De ontwikkelaars achter XBMC hebben de mediacentersoftware geport naar de goedkope Raspberry Pi. De kleine computer, waarvan de simpelste uitvoering slechts 25 dollar kost, is in staat om via XBMC 1080p-videobestanden af te spelen.
De port werd op de Scale 10X-expo gepresenteerd door ontwikkelaars Gimli en Davilla, zo schrijft het bedrijf achter Raspberry Pi. Uit de demonstratievideo valt op te maken dat de interface van de op Linux-gebaseerde mediasoftware vloeiend draait en het kleine systeempje daarbij ook geen problemen heeft met het afspelen van high-res-video. Als voorbeeld werd een 1080p-versie van de open-source-film Big Buck Bunny getoond met een aac-audiostream en video in het h.264-formaat.
De Raspberry Pi is een kleine computer opgebouwd rondom de 700MHz Broadcom BCM2835-arm-chip en 128MB werkgeheugen. Het geheel wordt geleverd als pcb waar de gebruiker zelf eventueel nog een behuizing omheen kan bouwen. Het kleine moederbord is voorzien van aansluitingen voor rca-video, twee maal usb, hdmi, audio-jack, een dsi-connector en headers voor een gpio-module. Verder kan er een sd-kaart ingestoken worden en wordt het bord gevoed door een micro-usb-aansluiting
De Raspberry Pi zal uitkomen in twee varianten. De goedkoopste versie kost 25 dollar en heeft een ethernetcontroller maar geen fysieke connector. Daarnaast is er een csi-connector aanwezig voor aansluiting van een cameramodule. De duurdere variant moet 35 dollar opbrengen en heeft een dubbele hoeveelheid ram en een ethernetaansluiting aan boord. De productie van de Raspberry Pi is onlangs gestart en de eerste exemplaren moeten eind januari klaar zijn.
Update 23-01-2012 9:20
Ontwikkelaar Davilla laat op het XBMC-forum weten dat de demo op de duurdere versie van de Raspberry Pi draaide. De mediasoftware zou aan de 128MB-werkgeheugen van de goedkoopste variant niet genoeg hebben.
[Reactie gewijzigd door boerke op zondag 22 januari 2012 15:17]
[Reactie gewijzigd door boerke op zondag 22 januari 2012 16:04]
[Reactie gewijzigd door Madrox op maandag 23 januari 2012 03:54]
[Reactie gewijzigd door crizyz op maandag 23 januari 2012 03:48]
In het artikel:niet een hdmi / DVI / RGB of andere aansluiting maar gewoon de composiet ... iets wat
Alles staat of valt met lezen.Het kleine moederbord is voorzien van aansluitingen voor rca-video, twee maal usb, hdmi, audio-jack, een dsi-connector en headers voor een gpio-module.
[Reactie gewijzigd door sys64738 op zondag 22 januari 2012 16:07]
Laats nog een 40 meter kant-en-klaar gigabit kabel gekocht voor, pak 'm beet, 10 euro op eBay. Daar hoe je zelf niet voor te knippen.En 10 meter kabel en 2 krimp-stekkertjes kosten echt maar 10 a 15 eurootjes.
theMob writes:Boerke wrote: Neem gewoon een gejailbreakte Apple-tv, etc...
[Reactie gewijzigd door sn33ky op zondag 22 januari 2012 16:13]
[Reactie gewijzigd door gepebril op maandag 23 januari 2012 13:17]
[Reactie gewijzigd door MassIV op zondag 22 januari 2012 17:17]
[Reactie gewijzigd door soupli op zondag 22 januari 2012 18:38]
[Reactie gewijzigd door Tk55 op zondag 22 januari 2012 15:57]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True