt en andere wapens werd het voor mijn gevoel opeens een stuk minder houterig en frustrerend voor mij persoonlijk qua controle.
Geweldig nieuws! Met veel plezier Control gespeeld en Alan Wake ook. Super soundtrack trouwens met als parel https://youtu.be/k0QsHKH77MI

Zo’n onverwachte wending in de game 👍🏻👍🏻👍🏻
Control (moet ik dit nu Control 1 noemen?) is een parel van een spel, imo. De graphics, the gameplay, het verhaal én de soundtrack passen zo ontzettend goed bij elkaar. En de setting ook... Je moet er van houden, maar ik vind het top.

Super blij om te lezen dat Control 2 in ontwikkeling is!
Ik kon erg moeilijk in deel 1 komen. Het is wel echt een bijzondere game, dus goed om te zien dat hier een deel 2 van gemaakt wordt. Betekent dat deel 1 het prima gedaan heeft.
Had ik ook, toch enkele keren moeten proberen om er in te komen. Derde keer gelukkig gelukt, zeer mooie game.

Bij mij persoonlijk komt dit omdat dit soort games je met zoveel informatie (notes en zo) om de oren slaan terwijl je na 5 uur nog steeds niets snapt of waarmee je in hemelsnaam bezig bent... Vind ik steeds vermoeiend.
Geweldig nieuws, de eerste Control is een van mijn favoriete games van de laatste 10 jaar. Ik ben benieuwd hoe het verhaal van deel 1 verder gaat, ik kan zo 123 niet voorspellen welke kant ze daarmee op gaan...
Heb deel 1 gespeeld, maar na 15 uur spelen ermee gestopt, het idee was leuk, maar kwam niet helemaal in deze game. Heb hem op Google Stadia gespeeld. Ben wel benieuwd wat ze met een deel 2 gaan doen.
Jammer, ik hoopte dat Remedy zich 200% zou focussen op Alan Wake 2. Ik heb Control een paar uur gespeeld maar het kon mij niet pakken. Hoe anders was dat bij Alan wake die ik meerdere malen heb uitgespeeld en voor mijzelf beschouw als één van de beste games voor de Xbox 360...
Ik speelde Alan Wake blijkbaar verkeerd, probeerde alle vijanden uit te schakelen maar zat dan snel zonder ammo en batterijen.
Remedy heeft een aanvankelijk budget van 50 miljoen euro voor de titel.
Dat is 20 miljoen hoger dan deel 1. Met de huidige economische omstandigheden zal het zich vertalen naar een gelijk budget. Toch is 50 miljoen nog steeds relatief laag gezien de omvang en productiewaarde van het spel. De laatste Tomb Raider heeft 75 miljoen dollar gekost en dat is zonder advertentiekosten(zal dit bedrag waarschijnlijk ook zijn).

Drie miljoen verkochte exemplaren is wel laag maar vermoed veel het hebben gespeeld via PS Plus en Game Pass en dus zal deel twee veel meer fans hebben.

[Reactie gewijzigd door iOnoWLIt op 23 juli 2024 13:10]

Wat cool deze game (Control 1 bedoel ik)

Heeft het best wel goed gedaan, en blijft aardig verkopen. Maar het is zeker niet voor iedereen.

Dus geen mainstream, maar wel lovende woorden van de mense die ‘m gespeeld hebben. Zie ook de reacties hier weer. In dat opzicht een beetje zoals Death Stranding bijvoorbeeld.

Het spel schijnt technisch ook echt heel goed in elkaar te steken.

Toch maar even op m’n wishlist gezet :)
Kan niet wachten! Control was echt een van mijn onverwachte toppers. Ik ging erin met "als ik niks verwacht kan ik niet teleurgesteld worden" en uiteindelijk heb ik het 4-5x gespeeld. Een game die hard nodig is in de industrie. Zeker met muziek als:

Old Gods of Asgard (Speelt tijdens een bepaald stuk), band van developers die ook in Alan Wake zit.
Poets of the Fall (verborgen kamer)
En het geweldige componeer werk van Petri Alanko

Zorgen ervoor dat de sfeer, en de stijl echt heel goed zitten.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.