Komt die VR-headset er nou eindelijk, of wordt het nou AR of MR? Is dat de 'one more thing' of heeft Apple nog iets anders in petto? En wat wordt er precies anders aan de iPhones? Apple organiseert vanavond zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie WWDC en daar doen we natuurlijk uitgebreid verslag van, maar we zijn ook benieuwd wat jullie verwachten: wat denk jij dat Apple allemaal aankondigt?
Headset
Dat Apple werkt aan een eigen headset, is inmiddels al jaren bekend. Maar hoe die headset er in de praktijk uit komt te zien, is al minstens zoveel jaren onduidelijk. Er gaan al lang geruchten dat Apple met een eigen bril komt, maar 2023 lijkt nu het jaar dat het bedrijf die definitief presenteert. Zo nodigde Apple journalisten die over VR schrijven uit voor het evenement. Het is nog niet bekend wat voor bril het wordt; is dat een volledig afsluitbare virtualrealitybril zoals de Oculus Quest, wordt het toch een augmentedrealitybril zoals de Spectacles van Snap of gaat Apple Googles klassieke brillenproject dunnetjes overdoen? Volgens recente geruchten van The Wall Street Journal gaat het om het beste van beide werelden: een mixedrealityheadset. Naast de grote vraag hoe dat apparaat werkt, is ook nog onbekend wat de MR-headset gaat kosten. Bronnen hebben het over bedragen van tussen de 1500 dollar en de 3000 dollar. Wat denk jij? Of misschien belangrijker: wat hoop je?
Nieuwe iOS
Waar we hoe dan ook niet over hoeven te twijfelen, is of er een nieuwe iOS uitkomt. WWDC is het moment van het jaar dat Apple zijn nieuwe mobiele besturingssysteem toont. Dit jaar zijn er al een paar geruchten uitgelekt; zo zou Apple het lockscreen een smartdisplay willen maken, zou er een dagboekapp komen en wordt mogelijk het Dynamic Island uitgebreid. Waarschijnlijk krijgt iOS 17 ook integratie voor de MR-headset, maar hoe dat eruit komt te zien, blijft de vraag.
Er is dit jaar opvallend weinig uitgelekt over de aankomende macOS-update. Dat versie 14 tijdens WWDC wordt aangekondigd, lijkt niet meer dan logisch, maar het is totaal onbekend wat daar nieuw aan is. Tweakers gaat zo snel mogelijk aan de slag met de bèta van het OS.

MacBooks
Op het gebied van MacBooks lijkt er vooral een interessante nieuwe Air aan te komen. Al een jaar geleden noemde een analistenbureau een 15"-model in een rapportage. Ook nu gaan er geruchten rond dat Apple een 15,5" MacBook Air uitbrengt en dat het die toont tijdens WWDC. Welke chip die zou krijgen, is niet bekend. Mogelijk gaat dat weer om Apples M2, die de MacBook Air uit 2022 ook had.
Nieuwe chips?
Die M2-soc introduceerde Apple vorig jaar tijdens de ontwikkelaarsconferentie. De soc werd naast de MacBook Air ook in de nieuwe MacBook Pro gezet, dus als er inderdaad een nieuwe MacBook Pro wordt aangekondigd is het niet ondenkbaar dat Apple ook dit jaar een nieuwe soc introduceert. Toch is er vooralsnog niets uitgelekt over een mogelijke M3. Er zijn hier en daar wel details over de aankomende chip uitgelekt, zoals het feit dat die twaalf cores krijgt, maar een releasedatum is er nog niet. Het lijkt er dan ook niet op dat we dit jaar een M3 te zien krijgen, maar wie weet... Misschien is dat juist wel de one more thing...
Wat verwacht jij van Apples WWDC?
Sommige dingen, zoals de komst van een nieuwe iOS en macOS, kunnen we al voorspellen. Maar wat wordt de one more thing? En welke specs gaat die headsets bevatten? Wij zitten paraat, maar wat denk of hoop jij dat we vanavond te zien krijgen? Laat het weten in de reacties!