Apple klaagt Samsung aan vanwege de gelijkenissen tussen de iPhone en Samsungs Android-smartphone Galaxy S. De stap is onverwacht, omdat Samsung veel onderdelen levert voor de iPhones en iPads van Apple.
Apple claimt dat Samsung met de Galaxy S patenten schendt, meldt All Things Digital. Het gaat overigens niet alleen om de iPhone, maar Samsung zou ook de iPad kopiëren, meent de hardwaremaker uit Cupertino. Het kopiëren zou te zien zijn aan onder meer de hardware, het uiterlijk van de interface en de verpakking van de producten. De iPhone-maker heeft een aanklacht ingediend bij de rechtbank in het Noordelijk District van de Amerikaanse staat Californië.
De grootste gelijkenissen zitten volgens Apple tussen de iPhone 3GS en de Galaxy S i9000. Zo doet de look van de hardware met afgeronde hoeken en de interface met rijen van kleurige iconen volgens Apple denken aan het gepatenteerde ontwerp van de iPhone. De gelijkenis was eerder opgevallen: ook in de review van Tweakers.net kwamen de overeenkomsten ter sprake. Het is onduidelijk waarom Apple de aanklacht meer dan een jaar na de aankondiging van de Galaxy S pas indient.
De stap is opvallend, omdat Samsung leverancier is van onderdelen voor diverse modellen van de iPhone en iPad. Samsung leverde onder meer geheugen en processors aan Apple en doet dat naar verluidt nog steeds. De bedrijven hadden elkaar nog niet aangeklaagd, terwijl in de telecomindustrie veel bedrijven aanklachten tegen elkaar hebben ingediend.
Apple klaagde eerder onder meer Nokia, HTC en Motorola aan. Zulke aanklachten leiden vaak niet tot rechtszaken, maar worden vaak geschikt. Daarbij komen beide bedrijven overeen dat wederzijdse patenten gebruikt mogen worden. Ook moeten er vaak licentiegelden betaald worden door de partij die was beschuldigd van patentinbreuk. De volgende stap is vermoedelijk een aanklacht van Samsung tegen Apple, waarin de iPhone-maker wordt beschuldigd van patentinbreuken.
/i/1303158444.png?f=thumb)