Volgens GroenLinks-leider Femke Halsema wordt het vrije internet bedreigd, onder andere door het downloadverbod. Haar partij begint daarom een internetcampagne tegen het verbod, dat uitwisseling van beschermd materiaal moet tegenaan.
"We weten dat het vrije web wordt bedreigd", zo zei Femke Halsema zaterdagavond op een bijeenkomst voor Twitteraars. Ze wees onder andere het downloadverbod, auteursrechtenwetgeving en opsporingsautoriteiten aan als de schuldigen. Ook de entertainmentindustrie en 'grote multinationals met marktmonopolies' zouden volgens de politica schuld hebben. Halsema pleitte voor een vrije toegang tot internet, een vrij gebruik van internetinformatie en het recht op digitale privacy.
Haar partij startte op zaterdag een internetcampagne tegen het downloadverbod. Internetters kunnen een foto uploaden om een eigen 'Wanted for downloading'-poster te maken. GroenLinks meent dat de belangen van auteurs 'goed beschermd moeten worden', maar dat een downloadverbod daar niet aan bij zou dragen. Het verbod zou miljoenen Nederlanders 'criminaliseren' en de privacy van internetgebruikers schenden.
Eerder uitten een aantal webloggers en andere prominente internetgebruikers vergelijkbare kritiek in een opiniestuk in nrc.next. Onder anderen weblogger Bert Brussen en ict-jurist Arnoud Engelfriet schreven toen ook dat een downloadverbod een gevaar voor de privacy zou zijn, omdat internetgebruikers actief zouden moeten worden gecontroleerd. Het kabinet besloot in oktober tot een verbod op het downloaden van films en muziek uit 'evident illegale bron'.