Bètagebruikers van SpaceX' satellietnetwerk Starlink lijken downloadsnelheden van maximaal 60Mbit/s te halen. Uit verschillende Speedtest-logs van Ookla blijkt dat de snelheden tussen 11 en 60Mbit liggen, met een maximale uploadsnelheid van rond de 18Mbit per seconde.
De informatie werd ontdekt door een aantal Reddit-gebruikers. Die zeggen zelf geen bètatesters te zijn, maar op Speedtest.net meer dan tien resultaten te hebben gevonden van gebruikers van het netwerk. Daarbij heeft ook een gebruiker een verzameling gemaakt.
De resultaten lopen uiteen van een minimumdownloadsnelheid van 11,38Mbit per seconde tot aan 60,24Mbit/s. De snelheid van de meeste ontdekte resultaten lijkt rond de 45Mbit/s te liggen. Wat uploadsnelheid betreft schommelen de getallen tussen de 4,58Mbit/s en 17,7Mbit/s. Wel zijn er een aantal gebruikers die de speedtest hebben afgebroken na de downloadsnelheidmeting en daarom geen Mbit/s voor uploads doorgeven.
Wel zijn de latentietijden vrij hoog. SpaceX zegt dat die onder de 20ms zouden komen, maar de ping van de gevonden resultaten loopt van 31ms tot 94ms.
SpaceX is onlangs een kleinschalige test begonnen onder Starlink-gebruikers, maar die mogen daar voorlopig niets over zeggen. SpaceX belooft met het Starlink-systeem uiteindelijk tot maximaal een gigabitverbinding aan te kunnen met een lage latentietijd. Tot nu toe zijn er 597 Starlink-satellieten gelanceerd. SpaceX-oprichter Elon Musk zei eerder dat grootschalige testen konden beginnen bij 600 satellieten. Uiteindelijk wil SpaceX er ruim 12.000 lanceren.