Op het laatste moment heeft KPN een overeenkomst getekend met BBNed, Orange en Tele2-Versatel over het gebruik van KPN's nieuwe hogesnelheidsnetwerk. Daarmee wordt ingrijpen door de Opta vermeden.
Van telecomwaakhond Opta moest KPN uiterlijk medio juli duidelijkheid verschaffen over hoe concurrenten toegang konden behouden tot de netwerkinfrastructuur van de telco na het verdwijnen van diens wijkcentrales. Deze worden namelijk uitgefaseerd in het kader van KPN's overstap naar het zogeheten 'All IP'-net - waarbij het traditionele telefoonnetwerk over een aantal jaren het loodje legt. Via het nieuwe netwerk moeten onder meer vdsl-internet en triple-play-diensten worden geleverd. Al eerder bepaalde Opta dat KPN's traditionele wijkcentrales tot eind 2011 open moeten blijven: die zijn namelijk van groot belang om de concurrentie toegang tot het KPN-netwerk te verlenen.
Opta was er echter niet gerust op dat vrije toegang voor andere aanbieders ook na deze datum is veiliggesteld, en verzocht KPN - na aandringen door andere providers - om met een oplossing te komen, waarbij de waakhond dreigde om anders met regelgeving te komen. De organisatie gaf daarbij aan belang te hechten aan een door de markt zelf gevonden oplossing. Die is er nu in de vorm van een overeenkomst die het gebruik van de wijkcentrales in de komende jaren regelt, maar ook een blauwdruk bevat voor alternatieve toegangsmogelijkheden. Volgens KPN kan daarbij onder meer worden gedacht aan bulkafname van breedbandtoegang en aan toegang tot verdeelpunten op basis van het zogeheten Subloop Distribution Frame-protocol, die de huidige wijkcentrales gaan vervangen. De komende maanden zullen de telco's de principeafspraken, die met de term 'Memorandum of Understanding' worden aangeduid, verder uitwerken.