Tip de redactie

Renault schendt in Duitsland ethernetpatent van Broadcom, verkoopstop dreigt

Door Kevin Krikhaar, 7 februari 2026 12:01119 reacties, submitter: jordy-maes

Renault mag in Duitsland zijn Mégane- en Clio-modellen binnenkort misschien niet meer verkopen omdat ze inbreuk maken op een patent van Broadcom. Het patent heeft betrekking op de ethernetverbinding van de auto's.

Renault heeft een patent van Broadcom geschonden, waardoor de Franse autofabrikant zijn Mégane en Clio binnenkort mogelijk niet meer mag verkopen in Duitsland. Dat schrijft het Duitse blad WirtschaftsWoche op basis van een oordeel van de rechtbank in München. Daarnaast moet Renault de betreffende voertuigen terugroepen en de inbreukmakende onderdelen verwijderen.

Het navigatiesysteem van de Clio en de telematics control unit van de Mégane zouden zonder toestemming gebruikmaken van ethernettechnologie die Broadcom heeft gepatenteerd. Het gaat om het patent EP1903733B1, dat een specifieke techniek beschrijft voor het coderen en versturen van gegevens voor ethernetverbindingen.

Renault laat aan Reuters weten dat het in beroep zal gaan tegen de uitspraak. Broadcom kan ervoor kiezen om het vonnis al in te laten gaan als het hoger beroep nog loopt, maar daarvoor moet het bedrijf een borgsom van een paar miljoen euro betalen. Het is niet duidelijk of het bedrijf dat gaat doen. Renault heeft twee rechtszaken aangespannen om het patent in kwestie ongeldig te verklaren. De automaker kan de verkoopstop ook voorkomen door een schikking te treffen met Broadcom.

Renault-navigatiesysteem

Reacties (119)


Eigenaar van Crypto.com koopt domein ai.com voor 70 miljoen dollar

Door Kevin Krikhaar, 7 februari 2026 10:3852 reacties, submitter: Tribits

De ceo van cryptovalutaplatform Crypto.com heeft het domein ai.com overgenomen voor 70 miljoen dollar. Dat maakt ai.com een van de duurste domeinnamen tot nu toe. De nieuwe eigenaar wil AI-agents gaan aanbieden via de site.

The Financial Times meldt op basis van informatie van de bemiddelaar van de deal, dat ai.com voor 70 miljoen dollar is verkocht aan Kris Marszalek, de oprichter van handelsplatform Crypto.com. Hij laat in een post op ai.com weten dat het nieuwe platform AI-agents gaat aanbieden aan consumenten. Marszalek belooft dat klanten vanaf 8 februari 'zonder technische kennis' gepersonaliseerde agents kunnen genereren via de site.

Dit is daarmee de duurste aankoop van een domeinnaam waarvan het aankoopbedrag bekend is gemaakt. Volgens Wikipedia staat Voice.com op plek twee, met een aankoopbedrag van 30 miljoen dollar. Er zijn vermoedelijk wel domeinen voor hogere bedragen verkocht. Het record zou in handen zijn van Cars.com, dat in 2014 naar verluidt voor 872 miljoen dollar verkocht is, maar dat is nooit officieel bevestigd.

Het is niet bekend wie de eerdere eigenaar van ai.com was. Voorheen werd de site gebruikt als een redirect voor steeds weer andere AI-tools. Zo verwees de site een tijdje door naar Google Gemini, vervolgens naar ChatGPT en later naar DeepSeek.

AI.com
Huidige homepage van ai.com.

Reacties (52)


'Apple Carplay krijgt ondersteuning voor AI-spraakassistenten zoals ChatGPT'

Door Kevin Krikhaar, 7 februari 2026 09:4336 reacties

Autobestuurders kunnen binnenkort spraakassistenten van andere bedrijven, zoals ChatGPT, gebruiken in Apple CarPlay. Dat meldt Mark Gurman van Bloomberg. Momenteel kunnen bestuurders het besturingssysteem alleen via Siri met hun stem bedienen.

In de 'komende maanden' biedt Apple ondersteuning voor apps van externe chatbots in CarPlay, schrijft Mark Gurman op basis van ingewijden. Partijen als OpenAI, Anthropic en Google kunnen dan versies van hun AI-spraakassistenten beschikbaar maken voor Apples autobesturingssysteem. Het is volgens de Bloomberg-journalist echter nog niet duidelijk of deze bedrijven dergelijke apps daadwerkelijk zullen uitbrengen.

Door de toevoeging van AI-spraakassistenten moeten autobestuurders meer verschillende soorten vragen kunnen stellen en opdrachten kunnen geven, aangezien de functionaliteit van Siri vooralsnog relatief beperkt is. Bestuurders kunnen de AI-assistenten bijvoorbeeld vragen om restaurants aan te bevelen, stelt Gurman.

Het wordt volgens Bloomberg niet mogelijk om de externe spraakassistenten via dezelfde methodes als Siri te activeren, namelijk door de stembedieningsknop of de thuisknop ingedrukt te houden, of het wake-word te zeggen. In plaats daarvan moeten bestuurders handmatig de betreffende app openen.

Apple iOS 26 Carplay
Apple CarPlay

Reacties (36)