Star Wars Jedi: Survivor komt in 2023 uit voor pc, PS5 en Xbox Series

Het vervolg op Star Wars Jedi: Fallen Order heet Star Wars Jedi: Survivor en de game komt in 2023 uit voor de pc en de huidige generatie Xbox en PlayStation. Uitgever Electronic Arts heeft ook een teasertrailer van de game vrijgegeven.

Star Wars Jedi: Survivor speelt zich vijf jaar na de gebeurtenissen van Fallen Order af. Veel details geeft EA niet over het verhaal: "Hoofdpersoon Cal Kestis moet het Imperium een stapje voor blijven terwijl hij voelt hoe zwaar het is om een van de laatste Jedi in het heelal te zijn" is zo'n beetje het enige dat het bedrijf erover loslaat. In de teasertrailer zijn echter wel korte, enigszins cryptische verwijzingen naar verschillende zaken te vinden.

Star Wars Jedi: Fallen Order kwam in 2019 uit en is een third-person actie-rpg met elementen uit de Soulsborne-games en een vrij grote focus op het verhaal. Het spel werd ontwikkeld door EA-dochter Respawn Entertainment, bekend van Titanfall en Apex Legends. Tweakers maakte van de eerste game ook een review.

Electronic Arts was sinds 2012 de enige partij die Star Wars-games mocht maken van rechteneigenaar Disney. Begin vorig jaar besloot Disney echter dat de licentie ook beschikbaar moest worden voor andere partijen. Het resultaat is dat Ubisoft-dochter en The Division-ontwikkelaar Massive Entertainment nu werkt aan een openwereldgame in het Star Wars-universum.

Door Mark Hendrikman

Redacteur

28-05-2022 • 12:56

63

Submitter: RobinNL

Lees meer

Reacties (63)

63
63
26
1
0
31
Wijzig sortering
De game gebruikt elementen uit de Soulsborn games? Wat dan? Dit is de eerste keer ik zulke vergelijking zie bij deze game. Ik vind het vaak een trend in games dat ze vergelijken met Soulsborn, alsof die games alles zelf uitgevonden hebben en de rest copy paste is.

[Reactie gewijzigd door Pufster op 23 juli 2024 07:15]

Dit is de enige game welke ik ooit op easy heb gezet omdat ik helemaal gek werdt van het combat systeem. Timing klopte nooit, rare parry's en cheese momenten. Daarna het verhaal, puzzles, exploration erg op prijs kunnen stellen.
Ik ben op een leeftijd beland (lees: ik word een ouwe lul :+ ) dat ik games altijd op easy / normal speel. Ik heb gewoon geen tijd / geduld meer om steeds keer op keer levels opnieuw te moeten doen. Zoals Goor en Geer zouden zeggen: "ik heb er de kracht niet meer voor". Ik wil vooral genieten van leuke / interessante verhalen. :) :Y)
En daarom pak ik ook lekker CheatEngine of WeMod erbij en gebruik dat voor singleplayer/offline-ervaring. Urenlang grinden e.d. hou ik gewoon niet meer vol. Ook ik speel puur op verhaal. Uitdagingen hoef ik niet meer.

[Reactie gewijzigd door SkyStreaker op 23 juli 2024 07:15]

Grappig. Ik ben juist sinds ik de 30 voorbij de hogere difficulties meer gaan waarderen.
You're not alone. Is toch prima om zo te spelen?
Soulsborn heeft het ook weer gejat hoor.
Ach ja, Doom was ook niet de eerste maar elke FPS in de 90s heette ook een doom-clone. :+
Wat is "het" dat ze gejat hebben? En waarvandaan?
reviews: Star Wars: Jedi Fallen Order - Lightsaber steelt de show in heerlijk...

Jur heeft er een pagina vd review aan gewijd.

[Reactie gewijzigd door Mark_88 op 23 juli 2024 07:15]

Het is absoluut gebaseerd op de Souls-formule, met hier en daar elementen om het te onderscheiden. Maar ik ben er 100% zeker van dat deze game nooit was gemaakt of heel anders zou spelen als de Souls games niet bestonden.

Ik weet niet in hoeverre From Software bij andere games heeft afgekeken, maar in dat geval hebben ze minstens het genre nieuw leven ingeblazen en weer populair gemaakt. Populair genoeg om de industrie te beïnvloeden en het ontwerp van Fallen Order flink te inspireren.
Een goed voorbeeld van een heel oude game die heel erg soulslike is is Severance - Blade of Darkness.

Toevallig is hier een rerelease van vorig jaar van op steam die Blade of Darkness heet.
Daar heb ik echt goede herinneringen aan. Was best geinig dat je ledematen kon afhakken en gebruiken als wapen. Weet je of de remake goed is?
Volgens mij bedoelen ze dan dat je wat vaker dood kunt gaan en vervolgens een stuk terug moet wandelen en knokken zoals vroeger in alle games. ;)
Had toch liever gezien,dat je gewone checkpoints had. In plaats van dat je weer een stuk over moet doen.
Primaire reden dat ik het gespeeld heb, maar dat viel allemaal tegen. Het was meer Uncharted. Ik zie de inspiratie, maar het is op bijna alle belangrijke vlakken slecht uitgewerkt. Level design is brak en onlogisch, combat is zeer vaag met bijna geen upgrades, weinig variatie in vijanden... Het Star Wars zijn plus de karakters moesten het dragen.
Dan weet ik niet waar jij gezeten hebt maar volgens mij is dat al meermaals aangehaald. Ook als je het spel daadwerkelijk speelt zie je de invloeden van de souls games.
Ik zie de vergelijking met Soulsborn zelf ook niet zo, ik zie dan bv. nog eerder inspiraties van Tombraider met exploration en puzzles. Misschien dat ieder bepaalde elementen van games vergelijkt, of zaken als moeilijkheids graad van games die hun favoriet zijn of uit de (beperkte) selectie van door hun gespeelde games. Kijkend naar het verleden van gaming zullen de meeste games altijd wel iets gebruiken dat andere games al eerder gedaan hebben.
Bij Fallen Order las ik niet anders dan de vergelijking met soulsborne games. Maar die elementen zijn vrij beperkt. Het enige wat soulsborne is (wat mij betreft) dat als je doodgaat je nog 1 kans krijgt je verloren xp weer op jet punt op te halen waar je dood ging. Oja, en de checkpoints en shortcuts die je vrijspeelt.

Het meest frustrerende aan deel 1 was het backtracken. Had je net het lvl doorgespeeld en de baas verslagen, kon je dat hele pleurisstuk weer teruglopen naar je schip. Sommige levels waren ook nog best groot.

Deel 1 nooit uitgespeeld. Het was best tof, maar kon me niet genoeg boeien. Je voelde je nooit een badass jedi. Wellicht was dat de bedoeling, maar voor mij voelde dat niet goed. Zeer zwakke force powers en dan die gekke poncho’s…. Kweet niet.

[Reactie gewijzigd door Hulleman op 23 juli 2024 07:15]

Hoewel Fallen Order een vermakelijke game is qua combat en verhaal, kom ik er maar niet doorheen.
Na enkele uren spelen ben ik het vaak toch weer zat.

Paar maand later probeer ik het weer en weer hetzelfde.

Voor mijn gevoel wordt je teveel aan het handje gehouden en is er niet echt sprake van vrijheid in de game.

[Reactie gewijzigd door PdeBie op 23 juli 2024 07:15]

Ik vond het een goede game en heb hem uitgespeeld. Er zaten wel wat kleine foutjes in welke best frustrerend konden zijn maar verder was het een vermakelijke en goed ogende game. Ik kan niet wachten op de opvolger.
Ik heb nooit deze serie gespeeld maar hou wel van de tomb raider reboot, mass effect, assassins creed en zo. Is dit vergelijkbaar? Redelijk verhaal en vermakelijke gevechten?
Waarschijnlijk is het wel iets voor jou dan, het spel heeft inderdaad een goed verhaal en gameplay is wat uitdagender, waarmee ik bedoel: ergens binnen stormen en linkermuisknop rammen, dan ga je gegarandeerd dood :)
Combat is wat uitdagender, verder wel enigzins vergelijkbaar met tomb raider.

[Reactie gewijzigd door SCiENTiST op 23 juli 2024 07:15]

fallen order gekocht en met de eerste scenes bezig. Erg leuk, dank!
2x uitgespeeld op de pc en ps5… heb het tegenovergestelde van jou…. blijf maar spelen. Zeer vermakelijk.

Edit: op de ps5 platinum gehaald.

[Reactie gewijzigd door CHKYBSTRD op 23 juli 2024 07:15]

Niet alles hoef op Elden Ring te lijken. Gelukkig maar. Ik wil juist bij het handje genomen worden. Het geeft een cinematisch gevoel en versterkt het verhaal, in mijn beleving.
Elden ring vind ik heerlijk om te spelen maar zonder Google om dingen op te zoeken had ik het allang aan de kant gelegd omdat het wel heel vaag is wat je moet/kunt gaan doen (waarom heb ik überhaupt maar opgegeven, waarom zou ik de Elden Lord willen zijn van een wereld waarin misschien 50 mensen rondlopen die me niet meteen willen vermoorden?).

Er zit nog wel iets tussen “rune of death gestolen, Elden ring kapot hier ben je in the lands between zoek het verder maar uit” en een game die nauwelijks vrijheid biedt. De KOTOR serie of de TES of fallout series daar naar mijn mening mooie voorbeelden van.

[Reactie gewijzigd door Vizzie op 23 juli 2024 07:15]

Hey joh zet hem dan gewoon nivotje lager.
Desnoods even YouTube kijken als je vast zit.
is de moeite waard ;)
Ja ik heb exact hetzelfde gehad bij de game.. Het is prachtig en alles lijkt theoretisch te kloppen. Maar het voelt meer dan een interactieve film. Geen gevoel van avontuur waar in ieder hoekje een verhaal schuilt (zoals KOTOR bijv).
Aah gaaf, Fallen Order vond ik een onverwacht gave game, fijn om te lezen dat er officieel een vervolg komt nu.

Goed ook dat deze game niet meer op de vorige generatie uitkomt. Hopelijk kunnen ze daardoor de specificaties van de huidige generatie consoles beter benutten, daar wachten we als early adaptors (met wat uitzonderingen) al te lang op naar mijn mening.

[Reactie gewijzigd door Donstil op 23 juli 2024 07:15]

Ik zou het bijna met je eens zijn, ware het niet dat ik nog altijd geen Series X heb kunnen kopen omdat 'ie nergens beschikbaar is. Tegen de tijd dat deze game uit komt misschien wel, of waarschijnlijk zelfs al de refresh die in '23 uit schijnt te komen. Aan de andere kant draait verreweg het meeste nog fantastisch op m'n One X (Lego Skywalker Saga bijvoorbeeld), dus heel jammer vind ik het nog niet. Misschien als straks Hogwarts Legacy uit komt en minder lekker speelt ofzo, al lijkt daar door de speciale aandacht voor de PS5 controller eerder een ander probleem op te duiken...
Ik heb het met behulp van een telegram bot redelijk makkelijk kunnen doen. Dan krijg je direct een bericht met link wanneer deze ergens bij een retailer beschikbaar komt. Is me zo geloof ik nov 2020 gelukt, bij poging 2 geloof ik. Gewoon via bol.com. De success rate voor PS5 is een stuk lager heb ik begrepen, maar wellicht dat het het proberen waard is?

That said: er zijn inderdaad bijzonder weinig games waarvoor je echt een series X nodig hebt, ik denk dat je met je One X net zo veel plezier hebt met dezelfde games. Toen er uiteindelijk her en der S/X upgrades kwamen van diverse games, had ik na het updaten echt iets van "nou, is dit het verschil dan..?". In alle hectiek van een game vielen de upgrades en ray tracing toestanden me echt niet heel veel op. Ondertussen was de install size wel 20+ GB gegroeid (soms wel tot 60GB!). Zo ook voor Jedi Fallen Order. Ik zag het verschil, kon het waarderen, maar het voegde echt NUL toe aan gamebeleving. Nu zijn dit natuurlijk upgrades voor last gen games, dus native games zullen echt wel mooier worden. Grootste voordeel zijn vooral de snelle laadtijden :)
Die ruimte baart mij enigszins zorgen - ik heb een 4tb externe schijf aan mijn One X, en die zit nu voor driekwart vol. Een aantal van die games gaan een ongevraagde update krijgen (Sea of Thieves, Lego: Skywalker Saga, Forza Horizon) waardoor ze op de interne schijf moeten - en dan zit die 1TB vrij ver vol. Dan moet ik nog een aantal jaar met dat ding, terwijl zo'n SSD stiekem flink slijt van al dat heen en weer schrijven van data (game verwijderen en opnieuw installeren lijkt mij een stuk trager dan kopiëren naar een externe schijf en terug zetten als ik wil spelen). Uitbreiding van het geheugen is verschrikkelijk duur, en ook qua ruimte zeer beperkt terwijl er van de beloofde krimp van de games nog geen sprake is... Ik weet niet of een PS5 of Series X/S het wel zo lang vol gaan houden als mijn vorige generaties, wat ik toch erg jammer vind. Dan heb ik liever langere laadtijden, en bij de meeste games is dat zo goed geoptimaliseerd dat je bar weinig wachttijd hebt, in ieder geval op mijn One X. Ja, Sea of Thieves is nog een boosdoener wat dat betreft, maar wat heb ik er aan als ik snel inlaad maar dan op een lege server op m'n vrienden moet wachten omdat zij op pc of Xbox One spelen?

[Reactie gewijzigd door Koen88 op 23 juli 2024 07:15]

Oh, dat is een terechte zorg wat mij betreft. Nu geniet ik nog best van de 4TB externe schijf die ik eraan heb gehangen. Maar die staat vol met games van vorige generatie(s). Zowat elke nieuwe game zal een X/S versie krijgen, waardoor ze inderdaad gewoon op SSD zullen moeten. Rottige is, je kan ook niet kiezen. Xbox kiest automatisch de beste versie, dus je kan voor een game waar de upgrade toch niet boeit, niet kiezen voor een Xbox One X versie bijvoorbeeld. Doorn in het oog, als je het mij vraagt. Ik vind dat een prima standaard beleid, maar ik had echt verwacht dat je zelf kon kiezen om daar per game van af kon wijken als je dat wilde. De lagere versie IS gewoon beschikbaar (en werkt gewoon perfect op de X/S consoles)....

Ik ben toch vrij veel aan het puzzelen met de beperkte ruimte, heen en weer aan het schuiven etc. Veel games tikken rustig 80+ GB aan, dus na 10 van die games zit je weer vol.

Gelukkig heb ik gamepass en werkt xCloud echt prima, waardoor ik veel games die ik na 1x snel uitspelen toch niet meer aanraak, gewoon via streaming speel. Werkt ook prima op de Xbox One in slaapkamer :D.

[Reactie gewijzigd door Sjekster op 23 juli 2024 07:15]

Ik verwacht dat er meer beschikbaarheid gaat komen tegen het einde van dit jaar. PS5 en XS kwamen uit toen zo iedereen die klant is bij TSMC (zoals AMD) voor hun 7nm procedé gingen. Nu heb je 6nm voor laptops and desktop IO, binnenkort 5nm voor desktop cores. Apple en andere stappen ook over naar 6nm en 5nm. Dit moet de beschikbaarheid van 7nm ten goede komen volgens mij.

Er zijn wel geruchten dat de fabricatie van PS5 ook gaat overschakelen naar 6nm.
Offtopic, maar in de coolblue app was de series x met halo echt weken te koop. Alleen via de app van coolblue, niet via de site.

Nu weer uitverkocht zie ik, maar de series x is veel beter verkrijgbaar dan de ps5

[Reactie gewijzigd door Hulleman op 23 juli 2024 07:15]

Dat klinkt leuk, al die bundels, maar ik wil gewoon een Series X zonder extra's. Halo zou ik toch weer doorverkopen, maar waarschijnlijk een digitale download, dus waardeloos. Ik zie echt op geen enkele manier een betere beschikbaarheid van de Series X dan de PS5: beide zijn waardeloos slecht verkrijgbaar, de enige console die nog een beetje loopt is de Series S.
In de coolblue 'bundel' kun je de game gewoon weer retourneren, dus hou je de XSX over. De XSX is echt beter verkrijgbaar dan de PS5, maar inderdaad alsnog niet in overvloed. Onlangs kon je de XSX via de Poolse Microsoft site bestellen.

Dergelijke tips komen regelmatig voorbij in dit topic.
Misschien nog wel belangrijker; het scheelt gewoon werk. Het is geen toeval dat veel games de afgelopen jaren in slechte staat uitkwamen. Met alle Xbox One en PS4 variaties erbij zit je op 9 verschillende consoles.
Electronic Arts was sinds 2012 de enige partij die Star Wars-games mocht maken van rechteneigenaar Disney. Begin vorig jaar besloot Disney echter dat de licentie ook beschikbaar moest worden voor andere partijen. Het resultaat is dat Ubisoft-dochter en The Division-ontwikkelaar Massive Entertainment nu werkt aan een openwereldgame in het Star Wars-universum.
Tevens: Quantic Dream met Star Wars Eclips
https://www.quanticdream.com/en/star-wars-eclipse
En dit geld ook voor andere LucasArts franchises. Zo werkt Bethesda aan een Indiana Jones game en is er een nieuwe Monkey Island in ontwikkeling.
Op basis van mijn ervaring met Respawn en met Fallen Order denk ik dat ik deze zeker ga spelen! Respawn is één van de weinige studio's van EA die geen half werk levert c.q. elk jaar hetzelfde spel uitbrengt.
Het spel speelt zich ook af rond periode van de Kenobi serie dus het zou best kunnen dat Cal een cameo heeft later in de serie.
Ik vond de gameplay van deel één geweldig, maar ik voelde totaal geen band met de hoofdpersonage Cal Kestis. Hoe dan ook, ik kijk er naar uit om weer verder te spelen maar dan meer om me weer als Jedi in het Star Wars universum te begeven.
Ik vond deel 1 qua game best aardig.
Alleen had en heb ik nog steeds helemaal niks met de main character, cal kestis.
Heel eerlijk, dat geldt voor mij voor echt heel veel games (of andere media trouwens). De kracht zit hem meestal in de secundaire personages eerlijk gezegd. In games geldt dat wellicht nog meer, hoofdpersonage is daarin vaak alleen maar een 'lege' huls om je van a naar b te bewegen.
Asjeblieft niet in Unreal Engine 4, Fallen Order is bij mij unplayable door loading stutters.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.