Na 22 jaar niets anders dan Intel-processors te hebben geleverd in zijn systemen, heeft Dell vandaag eindelijk bekendgemaakt dat het ook servers gebaseerd op de Opteron van AMD zal gaan verkopen. De aankondiging wordt tussen neus en lippen door gedaan in een bericht over de nieuwste kwartaalresultaten. Volgens deze tekst zullen de eerste machines aan het eind van het jaar geïntroduceerd worden in het high-end segment. AMD heeft - uiteraard - blij gereageerd op het nieuws: 'We verwelkomen Dell en zijn klanten in de wereld van AMD64' - aldus Marty Seyer van de afdeling Commercial Business. De processorbakker zegt blij te zijn dat Dell naar de markt heeft geluisterd, en kijkt naar de samenwerking uit.
De reden om vlak voor de introductie van Woodcrest alsnog voor de Opteron te kiezen moet gezocht worden in het segment van servers met vier sockets. Intels Xeon MP zal pas in de tweede helft van volgend jaar gaan meeprofiteren van de nieuwe architectuur, en CSI - de tegenhanger van HyperTransport en de on-die geheugencontroller van de Opteron - wordt pas in 2009 verwacht. Zonder dit soort infrastructuur is het bouwen van goed schaalbare 4-way (en grotere) servers een lastige klus. Hoewel Intel in de tussentijd met verschillende lapmiddelen zal komen, zoals viervoudig uitgevoerde bussen en een chip met 16MB L3-cache, lijkt Dell er geen vertrouwen in te hebben dat het daarmee aan alle wensen van zijn klanten kan voldoen.

Vooralsnog is er geen sprake van AMD-processors in notebooks, desktops, workstations en servers met één of twee sockets. Hoewel via het recent overgenomen Alienware wel andere AMD-