Sony heeft wat betreft terugroepacties geen beste naam. Velen kunnen zich nog wel de problemen met dode pixels op de PSP herinneren, waarbij Sony nooit een duidelijk omruilbeleid heeft gehanteerd.
Ik kan me ook nog een ander accu-incident herinneren. Bij een serie fotocamera's (waaronder de mijne) bleken de accu's op onverklaarbare wijze opeens te overlijden: de gebruikstijd in de camera liep van zo'n 85 minuten van de ene op de andere dag terug naar slechts een minuut of 5. Sony heeft toen wel een terugroepactie gehouden, maar dat alleen op zijn website bekendgemaakt. Het was puur toeval dat iemand mij erop wees, want wie kijkt er nou regelmatig op de website van Sony of er terugreopacties zijn?
Inmiddels had ik van Sony al een nieuwe accu gekocht voor de coulanceprijs van 'slechts' een kleine 100 euro. Toen ik dat geld terugclaimde onder verwijzing naar het feit dat mijn accu blijkbaar hetzelfde probleem had gehad als waarvoor de terugroepactie was gestart, werd dat afgewimpeld. Pas na diverse boze brieven kreeg ik alsnog het bedrag voor de vervangen accu vergoed. De winkelier waarbij ik de camera had gekocht wilde heel graag weten hoe het was afgelopen, omdat hij soortgelijke ervaringen met Sony had gehad.
Om de vraag van Skyclad te beantwoorden: Sony heeft bewezen incidenten met ondeugdelijke producten liever te verzwijgen.

En je denkt dat andere fabrikanten dat anders doen?
Er zijn zoveel terugroepacties waar je niets van hoort. Omdat dit een heel erg grote is en omdat de aanleiding ook al lang en breed uitgemeten was in de media, is het nu veel bekender.
En het is natuurlijk een terugroepactie van Dell, niet van Sony....
En een PSP met dode pixel kun je direct omruilen bij Sony. Duidelijker kan niet lijkt me.
En je denkt dat andere fabrikanten dat anders doen?
Dat is dus waar tomatoman voorbeelden van geeft hoe het anders gaat bij SONY, ieder bedrijf behandelt dit soort zaken net weer even anders dus sowieso een rare vraag.
En het is natuurlijk een terugroepactie van Dell, niet van Sony...
Omdat Dell de eindverkoper is en dus contact met de klanten heeft gehad en klanten bij Dell aankloppen hiervoor, het zijn wel SONY batterijen waar het om gaat. Bovendien heeft SONY al aangegeven de kosten (gedeeltelijk) op zich te nemen.
Sony is ongelooflijk groot en produceert ongelooflijk veel producten. Dit is tevens de reden waarom er bij Sony eerder het een en ander fout gaat dan bv bij 3com die zeer markt gericht zijn.
Om bv de PSP's verhaal even duidelijk te maken de reden tot is omdat men een gebrek had aan psp's en in de eerste instantie dan liever tijd rekt om zo de productie/afname op peil te brengen dan direct te zeggen we gaan ze vervangen wat ze gewoonweg niet kunnen doen zonder wachttijden die erg lang worden en hun eigen verkopen de kop in te drukken.
Verder de accu-incident van camera's. Sony verkoopt wereld-wijd, logischerwijs dat ze dit op hun website plaatsen wereldwijde publicaties is onmogelijk en enorm slecht voor de naam.
Verder je beklag over zelf je accu te vervangen, vrij logisch dat accepteerd geen enkel bedrijf accepteren.
Tevens dat Sony dit liever verzwijgt? Ze maken het bekend op hun website dit is hun blik naar de wereld, imo is dit niet verzwijgen maar meer dan duidelijk.
Sony verkoopt wereld-wijd, logischerwijs dat ze dit op hun website plaatsen wereldwijde publicaties is onmogelijk en enorm slecht voor de naam.
Als Sony dit niet kan, waarom kan Philips dit dan wel?
Ik kan me een incident herinneren waarbij Matchline TV's van Philips gemaakt in bepaalde jaren een verkeerde soldeer hadden op de hoofd printplaten. Dat heeft Philips toen in allerlij kranten gepubliceerd, wereldwijd, in een pagina-grote advertentie. Je kon dan een briefje sturen (dit was in het pre-internet tijdperk) of even bellen, en dan kwam een monteur ter plaatse de soldering vervangen. (klusje van 5 minuten)
Het ging niet om 'verkeerd soldeer' maar om een brandgevaarlijke combinatie van een ontwerpfoutje (plastic frame dat brandbaar was te dicht bij bepaalde punten van de printplaat) en verkeerd afgestelde/ingerichte productielijnen waardoor 'te dun' gesoldeerd was, maar het blijft inderdaad staan dat Philips in 1993 een zeer grote huis-aan-huis reparatieactie heeft gehad van bepaalde modellen (niet alleen Matchline) geproduceerd ruwweg tussen 1984 en 1987, waar zelfs mensen van de ontwerpafdeling het veld in werden gestuurd met een soldeerbout, een kniptang en een stapel reserveprints. Dit zou Philips op dit moment ook niet meer aankunnen, aangezien veel afdelingen wegbezuinigd of gereorganiseerd zijn. Sony is wat dat betreft zelfs altijd al een ballentent geweest.