Corsair introduceert draadloze M75 AIR-muis en SCUF Envision-controllers voor pc

Corsair introduceert een nieuwe gamingmuis en twee draadloze controllers. De M75 AIR Wireless-gamingmuis kost 150 euro. De SCUF Envision-controllers zijn speciaal bedoeld voor pc-gamers en komen beschikbaar vanaf 150 euro.

De Corsair M75 AIR Wireless werkt via zowel een 2,4GHz-verbinding als bluetooth. Corsair voorziet de muis van een Marksman 26K-sensor, die is gebaseerd op de PMW3392 van Pixart. De sensor heeft een maximale dpi van 26.000 en kan versnellingen tot 50G aan, zo claimt de fabrikant.

De muis beschikt daarnaast over optische switches, die volgens Corsair honderd miljoen clicks meegaan. De muis weegt zestig gram en heeft een geïntegreerde accu. Het apparaat heeft daarbij een USB-C-aansluiting, waarmee de muis opgeladen worden en bedraad gebruikt kan worden. De accu zou tot 34 uur meegaan bij gebruik van de 2,4GHz-receiver. Met bluetooth bedraagt de accuduur tot honderd uur, zo claimt Corsair. De M75 AIR Wireless komt per direct beschikbaar en kost 150 euro.

Corsair M75 AIR WirelessCorsair M75 AIR Wireless

SCUF Envision-controllers voor de pc

Corsair-dochterbedrijf SCUF introduceert daarnaast twee nieuwe Envision-controllers, die speciaal zijn bedoeld voor de pc. De gewone Envision is enkel bedraad bruikbaar, terwijl de Envision Pro ook draadloos te gebruiken is via een meegeleverde USB-receiver. De Envision en Envision Pro krijgen beide instelbare paddles aan de onderkant van de controller, naast meerdere programmeerbare G-knoppen onder de thumbsticks en twee extra knoppen aan de zijkanen. De controllers beschikken verder allebei over mechanische ABXY- en d-pad-knoppen, zo meldt de fabrikant.

De Pro-variant van de Envision krijgt daarnaast verstelbare triggers aan de achterkant van de controller. Daarmee kunnen gamers kiezen hoe ver ze de triggers moeten indrukken om deze te activeren. De Pro-variant heeft daarnaast gripmateriaal aan de achterkant, iets wat bij de gewone Envision ontbreekt. De Envision Pro komt beschikbaar in het grijs en wit; de gewone Envision is er alleen in het zwart.

De SCUF Envision heeft een adviesprijs van 150 euro. De Pro-variant heeft een adviesprijs van 200 euro. Beide controllers zijn vanaf nu beschikbaar.

SCUF EnvisionSCUF EnvisionSCUF EnvisionSCUF Envision

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

12-10-2023 • 16:57

54

Lees meer

Reacties (54)

Sorteer op:

Weergave:

Ik koop geen Corsair product meer. Hun top gaming keyboard, de K100 met OPX, loopt nog steeds op willekeurige momenten vast, en dat is tijdens je gaming sessie meer dan stront vervelend.
Dus ze mogen mijn deur voorbij gaan totdat ze hun rommel op orde hebben, want ik heb weinig vertrouwen in hun belachelijk slechte programmeer kunst aangezien dit probleem al aanwezig is sinds 2020.
Apart probleem, ik heb hem zelf ook maar ben juist laaiend enthousiast. Is dit niet het gevalletje van een incompatible USB port doordat die chip icm met het product tot vage error leid. Je hoort vaak dat mensen dan maar gewoon USB 2.0 gebruikt voor keyboards en muizen en dat alles weer perfect is.
Zou zomaar USB 3 interferentie kunnen zijn inderdaad. Oplossing voor peripherals (die niet meer dan 480 mbit hoeven te gebruiken) is zoals je zegt simpel: USB 2 gebruiken.
Corsair producten die draadloos zijn hebben daarnaast een gigantisch signaal op de 2.4ghz. Als ik mijn Corsair muis draadloos gebruik dan reageert geen enkele Hue lamp meer die zich in de buurt bevind. Als ik daarnaast ook de headset aanzet op wireless dan gaat het hele Zigbee netwerk op de hobbel. Heb al geprobeerd om Zigbee op een andere frequency te zetten maar te vergeefs. Het signaal is zo sterk dat het alle andere 2.4 signalen verdrukt. Iets om rekening mee te houden als je een draadloos Corsair product koopt
Ben ik niet bekend mee. Ik gebruik een Logitech G903 met zo'n draadloze muismat die deze oplaad en heb geen last van interferentie. Maar ik zet wel alle peripherals altijd op USB2. Je kunt ook een USB3 port softwarematig op USB2 zetten.
nvm. niet goed gelezen ;)

[Reactie gewijzigd door !GN!T!ON op 22 juli 2024 15:46]

Ik zit hier met draadloos muis en koptelefoon van Corsair. 6 Hue lampen en wat aquara sensoren. Er staat een mesh router van kpn 1,5 meter van mij vandaag. Nog nooit een probleem gehad.
Wellicht even kijken naar welke kanalen je gebruikt voor je zigbee en wifi? Die twee kunnen elkaar inderdaad in de weg zitten, maar dat is aan te passen zodat het wat minder elkaar wegdrukt.
Ik heb hetzelfde toetsenbord ook in USB 2 poorten zitten, hetzelfde probleem komt ook nog steeds bij mij voor.
Ik heb geen USB 2 meer op mijn Asus X570-E Gaming moederbord, maar het kan zijn dat je gelijk hebt (incompatibel met de USB controller). Echter is dan de vraag waarom Corsair hier niet voor waarschuwd voor mensen die een fortuin moeten neerleggen voor het toetsenbord? Het blijft gebrekkig vanuit Corsair.

Hoe dan ook, dat probleem moet toch op te lossen zijn? :?

[Reactie gewijzigd door LogiForce op 22 juli 2024 15:46]

https://rog.asus.com/nl/m...trix-x570-e-gaming-model/

Je hebt 4 usb 2 poorten op je moeder Bord volgens asus..
Ja, mid-bord maar niet op het backpanel waar je normaal je keyboard in steekt. Even verder lezen, al had ik ook moeten zeggen dat er geen USB2 op het backpanel zat. Al leek dat laatste mij nogal voor de hand als je het over een keyboard hebt die je in plugt. ;)
Het is echt heel stom, maar ik zou echt zo een ding als dit proberen.

https://m.media-amazon.co...hkp97njHL._AC_SL1500_.jpg

Daarbij weet ik dat veel problemen met Corsair keyboards worden opgelost door een reset:
  • Unplug the keyboard.
  • With the keyboard unplugged, hold down the ESC key.
  • While holding down the ESC key, plug the keyboard back into the computer.
  • Keep holding the ESC key until the keyboard begins to flash.
  • Unplug the keyboard again, then plug it back in.
Daarmee voer je een reset uit wat eventuele config errors eruit gooit (heb ik ooit met een oude K65 ofzo gehad).

Een ander "veel" voorkomend probleem is de USB suspend functie in Windows.

https://www.minitool.com/...ive-suspend-settings.html

Zorg dat dit uit staat overal dikke kans dat je probleem ook verholpen is.
Bedankt voor de tips. Ik zal ze een voor een even uitproberen. Beginnende met de softwarematige oplossingen voordat ik een bracket koop.
Ik blijf immers wel Nederlander... als het met de portemonnee dicht kan. :P
Zou dan misschien eens kijken naar je BIOS versie en/of chipset drivers, want dikke kans dat het al opgelost is in een nieuwere BIOS voor je moederbord O-) .
Net van de week na gelopen, en dat is het dus nog niet. ;)
Support is inderdaad matig. Ze brengen ook 1000 varianten van de K70 uit, vaak problemen met de RGB-verlichting die coil whine hebben, en als het om hun draadloze producten gaat hebben ze allemaal apart een ontvanger nodig. Ze hebben wel een vreemd proces om bijv. een muis en headset aan één ontvanger te koppelen. Maar zoals bij Logitech gewoon een kwestie van pairen, waarbij je je muizen en toetsenborden gewoon via Bolt aan kan sluiten, werkt niet.

Ik had zelf een bestaande ontvanger gepaird met een nieuwe muis. Kon ik mijn bestaande muis niet meer gebruiken. En unpairen is ook zo goed als onmogelijk, ondanks dat Corsair support zegt van wel.
Ik herken dit probleem ook niet. Ik heb hem (en corsair muis) aangesloten middels de KVM van mijn monitor en gebruik het op mn werk laptop en game-pc. Nooit issues gehad. Dus misschien, zoals eerder opgemerkt door @AcidBanger een USB dingetje?
Enige nadeel van K100 vind ik dat de toestsen dusdanig dichtbij elkaar zitten dat typefouten snel gemaakt zijn. En de G6 button op de plek waar ik blind de CTRL verwacht :)
Hm, dat is wel een interessante casus. Dus via de monitor geen last. Dan ga ik al gauw aan een USB suspend probleem denken zoals @AcidBanger ook al opperde.
Misschien dat eerst dus eens proberen. Bedankt voor de toevoeging ondanks dat je zelf geen problemen hebt.
Ik heb pech met hun muizen. 2 in één jaar Dark Core RGB SE Pro terug omdat er dubbelclick probleem optreed. Nu weer een Logitech G502X. Was goedkoper en werkt uitstekend.
Zo zie je maar, niet iedereen heeft altijd dezelfde eravaringen. Ik heb zelf een M65 gaming mouse van Corsair. Een keer ingesteld met de software, instellingen opgeslagen zodat ik de software niet hoef te gebruiken en de instellingen ook in Linux werken en gaan.

Dat was in 2016.

Ik gebruik dezelfde muis nog steeds en is tevens de eerste muis die ik in de afgelopen 32 jaar gehad heb waar _niet_ de knoppen binnen een jaar stuk zijn (denderende contacten of juist helemaal geen contact meer). Heb al gekeken of ik er nog eentje kan kopen zodat ik die op de plank kan leggen.
Ik vind die muis vrij duur, aangezien de Corsair Darkstar een adviesprijs van 170 euro heeft en veel meer functies biedt.

[Reactie gewijzigd door Militia Pilot op 22 juli 2024 15:46]

Aan de andere kant: deze nieuwe muis weegt 60 gram en die andere is 96 gram. Als je daar om geeft, dan is dat best een fors verschil.
Inderdaad, met mijn kolenschopjes vind ik lomp, groot en zwaar een pre ;)
Heb je wel eens langere tijd een lichte muis geprobeerd? Ik ken veel mensen die skeptisch waren, maar als je eenmaal gewend bent aan een lichte muis kun je juist veel preciezer worden omdat er gewoon veel minder massa is die je steeds moet bewegen/tot stilstand moet brengen. Maargoed, dat is vooral belangrijk voor (competitieve) FPS shooters.
Ik vind ergonomie belangrijker, en die mist deze muis (net als vrijwel alle lichte gamingmuizen) compleet.
Het ligt er ook aan welke grip je gebruikt voor je muis en hoe groot je hand is. Zeker voor grote handen met palm grip is een grotere muis dan fijner.

[Reactie gewijzigd door Raphire op 22 juli 2024 15:46]

heb ook groten kolenschoppen en ben inderdaad palmgrip gewend. Ik snap het principe van intertia en dat je een zo licht mogelijk aparaat wilt voor accuracy, maar ik heb zelf ook een grote muis nodig anders krijg ik kramp ik mijn hand.
Jawel en vind het helemaal niks.
Ik ben dan ook geen Pr0 gamert voor de knalspellen. Heb meer met BG3 of bv Tombraider. Die laatste speel ik toch met een controller.
Ik denk dat de grote trekker hier niet zit in de functies, maar in het gewicht van 60g. De Darkstar is 96g, significant zwaarder. En elke gram is heilig voor de pro-gamer.
Compleet andere propositie. Deze muis draait om het lichte gewicht. Kennelijk is dat een ding voor de mensen die zeer snelle games spelen. Je hebt verschillende van dit soort muizen, dus er moet een markt voor zijn.
De pure innovatie van muizen en controllers is er al jaren niet meer. Behalve de prijs dan. Ok, de knoppen onderin bij de controller heb ik niet vaker gezien en zitten op een goede plek, maar voor de rest is het allemaal gewoon een uit een dozijn dus waarom zo'n prijs betalen als er anderen zijn die goedkoper zijn?

De 100 uur op BT bij de muis vind ik enorm karig. Mijn BT (5.0) muis gaat zeker 45 dagen mee en dan heb ik hem al jaren in gebruik. Vraag me af waarom deze muis zo snel zijn batterij leeg trekt. Neem aan dat men toch al wel BT 5.3 heeft?
De batterij zal gewoon minder groot zijn om gewicht te besparen
Oh er kan zeker nog wel geïnnoveerd worden, ik heb nog een logitech mouseman dual optical liggen, die heeft een innovatie die de beste en duurste moderne muizen van nu twintig(!) plus jaar later nog steeds niet hebben. En ik zal je nog sterker vertellen, het is nog verdomde simpel ook...

De duimknop... zit onderaan de muis. That's it.

Ik snap werkelijk waar niet waarom dit niet gemeengoed is en iedereen de duimknop in het midden of boven plaatst, want wat moet je dan doen? Juist, je duim optillen. Met de mouseman hoeft dat niet. Helaas gebruik ik hem momenteel niet omdat ik er inmiddels al weer een tijd geleden in een rage momentje een klap op gaf en de linkermuisknop niet zo goed meer reageert (wellicht toch een beetje de ouderdom?). Dus nu zit ik met een standaard 2-button instap modelletje waar niet eens een duimknop op zit. Ik wil er nog steeds een keer naar laten kijken of die mouseman misschien gemaakt kan worden want ik zou het toch wel jammer vinden als ik 'm niet meer kan gebruiken.

[Reactie gewijzigd door Armselig op 22 juli 2024 15:46]

Er zijn mensen het met je eens, want ik zie die muis op ebay voor honderden dollars verkocht worden :p

https://www.ebay.com/itm/224634620332
Daar was ik al van op de hoogte ja, de goedkoopste die ik tegenkwam was alsnog $100 los zonder doos. Ik heb die van mij nog eens aangesloten en hij lijkt het nog wel goed te doen maar daar moet ik de komende tijd dan achter komen of het misschien een tijdelijk kwaaltje was en hij nu gewoon weer werkt.
Voor controllers van 150 en zelfs 200 euro zou je inmiddels toch verwachten dat er Hall effect sensors gebruikt worden. Als een verstokte controller gebruiker sla ik echt alle veel te dure controllers over, aangezien ze toch met een paar maanden drift problemen krijgen. Krijg er sterke planned obsolescence vibes van zal ik maar zeggen.
Ik verbaas me daar ook elke keer over als er weer een nieuwe high-end/pro controller op de markt komt. Je gaat je haast afvragen of er niet een of ander nadeel is aan Hall sensors is voor controllers, behalve dan dat ze duurder zijn natuurlijk. Je kunt mij niet wijsmaken dat als je een controller wegzet voor 200 euro, dat je daar het prijsverschil van die sensortjes daar niet in kan verwerken.
Ik heb me er een beetje op ingelezen, aangezien ik echt naar werd van controllers die met een maand of 2 al stuk gingen. Zelfs custom pcb's gekocht om drift op te lossen e.d. Maar goed ook de metalen vering die in de controller zitten kunnen lam raken. Maar die gaan wel langer mee dan de pietluttige grafiet schijfjes wat nu gebruikt wordt.

* grafeen -> grafiet

[Reactie gewijzigd door Rem_NL op 22 juli 2024 15:46]

Controller drift is niet het probleem waar ik het meeste last van heb, wel de precisie, die is gewoon slecht bij alle traditionele potmeter controllers. Ik heb echt veel meer controllers dan me lief is in huis, maar geen enkele pro controller want zoals ik het begrijp hebben die precies dezelfde nauwkeurigheid en deadzones al laten we zeggen de Xbox one controller. Daarom zie ik het voordeel er gewoon niet van in, terwijl ik met betere technologie echt wel over te halen zou zijn een controller van €200 te kopen (mits alle slijt onderdelen als sticks en accu’s vervangbaar zijn/blijven natuurlijk)
uitvoering: Gulikit KingKong 2 Pro Controller Zwart deze hebben hall effect sensors, kan je deadzone compleet weghalen (dat is 20% standaard) en heb je hogere resolutie/nauwkeurigheid. Bij aliexpress te kopen, al zijn ze nu wel een stuk duurder dan vooheen ~50 nu ~70
Nice, thanks, nu nog even mezelf overtuigen dat ik écht nóg een controller nodig heb ook al heb ik er al een stuk of 7 rondslingeren hier 8)7 (kwestie van tijd O-) :+ )
haha als je een beetje kan solderen dan kan je eventueel ook de losse thumbsticks kopen, en alleen die plaatsen. Dan heb je nog een beetje waar voor je "weggegooid" geld
Ik heb hem al besteld (Amazon), en ontvangen :+ :P

Hele fijne controller inderdaad, niet alleen de nauwkeurigheid maar ook de afmeting en het gewicht, vind hem nu al fijner dan de Xbox one controllers, en dat was tot nu toe mij favoriet 8-)
dat is lekker snel. Ik heb er zelf ook een paar, vind hem best goed maar voor sommige spellen heb ik toch liever de xbox controller. Vergeet niet de deadzone's te verwijderen, en willicht de firmware te updaten mocht het nodig zijn.
Die controllers zijn best gaaf. Die extra knoppen onderin zijn handig in spellen als euro truck en flight simulator enz enz.
Maar wat een prijzen... Dat gaat hem niet worden.
Mooie controller voor de steam-deck (als ie in zn dock staat). Wel erg prijzig.
Jammer dat de sticks niet op de xbox positie zitten (maar wel de abxy van xbox). Ik kan niet wennen aan ps controllers, anders zou ik deze nemen (ben aan het kijken voor een nieuwe controller).
Voorheen ook al eens een draadloze Corsair gamingmuis gehad maar grootste nadeel vond ik toch de beperkte accu tijd. Je kon dan wel verder werken met draad maar ja, daarvoor koop je eigenlijk geen draadloze muis. En ook nu valt mij de accutijd van deze muis ook best tegen vooral dan met die 2.4 Ghz receiver. Uiteindelijk is 34 uur maar 1,5 dag en 100 uur ook maar iets meer dan 4 dagen, wel dan bij continu gebruik. Vergelijk ik dit met mijn Logitech MX muis, tja, met gemak haal ik vaak meer dan 1 maand met een acculading. Dit dan met een gemiddeld gebruik van 8 uur per dag en ook via een 2.4 Ghz receiver komt dat neer op ongeveer 240 uur.
Ik mis nog steeds de oude Logitech 518 muis, met staart wel te verstaan.
Kan wat mij betreft nog geen enkele muis aan tippen, voor mij vanwege de ergonomie.
Ik mis nog steeds de oude Logitech 518 muis, met staart wel te verstaan.
Ik heb de foto eens even vergeleken met mijn Logitech MX Master 3 maar als de ergonomie van die 518 je goed beviel dan kan ik je zeker die MX Master 3 aanraden. Die muis ligt heel fijn in de hand en alle knoppen zitten op een logische ( Logi ) plaats plus dat de muis wat gewicht heeft. Een lichte muis heeft het nadeel dat de muis al snel door schiet maar dat heeft deze totaal niet.

En tja wat het staartje betreft, dat was bij mij altijd ergernis nummer in dat die vervelende kabel altijd wel ergens achter bleef haken. Vandaar dat ik al heel lang draadloze muizen gebruik en eigenlijk hoofdzakelijk ook altijd Logitech.
170 Euro voor plastic met een sensor, wat knopjes en 140 euro te duur!
En dan ook nog eens van Corsair. Een merk wat niet per sé als betrouwbaar te boek staat en baggersoftware levert. Hard pass.

Tevens jammer ook dat de D-pad op de primaire locatie zit. Fijn voor fighters, maar persoonlijk zie ik liever een asymmetrisch design of iets als de Steam Deck.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.