Nintendo Switch verschijnt 3 maart voor 299 dollar

Nintendo brengt de Switch op 3 maart uit voor 299 dollar. De console wordt regiovrij en krijgt een online dienst waarvoor na een proefperiode betaald dient te worden. De controller bevat een ir-sensor voor het herkennen van objecten.

De prijs in euro's heeft Nintendo niet bekendgemaakt. Het bedrijf verwijst naar komende winkelprijzen die in verschillende Europese regio's moeten verschijnen. Op 3 maart komt de Switch in landen wereldwijd uit, waaronder in Nederland en België. In de doos levert Nintendo een linker- en rechter-Joy-Con-controller mee, een Joy-Con-houder waarmee ze als één controller zijn te gebruiken, twee Joy-Con-polsbandjes, de Switch Dock, een hdmi-kabel en een voeding. Er komen initieel twee versies: een in het grijs en een met rode en blauwe Joy-Con-controllers.

Nintendo maakte meer details over zijn komende Switch-console bekend tijdens een presentatie in Japan. Zo maakte het bedrijf duidelijk dat de console regiovrij wordt, waardoor gebruikers in Europa bijvoorbeeld softwaretitels uit Japan kunnen importeren. Veel consoles van Nintendo hadden in het verleden een regiolock. De meeste handhelds niet, maar de Nintendo 3DS bijvoorbeeld weer wel.

Online multiplayer zal niet gratis zijn, liet Nintendo ook weten. Gebruikers kunnen tijdens een proefperiode nog wel gratis van de netwerkdienst gebruikmaken, maar vanaf de herfst moet er betaald worden. De prijs van het abonnement is nog niet bekendgemaakt. Gebruikers kunnen hun smartphone of tablet met de Switch verbinden en dan afspraken voor speelsessies maken en met elkaar chatten. Lokaal kunnen maximaal acht Switches via wifi met elkaar verbonden worden.

Nintendo Nintendo Nintendo

De meegeleverde controller van de Switch bevat een speciale knop voor het maken en delen van screenshots. Het is de vierkante knop linksonder bij de Joy-Con-controller. In de toekomst kan deze knop ook voor het opnemen van video gebruikt worden, is de belofte.

De Joy-Con kan losgekoppeld worden in twee controllers en de rechter beschikt over een ir-sensor. Hiermee kan de afstand tot objecten bepaald worden en de sensor zorgt voor objectherkenning, zoals handgebaren. De controller bevat verder vibratiefunctionaliteit die Nintendo HD Rumble noemt. Ook is er een gyroscoop aanwezig.

De accuduur van de Switch-tablet bedraagt 2,5 uur tot 6,5 uur volgens Nintendo, waarmee het bedrijf een erg ruime marge aanhoudt. De accuduur zou bijvoorbeeld zo’n drie uur zijn wanneer spelers The Legend of Zelda: Breath of the Wild draaien. Opladen verloopt via een usb-c-poort. Duidelijk is nu eveneens dat het scherm een capacitief touchscreen betreft.

Nintendo onthulde de Switch op 20 oktober. Het gaat om een kruising tussen een handheld en een console. De tablet kan thuis in het Nintendo Switch Dock geschoven worden, maar meegenomen worden om games onderweg verder te spelen. De controllers zitten bij de tablet aan weerszijden maar kunnen losgekoppeld en vervolgens gecombineerd worden tot één losse controller. Ze kunnen ook afzonderlijk van elkaar gebruikt worden door twee spelers en met een extra onderdeel verbonden worden om er een grotere controller van te maken.

Nintendo Switch

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

13-01-2017 • 06:22

266

Lees meer

Reacties (266)

266
262
136
10
0
99

Sorteer op:

Weergave:

  • Amazon.fr 349€
  • Amazon.co.uk 279 GBP
  • Bol.com 309 maar staat duidelijk bij dat het een fictieve prijs die kan veranderen.
Amazon zit vaak wel direct juist met hun prijzen dus ik denk eerder 349€ dan de misschien gehoopte 299€.

In vergelijking met de concurrentie: PS4 slim en XBOX ONE zijn 50€ goedkoper en voor slechts 40€ euro meer heb je al een PS4 PRO. En dan hou ik de aantrekkelijke bundel deals buiten beschouwing.
Met deze gegevens maak ik mij toch wel heel erg zorgen over de markt die Nintendo denkt te gaan aanboren.

- Duurder dan de concurrentie die meer succes heeft (vooral Sony)
- Grafisch minder dan de concurrentie (de ps4 pro niet meerekenend)
- Er zal eerder een PS5 / Next gen Xbox dan een switch 2 op de markt komen wat de nu al zwakkere Switch alleen nog maar zwakker zal doen lijken.
- Handheld batterij erg laag bij de minimale verwachting van slechts 2,5 uur, Daar red je het in de meeste situaties niet mee.
- Het missen van veel grote 3rd party launchtitles en tot nu toe nog ontbrekende grote namen voor het eerste jaar en daarmee de vraag of dat geen WII U (Gamecube) situatie wordt.
- Twee 1st party (launch) titels zijn ports van de WII U

- Het presenteren van een handheld console terwijl je ook de 3DS in de markt hebt. Voor de ongeinformeerde koper niet echt logisch, Ik hoop dat ze een goede strategie hebben om dit aan de koper uit te leggen want de vlag ging bij velen niet op dat de WII U geen krachtigere WII is maar een opzichzelfstaand product.

*over de controls kan ik nog weinig zeggen, maar alleen al bij het kijken krijg ik verkrampte vingers als ik zie hoe klein elke controller los is. Zelfs de NES controller ziet er groter uit. Maar misschien valt dit mee.

[Reactie gewijzigd door Jeffrey88 op 22 juli 2024 14:44]

Amazon.de en .fr geven nu een prijs van 329,99 euro aan.

Ik vind het persoonlijk nogal duur, zeker gezien wat je voor dat geld krijgt. Door het hybride ontwerp is het een vlees noch vis-apparaat geworden. Wie van de 3DS komt ziet wel qua graphics een grote sprong voorwaarts, maar zal teleurgesteld zijn door de batterij-duur en de grootte van de console. Wie van de Wii U komt, zal teleurgesteld zijn door het gebrek aan hardware-power. Ik heb zelf een 3DS XL en een Wii U, maar ben eerlijk gezegd helemaal geen handheld-gamer. Ik speel games in de huiskamer op een HDTV, niet op de WC of in bed. De nieuwe Zelda draait in 720p op de Wii U en op 900p op de Switch. Tja, dat is nou niet echt 330 euro (Switch) + 70 euro (reguliere joystick) waard. Da's verdomme net zo duur bij elkaar als een PS4 Pro. :|
Ik denk dat het meer voor gezinnen bedoeld is . Kunnen bij mij de kinderen op de TV gamen, wil pap of mam op de TV dan hoepelen ze maar op en gaan met hun neus voor het scherm aan de keukentafel zitten. :9
Als de switch in het dock zit draait de game op 1080p 60 FPS dat is vandaag gemeld in de live stream
Nog belangrijker is denk ik hoe duur de spellen zijn? Een handjevol spreken kost al meer dan het apparaat. De vergelijking met Steam of spellen op je telefoon is wel opmerkelijk...

[Reactie gewijzigd door Cerberus_tm op 22 juli 2024 14:44]

Launch:
1, 2, Switch! (casual waggle minigame collection)
Zelda: Breath of the Wild (Wii U port)

Spring:
Mario Kart 8 Deluxe
Arms (waggle boxing)

Summer:
Splatoon 2

Holiday 2017:
Super Mario Odyssey

TBA:
Xenoblade 2
Fire Emblem Warriors
Dragon Quest X, XI, Heroes ports
New Shin Megami Tensei Project
Octopath Traveler (SE RPG)
Planned Sega Project
Skyrim Port
Planned No More Heroes Project
FIFA Game

EDIT: http://www.ign.com/wikis/...tch/Nintendo_Switch_Games

[Reactie gewijzigd door Kenshee13 op 22 juli 2024 14:44]

US Launch titels:
- 1, 2 Switch
- The Legend of Zelda: BotW
- Just Dance 2017
- Has Been Heroes
- Snipperclips
- Super Bomberman R
- Disgaea 5 Complete
- Puyo Puyo Tetris
- Rayman Legends
- Steep
- Skylanders: Imaginators
- I Am Setsuna
Dag 1 of 'launch window'?
Staat wel voor een groot deel launch, maar het zomaar eens kunnen dat er een paar buiten vallen.

Bij deze:

LAUNCH DAY
1-2-Switch
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Skylanders Imaginators
Just Dance 2017

LAUNCH WINDOW
Has Been Heroes (March 2017)
I am Setsuna (March 2017)
Sonic Mania (Spring 2017)
Lego City Undercover (Spring 2017)
Arms (spring 2017)
Super Bomberman R (March 2017)
Snipperclips: Cut it Out, Together! (March 2017)
Mario Kart 8 Deluxe (April 28, 2017)
Splatoon 2 (Summer 2017)
NBA 2K18 (September 2017)
Elder Scrolls V: Skyrim (Fall 2017)
Super Mario Odyssey (Holiday 2017)
Thanks!

Hier ook wat detail over wanneer de games komen in Amerika: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1333390

Zeven games op dag 1?

[Reactie gewijzigd door UltimusXI op 22 juli 2024 14:44]

Dus de rest van 2017 valt onder een 'launch window'?
Eerder een 'launch open door' :P
Oei, 1 echte launch titel is wel wat karig. Wel een goede natuurlijk. Hopelijk volgt Mario Kart dan heel snel. Mario Odyssey moet echt december in de winkels liggen. Ik zou momenteel niet graag in dat ontwikkel team zitten :)
Het wordt allemaal vrij prijzig..

Nintendo Switch Pro Controller -- $69.99
Joy-Con Controller Sets -- $79.99
Individual L/R Joy-Con Controllers -- $49.99
Joy-Con Charging Grip -- $29.99
Nintendo Switch Dock Set -- $89.99
Joy-Con Wheel (Set of 2) -- $19.99

(ign.com)

Edit!
Bol heeft de prijs voor een systeem op €309 gezet.
BotW is er in 3 smaken en de duurste wil je uiteraard hebben. €129

Dus Breath of the Wild spelen op een pro controller met Master Sword Beeldje en alle Amiibo's kost je:

€309 voor Switch
€79,95 voor Pro Controller
€129,95 voor Breath of the Wild Deluxe edition
€75 voor de Amiibo's

€593,90!

Gelukkig bepaal ik als 40 jarige me eigen zakgeld :)

[Reactie gewijzigd door KaiTak op 22 juli 2024 14:44]

of je koopt enkel een switch en het spel, er word toch een controller meegeleverd,
Is dus 299 + 60 euro voor de normale editie van Zelda.
totaal= 359 euro
Ja dat dacht ik dus ook, desnoods nog de Joy-Con Charging Grip van €30,- om een beetje een controller in je hand te hebben.
Grip zit er standaard bij, weet niet of dit de zelfde "charging grip" is maargoed scheelt je toch weer €30,-
Ja dat is wel zuur inderdaad, 10 euro meer dan een xbox en ps4 controller, maar die controllers kan je ook nog gebruiken voor de PC.

Daarnaast 80 euro voor de joycon controllers en als je dan de grip er bij doet kom je dus uit op 110 euro voor 1 controller, dat is bijna net zo duur als de xbox one elite controller :P

Ik vind het ook te duur eigenlijk, maar je hebt te minste niet meer de wii mote, nunchuck, classic controller en de wii u pad nodig, gewoon nog maar 1 controller is wel een stuk fijner.
er zit ook wat meer in een setje joycons dan in een normale controller.
ten eerste heb je al 2 (simpele) controllers voor die prijs, dat betekent ook 2x batterij, bewegingssensor, en BT/wireless module.(en 1 extra setje is dus al genoeg voor 4 spelers, waarbij je voor andere consoles 3 controllers moet kopen)
daarnaast zit er ook een slimme rumble in die het gevoel van objecten kan nabootsen, een nfc scanner, en een infrarood "kinect-lite" sensor.
Ik vind het persoonlijk jammer dat er dan weer verschil zit in de controllers, want dan kan je de ene keer wel de simpele en de andere keer niet gebruiken. Net zoals bij de wii mote vond ik de ervaring een stuk minder dan met een normale gamepad, waar je bij spellen als mario kart ook nog eens een voordeel hebt als je met een analoog stick kan spelen in plaats van motion sensors.

Ik ga dit ding gewoon weer halen in maart, maar ik zou liever zien dat ze de console met accessoires zo eenvoudig mogelijk maken, helemaal gezien de prijzen.
Die joycon kun je wel in 2en delen, waardoor je 2 controllers hebt. ;) Ergonomische is waarschijnlijk anders, maar wel handig.

Overigens ben ik het met je eens dat die te duur zijn. Al zou ik een Switch kopen pak ik in eerste instantie er ook geen 2 joycons bij, aangezien je die toch door 2en kan delen.
maar dan heb je het over twee controllers als je die van 80 haalt, en dan is het 40 per controller ;) Je kan ook de Nintendo Switch Pro halen als je een extra controller wilt
Daarentegen is een Xbox one controller niet uitgerust standaard met een accu dus die moet je er wel bij tellen als je reeel kijkt.
Ik geloof dat ik zo'n 20 euro heb betaald voor een officiële accu. Maar moet zeggen dat de X1 controller werkelijk heerlijk in de hand ligt, denk niet dat de Switch zo fijn in de hand zal liggen. Ik hoop net zoals de Wii U eigenlijk, dat is prima. Maar Microsoft is wat mij betreft koning van de fijne controllers.
Waarom zou die niet fijn in de hand liggen? De controller van de gamecube was ook zeer goed.
Ik kijk na een tijdje ook wel of er third-party accessoires beschikbaar komen. Werkten voor de wii (+u) ook altijd redelijk goed.
Jammer. Ik ging uit van € 250-ish voor het systeem, zoals de ps4 nu ook voor over de toonbank gaat. Dat is een no-brainer aankoop. Nu eens even rustig aankijken (al wss wel vanwege zelda ;-)).
Vergeet niet de dat de PS4 al even op de markt is, en de Switch nog niet. Die prijs zakt vanzelf.
Serieus? 50 euro verschil vind je veel en je vergelijkt een console uit 2013 met een console uit 2017 die nu bijna de zelfde prijzen hebben?

De Nintendo doet het heel goed met die prijs en ik ben benieuwd of je hem wel zomaar kan halen. Ik denk toch echt dat je moet pre ordenen om er 1 te kunnen bemachtigen en dat had je dan waarschijnlijk in oktober al moeten doen.
Haha, ja inderdaad :*)
Ik hoop echt dat hij goed verkoopt! Ik zal hem wss ook echt wel ergens vandaan halen. Ik had gewoon de geruchtenmolen gelezen op Reddit daar lag het gerucht op €250.

Man die hebben echt wel hype opgebouwd in de laatste paar maanden! :+
Een console uit 2013 die nog altijd beter mee kan dan de nieuwkomer uit 2017 (gezien de specs). Daarbij véél meer games en een bewezen online dienst. Die Nintendo-exclusives zijn leuk natuurlijk, maar daarmee alleen redt Nintendo het waarschijnlijk niet. Je moet ook een deel van de andere markt meekrijgen, anders krijg je een WiiU-verhaal.

Als alleen de Nintendo-fans de Switch kopen dan zullen 3rd party ontwikkelaars minder snel games op dat systeem uitbrengen want dat is grotendeels verspilde moeite. En als je al vooral dat soort games wilt spelen zul je waarschijnlijk eerder voor een Xbox One of PS4 (Pro) gaan en niet voor de Switch. Nintendo kan dan wel zeggen dat ze niet concurreren met Microsoft en Sony, maar zonder 3rd party support gaat Nintendo nogmaals op z'n plaat.

Ik gun ze het succes wel, en de Switch vind ik serieus een gaaf concept, maar ik heb vooralsnog mijn twijfels wat het succes betreft.
Alles wat je noemt zit wel al echter 1 keer in de doos op de Pro controller en wheel na dan.
De rets zijn extra setjes wat natuurlijk ook aantrekkelijk is voor huishoudens met meerdere/kinderen of als je met vrienden/kennissen wilt spelen.

Maar je hebt gelijk 110 dollar voor joycons en een charging grip (wat waarschijnlijk lekkerder vast houdt) is wel een erg dure hobby maar je kan ook gewoon een pro controller halen die dan weer net iets goedkoper is.
Zit er wel iets van een charger bij ofzo? Heb het niet helemaal gevolgd, maar zie ook dat die charger grip ook 30 kost..
Ja, die zit er gewoon bij.
Als je de Switch aanschaft, krijg je twee controllers erbij. Je hoeft niet per se de Deluxe Edition te kopen. Amiibo's zijn niet nodig voor Zelda: Breath of the Wild.

Dat je zelf zoveel geld wil uitgeven eraan, is jouw eigen keuze.
Mijn eigen*

Daarnaast kies je er natuurlijk zelf voor om onnodige assecoires te kopen zoals amino's en een speciale versie van de game. Dat maakt het ook niet bepaald goedkoper

[Reactie gewijzigd door DanielsWrath op 22 juli 2024 14:44]

Mwa, dit wordt niks voor mij. Te korte speeltijd zonder adapter en betalen voor online zijn voor mij de letterlijke spelbrekers. Ik denk dat velen hierover gaan vallen.
Dat dacht ik bij de PS4 ook (betalen online), maar toch betaal ik elk jaar weer 50 euro en zit ik erg vaak online. :P Goed verschil is dat je er bij Sony spellen bij krijgt. Ik weet niet hoe Nintendo dit gaat aanbieden.
Het zal voor mij geen instant buy zijn iig. Als de Switch echt aanslaat bij het grote publiek en de online/multiplayer mogelijkheden zijn ok, dan ga ik er over nadenken. Benieuwd ook of Nintendo zijn online shop gaat verbeteren. Heb mijn WiiU ook ooit alleen gekocht voor de nieuwe Zelda maar nooit gebruikt omdat deze belofte nooit is waargemaakt. Nintendo is voor mij een onbetrouwbare partij geworden waar ik niet meer blind op vertrouw.
Helaas kan ik nergens meer de switch op bol.com vinden.

Had ik hem graag meteen willen bestellen.

switch en botw Deluxe edition :)
Bol.com heeft prijs verhoogd van 309 naar 329 euro.
Ja, net op het moment dat ik een bestelling wou plaatsen..... hufterTs.

Bij Bart Smit is er zelfs een versie met spel

Nintendo Switch voor 329


Nintendo Switch met spel voor 349

[Reactie gewijzigd door Ienni1983 op 22 juli 2024 14:44]

BotW is er in 3 smaken en de duurste wil je uiteraard hebben. €129 < ik vind er maar 2, waarvan die van 89 euro een beeldje er bij heeft dat ik dus uiteraard NIET wil hebben : P
Bol.com staat hij nu op 329 euro
Je vergeet de punt aan het einde van de zin en de smiley telt niedt.
Die nieuwe Mario game ziet er echt verschrikkelijk uit. Voorheen altijd in een wereld die echt Mario 'ademde' maar nu zit ie opeens voor een groot deel in een 'echte' wereld :/ Een groot deel van de spelwereld heeft ook een totaal andere stijl dan Mario zelf vind ik, wat niet echt meehelpt.

Linkje naar de trailer

[Reactie gewijzigd door SomerenV op 22 juli 2024 14:44]

Ik ben ook erg teleurgesteld in de nieuwe Mario (vooralsnog tenminste)...
Wellicht wanneer die, ooit, in de budgetbak ligt.

Maja.. meer tijd voor Mario Kart en Zelda BotW!
Pre orders reeds de deur uit! Ik verwacht vergelijkbare perikelen als destijds met de Nintendo Wii.....

[Reactie gewijzigd door Thalaron op 22 juli 2024 14:44]

Mario games komen vrijwel nooit in de budget bak. Nintendo houdt de prijzen altijd hoog, op dat handje vol Nintendo Selects titels na.
Sunshine was ook 'raar' toen die uit kwam en toch was het een super spel. Maar ik had in eerste instantie ook zo iets van... New York? Hmmmmm
Oneens. Ten eerste is het maar 1 van de levels, ten tweede vond ik het er wel tof uit zien en maakt het goed gebruik van nieuwe gameplay mechanics.
Ik vond alles eigenlijk tegenvallen, behalve deze nieuwe Mario game.
Ben ik met je eens! En de toevoeging dat zijn pet meer interactiviteit heeft, is ook goed gevonden.
Stijl van al die werelden is idd niet zoals we gewend zijn.
Ik vind het juist wel leuk. Ze nemen alleen wel een risico. Als je afstapt van de cartoon wereld, dan beginnen binnenkort vast mensen te zeuren dat het niet realistisch genoeg er uit ziet, en dat de hardware achterloopt, etc. etc.

[Reactie gewijzigd door KopjeThee op 22 juli 2024 14:44]

Kwestie van smaak. Ik vind het juist erg leuk en wat vernieuwing kan geen kwaad. Er wordt al langer om een open wereld Mario gevraagd.
Ik denk dat het getoonde concept er leuk uit ziet en beter aansluit bij de huidige jonge generatie dan de oude Mario.

Persoonlijk geef ik je gelijk, ik zou dit nooit spelen terwijl ik de oude nes en snes versies nog steeds geweldig vind. Ik denk dat wij retrogamers een andere doelgroep zijn en al bediend met de Nes mini.
Ik vind het juist wel gaaf er uit zien, ik krijg het gevoel dat ze meer Banjo Kazooie achtige kant op willen waar variatie groter is tussen de levels en dus ook waarschijnlijk de handling en mogelijkheden. IK ben echt dol op super mario games maar ben al tijden uitgekeken op 'the mushroom kingdom' die kennen we inmiddels wel en heel veel vernieuwends kan je daar niet meer mee. Galaxy was geweldig maar dus weer beperkter in level gebruik door de gimmick die erin moest zitten (die prima werkte trouwens).

Nu lijkt het verder te gaan dan 'the mushroom kingdom' en eigenlijk is alleen die stad een afwijkend niet cartoony deel van de game maar is het mij niet duidelijk of dat een HUB betreft of een level. De rest ziet er nog steeds lekker speels en fantasierijk uit.
Helemaal mee eens. Geen idee wat Mario tussen de gewone mensen in New York City doet. Het voelt niet echt als z'n eigen spel, eerder een uitstapje naar een ander game universum. Jammer.
Ik vind het ook wel meevallen. Het doet mij denken aan Super Mario Sunshine. In de trailer word niet geheel uit gegaan van 'de echte wereld', maar is er ook zat te zien van andere kleurrijke levels. Het is zeker een toontje anders, maar dat mag ook wel eens een keer gebeuren in de Mario franchise.

De echte wereld doet mij ook denken aan Sonic Adventure 2 op de Dreamcast, alleen dan met een open wereld.
Het doet me erg denken aan de Sonic Adventure games; de 3D Sonic games die voor het eerst uitkwamen op de Dreamcast. Sonic kwam toen ook ineens in de "echte" wereld terecht; in de stad bijvoorbeeld. Ik vond dit altijd erg vreemd als kind.. Ik moet zeggen dat ik het nu met Mario 10x beter gedaan vindt; ben er wel benieuwd naar! :)
PLAATJE

[Reactie gewijzigd door Symphony-X op 22 juli 2024 14:44]

Helemaal mee eens. De magie is plots weg zo. Helemaal geen zin im deze game te gaan spelen. Dat is de eerste Mario game waarbij me dit gevoel overkomt. Mario hoort voor mij niet thuis in een reële wereld.
Dit is naar mijn mening precies wat Mario nodig heeft. Beetje frisse wind.
Hoewel dit wel wat afgekeken is van games al gta. Asssasins creed en uncharted als ik bepaalde stukken gameplay zie. Maar ik kijk er naar uit!
Heb je die trailer wel afgekeken? Na 50 sec komt ie in een meer Mario achtige wereld
ja, ehm, anders?... Ik weet ook niet zo goed wat ik er van moet denken. Ik zit tussen "oh, das wel origineel" en "heh bah, vroegah was alles beter" in.
Ik zie eigenlijk maar een klein stukje "echte wereld". En ik vindt het wel wat hebben eigenlijk :)
Inderdaad, sommige mensen hier doen ineens alsof de hele game zich in New York afspeelt, terwijl in de trailer al heel wat andere fantasierijke Mario-werelden voorbij kwamen. Zag er wat mij betreft geweldig uit. Ja het stukje met de "echte" mensen is wat gek, maar om daar nou al zo op af te knappen, voor een game die pas over een jaar in de winkels ligt... wedden dat deze game in alle reviews gewoon weer 9's en 10-en gaat scoren?
Oh ik vind het juist een leuk idee van New York. Is een keer wat anders. Als het de gewone mario feeling had vind ik het ook goed maar iedereen riep altijd dat elke mario hetzelfde was. Misschien was dit de insteek?>
Het idee van New York is niks mis mee, maar ik doelde echt puur op de grafische stijlen van de werelden. Dat New York-level ziet er qua stijl heel anders uit dan de rest. Hetzelfde geldt voor dat level in het bos. Qua stijlen lijkt het me een rommeltje in plaats van dat alles dezelfde stijl heeft, maar in verschillende soorten werelden.
The big N stapt dus nu ook over naar een betaal model om online te kunnen gamen. Hopelijk hebben we dan wel een beter systeem dan met de friendscodes. Want dat blijf ik maar een drama vinden.
Online kost geld vanaf de herfst maar chat/invites ed moet je via een smartphone app doen.
Nintendo zal online wel nooit leren,
De grootste grap is dat je bij een online-abonnement elke maand één NES- of SNES-game krijgt die je alleen die maand gratis mag spelen. Als je dat ene spel na die maand wilt blijven spelen, mag je hem alsnog kopen. Belachelijk hoe gierig Nintendo is. We hebben het hier wel over 25-30-jaar oude games. Bij Microsoft mag je de "gratis" games permanent houden, bij Sony krijg je bij een PS+-abonnement elke maand vier of vijf recente indie-games voor PS3/PS4/Vita erbij die je zolang je abonnement loopt kunt blijven spelen. Kortom: na een paar jaar Xbox Live of PS+ heb je een flinke games-verzameling, na een paar jaar Nintendo Live is het totaalaantal games nog steeds 1 titel. :X 8)7
Voor je kunt zeggen of ze gierig zijn moeten we maar even afwachten wat de prijs van de online dienst word. Als dit een paar euro per maand is dan denk ik dat het gierige wel meevalt.
Nee, je kán chats en invites óók via een smartphone app doen. De Switch zelf kan het ook.
Dat staat anders niet op de site van Nintendo:
Online lobby and voice chat

Our new dedicated smart device app will connect to Nintendo Switch and let you invite friends to play online, set play appointments, and chat with friends during online matches in compatible games─all from your smart device.

A free, limited version of this app will be available for download in summer 2017.
Snap wat je bedoeld, maar ik denk toch echt dat het niet alleen maar is. Onduidelijk is het zeker.
Laten we afwachten tot we interface video's zien voordat we conclusies trekken :)
Dat zou betekenen dat het pas een paar maanden na de launch zou werken. Ik denk dat het inderdaad een optie is om het op je smartphone te doen.
Chat via een app vind ik prima, kun je op de console ook gewoon communiceren zoals op de PC.
Als iwata dit hoort denk ik dat hij zich omdraait in zijn graf https://www.nintendo.co.j...eting/120628qa/index.html
Ow, ik haal dit eruit bij A2?
We cannot promise here that Nintendo will always provide you with online services free of charge no matter how deep the experiences are that it may provide, but at least we are not thinking of asking our consumers to pay money to just casually get access to our ordinary online services.
Denk dat ie rustig op zijn plek kan blijven liggen. ;)
Toch een beetje jammer van de betaalde multiplayer. Vooral voor mensen die alleen af en toe een exclusive willen spelen en de rest van hun games op een PC of andere console hebben. Maar ja, het is helaas de standaard tegenwoordig dus je kunt het Nintendo ook niet echt kwalijk nemen.
Servers, support en dataverkeer kosten geld.
Op de PC levert de maker van een spel vaak dedicated servers, maar dan zit dit inbegrepen in de aankoopprijs van een spel. Bij de consoles betaal je meer voor het spel en moet je daarnaast ook nog eens voor de dedicated servers betalen (via abonnement). Op deze manier blijf je natuurlijk aan het betalen en blijkt een console toch niet meer zo goedkoop te zijn t.o.v. de PC. Dit is voor mij de reden dat ik nooit een console zou willen.

De enige reden dat zij apart betaald willen worden voor een abonnement is dat zij meer winst willen maken en dat mensen nu eenmaal geen keus hebben als zij multiplayer willen spelen. Op de PC kun je per spel de keuze maken of je hiervoor een betaalde server wil gebruiken, maar op de console wordt dit geblokkeerd. Het probleem is dat de consoles te veel macht hebben en ik mag hopen dat dit nooit gaat doorzetten naar de PC.

[Reactie gewijzigd door Chayan71 op 22 juli 2024 14:44]

Waarom kan dat allemaal gratis op de PC dan? En vaak nog beter ook.

Ik heb een jaar betaald voor online op mijn PS4, maar er is gewoon niets beter aan dan als de gratis variant op de pc, zeker kijkende naar games die voor beide platforms beschikbaar zijn.
Omdat "de PC" geen bedrijf is. Bij elke game betaal je al voor de online multi wanneer je deze aanschaft, en de developer host deze. Nintendo gaat voor een legio aan services, niet enkel games, nu zo'n platform hosten.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 22 juli 2024 14:44]

Consoles lokken mensen met 1 à 2 exclusieve, vervolgens hebben ze een monopolie op het hosten van servers en kunnen ze er geld voor vragen
De PC heeft al vanaf het begin gratis multiplayer. Vroeger hostte je vaak je eigen server, of joinde je servers die door anderen gehost werden. Daar geld voor vragen is not done natuurlijk. Ook had je niet één dienst voor multiplayer. De PC heeft anno 2017 nog altijd niet één dienst (Steam, GoG, uPlay, Origin, etc) dus geld vragen is gewoon bijna niet mogelijk. Daarbij zullen PC-gamers het niet accepteren dat ze nu opeens wel geld moeten betalen. Dan komt snel het argument dat het altijd al gratis geweest is én dat ontwikkelaars dan maar weer dedicated servers terug moeten halen naar hun games in plaats van alles zelf te regelen.

Op consoles gaat veel netwerkverkeer via de services van de consolebouwer en daar betaal je in principe voor volgens mij. En dat gaat omdat je één dienst hebt op een console. Maar Nintendo heeft nooit echt een solide multiplayercomponent gehad op hun consoles, dus ik ben benieuwd hoe het nu gaan werken. Het moet in ieder geval flink op de schop wil je mensen zo ver krijgen dat ze er voor gaan betalen.
Bij de PS3 was het ook gratis en bij de PS4 niet meer. Argumentatie van 'het hoefde nooit' is dus incorrect, op de PS4 betalen ze ook massaal
Hij bedoelde dat het op de PC i.t t. op consoles altijd gratis is geweest.
Mijn opmerking is toch ook dat het op de PS ook altijd gratis is geweest totdat de 4 kwam, maar dat toch iedereen het accepteerde;)
Maar (en correct me if I'm wrong) op de PS3 liep het online-gedeelte mijlenver achter op Xbox Live. Hun insteek was dat om alles te verbeteren er betaald moest gaan worden. En omdat het op de Xbox al betaald was werd het sneller geaccepteerd. Microsoft heeft ooit het plan gehad om Xbox Live op Windows betaald te maken, maar dat idee werd ze niet in dank afgenomen :+
Het PS3 netwerk was ook niet een van de snelste ;-)

Bij de betaalde versie van ps4 en xbox krijg je ook nog gratis games.
Denk niet dat Nintendo dat 1-2-3 ook gaat doen.
Blijkbaar krijg je gratis Virtual Console games bij het abonnement voor online services op de Nintendo Switch.
Je kunt elke maand een NES- of SNES-game gratis spelen. Als je na die maand verder wil spelen moet je het spel kopen. Je bouwt geen gamesbibliotheek op.
Bij Nintendo hetzelfde, maar ik denk dat het komt omdat de 3DS goedkoper was om te maken, waardoor ze meer winst hadden, waardoor ze het gratis konden doen. De switch is duurder, vandaar ook de betaalde online multiplayer.
En logischerwijs kon dat niet meer uit, dus.. moet je nu wel betalen!
Gratis multiplayer op de PC? Bij de meeste wel inderdaad, maar lang niet bij allen :S Blijf het raar vinden dat men dit als argument blijft aanhouden als +punt tegenover de console gamers.

Wanneer het aanwezig is, is het voor één specfiek spel en kost het een meervoud van wat je op de console voor álles betaald.

Ik koop het liever af ;)
Ja en nee. Er zijn inderdaad exclusieve pc spellen waar je maandelijks meer kwijt bent dan bijvoorbeeld Xbox live. Maar je moet niet appels met peren vergelijken. De meeste spellen die op de console en pc uitkomen zijn op de pc gratis online te spelen. Kan er niet zo snel een bedenken waar je wel voor de online gedeelte moet betalen. Zelf Xbox play anywhere games hoef je niet voor online te betalen terwijl dat via een Xbox live account gaat.
De meeste spellen waarbij voor de online-portie betaald moet worden, zijn sowieso al op abbonnement gebaseerd. Denk daarbij aan de EVE online's, iRacing's en WOW's.

Er zijn volgens mij geen games die exclusief voor de online multiplayer geld vragen.
En dat is ook mijn punt die wil maken naar NightFox89. Hij vergelijkt appels met peren. Ik zeg ook ja en nee. Daarom klopt het argument gratis online PC VS console nog steeds. Het argument gaat over spellen die je eenmalig aanschaft zoals een CoD of BF. Wat ik mij afvraag draaien spellen niet gewoon op de servers van ontwikkelaars? Als dat zo is dan klopt het argument "serveronderhoud" ook niet en is het gewoon keihard geld ontvangen van andermans werk.
Xbox en Sony regelen ook updates, volgens mij via hun servers. Daarnaast moet de online architectuur bijgehouden worden, en hoewel veel ontwikkelaars hun eigen servers (laten) hosten wordt wel alles via de diensten van Microsoft bij elkaar gebracht. Daarnaast nog wat andere features die servercapaciteit kosten. Ze zullen er vast een hoop geld aan overhouden, maar serveronderhoud is een duur grapje.

Daarom snap ik ook niet dat veel PC games niet meer de mogelijkheid bieden aan gamers om eigen servers te hosten. Internetverbindingen en PC's zijn anno 2017 meer dan snel genoeg om een potje te hosten.
Met updates heb je inderdaad een punt. Dat gaat via Microsoft of Sony. Laten we hopen dat Steam wel gratis blijft. Zit Valve dan niet met het zelfde?
Je hebt dan wel gratis multiplayer bij de meeste games, toch hanteren er ook weer een aantal een maandelijks bedrag om te spelen.
Dat zijn nu v\ooral MMO's maar het is de vraag wanneer de rest dat ook gaat doen of wanneer de huidige online diensten dat gaan doen. Zeker de AAA titels zie ik wel pushen om de overstap te maken omdat het nou eenmaal veel geld komt om servers online te houden. Niet elke game leent zich voor een mooi subscription-model of (kleine) in game purchases (waar ook altijd veel om te doen is)
Vergeet niet dat de console makers al meer winst maken per game en ook nog pushen om games in hun online store te kopen. Als ik een PC game in de winkel koop krijgt Microsoft niks, tenzij het een game van Microsoft zelf is. Doe ik dit bij een console game dan krijg Microsoft een tientje.

De console makers hebben niet echt een excuus. Zeker niet nu je steeds meer games ziet met crossplatform multiplayer, dan kan iemand met een andere console opeens mee spelen zonder Xbox Live te betalen(of uberhaubt daarmee verbonden te zijn).
Waarom is de Switch DOA?
Je vergeet alleen dat er op mobiel bijna alleen maar casual games hebt, dit komt oa doordat gamen niet prettig is met alleen een touch screen. Dus nu heb je weer een gaming handheld met fysieke bediening waar ook games voor zijn ontworpen om hier gebruik van te maken, daarnaast is het doel van deze games je vermaken en niet je eventjes bezig houden zoals je bij veel mobile games ziet.
Met alle andere consoles moet je een hele extra console kopen voor je tweede televisie. Is de Switch nog goedkoper!
Voor een PS4/XBONE moet je dan een 2e console kopen, zelfde beredenering.
Ja, de controllers zijn wat duurder dan van de concurrent, dus? De console is goedkoper (dat hij nu 299/329 is betekent niet dat dat een jaar of 2 na de launch nog zo is.)
Misschien kan het voor jou niet op tegen de competitie, voor mij zeer zeker wel.
Hoe mooi de PS4 en XBONE ook zijn, er zijn maar weinig spellen die mij echt aantrekken. De ene gamer is de andere niet, ik zie niet te wachten op de zoveelste Battlefield/CoD (clone). De gameplay bij Nintendo is wat mij betreft nogsteeds ongeëvenaard, de titels van Nintendo zelf zijn stuk voor stuk briljante games en dat telt voor mij veel meer dan zo realistisch mogelijk uit elkaar spattende hoofden (hoewel dat op zijn tijd ook best vermakelijk is.)
Het is niet gratis. Je betaalt alleen op een andere manier. Hogere aanschafprijs van het spel bijvoorbeeld. Of reclames o.i.d.
Toch zijn de meeste games op PC goedkoper dan op een console. Eender welke.
Dus ook dit gaat niet echt op.
Reclames heb ik nog nooit gezien buiten de Nvidia of AMD reclame als je een game start.

Ben wel benieuwd naar de Switch. Maar tocvh heb ik niet het ultieme wauw gevoel.
En dat komt denk ik ook doordat er maar 1 game is aangekondigd bij launch.
Maar we zullen het zien.
Mijn punt was vooral dat gratis niet bestaat. Iemand gaat er op e.o.a. manier voor moeten betalen. En uiteindelijk zullen dat de spelers wel zijn, al dan niet met vreemde omwegen. Als PC spellen dit "gratis" kunnen bieden en alsnog in de aanschaf goedkoper zijn, dan zijn console games gewoon te duur.

Maar misschien is console hardware wel relatief goedkoop, en wordt er juist weer iets op de game prijs aan extra marge gepakt om dat te compenseren. Ik ken de precieze verdienmodellen natuurlijk niet.
Enige wat ik kan bedenken is dat je moet registreren voor verschillende game launchers en ze jou gegevens hebben. Verder is er geen verschil tussen pc en consoles. PC versies zijn zelfs via officiële wegen goedkoper. Velen zoals ik kopen het via keysites dat stukken goedkoper is.
Het probleem is meer dat je dubbel betaald en nog aan de verkeerde partij ook. Xbox Live Gold houdt in dat je Microsoft 5 euro per maand betaald, zodat je op de naar de servers van andere bedrijven kan verbinden. Alle functionaliteit die niet is "verbinden met gameservers" heb je ook als je niet betaald.
Pc games zijn juist lager in aanschaf en bevatten net als de console geen reclame. Het kan wel dat sommige server hosters vragen om een donatie.
Dat is niet prijsbepalend. Pc games zijn altijd al goedkoper geweest dan console games.
De console, games en assesoire's kosten ook geld. Op de pc zijn er genoeg spellen die je 1X koopt en online kan blijven spelen tot de support stopt.

Ik vind het jammer dat het tegenwoordig de standaard is geworden om ook weer per console een abonnement te moeten nemen.
Hosting kosten zijn helemaal niet zo hoog voor Nintendo (Sony, Microsoft) als de game makers hun eigen server's moeten aanbieden en een verwijzing in de games bouwt
Waar baseer je de kosten op dan? Geef ons eens inzicht in het aantal gebruikers, servers, dataverkeer, supportkosten e.d. die ze gaan maken?
8)7
Lees iets meer dan 2 woorden... Die kosten hoeven helemaal niet bij Nintendo te liggen maar bij de game makers, goed verkopende games hebben meer opbrengst en meer kosten.
als de game makers hun eigen server's moeten aanbieden en een verwijzing in de games bouwt
Zie ook de reactie van Chayan71

[Reactie gewijzigd door King4589 op 22 juli 2024 14:44]

Nintendo die geld gaat vragen voor hun onlinedienst...
Als eerdere pogingen een maatstaaf zijn dan mogen ze er maximaal €0,01 per jaar voor vragen!

Hoop dat ze erg veel geleerd hebben en goed gekeken hebben naar xbox live, PSN en Steam en niet zelf geprobeerd hebben het wiel opnieuw uit te vinden met een resultaat dat nog niet goed werkt. Ook hoop ik dat ze de friend codes eindelijk afgeschaft hebben en alles wat je koopt of activeert account- en niet consolebound is.

Ik hoop wel dat ze tot aan de release nog wat meer laten zien want vond het nog steeds erg weinig.
Nintendo die geld gaat vragen voor hun onlinedienst...
Als eerdere pogingen een maatstaaf zijn dan mogen ze er maximaal €0,01 per jaar voor vragen!
Het scheelt natuurlijk wel dat Xbox al vanaf de 360 en PSN sinds 3(?) jaar hun online diensten enkel betaald laten gebruiken. Dit geld kan vervolgens (ook) worden geïnvesteerd in de kwaliteit van de online dienst waar Nintendo dit altijd uit eigen zak heef moeten ophoesten ;)
PSN is er echter nauwelijks op vooruit gegaan sinds je daar voor moest betalen. Dus of of het online gedeelte van Nintendo er wel op vooruit gaat valt nog te bezien...
Precies! Enige toevoeging sinds het betaald is zijn de gratis games elke maand. Verder merk ik weinig verschil op het gebied van snelheid en stabiliteit en is xbox live nog steeds superieur!
Ik heb 0 klachten met stabiliteit en/of snelheid. Ik trek m`n volle bandbreedte (300mbit) eruit als ik een game download via PSN.

Maar enfin. Wat PSN vs Xbox Live in mijn ogen ?

- PS+ is iets goedkoper. Scheelt niet veel maar goed.

- Shareplay. Je games delen met maximaal 4 mensen. Scheelt in de kosten als je het goed onderling regelt.

- Remoteplay. Heeft meerdere functies. Als mijn betere helft liever een filmpje/TV serie kijk op de bank dan kan ik alsnog PS4 gamen op m'n laptop/tablet etc. naast haar op de bank. Of elders in het huis. Maar zo heb ik ook afgelopen winter Diablo 3 helemaal uitgespeeld in co-op met 3 players. 2 vrienden achter 1 PS4 in het Zuiden van het land, ik in de randstad- ZONDER dat ik Diablo 3 zelf had. Die draaiden bij hun. Hoe vet is dit ? Niks van input lag gemerkt.

Zo omzeil je ook de limieten van sommige "couch only" co-op games zoals de geniale Towerfall. Die ondersteunt officieel geen multiplayer , maar met remoteplay kun je virtueel controllers aan vrienden die elders zitten geven en alsnog online gamen.

- De Gratis games van PS+ kan je in je library toevoegen zonder in zijn volledigheid te downloaden, dit kan tevens ook via de website en heb je nieteens je PS4 voor nodig. Altijd handig om zo de games te grabben waar je niet direct interesse in hebt, maar niet wilt missen voordat de maandelijkse games rouleren.

Bij Xbox live moet je de game helemaal downloaden, en dan verwijderen om het in je library te krijgen. (indien je het niet meteen wilt spelen)

- Tot voor kort (2016 oid) was er op Xbox live een paywall voor Free to Play games. Moest je ook Live Gold voor hebben. Dit is nu recht getrokken maar hoevel jaar had je achter die paywell gezeten als je juist fan was van die F2P games ?
[...]
Maar enfin. Wat PSN vs Xbox Live in mijn ogen ?

- PS+ is iets goedkoper. Scheelt niet veel maar goed.
Xbox Live is wel een stuk makkelijker goedkoper aan te schaffen, omdat de codes wereldwijd geldig zijn. Voor PSN moet je een Nederlandse code hebben.
- De Gratis games van PS+ kan je in je library toevoegen zonder in zijn volledigheid te downloaden, dit kan tevens ook via de website en heb je nieteens je PS4 voor nodig. Altijd handig om zo de games te grabben waar je niet direct interesse in hebt, maar niet wilt missen voordat de maandelijkse games rouleren.

Bij Xbox live moet je de game helemaal downloaden, en dan verwijderen om het in je library te krijgen. (indien je het niet meteen wilt spelen)
Volgens mij hoef je bij Xbox Live games niet eerst helemaal te downloaden om ze toe te voegen aan je library.

De "gratis (zolang je abonnement loopt)" Xbox One games kun je gewoon via de website toevoegen. Of claimen via je oude Xbox 360 console.

Om de "gratis voor altijd" 360 games via de website toe te voegen moet er een betaalmogelijkheid zijn gekoppeld aan je account: een creditcard of (geverifieerd) PayPal-account. Prepaid betaaltegoed is niet voldoende.
Heeft niets met ervaring te maken. Ga je een online dienst opzetten dan moet je als bedrijf gewoon goed nadenken en dat heeft Nintendo niet gedaan met het huidige systeem. Ja het is nu gratis maar kijk naar consolegebonden aankopen. Ik heb ooit digitaal mario kart gekocht via de 2ds. Ik heb het account verwijderd en de 2ds verkocht. Heb laatst een new 3ds gekocht. Dacht laat ik eens mario kart installeren. Ik mijn oude account installeren krijg ik de melding "je account is gekoppeld met een andere Nintendo console". Enige manier is om de oude 2ds te laten synchroniseren met de new 3ds. Lekker dan spel kwijt.
Je kan bij Nintendo niet via de website een console ontkoppelen? :/
Nee. Of ik heb het over het hoofd gezien.
Je wordt gemind, maar het zijn wel wezenlijke punten die je aankaart.

Gratis multiplayer was voor mij als casual (Splatoon/MK8) gamer leuk, en de dienst was daar goed genoeg voor. De friendcodes werkten voor geen meter, en consolegebonden (en ontbeken cross-platform) aankopen konden mjj evenmin bekoren.

Ik ga overigens niet betalen voor deze dienst; daarvoor game ik te weinig op de console. Online gamen doe ik wel via Steam. :p

Voor mij belangrijker:
Accuduur van 2,5 tot 6,5 uur is me te kort voor de handheld modus. Voor mij mede door de hoge release prijs geen aankoop bij release aangezien ik met name handheld speel.

Lijkt me de grootste fail van de switch.

Regiovrij is dan wel weer leuk.

[Reactie gewijzigd door Flozem op 22 juli 2024 14:44]

het is niet zo veel anders dan huidige handhelds.
en er wordt nu gebruik gemaakt van een (nieuwe!) standaard aansluiting, dus een powerbank aansluiten is geen probleem.
Eén ding scheelt, fabrikanten van 3rd party hardware kunnen weer los gaan.

Er zal binnen de kortste tijd wel een speciale grip komen met een extra accu.
DeNA gaat hun online kant verzorgen. Is 1 van de meeste succesvolle mobile game developers en de grootste in Japan.
  • 299 dollar voor ps3 gfx = fail
  • Amper games = 1 game (zelda) = fail
  • 1 LAUNCH game en wachten tot in de "spring" op de 2de & 3de game !! ongezien zoiets = fail
  • Online service ... €€ ?? Waarvoor betaal je eigenlijk als er amper tot geen content is ! = fail

[Reactie gewijzigd door Kenshee13 op 22 juli 2024 14:44]

Snap nu niet waarom jouw post gedownvoted wordt, maar je benoemt wel een kern van waarheid... het voelt nu heel erg aan als de 'Nintendo Meh'
Begrijp dit eveneens niet. Misschien omdat ik het woordje "fail" te veel gebruik.
Dat is ook wel zo maar het is ronduit een teleurstelling. Als je de gameplay footage ziet zie je al genoeg dat de console draait op veroudere hardware. Bij een lancering moet en zal iedereen dezelfde game spelen => Zelda . Wie koopt zoiets voor 299$? In de "spring" komen er 2 games bij "Mario" & "Arms" als respectievelijk 2de & 3de game ... Release datum onbekend .... En dan moet men zich naar de zomer zwoegen op splatoon 2. Maar wie zit daar nu op te wachten ?

[Reactie gewijzigd door Kenshee13 op 22 juli 2024 14:44]

Omdat er vrij veel onzin in staat met een sterke mening. Waarheid bestaat uit feiten. 1 t/m 3 zijn al geen feit en punt 4 gaat het eerste half jaar niet op want dan is de dienst gratis.
Dit meen je? Er zijn weinig launch games (feit) Betere games komen pas een paar maanden later (ook een feit).

En dat punt 4 niet op gaat is natuurlijk een non-argument, het is en blijft een betaalde dienst.

Al met al een zwaar Meh gevoel. Krijg een beetje een Gamecube / Wii U gevoel, leuk ding maar meer ook niet
Dit meen je? Er zijn weinig launch games (feit) Betere games komen pas een paar maanden later (ook een feit).
Hij heeft het over 1 game het lijstje is echter;
- 1, 2 Switch
- The Legend of Zelda: BotW
- Just Dance 2017
- Has Been Heroes
- Snipperclips
- Super Bomberman R
- Disgaea 5 Complete
- Puyo Puyo Tetris
- Rayman Legends
- Steep
- Skylanders: Imaginators
- I Am Setsuna

'Weinig' is overigens per definitie een mening en geen feit.
En dat punt 4 niet op gaat is natuurlijk een non-argument, het is en blijft een betaalde dienst.
Het eerste half jaar heb je daar dus geen last van. Maar dat kunnen we dan als het enige feit van de 4 aangedragen punten noemen.
Al met al een zwaar Meh gevoel. Krijg een beetje een Gamecube / Wii U gevoel, leuk ding maar meer ook niet
Dan kan, maar begin niet over feiten om vervolgens met meningen te komen.
Wederom, wat jij als een mening beschouwd ziet een ander als een feit. Nu krijg ik sterk het gevoel dat jij een voorliefde hebt voor de Switch. And by all means, blijf dat lekker doen, maar 12 games is weinig (waarvan maar een paar echt grote titels) imho.

Nu wil ik geen flame war starten, dus laten we lekker in onze eigen 'feiten' geloven :')
Vanaf de SNES maak ik bewust luanch line-up's mee en ben ik daarin interesseert. Deze is niet bijzonder, maar zeker ook niet onder gemiddeld. De gemiddeld luanch line-up van een console (en of die nou van Nintendo, Sony of Microsoft is doet er niet toe) is gewoon vrij karig qua aantallen en qua AAA titels, met maar enkele uitschieters de laatste 20 jaar.

Maar zeggen dat "Amper games = 1 game (zelda) = fail
1 LAUNCH game en wachten tot in de "spring" op de 2de & 3de game !! ongezien zoiets = fail" is gewoon een onwaarheid. Dat kan je heel objectief vaststellen. Dat jij dat feit niet wil erkennen moet jezelf weten.
Hij heeft het over 1 game het lijstje is echter;
Vergelijk dat echter eens met het lijstje van de Wii U. Die was stukken beter en ook daar was het gebrek aan content een groot probleem.
Het gebrek aan content kwam pas na die erg leuke launch line-up.
Inderdaad. Ik vind dat je best kritisch mag zijn. Ik had eigenlijk interesse om hem te kopen, al was het alleen maar wegens Mariokart. Echter een prijs van boven de 300 Euro en ook nog eens een abonnement om multiplayer te kunnen spelen is veel te veel voor een console met lowbudget onderdelen.
Je hebt gelijk... Ik heb zelf nooit nintendo console gehad enkel de allereerste gameboy :D Maar Nintendo lijkt me nog al een niche gaming platform...
299 is een aanvaardbare prijs, voor een console/mobile device, GFX zijn ook niet de kracht van nintendo... dus dat vind ik geen fail. Single game launch is wel een zwaar probleem...

Online service betalen vind ik niet leuk, maar afhankelijk voor wat het extra biedt bestaan er mogelijkheden, (gratis games zoals op PS4 & XONE) Hoewel ik vrees dat Nintendo daar niet zal aan meedoen.

Mijn grootste probleem is het "mobiele" aspect, 3 uur gamen is niks, "even naar oma & opa meenemen" mag je dus al bijna vergeten. Over een jaar blijft daar dus nog amper 1 uur van over ... niet echt mobiel, en voor die prijs heb je weldegelijk goeie tablets waar ook prima op gegamed kan worden.

Kortom : ik vrees dat Nintendo zijn vaste publiek wel zal overhalen, maar voor derest wordt dit terug een grote fail...

De fanboy's -1 je terechte reactie terug jammer genoeg.
En dan vraag ik mij ook meteen af of de accu standaard te vervangen is (om jouw genoemde probleem te tackelen)
Ook goed punt, bij de PSP was dat zo geflikt. Dat zou mogelijk een oplossing bieden, maar ik vrees datie build-in zal zijn.
De Switch zal je kunnen opladen dmv USB C, dus dan kan je ook makkelijk gebruik maken van een powerbank. Nu is dit natuurlijk geen oplossing omdat je je powerbank ook mee moet nemen. Maar iig beter dan niets. :)

[Reactie gewijzigd door Starcaz op 22 juli 2024 14:44]

En wederom 0,0 bijval van 3rd parties, Ubi met Just Dance (de game uit 2014 + nieuwe liedjes), Rayman Legends (een port van een 4 jaar oude game), ze doen niet eens meer de moeite met een AC port of zo... (zoals nog wel met de wii-u)

EA komt niet verder dan fifa

Daarbij een port van skyrim en een opgepoetste wii-u game (MK8) en een 4 jaar oude wii-u lego game...
3 maart is een mooie release datum vooral samen met Zelda.
Vraag me alleen af of dit ook in NL zelf is dan begreep namelijk toen straks op een live stream van iemand van GameKings dat dit alleen in de groten Europese landen zou zijn en de kleinere landen pas vanaf 17 maart aan de beurt zijn.

Betreft de presentatie ze hadden het iets minder rommelig kunnen maken vind een developer op een stage met weinig info en geen game beelden niet echt boeiend. Zo vond ik ook dat EA even beter zijn best had kunnen doen. Fifa is een goede game maar ze hadden beter daarnaast ook anderen games kunnen opnoemen die naar de switch komen.

Betreft typische Nintendo games de nieuwe Mario zag er goed uit jammer dat het nog even ga duren voor we er mee mogen spelen maar dit is misschien ook goed aangezien we Zelda gelijk al bij de Launch krijgen en zover ik begreep uit anderen bron komt Mario 8 Deluxe in April dus de Mario kart met toevoegingen van de WII U.
Had zelf meer Nintendo games aankondigingen verwacht zoals Animal Crossing, een nieuwe Kirby of Donkey Kong game.
Maar misschien komt dat vanmiddag nog wel om half 4 is er weer een Treehouse uitzending vanuit Nintendo!

Even een kleine Edit...
Wat trouwens ook lekker is de nieuwe usb C oplaad punt kunnen we de smartphone battery packs ook nog is ergens anders voor gebruiken.

[Reactie gewijzigd door CeroStyle op 22 juli 2024 14:44]

Nederland is het op 6 na grootste land van de EU (qua inwoners), met een hoog percentage van mensen die Engels kunnen. Daarnaast hebben relatief veel mensen ook snelle internet verbindingen. Als gevolg daarvan is Nederland vaak genoeg onderdeel van initiële releases van techbedrijven, als er voor word gekozen om dingen in het Engels te houden.
Dan ben je Microsoft met de Xbox One zeker vergeten. Die kwam wat, een jaar of anderhalf na dato?
Het is allemaal redelijk anecdotaal en onderbuik gevoel, dat geef ik toe, maar aan de andere kant heb je ook bedrijven zoals netflix en spotify die vaak snel in nederland beschikbaar waren
Bol.com heeft 'm gewoon op 3 maart als release datum staan.

In MK8 Deluxe zitten niet alleen de extra banen van de Wii U versies maar ook battle arena's en daar koop ik MK8 voor :)
3 maart al! En die trailer van LoZ.... ben er nog stil van! Presentatie verder was..... hmmmmm. En in Europa wordt de Switch helaas te duur. Dat wordt 325 of misschien wel 350 euro!

De 1,2 switch game verteld mij dat Nintendo VR er gaat komen! Dat soort games vragen om VR. Hopelijk zijn ze zo slim om dat via de Nintendo Switch App te doen zodat je je smartphone als display kan gebruiken!

[Reactie gewijzigd door KaiTak op 22 juli 2024 14:44]

Bij Bol staat ie nu voor €309.
Is de nieuwe zelda ook al ergens te preorderen? Liefst in combinatie met de Switch natuurlijk. Ik kon alleen de Wii U versie vinden.
Als je bij google zoekt op "legend of zelda - breath of the wild" vind je het vanzelf: https://www.bol.com/nl/p/...uggestionType=typedsearch

59.99 euro
Thanks, 3 stuks besteld. Voor Kai Tak, Kai Tak Jr 1 & Kai Tak Jr 2
Inmiddels staat hij al op €329
De presentatie was ook enorm Japans. Veel westerse games zijn nog niet getoond, na de release was daar opeens uit het niets een Mario Kart 8 video op Youtube :P Nintendo blijft de URL aanpassen, check even Nintendo op YT. https://www.youtube.com/user/Nintendo/videos
Later vandaag komt er een Treehouse video, waarin hopelijk wat meer westerse titels komen.

De Switch is te pre-orderen bij Bol.com voor 309 en ik verwacht dat meer aanbieders rond de 299 pricetag gaan zitten, dat is voor Nintendo ook een belangrijke pricetag.
En VR, gaat 'm niet worden :P

[Reactie gewijzigd door Richh op 22 juli 2024 14:44]

Video bestaat niet.
Op een of andere manier is de video URL aangepast door Nintendo. Ik ga m'n post even aanpassen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.