Prijsontwikkeling

Specificaties

Redactie

Door Olaf Weijers - Redacteur 15 september 2025

Een duik in UniFi's controllerlandschap - Van Cloud Key tot Dream Wall

De Gateway Fiber lijkt erg op de UniFi Cloud Gateway Max, maar zoals de naam al aanduidt, is hij beter geschikt voor snelle glasvezelaansluitingen. Hiervoor heeft Ubiquiti het apparaat voorzien van een 10Gbit/s-ethernetaansluiting en twee SFP+-aansluitingen die ook maximaal 10Gbit/s ondersteunen. Om beter voorbereid te zijn op zulke hoge internetdoorvoersnelheden is ook de processor iets krachtiger uitgevoerd, waardoor de maximale snelheid met pakketinspectie 5Gbit/s bedraagt. Ongebruikte internetaansluitingen zijn toe te wijzen aan het interne netwerk, waarvoor ook vier ethernetaansluitingen met een snelheid van 2,5Gbit/s beschikbaar zijn. Daarvan ondersteunt één aansluiting PoE+ voor een accesspoint, switch of camera. De basis is steviger dan die van de Gateway Max, maar volgens de opgave wordt hetzelfde aantal camera’s ondersteund: 5 4k-camera’s, 8 2k-camera’s of 15 hd-camera’s. Voor de opslag is de Gateway Fiber uit te rusten met een NVMe-ssd met een maximale capaciteit van 2TB. Lees verder »

Pluspunten

  • PoE-aansluiting
  • Snelle pakketinspectie
  • Ondersteunt alle UniFi-apps

Minpunten

  • Prijs inclusief opslag hoog
Lees de uitgebreide review en reacties

Reviews door gebruikers

Scoreverdeling

Gemiddelde gebruikersscore 4,8 5 van 5 sterren
5 van 5 sterren
6
4 van 5 sterren
2
3 van 5 sterren
0
2 van 5 sterren
0
1 van 5 sterren
0

Best beoordeelde review

16 augustus 2026, laatste update op 16 augustus 2026, 1.259 views Rapporteer
Product gekocht +2
4
Goed

De Ubiquiti Cloud Gateway Fiber is een krachtige en zeer complete gateway voor wie een 10Gb-netwerk en het UniFi-ecosysteem gebruikt. De netwerkprestaties, aansluitmogelijkheden en integratie met UniFi Network zijn uitstekend.

De grootste kanttekening is de 3 GB RAM. Voor alleen Network is dat ruim voldoende, maar met Protect, CyberSecure/IDS/IPS en andere UniFi-services wordt de geheugenmarge klein. In de praktijk kan dat leiden tot flinke swap- en memory-pressurepieken.

Kortom: uitstekende 10Gb-gateway en zeer veel functionaliteit voor zijn formaat en prijs, maar voor een zwaar all-in-one gebruik is 3 GB RAM de duidelijke achilleshiel.

Score: 8,5/10

Pluspunten

  • alles in 1, maar dat kan ook een nadeel zijn
  • redelijk goed geprijst tov max

Minpunten

  • iets te weinig ram geheugen denk ik
  • NVMe SSD duur op dit moment :(
Schrijf een review

Vraag & Aanbod

1 advertentie voor dit product
1 gevraagd
Wil je je eigen tweedehands product adverteren? Meer over handelen in Vraag & Aanbod »