Tip de redactie

Google Pixel 3a werd kortstondig genoemd op Google Store

Door Mark Hendrikman, 6 april 2019 14:4131 reacties

De Google Pixel 3a stond kortstondig op de Google Store in de vorm van een niet werkende link naar een productpagina. Het is de eerste keer dat er iets vanuit Google zelf naar buiten komt over deze vermeende midrange-variant van de Pixel 3.

Gebruikers die het verschijnsel tegen het lijf liepen, hebben er screenshots van gemaakt, die onder andere op 9to5Google te vinden zijn. Inmiddels zijn de verwijzingen naar het toestel weer van de Google Store af. Ook was er een link te zien naar een hoesje voor de Pixel 3a, met in de url het woord 'fabric', oftewel stof. Veel van de voorgaande geruchten over de Pixel 3a spraken van een grotere en een kleinere variant van het toestel, maar tot op heden hebben we vanuit Google zelf nu dus alleen maar van één nieuw toestel gehoord.

Bijna tegelijkertijd is er ook nieuwe informatie opgedoken via de Google Play Console, een omgeving voor ontwikkelaars. Daar, in de apparatencatalogus, staan nu de sargo en de bonito. Volgens geruchten zouden deze twee vissennamen de codenamen zijn van de twee toestellen. Google vernoemt zijn toestellen als het gaat om de codenamen al sinds jaar en dag naar vissen, dus dat zou kunnen kloppen.

Screenshots uit de Play Console tonen dat de toestellen beide iets onder de 4GB ram hebben en op Android 9 draaien. Het ene toestel heeft een schermresolutie van 1080 x 2160 met een pixeldichtheid van 400dpi, wat neerkomt op een schermdiagonaal van rond de 6". Bij de andere is dat 1080 x 2220, 440dpi en uiteindelijk ongeveer 5,6" in diagonaal.

Volgens eerdere geruchten gaat de Pixel 3a rond de 450 euro gaan kosten, heeft het toestel een Snapdragon 670- of 710-soc, een 3,5mm-jack, een oledscherm zonder inkepingen. Wanneer Google het toestel onthult, is niet bekend. Op de Google Play Console valt onder system features wel de string 'pixel_2019_midyear_experience' te vinden, wat betekent dat het wellicht niet lang meer duurt.

Pixel 3a lekken GooglePixel 3a lekken GooglePixel 3a lekken Google

Reacties (31)


Internetcriminelen zijn nog altijd openbaar actief op Facebook

Door Mark Hendrikman, 6 april 2019 12:20103 reacties

Op Facebook verzamelen zich internetcriminelen in makkelijk vindbare groepen. Deze groepen richten zich op zaken als identiteitsfraude, creditcarddiefstal, spam en hacken. Facebook haalde al eerder de bezem door dit soort groepen, maar een blijvende oplossing is er blijkbaar nog niet.

Cisco's security-afdeling Talos onthulde op vrijdag de blijvende aanwezigheid van de groepen in een blogpost. Ze schrijven over 74 Facebook-groepen die bij elkaar naar schatting 385.000 leden hadden. Sommige groepen zouden sinds acht jaar op Facebook aanwezig zijn.

De groepen zijn volgens Talos vindbaar met simpele zoektermen als 'spam', 'carding' of 'cvv'. Facebooks algoritme weet zelfs meer van dit soort groepen aan te bevelen als een gebruiker zich al bij een aantal heeft gevoegd.

De onderzoekers tekenen verder aan dat Brian Krebs, een andere security-deskundige, vorig jaar een evengrote lading aan Facebookpagina's aangaf bij het sociale medium. Die heeft Facebook daarna verwijderd, maar uit dit onderzoek van Talos blijkt dat er gewoon weer nieuwe groepen ontstaan, met namen die sterk lijken op die van de verwijderde groepen. Namen als 'Spam Professional' en 'Spammer & Hacker Professional' indiceren ook dat er geen moeite wordt gedaan om subtiel te blijven. Sterker nog, de verkopers zouden soms zelfs onder hun echte naam handelen.

Meldingen via de systemen van Facebook leidden niet altijd tot resultaat. Soms werden wel groepen verwijderd, maar andere keren slechts specifieke posts binnen een groep. Tegen weer andere groepen wordt helemaal geen actie ondernomen, althans niet op het moment van publicatie van de Talos-blogpost.

Facebook heeft op de zaak gereageerd tegenover Wired. "Deze groepen zijn in overtreding van de gebruiksovereenkomst met Facebook en zijn verwijderd. We weten dat we waakzamer moeten zijn en we zijn dan ook hevig aan het investeren hierin".

Het sociale medium kampt met het probleem op meerdere fronten. De Facebook-livestream van de schietpartij in Nieuw-Zeeland vorige maand werd bijvoorbeeld een uur lang uitgezonden voordat deze offline werd gehaald, wat Facebook veel kritiek over zijn moderatiebeleid opleverde. Ook op dit vlak is Facebook voornemens om beter te presteren.

Internetcriminelen in Facebookgroepen (Cisco Talos)Internetcriminelen in Facebookgroepen (Cisco Talos)Internetcriminelen in Facebookgroepen (Cisco Talos)

Reacties (103)


Valve ontkent verantwoordelijkheid voor geoblocking Steam-games binnen EU

Door Mark Hendrikman, 6 april 2019 10:47160 reacties

Valve heeft gereageerd op de beschuldiging van de Europese commissie dat het bedrijf de Europese wetgeving overtreedt met geoblocking binnen de EU. Volgens Valve ging het om 3 procent van de games, zijn de praktijken gestaakt in 2015 en ligt de schuld niet bij hen.

Valve-kopstuk Doug Lombardi stuurde zijn reactie in naar meerdere nieuwsmedia, waaronder Tom's Hardware. De 3 procent aan Steam-games in 2015 komt neer op zo'n 187 titels, is af te leiden van cijfers van SteamSpy. Die hoeveelheid noemt Lombardi 'klein'. Het bedrijf onderstreept dat daar ook geen Valve-games onder vielen.

Het belangrijkste argument dat Valve maakte, is dat het van mening is dat het niet wettelijk aansprakelijk is. Valve biedt een platform aan dat anderen kunnen gebruiken om hun digitale content aan te bieden. Dat de gebruikers van het platform, in dit geval uitgevers en gamekey-verkopers, vervolgens geoblocking binnen de EU toepasten, is niet op het conto van Valve te schrijven, aldus Lombardi.

Ondanks dat het doorverwijst naar de uitgevers en verkopers van Steam-keys, stelt Valve dat het geoblocking alsnog aan banden heeft gelegd in 2015. Dit naar aanleiding van dezelfde 'zorgen van de Europese Commissie'. De enige games die heden nog een regioblokkade hebben, zijn games waarbij dat wettelijk verplicht is, zoals gecensureerde games voor Duitsland en games die een Steam-handelspartner niet in ieder EU-land mag verkopen.

Valve betoogt verder dat het elimineren van regioblokkades arbitrage in de hand werkt, het verschijnsel waarbij partijen op de ene markt goedkope game-keys opkopen en doorverkopen op een markt waar de prijzen hoger liggen. Dit zou als effect hebben dat de prijzen stijgen op markten waar de koopkracht lager ligt.

Als het aan Valve ligt, moet de Europese Commissie dus kijken naar de uitgevers die het eerder al noemde: Bandai Namco, Capcom, Focus Home, Koch Media en Zenimax. De Commissie tekende op vrijdag aan dat geoblocking, ingevoerd door al de bovengenoemde bedrijven en uitgevoerd middels webshops van derden, in strijd is met de Europese interne, digitale markt.

Het onderzoek van de Commissie naar de praktijken loopt nog. De beschuldigde bedrijven hebben nu de gelegenheid om te reageren, waarna de Europese Commissie een definitief oordeel geeft en er wellicht maatregelen volgen. De Commissie kan de partijen een boete opleggen van maximaal tien procent van hun wereldwijde jaaromzet.

Reacties (160)