Apple zou ontwikkelproblemen hebben met de vernieuwde Siri op basis van Google Gemini. De langverwachte nieuwe uitvoering van de virtuele assistent voor Apple-apparaten loopt volgens bronnen van Apple-watcher Mark Gurman vertraging op naar iOS 26.5 en zelfs iOS 27.
De geplande upgrade voor Siri stuit tijdens tests bij Apple op problemen, meldt Apple-watcher Mark Gurman van persbureau Bloomberg. De vernieuwde virtuele assistent zou opdrachten en vragen van gebruikers niet goed verwerken. Daarnaast zou de verbeterde Siri te lang doen over het verwerken van verzoeken en fouten maken. Apple baseert de langverwachte verbetering van Siri op AI-bot Gemini van Google.
De problemen die volgens bronnen van Gurman nu naar voren komen, zouden zorgen voor uitstel. Apple zou ervoor kiezen om de nieuwe Siri niet in iOS 26.4 uit te brengen. Die versie van het besturingssysteem voor iPhones staat gepland om in maart uit te komen. In plaats daarvan zou de verbeterde Siri later verschijnen en ook gefaseerd uitkomen. De vernieuwde virtuele assistent zou deels in iOS 26.5 komen, dat gepland staat voor mei, en in iOS 27, dat in september moet komen.
AI-hallucinaties
Apple werkt al sinds zeker juni 2024 aan het verbeteren van Siri. De spraakassistent in iOS liep ooit voor op concurrerende spraaksystemen en virtuele assistenten. De afgelopen jaren kwam Apple echter op achterstand, doordat concurrenten flinke sprongen vooruit maakten. Daarbij maken de AI-aangedreven chatbots van bedrijven als OpenAI, Microsoft en Google wel fouten, doordat de onderliggende AI-modellen verzinsels kunnen aandragen.