Tip de redactie

PayPal stopt vanaf eind november met het vergoeden van retourkosten

Door Loïs Franx, 25 september 2022 11:32218 reacties, submitter: Freakie1NL

Betaaldienst PayPal gaat vanaf 27 november stoppen met vergoeden van retourkosten, vanwege 'het werk aan bestaande en nieuwe functies'. Het is na die datum ook niet meer mogelijk om een verzoek voor een retourkostenvergoeding in te dienen.

Via de regeling biedt PayPal gratis verzendlabels aan of betaalt de kosten terug zodat objecten kunnen worden teruggestuurd naar de verkoper. De retourkosten worden alleen door PayPal vergoed bij fysieke producten die met het platform zijn aangeschaft.

Op de faq-pagina over retourkosten legt PayPal uit dat het stopzetten van de dienst nodig is om 'het werk aan bestaande en nieuwe functies mogelijk te maken'. "Soms moeten bepaalde services worden uitgefaseerd als onderdeel van grotere wijzigingen", aldus de betaaldienst. PayPal noemt echter niet wat deze 'grotere wijzigingen' zijn.

De dienst adviseert gebruikers die nog gebruik willen maken van de retourkostenvergoeding om dat voor de einddatum te doen. Dit kan tot 26 november om 23.59 uur.

Reacties (218)


Google Home kan Nest-speakers gebruiken om aanwezige gebruiker te detecteren

Door Loïs Franx, 25 september 2022 10:2850 reacties

Google Home kan Nest-speakers gebruiken om de aanwezigheid van de gebruiker waar te nemen. Dit kan door middel van interactie met de speakers. De functie is opt-in en wordt niet geactiveerd door omgevingsgeluid, benadrukt Google.

Het was al mogelijk voor Google Home om de aanwezigheid van de gebruiker waar te nemen via interactie met onder meer de Nest-thermostaat in combinatie met de locatie van de gekoppelde smartphone. Sinds vrijdag is het ook mogelijk om die functie toe te passen op Nest-speakers, laat Google weten.

Als de gebruiker bijvoorbeeld tegen een Nest Audio-speaker praat of het scherm van de Nest Hub aantikt, kan Home het licht aandoen. Tweede generatie Nest Hubs kunnen ook hun Soli-radarchip gebruiken om bewegingen waar te nemen. De aanwezigheidsdetectie kan worden ingeschakeld in de Google Home-app voor Android en iOS door naar instellingen te gaan en ‘Functies’ te selecteren.

Reacties (50)


Lancering SLS-raket Artemis-missie gaat niet door wegens slecht weer

Door Loïs Franx, 25 september 2022 09:1754 reacties

De lancering van de Artemis-raket die op 27 september moest plaatsvinden, is uitgesteld. Door de overtrekkende tropische storm Ian besloot NASA om de lancering uit te stellen. Zondag komt het ruimtevaartagentschap met een nieuwe lanceerdatum.

De meteorologen van NASA verwachten dat de storm een orkaan zal worden, maar toch blijft het onzeker hoe de storm zich precies zal ontwikkelen. Daarom heeft NASA besloten om de lancering van de Artemis-raket op te schuiven naar een andere datum, meldt het ruimtevaartagentschap zaterdag.

Zondag gaat het agentschap besluiten wat de nieuwe lanceringsdatum wordt. Dan besluit het ook of het de raket terug wil halen naar de assemblagehal op het Kennedy Space Center. Momenteel worden daar voorbereidingen voor getroffen. Als de orkaan niet voorbij is en het weer niet verbetert voor 3 oktober, dan doet de eerstvolgende mogelijkheid zich op zijn vroegst voor op 17 oktober.

Onlangs heeft NASA met succes alle stappen voor het vullen van zijn Artemis-raket met brandstof voltooid. Ondanks dat er een lekkage optrad bij een koppelstuk, konden de technici op tijd ingrijpen en kon het tanken na enige tijd weer verdergaan.

Update, 10.27 uur: In een eerdere versie van het artikel stond dat de Artemis-raket al was teruggehaald naar de assemblagehal op het Kennedy Space Center. Dit was echter nog niet gebeurd. Daarom is het artikel aangepast.

Artemis 1

Reacties (54)