Valve verhoogt Steam Deck-prijzen met meer dan 200 euro

Valve heeft de prijzen van de Steam Deck fors verhoogd. Het gaat om een stijging van 210 tot 240 euro, afhankelijk van het model. Volgens Valve ligt dat aan de torenhoge kosten van werkgeheugen en opslag. De handheld is momenteel wel weer op voorraad.

Valve bevestigt de prijsverhoging in een blogpost. Het gamebedrijf verkoopt nog twee modellen van de handheld, en die zijn allebei duurder geworden. De 512GB-variant met oledscherm kostte tot voor kort 569 euro, maar gaat nu voor 779 euro over de toonbank. De prijs van het 1TB-model stijgt van 679 naar 919 euro.

De handheld zelf is nog exact hetzelfde als voorheen; alleen de prijzen gaan omhoog. "Deze nieuwe prijzen weerspiegelen de huidige situatie wat betreft componentkosten en andere wereldwijde logistieke uitdagingen binnen de industrie als geheel", schrijft Valve.

Steam Deck-prijsverhoging mei 2026
De nieuwe prijzen van de Steam Deck OLED.

Torenhoge geheugenprijzen

Het gamebedrijf doelt daarbij op de kosten van werkgeheugen en opslagchips, die de afgelopen maanden explosief zijn gestegen. AI-bedrijven kopen massaal datacenterchips op, en dat soort chips gebruiken ontzettend veel geheugen en opslag.

Valve waarschuwde eerder al voor voorraadproblemen met de Steam Deck vanwege tekorten aan werkgeheugen en opslag. De handheld was de afgelopen maanden dus al slecht verkrijgbaar. De hogere prijzen komen daar nu bovenop. Valve is overigens niet het enige bedrijf dat prijsverhogingen moet doorvoeren: bedrijven als Microsoft, Raspberry Pi, Framework, Homey en Nvidia moesten hetzelfde doen.

Geen updates over de Steam Machine

Het bedrijf zegt verder niets over de release van de Steam Machine. Die consoleachtige Linux-game-pc werd eind vorig jaar al aangekondigd, maar de release liep vertraging op door de hoge opslag- en geheugenprijzen.

De releasedatum en adviesprijzen van de Steam Machine zijn dus nog steeds niet bekend. Valve heeft wel meermaals bevestigd dat het apparaat nog dit jaar moet verschijnen.

Steam Deck. Bron: Valve
Bron: Valve

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

27-05-2026 • 19:56

44

Reacties (44)

Sorteer op:

Weergave:

Jammer dat de geheugenproducenten weigeren productie omhoog te gooien omdat ze bang zijn dat de vraag weer instort... Anders zouden de prijzen nu of over een tijdje al weer goed zijn geweest
Volgens mij is het niet simpelweg een kwestie van de productie opschalen. Dat vergt enorme investeringen en kost bovendien jaren. Tegelijkertijd weten fabrikanten niet zeker of de huidige vraag en vooral de huidige prijzen structureel blijven bestaan. Dat maakt het een behoorlijk risico.

Er wordt momenteel wel fors geïnvesteerd, maar vooral in HBM geheugen voor AI toepassingen. Daarnaast verschuift bestaande productiecapaciteit van conventionele DRAM en DDR5 naar dit soort AI geheugen. Daardoor wordt het aanbod van reguliere RAM juist krapper, wat de prijzen verder opdrijft.

Ik denk wel dat de huidige productiecapaciteit vrijwel volledig benut wordt. De financiële prikkel daarvoor is op dit moment simpelweg te groot.
Kortom ze killen alles wat met hardware voor de reguliere persoon te maken heeft.

Want niemand zal nog zoveel gaan uitgeven aan werkgeheugen etc.
Sterker nog, de verkoop van pc's en laptops zal flink teruglopen, want ze zijn nu gewoon te duur voor wat je krijgt. Ik had twee maanden terug een laptop bij Lenovo geconfigureerd, voor ongeveer 2500 euro. Maar nog niet gekocht, want nog niet echt nodig. Dezelfde configuratie kost nu 3400 euro, had ik 'm toen maar besteld...
Die leadtime is ook jaren, niemand bouwt voor de lol meer fabrieken om vervolgens op 50 procent te draaoien, dus extra capaciteit was er domweg niet, en nieuwe fabrieken bouwen en online krijgen kost jaren
Je hebt periodes van overschotten, waarbij de prijzen laag liggen. Die worden later opgevolgd door periodes van schaarste en torenhoge prijzen. Het komt doordat fabrikanten hun productiecapaciteit niet snel kunnen aanpassen aan de vraag van de markt. Soms wordt er te veel geproduceerd, soms juist te weinig. Ook wel de varkenscyclus.

Daarnaast moet je als bedrijf ook de afweging maken, ga ik extra kosten maken om snel meer te kunnen produceren? Met het risico dat tegen die tijd er minder vraag is.
Lees ook: review: Van 120 naar 460 euro: hoe de AI-hype de prijs van DDR5 laat exploderen

[Reactie gewijzigd door Bliksem B op 27 mei 2026 21:55]

Zucht.

Kan er ook wel nog bij.

Tja. Hopen dat de Chinezen ergens in 2027 of 2028 ons 'redden' met goedkopere geheugen en grafische kaarten. Het komt er aan, daar twijfel ik niet aan.
Zolang de kwaliteit maar goed is dan, je hebt niks aan geheugen dat last heeft van vallende bitjes of videokaarten met artifacts...
Goedkoop is zeker ook nog in de IT vaak duurkoop.
Ze zijn al bezig met CXMT. Wordt al.gebruikt in Corsair ddr5. En Chineze grafische kaarten zijn er ook.

[Reactie gewijzigd door HugoBoss1985 op 27 mei 2026 21:55]

Ik heb geruchten gehoord dat in reactie op die verhoogde productie van DRAM chips door China de Grote Drie gewoon doodleuk een deel van hun DRAM productie hebben omgebouwd naar HBM4. Zodat de globale productie van DRAM nog steeds hetzelfde blijft en de prijzen hoog blijven.

Neen, het enige wat ECHT soelaas zal brengen is als de AI bubbel keihard klapt, waardoor de vraag naar HBM instort en de productie terug naar DRAM verschuift.
de steam deck is toch al even te koop

ik zat ook al te wachten op de Steam Frame maar als ik dit zo lees gaat hem dat nog niet worden.

vorig jaar hadden ze het over Q1 voor de steam machine en frame dacht ik ergens gelezen te hebben...

strax is de quest 4 nog eerder

[Reactie gewijzigd door catserv op 27 mei 2026 20:06]

Hier hetzelfde. Heb toen mijn Index voor een mooie prijs verkocht in afwachting en uiteraard het risico dat de Frame later zal komen. Verwacht zelfs eind 2026 niet op dit moment, maar aan de andere kant zal die zeker komen. Schrik alleen wel even van de prijs van de Steam Deck nu. Heb nog het launch model en gebruik hem zo nu en dan. Ligt absoluut aan mij. Zit meer te klooien met dat ding, dan echt wat spelen.
Met deze verhoging en de stilte rondom de Steam Machine zie ik het somber in voor laatstgenoemde. Dat apparaat kon een schot in de roos zijn met een competitieve prijs, maar als ie te duur wordt dan zal het DOA zijn, en met de huidige RAM en SSD prijzen... ;(
Ik heb eind vorig jaar tijdens black friday de knoop doorgehakt en toch een steamdeck met een 1tb sd kaartje gekocht voor een schappelijk prijsje, zat te twijfelen of ik voor de deck of een retroid pocket moest gaan. Moderne Triple A games gaat niet echt op de steamdeck maar er zijn genoeg leuke oudere games, pas Ori en Hades en Mafia uitgespeeld!
Echt jammer dat de steamdeck zoveel duurder wordt, het is een makkelijk instappunt voor Linux en voor mensen die willen gamen zonder zich helemaal af te sluiten van de rest van het gezin, echt prima spul!

Met deze prijzen zou ik eerder voor een retroid pocket gaan. Die zijn een stuk goedkoper en je kan je ps2 en gamecube library gewoon spelen!
Echt jammer dat de steamdeck zoveel duurder wordt, het is een makkelijk instappunt voor Linux
Is dat echt zo? Nu heb ik geen Steamdeck dus ik weet het niet. Maar ik verwacht dat de meeste mensen niet echt buiten de menu dingen gaan aanpassen als dit überhaupt mogelijk is. En als dit telt als Linux telt Android dan ook als linux? Het mag een Linux core hebben maar ik zie Android echt niet als een Linux OS. De PS4 / 5 zie ik ook niet als een FreeBSD ervaring.
Gelukkig net een maand of 2 voordat het uitverkocht was gekocht de steam deck voor de oude prijs. Absoluut uitstekend systeem.
Oei, dat zijn wel heel stevige prijzen voor dit soort verouderde hardware.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Donstil27 mei 2026 21:15
Het zijn in mijn ogen dermate slechte prijzen dat ik verwacht dat weinig tot vrijwel niemand het device nog gaat kopen. Een zeer slechte prijs kwaliteit verhouding. Bang for the buck is compleet weg.
Het zijn in mijn ogen dermate slechte prijzen dat ik verwacht dat weinig tot vrijwel niemand het device nog gaat kopen. Een zeer slechte prijs kwaliteit verhouding. Bang for the buck is compleet weg.
Ja, eens, en daar blonk hij nou net zo in uit.
Ik had eigenlijk verwacht dat ze voorlopig geen Steamdecks zouden leveren, omdat ze de RAM nodig zouden hebben voor de Frame en Machine
Tegen deze prijzen zijn de Steam Decks niet meer aan te raden. Als je een beetje budget handheld zoekt om voornamelijk wat oudere en/of indie titels te spelen, en je bent niet per se vies van een klein beetje tweaken en eventueel tegen sommige games aanlopen die toch niet helemaal goed lopen... Dan zou ik naar een Android handheld kijken zoals van AYN. Ik heb zelf de Thor die heel leuk is als je twee schermen wil en/of iets wat lekker compact mee te nemen is, maar als dat minder belangrijk is dan zou ik eerder naar de Odin 2 Portal of de Odin 3 kijken. Mijn ervaring met het draaien van PC games in Gamenative is niet vlekkeloos, zo heb ik laatst Catherine classic gekocht voor €4 en helaas is die nog niet helemaal stabiel op Android, maar de meeste oudere games draaien prima.

Voorbeelden van wat ik er vaker op speel: Alice Madness Returns, Bot Vice, Doom + Doom II (de heruitgave), Horizon Chase Turbo, Megabonk, Pinball FX2, Vampire Crawlers

Wil je wel nieuwere/zwaardere PC games spelen op je handheld dan is de Xbox Ally X een betere optie. Ongeveer even duur nu als de Steam Deck 1 TB, maar biedt echt een stuk meer power. Het is helaas geen OLED, maar het scherm is alsnog heel mooi en wel een hogere resolutie, 120 Hz en biedt VRR. Je hoort vaak dat FHD overkill zou zijn op een 7" scherm maar daar ben ik het absoluut niet mee eens. Ik ben van een Steam Deck naar de XAX gegaan en het verschil in scherpte is zeer duidelijk te zien. Het maakt ook tekst vaak een stuk beter leesbaar. Ook VRR is echt een wezenlijk verschil. Op de Steam Deck probeer je vaak om een stabiele 40 of 45 FPS te halen en dan de refreshrate daarop te zetten om het soepel uit te laten zien, maar op de XAX boeit dat niet zo... zolang het meestal boven de 40 FPS blijft zorgt de VRR er wel voor dat het er soepel uit blijft zien. Veel fijner. Windows is een nadeel, Xbox mode heeft nog steeds een enorme achterstand op Steam OS qua gebruikservaring en updates in Windows zijn nog steeds een crime (te veel verschillende plekken om ze te installeren en het duurt vaak erg lang), maar je kunt eventueel ook gewoon Bazzite er opzetten en dat is wat mij betreft gewoon van vergelijkbaar niveau als Steam OS op de Steam Deck.
Ik zeg het niet graag, maar denk dat het best goed is dat we met zijn allen een beetje gaan consuminderen, ookal moet het op deze manier. We zijn wel heel verwend geraakt aan luxe spullen voor bijna niets. Het is goed voor veel mensen dat ze eens gaan zitten en overwegen wat ze nou echt nodig hebben ipv gewoon maar alles kopen omdat het goedkoop is.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn