Apple toont zijn volgende versie van macOS. De nieuwe versie van het OS krijgt de codenaam Sonoma en biedt onder meer ondersteuning voor widgets op de desktop en nieuwe gamingfuncties. Het OS komt later dit jaar beschikbaar.
Desktopwidgets vormen de grootste wijziging in macOS Sonoma. Voorgaande versies van het besturingssysteem hadden al widgets, maar die waren tot op heden verwerkt in het notificatiecentrum. Gebruikers kunnen de nieuwe widgets volgens Apple overal op het bureaublad plaatsen. Widgets vervagen als er een appvenster is geopend.
Macs kunnen, naast widgets voor geïnstalleerde Mac-apps, ook de widgets van iPhones gebruiken, mits de telefoon dicht bij de Mac ligt of verbonden is met hetzelfde wifinetwerk. Widgets zijn daarnaast interactief; Apple toont bijvoorbeeld een widget waarin een verbonden auto werd bediend met een desktopwidget.
MacOS Sonoma krijgt daarnaast een nieuwe gamingmodus. Volgens Apple geeft die modus prioriteit aan games voor cpu- en gpu-resources. Die modus moet daarnaast een lagere inputlatency bieden met verbonden PlayStation- en Xbox-controllers door de bluetoothsamplingrate te verdubbelen. Ook de audiolatency van verbonden AirPods moet in de nieuwe modus lager zijn. Apple zegt tijdens zijn presentatie onder meer dat Death Stranding Director's Cut uitkomt voor macOS.
Verder introduceert macOS Sonoma nieuwe verbeteringen voor videobellen. Gebruikers kunnen voortaan de feed van hun webcam boven op een gedeeld scherm tonen, zodat de gebruiker in beeld blijft tijdens een presentatie. Dat kan in een kleine bubbel of in een grote weergave.
De Safari-browser krijgt ook nieuwe functies. De privémodus vergrendelt nu browservensters wanneer die niet gebruikt worden. Diezelfde modus blokkeert in macOS Sonoma ook trackers en verwijdert automatisch trackers uit URL's. Safari krijgt daarnaast browserprofielen, waarin gebruikers aparte extensies kunnen installeren. Ieder profiel bewaart zijn eigen log-ins en cookies, waardoor gebruikers bijvoorbeeld in een werkprofiel inloggen op hun e-mailadres voor werk en hun eigen e-mailadres gebruiken in een privéprofiel. De browser krijgt tot slot webapps, waarmee gebruikers websites kunnen gebruiken als een soort losse apps. Deze apps kunnen onder meer worden toegevoegd aan de docks en krijgen een eigen sidebar.
MacOS Sonoma komt later dit jaar beschikbaar. Vermoedelijk gebeurt dat in oktober; Apple brengt nieuwe macOS-versies meestal in die maand uit. Het bedrijf deelt nog geen concrete releasedatum.